Vyskočená platnička a pôrod

tosa
6. mar 2009

Ahojte baby, mate niektora skusenost s porodom po hernii. Ja som mala vyskocenu platnicku pred 2 rokmi (neoperovanu) trvalo mi 7 mesiacov dat sa dokopy na fyzio, ale stale sa mi vracaju bolesti. Babo cakame v juli, zijeme momentalne v taliansku.. a neviem ci nemam zvazova cisarsky alebo ine formy porodu ako klasiku (mozno vo vode?) a este mi "jedna baba povedala" ze dakomu rupla platnicka prave pri porode 😲 pomooooc 😀

jamaat
13. apr 2009

Zostavu cvikov mám aj ja urobenú, ale nechce sa mi cvičiť ani náhodou. Teraz ma bolia viac ako chrbtica všetky ostatné kĺby, takže sa niekedy ledva hýbem. Chrbticu si naťahujem na fitlopte, to mi teraz super pomáha. No ešte mesiac musím vydržať.

lucka10
16. apr 2009

Ahojte maminky 🙂 konečne som sa sem dostala. Ako sa mávate? Ja práve vegetím, malinká sa trošku hrá v postieľke, tak využijem čas na písanie. Ja má tiež vysoký kočík, najmä kvôli tej mojej platničke.
tosa rozprávala som sa z lekárkou a odporučila mi vyslovene spinálne cviky.Sú na internete pekne rozpísané. Zadaj do vyhliadača spinálne cviky. Tie cviky čo mám doma ti musím preskenovať, vlastne môj drahý, pretože je to dosť malý obrázok, aby si z toho dačo mala 🙂 Chodíš na plávanie? To je super, u nás takú možnosť nemáme. Ja som chodila od začiatku cvičiť pre tehuľky, bolo to super. Teraz chcem vyskúšať Pilates. Len mi to nijako časovo nevyhovuje. ☹

jamaat
16. apr 2009

Tosa je nejaká zatajená 🙂

lucka10
18. apr 2009

To áno, čo je s ňou. Dúfam, že ty si ok 🙂 Malinká mi spinká, tak využívam čas 🙂

jamaat
21. apr 2009

Hrozne ma bolia teraz všetky kĺby a šľachy, chrbtica zo všetkého najmenej. Ale inak OK.

lucka10
22. apr 2009

Verím Ti, viem čo to je za bolesť. Ja som pri konci spávala s podloženými vankúšmi.

jamaat
22. apr 2009

Ja spím tak, že si medzi nohy a ruky strčím taký dlhý pevný vankúš. Ale v noci sa aj tak zobudím vždy na chrbte. Predtým som bolesti rozhýbala cez deň a bolo OK. Ale teraz už nepomáha ani to, posledné 2 dni som už aj krívala, čo ma tak pravý bedrový kĺb bolí.
Inak našla som nedávno na nete, že ľubovníkový olej je na platničky výborný. Tak som si kúpila a skúšam. Žeby preto ma chrbtica bolela najmenej zo všetkého? 🙂

lucka10
24. apr 2009

Ľubovníkový olej?Kde si to kúpila, v lekárni? Kúpim si to aj ja. Tá bolesť to je hrozné niečo. Sústavne každý deň. ☹

jamaat
25. apr 2009

Ano, v lekárni. Dá sa použiť na všetko možné, ak by ti aj na chrbticu nepomohol.

lucka10
25. apr 2009

Super vďaka 🙂 , v pondelok hneď ráno skočím do lekárne 🙂
Kam sa podela naša tosa? 🙂

jamaat
27. apr 2009

Nemáš za čo, dúfam, že ti aspoň trochu pomôže. Treba ho vmasírovať v okolí stavca.

Neviem, čo je s tosou. Hádam všetko OK, len im net odpojili 🙂

lucka10
29. apr 2009

Ahoj jamaat, tak poctivo si to 3x denne natieram 🙂 , dočítala som sa na nete, že to mať 3 týždne natierať, potom prestávka a znovu 🙂 . Tak uvidím čo to somnou spraví. Už sa ti to pomaly blíži. Potom daj vedieť ok? Dúfam, že je v poriadku tosa. Dlho sa neozvala. ☹

jamaat
29. apr 2009

Ja nepoctivo len večer, keď idem do postele. Držím palce, aby ti to aspoň trochu zabralo.

Blíži sa, ale chvalabohu, lebo už mám toho dosť. Celá som opuchnutá, bedrové kĺby mi chcú vyskočiť z jamiek. No čo už, nie som najmladšia 🙂 A jasné, že dám vedieť.

lucka10
4. máj 2009

Od pondelka začínam chodiť cvičiť na Pilates k jednej terapeutičke. 20 rokov robila v zdravotníctve-konkrétne na rehabilitácii. Precvičuje súkromne Pilates. Tak som zvedavá. Tú bolesť mám každý deň. Snáď mi to pomôže. Čítala si aj papiere, ktoré mám z magnetickej rezonancie. Naučí ma zopár cvikov. Tak uvidím. ☹

jamaat
7. máj 2009

Držím palce.
A tá tosa furt nič.

lucka10
8. máj 2009

Dík 🙂
Neviem kde sa podela, dúfam, že je v poriadku. ☹
Aký má termín tosa?

jamaat
8. máj 2009

Neviem, ale dosť dlho po mne.

lucka10
9. máj 2009

Jaj áno ona má 24. júla. Dúfam, že sa jej nič nestalo sakra.

tosa
autor
20. máj 2009

Ahojte baby, joj prepacte som tu nebola, ale mala som jeden kolotoc.. a ked som vzdy prisla domov, tak som bola odpadnuta na cokolvek.. a este stale nemam poriadneho gynekologa.. ale ani nejdem zacinat..
dnes som ale bola v novej nemocke (zijeme v taliansku) a zajtra mam zavolat porodnej sestre, cktora ma skusenost s porodmi v podrepe a na kolenach a laktoch.. tak uvidime co mi povie.. a musime zaplatit okolo 1000e za porod s nou, inac ma daju na stol... Jamaat ty uz to asi mas aj za sebou 🙂 dufam, ze vsetko v poriadku. Lucka, dakujem este raz za tu stranku, skusam tie cviky a krutim sa, len nemozem lezat velmi na chrbte na tvrdom.. tebe s aako dari? a ako pokracujes s pilates? pomaha ti to? velmi dufam. Ach aby moje, dufam,ze nam to vsetkym prejde..
pekny vecer

lucka10
23. máj 2009

Tosa ak nevieš ležať na chrbte vylož si nohy na fit loptu, to by ti malo pomôcť.
jamaat to má za sebou, mám takého ciťáka 🙂

majka221
23. máj 2009

no baby ja mam s tou platnickou tiez problemy lekari odporucaaju cvicit nema niekto s tym skusenosti ci to pomaha? 🙂

lucka10
24. máj 2009

Ahoj majka, ja chodím na Pilates súkromne. Venuje sa mi terapeutička. No okrem toho musím každý deň cvičiť. Malo by nám to pomôcť. ☹

majka221
24. máj 2009

lucka10-lenze mne sa tak nechce cvicit.taka nuda to je ☹

penelopa77
25. máj 2009

Ahojte baby, tak sa hlasim do klubu postihnutych. Som v 10 tt. Hernia bola pred 2,5 rokom zdiagnostikovana, bola som v stave, ze mi od utlacenia nervu v L5/S1 ochrnula lava noha, po infuziach a rehabke som si ju zacala citit po mesiaci, ale bolesti boli dlho. Cvicim dva roky pilatesa (sukromne), nemala som uz takmer ziadne problemy, zvladala som v pohode 20 km turistiku. Tehotenstvo bolo planovane. Pred tyzdnom sa mi opat objavili problemy s platnickou, zase to vyraza do lavej nohy, snazim sa lezat, ale som zufala, ze nemozem nic zobrat od bolesti. Na rehabilitacii mi zacali dnes robit masaze, tzv. makke techniky, tak som zvedava. Vraj mi to vyvolali tehotenske hormony, ktore prekrvili oblast krizov a teda aj platnicku a ta zase tlaci na nerv. Neviem si predstavit ako takto vydrzim este 7 mesiacov, cakala som problemy, ale nie takto skoro. Cvicit teraz nemozem, je to dost bolave, pilates je fakt vyborny, vlastne ma postavil pred dvomi rokmi na nohy.

penelopa77
25. máj 2009

a ešte k tomu porodu. hernia disku je indikacia na cisarsky rez, ak je platnicka vonku, pri porodnych tlakoch moze narobit sarapatu, neurolog mi vyslovene zakazal rodit prirodzene.

lucka10
28. máj 2009

Ahoj penelopa, bože to ma mrzí. Ja som rodila s epi. Tiež chodím súkromne na pilates, sú to skvelé cviky, len myslím, že tehuľky to nemôžu cvičiť. Skús sa spýtať na olej z ľubovníka svätojánskeho. AK ti to ako tehuľke povolia, tak sa s tým natieraj 3 týždne vkuse. Uvidíš či ti to pomôže. Je vraj špeciálne na platničky. Držím palce. Je to hrozná bolesť. Mne masáže robili veľmi zle. Keď mi to ortopéd predpísal a pravideľne som ich absolvovala, tak som sa cítila katastrofálne. Okamžite som to vysadila.

lucka10
28. máj 2009

majka ani mne sa 2 krát cvičiť nechcelo, ale teraz už idem s radosťou. Vyskúšaj to. Neoľutuješ. Držím palce 🙂

jamaat
30. máj 2009

Ahojte dievčatá. Mali ste dobrého tušáka, 20. mája sa mi narodila druhá dievka. Pôrod nič moc, ale inak všetko OK.

Lucka, pomohol ti ten ľubovníkový olej aspoň trošku? Ja som si ním teraz začala natierať kolená, lebo ma otrasne bolia. Myslela som, že bolesti kĺbov po pôrode ustúpia, ale panva ma bolí stále a možno aj trochu viac, tentoraz asi nie z rozťahovania, ale sťahovania. No hlavne nech sa to stiahne na pôvodnú šírku! 🙂 Platnička je zatiaľ OK.

Penelopa, na začiatku tehotenstva som mala aj ja riadne boľavú platničku a tiež mi to zvyklo vystreľovať do nôh. Ale ako mi brucho rástlo, tak to práveže ustúpilo, asi to chrbticu správnym smerom roztiahlo. Tak hádam to aj u teba bude tak. Držím palce.

Tosa - no že si sa aj ukázala!!!

Tak sa držte dievčatá, ja idem do postele trochu si pospať, kým mi aj Emča spí.

penelopa77
31. máj 2009

Ahojte baby, dakujem za rady a povzbudenia. Dneska po dvoch tyzdnoch mam pocit, ze je to lepsie, inak kupila som si ten lubovnikovy olej, ale nechcem to s nim moc prehanat. Vcera mi svokra priniesla nejaky gel vyrobeny z aloe vera, a mam pocit, ze mozno on mi to trochu uvolnil. Inak chodim aj na tie masaze, okolie platnicky mi rehabilitacna nemasiruje vobec, iba lavu nohu a lavu polovicu zadku, ak sa tak mozem vyjadrit. U mna to este moze suvisiet s tym, ze som v 7. tt lezala cca 6 dni v nemocnici s miernym krvacanim na hnusnej posteli a asi mi to polihovanie tiez neurobilo dobre na chrbat. No ved uvidime, co to bude robit dalej. Drzim vsetkym palce, nech nas tie mrchy platnicky netrapia.

jamaat
1. jún 2009

Penelopa, z nemocničnej postele ťa určite chrbát bolí. Tiež som s tým mala problém, potom som si dávala pod chrbát a zadok vankúš, pod hlavou som si posteľ trošku podvihla a to už bolo fajn.
Tú masáž polovice zadku tiež poznám, super mi to zabralo. Musela som nohu nejak pokrčiť a tak mi ten nerv premasírovala. Okamžitá úľava! A aj medové masáže mi zaberali.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre