Vracanie pri pôrode

lucyluv
7. máj 2019

Ahojte, vracali ste niektorá pri pôrode? Ja som veľmi vracala, zle mi bolo, ako keby som mala pokazený žalúdok, nevládala som nič, ani len stát, sediet. Ma niekto podobnú skúsenosť? Je to iba zlým dýchaním, alebo to môže byť z bolesti? Prípravu na pôrod som mala perfektnú a toto ma veľmi zaskočilo. Uľavilo sa mi až keď mi pichli EPI, čakám druhé bábo, tak sa zamýšľam, či ma to opäť takto čaká.

jana005
7. máj 2019

@lucyluv ahoj,ja som tiez vracala pri mojich dvoch porodoch a pri ďalších dvoch nie.
Epiduralku som nemala ani raz

lucyluv
autor
7. máj 2019

@jana005 ja som epi pôvodne nechcela, bola som zásadne proti a dopadla som ako som dopadla 🙂 určite druhý pôrod chcem skúsiť bez. Hoci už asi za seba nerucim, po prvej skúsenosti 🙂 čo myslíš, z čoho to vracanie je? Mne to stále vrta v hlave. Doteraz som nepoznala nikoho, kto by pri tom vracal

peline
7. máj 2019

Ja som pri prvom vracala tesne pred porodom mala som dlhy porod tym ze som sa neotvarala bolo to pre mna nekonecnych 26 hodin pri druhom vobec prisla som do nemocnice o 23 hod s tym ze mam nejake slabe bolesti a ani neviem ako o 00:00 bol krpcek na svete❤

eliska13
7. máj 2019

@lucyluv býva to zo stresu väčšinou, z bolesti

lucyluv
autor
7. máj 2019

@eliska13 ja som sa práveže vôbec nebala pôrodu, ani som nepociťovala stres, teda aspoň nie taky, ktorý by som si uvedomovala. Na pôrod som sa veľmi tešila, síce keď už k tomu došlo, som nadšená až tak nebola z tej bolesti, to je pravda. Moja babka vždy z bolesti a stresu vracala, ale mne sa to nikdy pred tým nestalo.

lucyluv
autor
7. máj 2019

@peline fuha, to si sa riadne natrapila. U mňa to bolo len 9h nastastie. Hoci nemala som pocit, že rodím, mala som pocit, ze mám skôr dáky rotavirus. Bodaj by aj môj druhý bol oveľa ľahší

ejanjelik
7. máj 2019

Ja som vracala. Ja som niekedy vracala aj pocas menstruacie a porodne bolesti som mala znasobene menstruacne vracanie, bolesti... proste vsetko, co som mavala pri menstruacii len silnejsie.

zuzanaete
7. máj 2019

Ja som vracala kratko po prvom porode. Bol to veeeeelmi narocny porod. Uplna katastrofa. Druhy porod uplna malina. 🙂 Mohla by som rodit kazdy mesiac. Tak drzim palce, aby si to mala rovnako.

dupinka
7. máj 2019

Aj ja som vracala pri prvom. Normálne som cítila, akovy sa mi zapieral o hrudný kôš a tlačí mi na žlčník..

ivankamirka
7. máj 2019

Ja som vracala a hnačkovala pred pôrodom.

synthiarowley
7. máj 2019

@lucyluv Mne bolesti začali nadránom o 3:00 ešte som okolo 5:00 doma stihla vaňu sprchu a že si dám aspoň čaj ale hneď som ho vyvrátila a aj hnačku som mala, takže podľa toho som vedela, že už to bude ono,telo sa čistilo a 6:00sme šli do nemocnice, malá sa narodila pred10:00 ale hneď keď ma dali na sálu mi porodna asistentka povedala, že keby treba zvracat tak do umývadla lebo v tej sále nebolo wc, takže usudzujem že to asi býva bežné.

majulino
7. máj 2019

@lucyluv ano zvracala som, ale cistu zlc ako cele tehotenstvo, prinoboch porodoch, ale bez epi obe

sofiia87
7. máj 2019

Aj ja som vracala na porodnom boxe, tusim dva ci tri krat a to mi po prvom raze aj davali nieco proti ale netusim co to bolo 🤷‍♀️

jana005
7. máj 2019

@lucyluv ja si myslim, ze od bolesti. Ale ktovie.
Tretí a štvrtý porod uz bol rýchly,tam som vracať nestihla 🙂

19lucia92
7. máj 2019

Aj ja som vracala pri porode. Odtiekla mi voda a hned zacali kontrakcie a pri kazdej som vracala. Vraj je to z bolesti. Tiez som rodila bez epiduralky.

prapra
7. máj 2019

@lucyluv ja som tiez zvracala a porodna asistentka mi vysvetlovala ze, toz oxitocinu, pri druhom mi nedavali oxitocin ale poradili mi aby som sa napila len potroske ked budem potrebovat lebo ked vypijem vela vody naraz tak to potom vyzvraciam pri porode

lucyluv
autor
8. máj 2019

@prapra ja som najskôr vracala a nemala som ešte oxitocin. To mi až pred koncom dávali. Ja som ani nič nepila, nejedla, nebola som schopná. Tak asi som to mala ozaj z tej bolesti, ďakujem za tvoju skusenost. Neverila by som, že toľkým ženám sa stalo niečo podobné.

lucyluv
autor
8. máj 2019

@sofiia87 vidíš, dobre vedieť, že niečo proti tomu môžu dať. Vôbec mi to vtedy nenapadlo. Dakujem

lucyluv
autor
8. máj 2019

Dievčatá, ďakujem Vam všetkým za skúsenosti, veľmi ste mi tym pomohli.

anavianavi
8. máj 2019

Ja som citala v clanku, ze vracanie a hnacky su bezny sprievodny jav porodu. Vysvetlovali to ako cistenie tela a uvolnenie traviacej sustavy, aby sa telo koncentrovalo na poslednu fazu.

monusig
17. aug 2020

To zalezi od povahy aj, ja som pri prvom tiez vracala ale nemala som co lebo som 48 hodin nejedla, vyvolavali mi od soboty , maly sa narodil v utorok tak myslim ze to uz aj mohlo byt z psychickeho vycerpania, niekto ma hold taku psychiku ze mu to sadne na zaludok, niekto ma hnacky, niekomu nic nie je 🙂 zelam vela stastia pri druhom babu :*

majusska202
17. aug 2020

@lucyluv ja som pri prvom pôrode obvracala pôrodu sálu lebo sestrička mi neverila že budem vracať. Pri druhé keďže som vedela co ma čaká tak keď začali kontrakcie som nejedla ani nepila aby som nevracala. Teda doma som vracala ale v nemocnici už nie

lucyluv
autor
17. aug 2020

@majusska202 u, mám druhý pôrod za sebou a nevracala.som. Teda párkrát ma naplo, ale podarilo sa mi to rozdychať. Nejedla som ani nepila, začala som rodiť o polnoci a o 3 bola malá na svete, takže to išlo ozaj rýchlo, ani mi nenapadlo jesť 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre