Je lepši cisársky rez po IVF?

Zodpovedané
15. jan 2020

Dobrý deň,

som po úspešnom IVF v 33. týždni. Môj gynekológ mi odporúča vybaviť si pôrod sekciou kvôli IVF.

Žiadne problémy nemám

Je lepši cisársky rez po IVF?

Ďakujem

Dobrý deň,

cisársky rez u bezproblémového tehotenstva určite nie je lepšie.

Navyše nejde alebo by nemalo ísť si cisársky rez,, vybaviť ".

Ak máte indikáciu k cisárskemu rezu, navrhne Vám ho pôrodník sám.

IVF nie je indikáciou k cisárskemu rezu. Predpokladám, že ste ho podstúpila kvôli problémom s otehotnením a cisársky rez šancu na otehotenenie do budúcnosti znižuje.

Navyše je dokázané, že deti, ktoré sa narodia vaginálnym pôrodom, majú lepší štart do života, menšie riziko ochorenia ako je diabetes, astma, obezita a ďalšie.

Odporúčam Vám konzultáciu iného lekára.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com