Totálne narušený menštruačný cyklus po šestonedelí. Máte skúsenosť?

funilieta
16. apr 2008

ahojte, som zufala. Od 1. mens az do tehotenstva som mala pravidelny cyklus. No ale co sa deje teraz, tak to teda nechapem. Malicku len dojcim, a hned po 6nedeli mi prisla M. To by bolo v pohode. Lenze presli 2 tyzdne a zas, teraz presli necele 3 tyzdne a krvacam zas a pekne silno, ze mi az tampon velkosti SUPER po 3 hodinach preteka, no brutall. Nema s tym niekto skusenosti?Dakujem

deina
16. apr 2008

Funilieta, to poznam. To, ze mi prisla ms hned po sestonedeli, to som brala normalne, kedze som uz nedojcila. Ale potom prisla opat za kratky cas a potom o 18 dni. 😕 Az teraz, ked beriem HAK, je to zase normalne. Dufam, ze ked ju potom vysadim, nerozhadze sa zase, pred tehu som mala cyklus ako hodinky.

tribitka
16. apr 2008

ja som krvácala NONSTOP ešte tri mesiace po pôrode.... tak som mala chvílku pokoj a šup, zase, tak dúfam, že to už boli krámy.... 😒

funilieta
autor
16. apr 2008

ja som nikdy antikoncepciu nebrala a ani nechcem, tak dufam, ze sa to upravi samo, myslite ze sa mam trepat k doktorke?

tribitka
16. apr 2008

fuilieta, hlavne by sa aspon dve menstruácie po pôrode nemali používať tampony, lebo ked sa čistí maternica, tak sa môžu vyplavovať aj vačšie kusky kvi a tampon ti ich nevezme, bud pretečie alebo to ostane vo vnútri... ja fungujem na tamponoch od 15, ťaaaaaaaaaaaaažko som rozdýchavala vložky.... 😠
ja by som na tvojom mieste išla k lekárovi, lebo ja som s týmm bola u lekára a pvedal, že som možno zle vyčistená, ale našťastie bolo všetko podla uzv v poriadku.... kebyže si dostala teploty alebo bolesti, už by to mohlo byť vážnejšie...
tak radšej zbehni.... 😵

funilieta
autor
16. apr 2008

hm...dakujem

lilu18
16. apr 2008

aj ja sa ku Vám pridávam ☹ M som nemala kým som plne kojila.Potom to prislo sice silnejšie ale to ma netrapilo.Teraz som uplne prestala kojit a m je nenormalna.Trva asi 2 tyz. a po 2-och znova zacina Hrooooza ☹ čakám kym sa to upraví,ale neviem...mate niekto aj takuto skusenost?

violetka1
16. apr 2008

teda baby, máme to ale problémy, čo?? Mne to tiež blbne- M som dostala presne 6mes. od porodu, zvykne kadejako meskavat- nie vsak viac ako 4 dni. Zato pred nastupom M krvacam asi tyzden a vraj je to nasledok nejakeho stavu na krcku. Chystam sa s tým k lekarovi..Kazda mame nieco ine ako citam. HAk neberiem.

marusch.mat
16. apr 2008

Může to být způsobeno rozkolísanou hladinou hormonů, což je po porodu a během kojení, docela normální. Ale pro klid duše si zajdi za gynekoložkou a ona ti poradí. 😉

violetka1
16. apr 2008

ved to, lebo sa celkom bojím..Pred tehu som mala ísť na maličký zakrok na krčku, a po pôrode boli už iné starosti a teraz sa to prejavilo asi.

lenlut
16. apr 2008

já si tím prošla po prvním porodu.Krvácela jsem skoro v kuse 6 měsíců.přestala jsme tak nanejvýš na 2-3 dny apak začala znova,ne sice nějak silně,stačilo mi tak 2 vložky na 24h,ale i tak to byl opruz 😝 Byla jsem i u doktorky po 3 měsících,hrozila mi revize,ale při ultr mi v nemocnici řekli že ji nemají v podtstě z čeho udělat,že ta sliznice je nízká,tak jsme ji unikla.No nakonec doktroka usoudila že mi to asi dělá to kojení,takže jsme vydržela do půlroku a malou odstavila.Doktorka mi nasadila antiko a bylo po problému.
Měla jsme strach že mě to čeká po druhém porodu znova,ale bylo to v poho.MS jsme dostala až někdy kolem 4 měsíce a druhou kolem 9 měsíce a to jsme si nasazovala cerazette,ale neseděla mi tak jsme ji zas po 2 měsících vysadila.a ted mi zatím MS chodí vcelku pravidelně.

debra
16. apr 2008

baby aj ja som to mala...dokino mi povedl,že to preto,lebo sa vraj ešte čistím...že to kludne trvá po porode niekedy aj rok!!!!a že každá žena inak krváca,a niektorá krváca niektorá nemá menzes dlho...ja mala aj napriek tomu,že kojila malú dlho...a ak beres cerazette tak vraj aj preto...ked som ix neskor vysadila/ked som dokojila malu/a zacala brat ine hormon.tabky...menzes bol opat pravidelny... 😉

magg
17. apr 2008

funilieta, pre istotu aspon zavolaj doktorovi, lebo mne mama tvrdila, ze po sestonedeli by mala byt mens. uz pravidelna,( aj ked mne druha trochu meskala a ceeela rodina sa uz vytesovala 😀 )

ketyh
17. apr 2008

Cawko holky,aj ja som mala tento problem.Kojila som len 2 a pol mesiaca,ked som dostala prvu "TETU" po porode zdalo sa byt vsetko v poho ale po skonceni som do tyzdna znovu krvacala.Krvacanie nie a nie skoncit tak som po mesiaci a nieco sla na gyndu a doktor povedal ze mam zvysenu sliznicu o 10cm (co je vraj viac ako dost) a budem musiet ist na kyretaz.Po porode mi nespravili sono,bol dost tazky a trval dva dni a samozrejme mi v matarnici nechali zrazeniny (Nitra!!!! 🙄 ) v Blave mame znameho,tak sup so mnou na Kramare,nastasie mi dali tabletky na odkrvacanie (Noretisteron) a musim si zaklopat ze uz mesiac mam "celkom" mravidelnu "TETU".
netreba to brat na lahku vahu a pri mensich problemoch radsej navstivit Dr.Je moznost pomaleho vykrvacania,aj mne davali jednu transfuziu 😒 ale fakt je lepsie 🙂

caramelka
17. apr 2008

ahojte,

mam rovnaky problem. Mala je plne kojena a menzes som napriek tomu dostala hned po skonceni sestonedelia, trval asi 6 dni, mala som par dni pokoj a krvacanie prislo zas. Volala som lekarovi a povedal mi, ze do tretieho mesiaca moze byt cyklus rozhadzany. Sice som sa nepotesila, ale povedala som si, ze OK, snad to nic nieje. Teraz krvacam zas, a to ma dcera mesiac a tyzden. Takze by som sa mala za lekarom zrejme vybrat...

ketyh
17. apr 2008

caramelka v kazdom pripade treba ist na prehliadku. ja som to dost podcenovala a stale som si vravela ze po tazkom porode je to krvacanie normalne ale vidim ze vela z vas ma taketo prob.
Vzdy som si hovorila. sak to prejde moja, nepreslo len sa to zhorsovalo ☹ a pri nasom mamickovskom vytazeny (ved to poznate) ani nebol cas ist k dr. Ked som sa nakoniec odhodlala bolo trosku neskoro a teraz mame aj problem bo by sme chceli onedlho druhe babo a akosi sa neda,vraj treba pockat kym sa tie zrazeniny uplne vylucia

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre