Vyvolávaný pôrod

timejka29
10. apr 2014

Ahojte babeny
chcem sa spýtať na ten wywolawany pôrod,je to bezpečne?je bolestiwejší ako prirodzený pôrod?Čaokam swoje prwe bábo tak by som sa chcela dozwediet wiac
pretože to vyzerá tak že aj ja budem mať takýto vyvolavany pôrod kvôli tomu že moja doktorka v deň môjho termínu odchádza preč a ja ju chcem mať pri pôrode.Takže o dva dni porodím skôr.Napíšte mi Vás názor na tento pôrod prosím.Chcem byť čo najviac informovaná Dakujem

dobromila1111
10. apr 2014

@timejka29
Mne pôrod vyvolávali 5 dni pred termínom. Najprv prepichnutie vody,potom oxytocin. Malý vodu nepustil, dierku zapchal hlavičkou. Oxytocin mi nič nerobil. Netreba preto tlačiť na pílu🙂
Porodila som na termín, vtedy už oxytocin teda fungoval..

endye
10. apr 2014

k vyvolanému pôrodu neviem, no radšej si daj prechádzku riadnu - pri prvom som dala 9 km po rovine a do 2och dní išiel sám. Pri druhom mi stačilo 5 km po kopcoch a večer sa už hlásil von 🙂 Radšej by som volila aktivitu a nech ide pekne sám a hlavne bez medikamentov ideálne. Držím palce...

sarinka123
10. apr 2014

Ja som mala vyvilavany porod. Neboj. Prasklo mi vodu, to vobec nebolelo, a prichli oxytocin. Potom začali trosku krce ako pri menzese a uz sa to len stupnovalo.
Neviem posudit normalny, ale podla mna je to take iste.
Bolesti boli ako pri dobrom menzese a potom sup 4 krat zatlacit a babatko som
Mala v naruci. Victoria 🙂)))) rada nato spominam. Pre mna to bolo take vzrusujuce.

iva87
11. apr 2014

Chces si dat vyvolavat porod len kvôli tomu aby tam bola tvoja doktorka?? 😕 Dietatko same najlepsie vie kedy ma prist, z vlastnej skusenosti mozem povedat, ze vyvolavany porod je ovela bolestivejsi a aj dlhsi ako prirodzeny porod.

marse
11. apr 2014

Ja som mala vyvolane oba porody, pri prvej som prenasala a malej sa vobec nechcelo, a druha isla o 3 tyzdne skor nakolko padla do porodnych ciest a po prepichnuti som mala uz skoro zelenu vodu, ale tiez vsetko v pohode. A porod o dva dni skor ako je termin si myslm ze je v pohode 😉

lulistek
11. apr 2014

@timejka29 moj nazor je ze netreba sa ponahlat ked netreba, ja som mala vyvolavany porod kvoli dobrym vysledkom bola som dobre otvorena v predpokladanom dni porodu tak som sa rozhodla ze mi ho teda mozu vyvolat ako mi doktorka navrhla. Ale je to bolestivejsie , ja som EPI nechcela a rodila som 7 hodin, nakoniec mi babatko museli tlacenim na brucho pomahali porodit.bola som unavena z bolesti. Ale clovek vtedy nevedel. vela zlych skusenosti s tym mam, ale to tu nebudem pisat lebo kazdy porod je iny, ale podla mojho nazoru je prirodzeny porod lepsi.

olusam
11. apr 2014

Tak mne vyvolali 5 dni pred terminom kvoli tlaku,napichli oxik okolo 10h,voda mi odisla sama a o 14.10 bola mala na svete🙂ale skusili aj dva dni pred,dostala som bolesti,ale preslo to,takze som si na obed vykracovala s usmevom🙂

majka99999
11. apr 2014

@timejka29 boli to ako svina, tot moja skusenost.

timejka29
autor
11. apr 2014

@sarinka123 dakujem za info..no kiežby som to mala aj ja take v pohode ako ty 🙂
@iva87 no áno chcem aby tam bola moja doktorka pretože druhym neverím. a s nou som velmi spokojná
@marse no však aj ja si myslím že tie dva dni skor sú v pohode ale ktotie možno že ešte aj skor sa vypíta maličky, no ja fakt neviem čo mam robiť :/
@lulistek ani ja nechcem EPI radsej to všetko pretrpím, no ano vacsinou tu čitam aj mi powedali že prirodzený pôrod je menej bolestivý no vážne neviem
@olusam och tak to ti zavidim, že si to mala take v pohode 🙂 dufam že aj ja to budem mať take 🙂
@majka99999 ou :/

lennicka
11. apr 2014

Tiez mam vyvolavany porod kvoli tomu, ze som sa vobec neotvarala a bola som uz 24 hodin bez plodovej vody... Keby sa dalo, vyhla by som sa tomu. Bolestivost nemozem porovnat, ale faktom je, ze bolesti prisli naraz a kazdu minutu az dve kym som neporodila... Ale kazdy ma Inu skusenost.

iva87
11. apr 2014

@timejka29 ja by som urcite neriskovala, co ak sa nieco stane, budes si vycitat, ze si tlacila na pilu a vyvolavala porod aj ked to vôbec nebolo potrebne. Porod sa ma vyvolavat v pripade, ze je ohrozene dietatko alebo rodicka, nie preto, ze ja chcem rodit vtedy a vtedy 🙄 Pre porovnanie u mna vyvolavany porod (kvôli ohrozeniu zivota malého) trval skoro 6 hodin v neskutocnych bolestiach, prirodzeny porod s mladsim synom trval necelu hodinu, pri druhom som az do konca neverila, ze naozaj rodim lebo bolesti boli naozaj neporovnatelne, porodila som presne 5 minut po prichode do porodnice 😉 Nech sa rozhodnes akokolvek, drzim palcenech to mas co najskôr za sebou a nech ste ty aj babatko v poriadku 😉

janka2501
11. apr 2014

Ja som mala prvy porod bez vyvolavacky,a za chvilu bola mala vonku...a druhy porod mi vyvolavali a tak isto bila za chvilu vonku. Na tretie potlacenie...ziadne vacsie bolesti,boli rovnake. Ale zrejme to zakezi aj od samotnej zeny. Prva dcerka isla na termin,a druha 7dni po termine. Ale obe su narodene v noci 🙂

timejka29
autor
11. apr 2014

@lennicka
@iva87
@janka2501 , och babi ja neviem už čo mám robiť :/ taká som z toho všetkeho už zúfala :/

celasapremenim
11. apr 2014

@timejka29 premysli si to riadne, podla mna zbytocne ides do rizika, najlepsie pre dieta je, ak teda zena neprenasa a nie je tam nejaka patologicka zmena, aby sa porod spustil prirodzene
a uplne urcite je vyvolavany porod bolestivejsi ako prirodzeny, hoci aj ten moze byt bolestivy, ale vzdy ked ti pustia vodu, tak to viac boli
ja by som volila to, co je dobre pre dieta

timejka29
autor
11. apr 2014

@celasapremenim asi máte všetky pravdu :/ pre mna je doležite babätko , už je jedno ktorý doktor ma odrodí hlavné je nech je všetko tak ako má byť 🙂

lennicka
11. apr 2014

@timejka29 Urob to tak, ako to citis, ze je pre teba najlepsie. Lebo spokojna mama, spokojne babatko... a mozno ani nebudes musite riesit dilemu a porodis skor 🙂

sense
11. apr 2014

@timejka29 pokial nie je dovod na vyvolavanie by som si vyvolavat nedala, mne vyvolavali v 38tt so zdravotnych dovodov rodila som od stvrtka mala sa narodila v sobotu....ci to boli viac ako nevylovavany neviem rodila som len raz,....porod nakoniec zacal po odteceni vody kt. bola tmavozelena skoro az cierna, mala sa narodila uplne sucha asi 9 hodin po odteceni vody nakolko som sa neotvarala, a porod skoncil vakuovo potom co mala zacala stracat odozvy a na cisarsky uz bolo neskoro....
...takze osobne by som to nechala na prirodu a nie na lekara kt. ma volno alebo iny termin....kazdy jeden gynekolog je vyskoleny...a mozno natrafis zrovna na takeho kt. bude lepsi ako tvoja doktorka

siimiii
11. apr 2014

mne prvý pôrod vyvolal celonočný žlčníkový záchvat, takže ked som prišla do nemocnice,tak malý bol za hodinu už von a druhé tehotenstvo som mala veľmi problematické, tak som chcela, aby ma rodil môj gynekológ, tak som si ho dala vyvolať, 7.40 mi dali vyvolávačku a 9.20 bol malý už na svete. Nemala som EPI ani pri jednom, ale pri druhom boli bolesti intenzívne ako pri veľmi silnom menzese. Pri prvom som si to ani neuvedomovala, lebo aj tie žlčníkové krče dali zabrať.

siimiii
11. apr 2014

a ešte vyvolané deti majú väčšiu pravdepodobnosť, že bude mať novorodeneckú žltačku

holubiatko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre