Vyvolávanie pôrodu balónikom

kattien1992
28. nov 2022

Ahojte,
nájde sa tu niekto komu vyvolávali takto pôrod? Ak hej zabralo to a spustil sa pôrod? Poprípade ako pokračovali ak sa nespustil? Ja som aktuálne bola na prst otvorená a krcok mäkký, skoro spotrebovany, tak by ma zaujímalo co čakať...

pampeli
28. nov 2022

@kattien1992 mne to spustilo mierne nepravidelne kontrakcie, kt za pol dna uplne ustali. Za 24h vypadol a nasledovali dalsie 2 dni vyvolavania inymi sposobmi

nique
28. nov 2022

@kattien1992 mala som ho, nepomohol. V nemocnici som bola 8 dni, kým som porodila. Skúšali všetko možné. Keď sa mala rozhodla, že ide na svet, odtiekla mi voda a do 2. hodín bola von. Ale som rada, že jej dali čas. Metódy vyvolávania boli veľmi šetrne. Pôrod skvelý, bez nástrihu, bez poranení.

selest
28. nov 2022

Myslim ze niekedy okolo obeda mi spravili zatazovy test na oxytocin a dali balonik. Pred vecerou ma kontrolovala dr ze "dnes to este nebude na porod", veceru som uz nestihla.. Je to individualne, drzim palce nech mas taky porod ako ja moj druhy, rychly lahky uplne bezbolestny🍀🍀🍀

lienockamalicka
28. nov 2022

Ja som akurat v porodnici, zajtra hadam ideme domov s malym 🙂
Vo stvrtok ma prijali do nemocnice na vyvolavanie. Rano o 10tej mi zaviedli balonik, bola som otvorena iba na 1cm a makky krcok. Okolo obeda som dostala prvu kontrakciu. Zo zaciatku boli kazdych 5minut, do noci uplne ustali (nie su to ako skutocne kontrakcie, skor silnejsie menstruacne). Na druhy den v piatok mi balonik vybrali, uz som bola otvorena na 4cm. O 13tej mi dali oxitocin a od 14tej som mala velmi silne kontrakcie, od zaciatku kazde 2-3 minuty az do 22hod., kedy som uz prosila o epidural, lebo som sa od bolesti az povracala a stale som bola otvorena len na 6cm a krcok tvrdy. Nastastie mi dali teda epidural a aj infuziu na zmaknutie krcka a o 3:31 v sobotu bol maly vonku 🙂
Moje komplikacie ale neznamenaju, ze aj ty budes mat take. Mne oxitocin zaucinkoval extremne rychlo a tvrdo, niektorym zenam to nerobi nic a musia opakovat. Je to velmi individualne. Ale balonik ti pomoze rozhybat to. Zavedenie je dost neprijemne, moje kontrakcie boli skor silne menstruacne bolesti (ked to porovnam s tymi skutocnymi).

kattien1992
autor
28. nov 2022

Vďaka za povzbudenie baby, konecne viem, ze u niekoho aj zabral🙂inak vlozit ani neviem ako vlozili a kontrakcie mam uz, len sa mi nejak nezda ake su slabe, ale budem vdacna kedze monitor ukazuje, ze su :D u mňa oxi nehrozí keďže skúšam po sekcii. Verím, že už sa to rozbehne a zajtra tu bude malý so mnou prirodzene ♡

pampeli
28. nov 2022

@kattien1992 drzim palce velmi ❤ Tiez som bola po sekcii. A bol aj oxytocin. Ale pomaly. Pripravili ma na to, ze to bude trvat dlho.

nikdenikto
28. nov 2022

Mne vyvolávali pôrod kvôli vysokému tlaku a bielkovine v moči. No začali najprv balonikom, ten som dostala večer keď som bola len na 2cm otvorená že teda uvidíme ako do rána. Ráno po vizite mi ho vytiahli a bola som na 6cm. Na izbe som ešte večer aj ráno pred vizitou aj veľa chodila a hopkala na fit lopte. Keď mi vybrali ten balónik išla som na box, kde mi môj dr prepichol vodu, počkala som na silnejšie kontrakcie, dali mi polovičnú dávku epi ktorá ani nezabrala ale zase urýchlila pôrod.

lienockamalicka
29. nov 2022

@kattien1992 mojej spolubyvajucej tiez nedavali po baloniku oxitocin, ale dali jej este tabletku odspodu a ta jej potom zabrala este viac 🙂

kattien1992
autor
29. nov 2022

Tak vyzerá ze mne stacil balónik, ráno vypadol aj s hlienovou zatkou, na 3-4cm otvorená a rozbiehajú sa kontrakcie🙂

lienockamalicka
29. nov 2022

@kattien1992 super, tak nech mas drobca cim skor na svete! 🙂

kattien1992
autor
29. nov 2022

@lienockamalicka vďaka doktor spravil hamiltona všetko sa rozbehlo a o par hodín postupne začalo ústavat.zajtra pokračujú vyvolavanim nejakým gélom...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre