Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Už len 38 dní. Čakanie je na nevydržanie

luta13
1. sep 2015

Neviem, co robit, aby som na to tolko nemyslela...ako sa odreagovat od myslienky, ze sa to vlecie a chcete to mat za sebou? Co robite vy, ktore mate termin za tolko dni priblizne ako ja?

cinkatko
1. sep 2015

ja jsem spala a uzivala si jeste tu svobodu. :- D Chodivala jsem s manzelem na prochazky, dokupovala jsem pro malou obleceni, chystala jsem si pomalu tasku do nemocnice... Uzivej si to s manzelem dokud muzes 🙂 Pak moc casu nebude.

bonaqa2013
1. sep 2015

spať, spať a ešte raz spať.... 😀 😀 😀 😀

mlil77
1. sep 2015

Ahoj, ja mam tiez priblizne tolko dni do porodu ako ty......tiez stale na to myslim ale snazim sa odreagovat, napriklad dnes som zehlila vsetky vecicky pre malickeho, varila, musis nieco robit, aj mne je tazko a najradsej by som bola keby uz som mala porod za sebou a prisiel po nas ocino do nemocnice a uz aby sme spali prvu noc vsetci traja spolu....ja ani nemam problem ze sa mi vlecie cas ako ten ze sa velmi bojim porodu a mozno mi hrozi cisarsky lebo maly nie je otoceny dole hlavickou....velmi sa bojim toho dna a velmi by som chcela to mat uz za sebou

luta13
autor
2. sep 2015

@mlil77 no ja musim este pozehlit a zbalit tasku do porodnice a zmontovat posielku...ak mas maleho otoceneho KP a nebudes mat komplikacie, mali by Ti dat moznost rodit prirodzene ak si prvorodicka...ak by si mala komplikacie, spravili by Ti urgentnu SC...ja som isla pri synovi SC a to len preto, ze som chcela mat konkretneho doktora, no on odchadzal na dovolenku, a povedal, ze maly bude mat 4 kg... no a v den "D" v den planovanej SC mi rano oznamil, ze maly vyzera, ze bude mat len do 3500g, a ze ak chcem mozem ist domov a cakat na prirodzeny porod...lenze ja som bola uz tam a nechcelo sa mi behat hore -dolu, tak som tam zostala a za 3,5 hod. bol maly vonku SC...teraz spätne, ked na to pozeram, tak by som isla radsej prirodzene...druhy syn teraz je otoceny dole hlavkou uz od 24tt, takz pojdem rodit prirodzene, ak sa dovtedy nic neskomplikuje...drzim Ti palce, aby Ti povolili ist rodit normalne a aby Ti vsetko dobre dopadlo...a neboj sa bolesti, tes sa na anjelika, ako si ho vystiskas v naruci...😉

mlil77
2. sep 2015

@luta13 dakujem 🙂 no ja som si citala ze ked je otocene KP a je to chlapec tak volia sekciu kvoli genitaliam aby sa mu nieco nestalo - presne neviem co....som velmi zvedava co povie lekar , kontrolu mam 10.9....tak uz teraz som nervozna ze ako a co sa vyjadri, ci sekcia ci prirodzeny porod. Bojim sa aj jedneho aj druheho. Mam velky strach z porodu az panicky by som povedala - stale myslim len na to, neviem sa dockat ked to uz bude za mnou a budem si moct uzivat maleho. Inak naposledy som bola u lekara 10.8 a objednana som az 10.9....neobjednal ma nejako moc neskoro ? lebo vraj v 8 mesiaci by zena uz kazde dva tyzdne mala chodit aposledny mesiac kazdy tyzden , no a mne to vychadza 5 tyzdnov od poslednej navstevy....je to normalne ? ja skor asi porodim ako pojdem na dalsie vysetrenie, mne dal dva terminy jeden mam 29,9 a druhy 6.10

mizu89
2. sep 2015

@mlil77 termin kontroly mas v pohode.ja ked som bola na tvojom mieste tak sa mi tiez zdalo ze mam dost daleko od seba kontroly(5 tyzdnov...)za cele tehotenstvo som mala menej kontrol ako som mala mat podla tehotenskej knizky.a pred porodom ma vobec neobjednaval kazde dva tyzdne ako mal ale asi raz za mesiac som chodila.ked si v poriadku a aj babatko tak nepotrebujes tolko kontrol u doktora to ti povie kazdy lekar 🙂

mlil77
2. sep 2015

@mizu89 tak potom je to asi fajn 🙂 inak posledne asi tri dni mam vnoci take slabsie bolesti v bruchu akoby na emko a dnes v noci k tomu aj krize ma boleli presne ako pri emku, krize s bruchom....co to znamena ? to su falosne kontrakcie ? alebo co to je ?

mizu89
2. sep 2015

@mlil77 co je to emko???ja ked som mala pred porodom tak ma bolelo brucho nieco ako kramy asi od poobedia.vecer som si dala sprchu myslela som si ze to prejde ale vobec (pocas sprchovania my asi odtiekla plodova voda co som vobec nezaregistrovala) tak som potom manzelovi povedala ze podme radsej do nemocnice(mala som planovanu SC ktora mala byt o 6 dni popripade 13dni ak by sa nic zle nedialo) no do nemocnice sme prisli v stredu vecer(6 dni pred SC).pocas cesty mi stvrdlo brucho a v nemocnici si ma aj rovno nechali.Rano som mala ist pod sprchu kde som zistila ze slabo krvacam a rovno som isla pod noze ani som nestihla manzelovi zavolat az potom vsetkom ked som sa prebrala.ja som bola prvorodicka tak som ani nevedela co sa vsetko mam spytat(ze ci je maly ok,ci uz rodim,ci to je len falosne...)Na tvojom mieste by som isla ku doktorovi a vsetko sa popytala.Mne tiez raz bolo zle pocas tehu a kamaratka mi povedala ked ti je blbo chod ku doktorovi vsak naco si platis zdravotku aspon budes vediet na com si a ci je babo ok 🙂

mlil77
2. sep 2015

emko su kramy.......ale vraj su to len falosny poslickovia....a len v noci ked som zaspavala ma to boli a je to mierna bolest, cez den to nepocitujem.

luta13
autor
4. sep 2015

@mlil77 no tak som zvedava, co Ti na kontrole povedia ohldom SC, alebo porodu celkovo...myslim, ze ma to logiku s tym, ze ak je pohlavie chlapec, ide SC...predsalen je to riziko aby isiel normalne, kedze mu visia gulky a pipik a je to tam jemnucke vsetko este...bolo by asi nebezpecne, aby sa mu tam nieco natrhlo...chudiatko, mozno by ho to poznacilo na cely zivot...neviem, myslim si to, ze preto asi, je to len moj dohad...ja chodim teraz na kontroly uz kazde 2tt...teraz 9.9. idem uz 3.-ti krat behom poslednych 6tt...takze mal by Ta uz najblizsie dat kazde 2tt...ak neda, tak si to vyziadaj...daj mi potom vediet, ako si toho 10.9. dopadla...mozes aj do IP napisat...budem rada...😉

luta13
autor
4. sep 2015

@mlil77 to co opisujes, budu poslickovia, ak Ti to cez den nepretrvava...ak by pretrvavalo, chod radsej k Dr., ak nemas istotu...radsej viackrat kontrola, ako neistota...a nervozita s tym spojena...🙂

mlil77
4. sep 2015

urcite odpisem 🙂....ty mas kedy presne termin ?

luta13
autor
6. sep 2015

@mlil77 podla poslednej MS mam termin 4.10. a podla utz. mam termin 9.10...takze je to zaciatkom oktobra...🙂

mlil77
6. sep 2015

@luta13 ja podla poslednej MS mam 29.9 a podla ULT mam 6.10...takze takmer naraz porodime 🙂

luta13
autor
7. sep 2015

@mlil77 tak budeme na seba mysliet pri kontrakciach 😝 ...mozno sa nam ulavi..jednoznacne drzim palceky, aby si to mala nie tazke a co najskor za sebou...😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli