Zhoršený zrak po pôrode
zhoršený zrak po pôrode
mne sa zhorsil po prvom aj druhom porode, ocna mi to potvrdila, porod zrak zhorsuje
@salma16 ja som krátkozraká , pred pôrodom som mala na každom oku -3,5 dioptrie. Keď som bola počas tehotenstva na prehliadke tak sa mi ešte zrak zhoršil 😒 každý , vrátane lekára ma strašil, že po pôrode sa mi zrak ešte viac zhorší 😔
ale sranda, že po pôrode sa mi zlepšil takmer o 0,5 dioptrie 😉
Vraj je to veľmi nezvyčajné 😀
ďakujem vám všetkým za odpoveď. Tak je väčšia pravdepodobnosť, že je to spôsobené pôrodom 😒 Pred pôrodom som mala pocit, že môj zrak je fajn, ale po pôrode som nevidela ani na hodinky na DVD čo máme pod televízorom, tak už som vedela, že je dačo nedobre, tak som šla na očné a doktorka mi potvrdila moje tušenie a nasadila mi okuliare s dioptriami +2,0 a +1,5 a dokonca v optike som sa dozvedela, že je to ešte horšie, že namiesto +2,0 mám +3,5, takže žiadna výhra ☹ No čo už, ale mám krásneho, zdravého syna a to je najdôležitejšie 🙂
prosim vas a o kolko sa vam zhorsil zrak? ja som to zacala pocitovat po cca 2 mesiacoch po porode.. mam sa toho bat alebo nie? moze sa to este zhorsit?
Ahoj ja mam zhorsene dioptrie po detoch, som zvedava co po tretom, snad neoslepnem. Mam to potvrdené od očnej lebo som prisla po roku na kontrolu a hned sa ma pytala ci som nerodila. 🙂 ze mam o 1,5 viac.
@fedola3 určite sa nestresuj.....to je individualne. Ja mam silne dioptrie a vybavila som si cisárksy rez práve kvoli zraku, ale bola to komplikovaná cesta. Sám MUDr. Izák mi dal odporúčanie aby som rodila cisárskym a primar povedal na to odporúčanie že to nestačí....no nakoniec ma odrodili cisárskym, ale ked tam primár nebol 😀
@fialovykvietok oki dakujem za ukludnenie 🙂 no ja som este pred porodom rozmyslala ze pojdem na operaciu oci ale nedoporucovali mi to par mesiacov pred porodom... tak snad pripadne v buducnosti 😎
@fedola3 Nie nie pred porodom nie, ja nad tym rozmyslam tiež od 20tky 🙂 a už pomaly taham na 40 😀 😀 😀 Nie je to lahke rozhodnutie pre mna, lebo nie su štatistiky úspešnosti týchto operácií zverejnovane...... (okrem tých reklamných spotov, tie nemam na mysli) 😀
@fialovykvietok jasne uplne tomu rozumiem 😉 😉 😉 ale zas treba uznat ze dnes su uz take technologie pri tychto operacii pouzivane ze by to malo skoncit stastnym koncom... vacsinou... vacsou vacsinou 🙂
@fedola3 Ano ano technologia napreduje, ale aj tak...mala som 7 operácií ani na jednu jedinu som sa nebala ale tohto sa bojím veeelmi. 😢
@6mia6 fuu dakujem za info.. ale rozpravala som sa s kamoskou a ona je teraz po 2 porode a oci uplne v pohode... asi to nie je pravidlo... takze sa nemam strachovat ano?
Dobry den možete mi prosim poradit som 2 porode cisarskim rezom a hned po porode som začala vidiet zle ale ovela insk ako vi tieš mam dioprije ale k tomu ešte nie:niečo horšie mam take priznaky že vidim rozmazane mam zablesky slabšie videnie skaka mi obraz aj preblikava bola som na velkom očnom višetrenie nepovedali mi nič len že oko je take ako pri narodeni lebo ja mam funkčne iba len jedno oko od narodeni internet mi povedali že to može bit z unavi nedostaktom spanku ale už som 4 mesiace po porode a mam pocit že sa to nezlepšuje a velmi surne chcem vediet či aj niekto z čas mala taketo videnie z takimi piznakami velmi to chcem vediet lebo som začala sa každu odpoved vam budem velmy vtačna

Ahojte mamičky. Má niektorá z vás problém s horším zrakom po pôrode? Mne sa o dosť zhoršil a zaujímalo by ma či je to fakt spôsobené pôrodom. Za odpoved vopred ďakujem🙂