Velľkosť bábätka sa za 3 týždne veľmi nezmenila.

agimami
20. mar 2020

Ahojte som v 40tt, v 37 tt moj gynrkolog zmeral babo ze ma 3700g a poslal ma do nemocncie na plánovanie sekcie lebo ze bude prilis velky, tak som zacala chodot na poradne do nemocnice ale som v 40tt a oni mi stale tvrdia ze ma 3740g!...chcu ma nechat rodit prirodzene, je normalne zeby maly akoby nepodrastol od toho 37tt?bojim sa ze budem mat otrasny porod preto ze bude velky. Viem ze tam je odchylka 400g +- ale ako mi mozu tvrdit ze jeho vaha je rovnaka od ukonceneho 37tt?dakujem

veronikaszabova
20. mar 2020

@agimami vaha nie je taka velka, aby si nemohla rodit prirodzene.
To meranie je fakt orientacne. Odchylka je 500g. No su pripady, ked bola odchylka aj vacsia (kuk diskusie na MK).
Hlavne sa nestresuj, to das.

dadus_ka
20. mar 2020

Môj sa narodil s 3710g a nechali ma 23h trapit sa prirodzene. Nakoniec mi aj tak spravili cisársky. Ja 50kg a 166cm..

nelca0510
20. mar 2020

Prirodzene 3750 g bez epiduralu. Ak mas meranie panvy ok,tak to das.

agimami
autor
20. mar 2020

Ja som sa nepytala ci je 3750 g vela viem ze to je ok, ja som sa pýtala ci je mozne aby babo nepodrastlo akoby od toho 37tt ukonceneho kedze uz vtedy mi ho namerali 3700g....bojim sa aby realelne nemal 4500 g alebo kolko.... To urcite nedam

lucy0807
20. mar 2020

@agimami neviem v akej si bola nemocnici ale neboj, to proste záleží aký lekár to meria, ako kvalitným ultrazvukom 🤷 ja som mala u môjho gyn vždy väčší odhad lebo veľké dieťa, na Kramaroch mi spravili až jeden ultrazvuk, týždeň pred termínom, namerala 4000g, na druhý deň sa mi spustil pôrod, v pôrodnici namerali cca. 4500g, reálne mal 4440g a ani skončila som akútnym cisárskym. No ale ide o to, že za dva dni som mala úplne iné odhady 😉

veronikaszabova
20. mar 2020

@agimami ved v 37tt ho nemusel dobre zmerat, chapes? Mohol mat aj o 500g menej. Takze vaha v 40tt by bola v pohode.

agimami
autor
20. mar 2020

@lucy0807 dakujem za odpoved a skoncila si cisarskym kvôli tej vahe ci co sa pokazilo ak sa mozem spytat? Ja som mala aj prve sekciu. Chcela by aom radsej sekciu asi lebo sa bojim velkeho potrhania alebo nastrihu.

agimami
autor
20. mar 2020

@veronikaszabova jasne chapem ale moj dr na rovnako dobre sono ako v nemocnici, a meral ho viackrát. V pondelok mam termin a zatial sa nic nedeje, bojim sa ze na nechaju este aj prenasat.

veronikaszabova
20. mar 2020

@agimami neboj, keby nieco, urobia cisarsky.
Ja som mala pri druhom synovi cisarak kvoli velkosti.

lucy0807
20. mar 2020

@agimami áno toto bolo prvé, vedeli sme že bude veľké, genetika. No pekne som sa otvorila, bez zásahov za tri hodiny, no ale nezostupoval dole, ďalšie tri hodiny sa nič nepohlo, potom sme dve hodiny tlačili a proste už som bola ozaj vyčerpaná tak som súhlasila s cs, naozaj bol veľký, zostal že zaseknutý v panve, aj na hlavičke to bolo vidno, no druhé keď budem mať také veľké asi tiež pôjdem radšej cisárskym...ty si mala prvé aké veľké?

agimami
autor
20. mar 2020

A chodim do nemocnice do Čadce, a viem ze tu prehnane tlacia na prirodzene porody, to uz ssi vsade, mne sa ale tento pristup nepaci.. Aoe nemam na vyber momentalne do inej nemocnice pri tejto situácii ohladom virusu atd ísť nemozem

lucy0807
20. mar 2020

@agimami a nestresuj s tou váhou že nepribral, však je dosť veľký, iné je keby ti hovorili že je príliš malé bábo..dôležité sú už len ozvy, prietoky a placenta, nemusí už priberať 😉

agimami
autor
20. mar 2020

@lucy0807 prve som mala 3340g

agimami
autor
20. mar 2020

@veronikaszabova dakujem za odpovede 🙂 a prosim ta ako twn cisarsky bol akutny teda asi vsak? Sa zasekol alebo ako na to prisli?

veronikaszabova
20. mar 2020

@agimami uz ked som chodila na poradnu do nemocnice, mi dali vypisat papiere na cisarsky. Ze keby nieco.
Nakolko mam 155cm, 65kg v case porodu a krpec 4kg 🙂
10 hodin som mala kontrakcie, otvorena na 9cm, len krpec nepostupoval. Bol na mna velky.
Prvy syn mal 3450g a ten v pohode 🙂

monika2012
20. mar 2020

Podľa mňa v posledných týždňoch tehotenstva už bábätko tak rapídne nerastie, skôr tam dozrievajú orgány (pľúca a podobne). Nerob paniku.

veronikaszabova
20. mar 2020

@agimami ti poviem, ze ked mi po tych 10h pichli spinal, bolo to lepsie ako milion orgazmov naraz 🤣🤣🤣🤣 ta ulava, ziadna bolest 🤣🤣

agimami
autor
20. mar 2020

@veronikaszabova ved to.. Pre mna prva sekcia bola uplne v pohode jasne bala som sa ale rychlo bolo po tom, teraz sa toho normalneho porodu bojim ze sa velmi potrham atd nechcem mat nejake nasledky.. A neviem ci mi po prvejsekcii mozu dat teraz epidural, aj ked od prvej sekcie je 5 rokov a jazva zatial neboli, ale ani mi ju nemerali nejakomm. Neviem ci uz sa to nerobi ci co...

tutinka17
20. mar 2020

@nelca0510 Prosím Vás, to meranie panvy robia cez utz? Ja som už v 38tt, ale o panve sa mi nikdy niekto nezmienil... Neviem, či sa na to pýtať na poradni pri vyšetrovaní krčka, alebo keď pôjdem najbližšie na sono. Ďakujem

agimami
autor
20. mar 2020

@tutinka17 no mne merali panvu takym kovovym meradlom ale neviem ci to je presne kedze mam sirsie boky a uz son aj pribrala dost za tehotenstvo, neviem ako inak sa este meria panva mne to inak nerobili

nelca0510
21. mar 2020

@tutinka17 ako mi vypisovali tehotensku knizku,tak mi panvu meral doktor s takym kovovym meradlom ako pise @agimami. A to bolo cca v 7.tyzdni

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre