Výčnelok z vagíny po pôrode

annamaria1987
14. máj 2013

Ahojte mamicky, chodim sem uz dlhsie citat skusenosti a rady ohladom tehotenstva a deticiek, no dnes sem musim aj ja napisat, preto ze ma to velmi trapi. Som styri mesiace po porode, bola som nastrihnuta a mala som sitie aj zvnutra. Doteraz som trochu pocitovala bolest vo vnutri pri sexe ale casom sa to stale zlepsovalo. Dnes som ale isla pozriet ako to vyzera moje vonkajsie sitie a som sa zhrozila. Sitie je ok, ale z vchodu z vaginy mi vychadza nejaky vycnelok , trci to vonku. Doteraz som to tam nemala, pozerala som sa castejsie kvoli tomu sitiu. Neviem ci som to dostatocne opisala, ale myslim ze kto mal taky isty problem tak asi bude vediet co myslim. Stalo sa to uz niekomu? Da sa s tym nieco robit, nezmizne to samo? Ak nechcete napisat sem do fora /sa hambite/ poslite mi prosim sukromne spravu. Hrozne ma to trapi. K lekarovi sa chystam az buduci tyzden,pretoze nemam kde nechat malu. Dakujem

stankot
9. sep 2013

@annamaria1987 ahoj Co ti povedal lekar mam podobny problem...

1104
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dari226
9. sep 2013

ja som to spominala mojmu gyn a on ze nic nevidi.zmenila som lek. a dalsi gyn mi povedal ze som po porode a telo sa zmenilo,ono to uz ostane ,ale to ako som sa aj ja zlakla co to je to nezabudnem ,ale uz som si zvykla

aadulik2110
9. sep 2013

@annamaria1987 ahoj, ja som bola nastrihnutá úplne na "maximum", šitá zvonku i zvnútra, po 2 hodinách po pôrode ma museli znovu "rozpárať" a zašiť... čo sa týka estetiky tak katastrofa, časom sa to trochu zmenšilo, ale výčnelok je tam dodnes, nie je veľký, ale je.... neriešim to a ani mi nenapdlo sa na to pýtať lekára.... teraz čakám druhé a ktovie ako ma zas pozašívajú.... chcela by som to riešiť až keď nebudem plánovať deti... dovtedy mi to príde "zbytočné" aj keď to nie je vábivé a estetické

stankot
10. sep 2013

@1104 mne odtial vycnieva asi stena posvy mala som to aj pri prehliadke ale lekar si to nevsimol lebo to vidno iba ked stojim.asi je to poklesnute po dvoch porodoch. 😢

annamaria1987
autor
15. sep 2013

ja som uz bola u lekara s tym, povedal ze to je malicka cast panenskej blany ktora mi tam ostala. vytlacila sa von pri porode a aj preto som ju videla viac lebo som mala zapal - mykozu. predtym som ju nevidela a teraz uz tiez casom uz to nevidno tak ako predtym.. ale vtedy ked som to zbadala tak som sa zlakla zeny co to je... 🙂

easy200
5. okt 2013

ahojte, mne zostalo po siti po prvom porode tiez nejaky vycnelok na hradzi, lekarka povedala, ze s tym nic nenarobime, ze sa to da odstanit kozmeticky, ale je to velmi citliva oblast, takze aj bolestive, no co uz,zvykla som si, ved nejdem tocit eroticke filmy 🙂 a manzel je s tym ok.

lubka114
13. jan 2014

Ahojte zenicky tak ja som bola dnes v nemocnici pretoze mi to vyslo po 1,5 roku a nakoniec to musia odstranit chirurgicky mam tam asi 1 cm vycnelok tiez som sa zlakla moja lekarka povedala ze ma zle zasili po porode a ze sa to musi zasit a primar povedal ze mi to odstrania takze panika na mieste este rano som pozerala na maleho ako spinka tak mi prislo luto ze mam nejaky problem a to som chcela.druhe babo aby Nikolasko mal sestricku :( ach jaj drzte prsty

majulikhubova
11. apr 2018

To iste. Je to nie velmi pekne, ale tiez.dr povedal ze uz to ine asi.nebude po porode, keby ze to robi velke problemy tak sa s tym mozno da nieco robit

majulino
11. apr 2018

Ja ho mam uz 7 rokov nemam ziadne problemy PRI styku necitim

ivkacmuk21
17. apr 2018

To isté mam ako keby stena pošvy vyzerá ako opuchnutá. Trochu keď sedím to pobolieva☹

mirka479
3. mar 2019

@1104 viem ze tato tema je ux starsieho data,ale ako ste doriesili tento problem?ja mam to iste.

miirkka1
23. jún 2019

@mirka479 ahojte...ja mam taky isty problem...bola som u jednej dr.vravela,ze pravdepodobne zle sitie.Mala som 2 stehy a vycnieva mi zvnutra nieco z posvy.Idem o 2 tyzdne k dalsiemu dr.lebo sa bojim a chceme aj dalsie babo a nedari sa vobec.Mozte mi povedat ako to vyzeralo u vas?

mirka2611
12. nov 2019

Mne bolo vysvetlene ze je zvysok panenskej blany lenze pri porode ako bolo robene sitie okolo toho preto to zostalo take ake to je..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre