Únava aj 4 mesiace po pôrode

evitka83
9. nov 2014

Ahojte kocky, mam uz 4 mesiace po porode, s dcerou a muzom sme si nasli ako taky rezim fungovania, moj muz mi s malou pomaha, takze sa aj obcas vyspim 5-6h vkuse, co je asi v tomto obdobi po porode nadstandard 🙂 ale som napriek tomu strasne unavena. O siedmej uz padam mrtva a moj muz prebera vecernu hliadku pri malej. Mate s tym niektora skusenost? Skor si myslim, ze mi nieco chyba, ale neviem co by to mohlo byt a nechcem skusat jeden vitamin za druhym... A straaaasne mi padaju vlasy, na to beriem zinok. Nekojim. Ak ma niektora realnu skusenost, ze jej lekar na nieco prisiel, budem rada, ak sa podeli 🙂
Dakujem

ushuaia
9. nov 2014

@evitka83 mozes byt uplne kludna...ja som bola tiez neskutocne unavena....priam vystavena ako citron bez energie...partner tiez pomahal...ale ja som bola po akutnej sekcii, tisice km od domova sami...no hold musela som ficat ako sa dalo...partner pomahal...U lekara som nebola... 🙂 ,prosto to preslo...prve 3 mesiace boli tazke ,ale potom sa vsetko pekne ustalilo...tiez som nekojila - erozbehla sa mi laktacia...Vlasy mi tiez padali ...nehorazne, na SK som si kupila vitamin E...ale teraz po roku...mozem povedat ze som ako - tak fit... 🙂 , zelam vela stastia...je to uplne normalne...

majka99999
9. nov 2014

@evitka83 moze byt, ze ti chyba zelezo. Alebo len proste telo si ziada 8 hodin v kuse a to sa proste neda... Moj ma teraz 2,5 tyzdna,spi aj 4 hodiny obcas a to je kojeny plus maly prikrm a aj tak mi je malo, keby sa dalo, vyspavam cele doobedie. 🙂

veryhappy
9. nov 2014

Ja mam 2, 5mesacneho a tiez som citila unavu. Znama- neurologicka mi poradila vyborne multivitaminy (drahe su jak slak, 42eur 90tabliet), ale funguju super, ze vraj zlozenie Dr Rath -tusim holandan- po dlhodobom vyskume navrhol, nie su multivitaminy ako multivitaminy. Na Slovensku sa nedaju kupit.

veryhappy
9. nov 2014

Zabudla som napisat nazot - Vitacor plus

sosanna88
9. nov 2014

@evitka83 ja som citila unavu do roka az kym nepresli malej boje so spanim, natriasanie na rukach, revy, nocne nespanie/vymyslanie, rast zubov atd atd....
po roku mame rezim ako vojaci, mala ide na obed spat, vyspi 2-3hodky, vecer o 20tej-do rana sa nepohne, nanajvys tak tolko, ze sa vypyta k nam ale pokracuje v spanku, rano o tej 7...niekedy aj dlhsie.
vyspim sa, oddychnem si, je rozumnejsia uz takze aj porobim vsetko co treba, uz je samostatnejsia v mnohych cinnostiach.
takze teraz sa az citim fit...az na niektore vynimky :P
no a pokial mas krvny obraz v poriadku, tak potom magne B6 - mne to ozaj pomahalo a beriem dodnes s pauzami.
vlasy mi padali do 6mes.,myslela som ze celkom oplesiviem. nepomahali vodicky, sampony, nic...preslo same!
to su hormony..pracuju este, ci kojis alebo nie...ja som tiez nekojila. a ak by som, neviem, neviem, dnes by som bola isto plesata 🙂

clovis
9. nov 2014

to, ze si unavena je uplne normalne, ani by som neriesila zdravotny aspekt. starat sa cely den o babatko je narocne, myslim, ze vsetky, co sme si tym presli ti to potvrdia. snaz sa obcas venovat aj nejakej inej cinnosti ako dietatu, ak sa to da, aby si trochu relaxovala, zapoj partnera, alebo ineho clena rodiny ochotneho pomoct. vecer ist spat skor, najma ak dieta skoro rano vstava a niekolkokrat je v noci hore je podla mna spravne riesenie. ono sa to postupne upravi, netreba na to mysliet.

puchic
9. nov 2014

ja som po porode rok . vsetko zacalo unavou , po case som schudla na kg a dospelo to k tomu ze mam vo vlasoch alopeciu..cakaju ma vysetrenia na stitnu aby sa potvrdila jej zvysena funkcia co vlastne sposobuje toto vsetko plus dalsich x komplikacii...to padanie vlasov si odsleduj. ja som ani nevedela o tom ze mam plesinu o velkosti polovice dlane...

alexmar
4. sep 2018

mala som problem s unavou vzdy po obede a bolo to strasne. pomohli mi tieto tabletky a odvtedy s tam problem nemam:
http://www.guaranaplus.sk/

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre