Utajený pôrod

lussy1234
24. mar 2023

Prosím vás mal niekto skúsenosť s utajení pôrodom pred chvíľou som volala so sestrou plakala mi do mobilu že si nemôže dieťa nechať v júli začiatkom má pôrod termín pôrodu ja som jej nevedela poradiť tak sa pitam tu ak má niekto skúsenosť že či ten gynekológ hlási sociálke že chce utajení.Aj som ju presviedčala ale že si ho nemôže nechať.Ja sa na svoje dieťa teším.

pribinak
24. mar 2023

@lussy1234 gynekológ nič nikde nenahlasuje a ani ona nemusí gynekológa informovať že chce rodiť v režime utajeného pôrodu

Príde na príjem do pôrodnice a pri prijme povie že chce rodiť v režime utajeného pôrodu. Podpise papier a to je celé. Nikde nebude uvedené že je Matkou maloletého dieťaťa

annamalaga
24. mar 2023

Príde do nemocnice , tam jej už všetko potrebné vysvetlia. Ešte možno treba skúsiť poradňu Alexis, tam sú baby veľmi zlate a určite by jej pomohli. A ináč sestra je vydatá? Lebo môže byt potom problém s utajeným pôrodom. Ak je pevne presvedčená , že na dieťa nemá čas , bývanie , peniaze, utajeny pôrod je asi najrozumnejšie riešenie. Zabezpečí kvalitný život bábätku ktoré čaká. Vy ako rodina jej nemáte ako pomôcť?

lussy1234
autor
24. mar 2023

@annamalaga ja by som rada pomohla len je odo mňa ďaleko a ja mám týždeň pred pôrodom no ona býva že v ubytovni financiami je veľmi zle požičiava si peniaze kontaktovala som aj matku no tá na mňa vyletela že ju problémy a zdravotné problémy nezaujímajú nie je vydatá len v partnerskom vzťahu ale čo viem jej partner škole ako dúha a okrem toho začala piť aj ona a bojím sa toho že to dieťatko čo čaká zdravé nebude.

lussy1234
autor
24. mar 2023

@annamalaga a keď som jej povedala že ho môže dať na adopciu a potom keď sa vschopi si ho vziať k sebe že to dieťa môže vidieť ale musí sa postaviť na nohy tak bol oheň na streche povedala mi verte či nie že mám byť ticho že chce utajení inak že má poboda viete brala aj neake lieky aby si odvíjala od alkoholu či aketo boli ale na tie lieky píla je mi ľúto toho babetka chápem neake ženy že nemôžu vychovávať bábätko ale toto

floki1994
24. mar 2023

@lussy1234 silna kava toto ale manzelova sestra robila toto iste s tym ze my sme zaujem o malinke mali lenze ona nam ho nechcela dat...nakoniec porodila prredcasne, babatko ma nasledky...ona sa do roka prepila a predrogovala k smrti a malinke skoncilo u otca ktore ho neda lebo nam berie vsetky davky...svet je zvrateny 😪 snad u vas bude babatko zdrave a najde stastnu rodinu

annamalaga
24. mar 2023

@lussy1234 tak to bude najlepšie pre dieťa dať ho na adopciu.

lussy1234
autor
24. mar 2023

@floki1994 ja mám termín budúcy štvrtok a nám to dieťa nedá čo má sestra porodiť ja by som si trúfla aj jej dieťa vychovať ale či to snou robí ten alkohol nechápem to dúfam že si jej bábätko zoberú nejaký dobrý ľudia u ktorých to dieťatku bude dobre načo potom ženy také ako sestra rozťahuju nohy nechcem byť taká hnusná ale nemám už slov.

matullienka
24. mar 2023

@lussy1234 v takýchto prípadoch je ten utajený pôrod asi najlepšie riešenie. Bože čo by iné ženy za to dali mať aspoň jedno dieťatko a nie je im dopriate a takéto ludry sú schopné rodiť pomaly 2x do roka

joannita
24. mar 2023

@lussy1234 ze ho moze dat na adopciu a potom si ho vziat k sebe? To by urcite neslo, ked ho da na adopciu a nasledne by si to rozmyslela, ma na to len nejaky vyhradeny cas. Ked tak do pestunstva, to by slo. Ale bude to trauma pre dieta, raz tam, potom tam.
A neboj, dieta ked pojde na adopciu, urcite sa dostane k dobrym ludom, ktori presli dlhou pripravou, psychotestami a na dieta cakaju vela rokov v poradovniku. Ja mam doma dve take deti ❤️❤️

simca06022011
24. mar 2023

To je jedno co sestra teraz v tomto rozpolozeni vravi, moze mat za sbeou zle obdobie a do terminu si veci 100x premysliet. Daj jej informacie, ktore tu mas. A nechaj to na nu. Nech sa rozhodne sama.
Akma chlapa alkoholika a tazky zivot financne, tak aj tak rozumna rec s nou nebude, myslim, ze ked vytriezvie bude to lutovat. Bez pomoci to inak ani neda.. Mozno v nejakych centrach pre maminy by pomohli, ale to by sama musela chciet.

lussy1234
autor
24. mar 2023

@matullienka však to švagriná tá má 34 rokou a nemá dieťa ale zato si môže myslím si že aj sama 18 rokou ju pustili s deckeho domova od vtedy nebola ani na jednej lekárskej prehliadke každý mesiac máva po 2-3 krát menštruáciu bolia ju vaječníky tá si zato môže sama sú ľudia ktorý nemôžu mať deti a myslím že to neakych manželku rodičou poteší na sestrine bábo len škoda že ja to malinké ako teta neuvidím nikdy

lussy1234
autor
24. mar 2023

@simca06022011 však pôjdem sestre zavolať a poviem jej o informáciách

matullienka
24. mar 2023

@lussy1234 bohužiaľ tebe tiež neostáva iné len sa s tým zmieriť a veriť, že rodičia, ktorí ho dostanú ho budú milovať nadovšetko a bude sa mať pri nich lepšie ako pri sestre

lussy1234
autor
24. mar 2023

@matullienka však to bude mu tam lepšie ja musím brať ohľad teraz na svoje bábätko a na prichádzajúci pôrod ktory mám štvrtok

luccija
24. mar 2023

@lussy1234 radšej nech sa ho vzdá a niekto bude mať radosť, keď žije ako žije.Ked bude bábo zdravé po takých koktejloch čo mu dopraje.Strasne...porad jej, ale je to jej život, rozhodnutie

lussy1234
autor
24. mar 2023

@luccija to pochybujem že bude zdrave

joannita
24. mar 2023

@lussy1234 drviva vacsina deti, ktore idu na adopciu, su od alkoholiciek a narkomaniek. Vacsinou su tie deti zdrave, ak neratam abstinencny syndrom ktory prekonaju. Samozrejme na niektorych to zanecha aj nasledky.
Takze kludne moze byt zdrave dieta

lienka.7
24. mar 2023

@lussy1234 staci ze pri príjme v porodnici povie, ze chce utajený porod. Budu viesť oddelene dokumentácie, dieta jej po porode hned vezmu.
Nikomu nemusi nic vysvetľovať.

nancy666
26. mar 2023

@lussy1234 určite nech sa ozve dobporadne alexiss. Sú tam perfektne baby a vedia pomôcť, poradiť. Pokiaľ viem pri utajenom pôrode by babo ani nemala vidieť, to by mohol byt argument prečo zabojovať 🤷🏼‍♀️

bambieblue
26. mar 2023

@lussy1234 podla toho ako to pises myslim ze to s tou tvojou sestrou je to vymislene. Nie je to tak ze ty si v zlozitej situacii a nemozes si dieta nechat? V kazdom pripade pre zenu to je najtazsie rozhodnutie v zivote ...

lussy1234
autor
26. mar 2023

@bambieblue to není tak ako píšete prečo by to malo byť vymyslené preboha a takáto vec

lussy1234
autor
26. mar 2023

@bambieblue ja mám ešte okrem nej 2 sestry a každá jediná si to dieťa nenechala samozrejme aj ja len ona jediná je že chce utajení prečo by som to mala robiť ja s mojím dieťaťom keď nemusim

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre