Zápal prsníka na 7. deň po sekcii

bielavila
25. jan 2015

prosim poradte mi niekto kto ma skusenost so zapalom prsnika. som 7 den po sekcii a v piatok da mi naliali prdniky, velmi bolestivo, boli obrovske, cervene, napnute, leskle, priserne bolestive, uplne horuce s hrudami navyse prska bolo a aj su stale tvrde ako kamen. hned mi poradili odsavat a masirovat hrudy, co som aj robila a stale robim.,v sobotu som uz dostala zapal a antibiotika. zase mam kazde dve hodiny odsavat den i noc. mleka viem von dostat malo a hrudy tvrde ako kamen neviem za nic rozmasirovat. babatko mi prikladaju malo lebo je v inkubatore cize aj toto ze nesaje prospieva ze zapal sa neviem zbavit: uz som konzultovala s lekarmi, sestrami, laktacnou poradkynou a vsetci radia odsavat a masirovat ale ked mne nejde skoro nic odsat a tie hrudy nejdu rozmasirovat nech robim co robim:.. teple obklady, za tym studene obklady, oxitocin, odsavam pi 10 minut kazde 2-3 hodiny z kazdeho prska.som zufala, ubolena, prska bolia a viete si predstavit ako musi boliet odsqvanie elektrickou odsavackou na zapalene prska:( mam aj zvysenu teplotu, prosim porqdte kto mal rovnaky problem ako ja,,som uz strasne unavena, vycerpana a ubolena , v noci nespim cez den neoddychujem ako by som po sekcii mala, len odsavam a placem. dakujem za kazdu dobru radu

cuculik1
25. jan 2015

@bielavila presne to som mala po sekcii ja. Pre mna to bola vacsia bolest, ako rana po sekcii. Takisto mi davali oxytocin a odporucali odsavat (nic neslo) masirovat, obklady...do toho som dostala 40 teploty. Akurat mozno borriv obklad pomahal. No tak ako to prislo, tak to asi do 5 dni odislo a potom mi uz aj mlieko islo. Mne aj manzel odsaval, maly mi nechcel sat, elektronicka odsavacka bola slaba...strasne to bolelo, slzy v ociach. Radsej xxx sekcii ako opat toto. Ale preslo to. Inak velmi si chvalia kapustove listy prikladat.

trgypadl
25. jan 2015

@bielavila skus si odstriekavat mliecko rucne

isabel11163
25. jan 2015

@bielavila pomôže ti jediné zaťať zuby a odsávať ručne napr pod sprchou alebo popros sestričky aby ti to ručne poodsávali - je to peklo bolí to neskutočne budeš pri tom plakať ale veľmi ti to pomôže..lepšie bude keď ti niekto pomôže sama si takú bolesť nedokážeš spôsobiť.držím palce opatruj sa

monicm
25. jan 2015

@bielavila som prekvapená,že ti to ešte sestričky nespravili.skús ísť za nimi a popros ich,nech to spravia za teba.ako písala @isabel11163 je to peklo,šialene to bolí,mne to tiež sestrička musela pomáhať "rozchodiť",ale už hned po jej pomoci som mala pocit,že som najšťastnejšia žena na svete,odsala ručne z jedného prsníka jednu plnú fľaštičku (2dcl) a minimálne také isté množstvo kadetade ( 😉 )

bamina
25. jan 2015

Mala som 2x po spontánnom pôrode.Mne za 1noc prešlo,ked som dala na prsník(mala som taký pravý prsník) švédské kvapky Maurers(ale asi to nezávisí od výrobcu),treba predtým natrieť pokožku mastným krémom,ja som vynechala dvorec a bradavku, naliala na vatu a priložila na pokožku. Už za krátky čas (do hodiny) som to mala lepšie,kludne sa dá kojiť popritom,upozorňujem,že zafarbuje bielizeň,ale dá sa to vyprať.Hovoria,že aj vodka pomôže,to som neskúšala,ale švédske kvapky áno,mne pomohlo na 100%,malý bude mať 8 mesiacov,a ešte stále ho kojím. V sprche vlažnou vodou,ani nie studenou,chladiť prsník. Ja som tiež mala aj teploty,tvrdý,ružový prsník. Ked nemáte na dosah tie kvapky,tak možno by bola dobrá tiež Alpa.dúfam,že som vám pomohla,držím palce.

bielavila
autor
25. jan 2015

@cuculik1 a ako ti manzel odsaval? sal?

bielavila
autor
25. jan 2015

rucne to nedam, skusili a skoro som zosalela,tak ma prestali trapit... len ma prosim ukludnite ze to prejde, este par dni vydrzim ked budem vediet ze to prejde

trgypadl
25. jan 2015

@bielavila no budes sa musiet premoct,aj cez tu bolest
....kazdym jednym odstreknutim rucne to bude lepsie.....alebo ich popros,aby Ti dali novalgin muskularne,nahrievat v sprche a pod tecucou vodou odstriekavat,prikladat octanovy obklad

zdenca06
25. jan 2015

Mne ked už nič nezaberalo tak pomohli kapustné listy..Nahriala som trošku v mikrovlnke, nožom troška poklepala aby pustili štavu a priložila, za dva dni som necítila nič.. Perfektná vec

everex
25. jan 2015

Toto som mala aj ja poradili mi na obvez ocanovu mast. A ten kapustovy list mi tiez pomohol. Ale az po par dnoch cca tyzden som len odsavala a revala radsej 100 x rodit ako toto

ivka707
25. jan 2015

no ja by som poradila pod teplom sprchou masírovať prsia, až horucou vodou , p§jde ti aj lepšie odsavať, viem ake to je bolestive, tak drzim palce nech to prejde raz dva...

cuculik1
25. jan 2015

@bielavila ano sal. Tahal vsetkou silou po kvapkach. Aj mne jedna sestricka par krat rucne odsavala. Strasna bolest. A potom som na stranke mamily citala, ze pesnik sa tak stlacat nesmie. Ze je to jednoducho proces, ktory sam prejde a presne tak sa stalo.

dafy
25. jan 2015

Mne pomohlo masirovanie pod horucou sprchou to ti vlastne uvolni mliecko a na nezaplatenie kapustove listy..das na sacok prevalcujes valcekom aby pustili stavu a aj so sackom obalis prsia na sto pro pomoze do dvoch dni to bolo ok

bielavila
autor
26. jan 2015

dakujem vam baby za rady, dnes vecer mi manzel kupil novu odsavacku od tomi tippe a je dokonala, uplny zazrak lave prsko uz mam uplne makkucke a bez hrudiek a prave to bolo omnoho viac postihnute je o polku mensie a z polky uz aj makke iba v oblasti podpazusia je este dost velka hrca ktoru si planujem dnes pocad noci odsavat🙂 este bolia od tej namahy ale je to o 100% lepsie🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre