Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

helenkasabinka
28. feb 2011

aj mne obcas tvrdne brusko a mam strach aby sa mi krcok neskracoval ale magnezko beriem minimalne 1× denne ,poradnu mam 9.3

anelisa
1. mar 2011

ahojte 🙂 rodila nejaka mamicka v NR s dulou? Ak ano, poprosim infosky 😉 dakujem

zuzanakarolinka
1. mar 2011

@anelisa nie som si istá, či sa s dulou rodiť v NR, myslím, že takéto aktivity nepodporujú, ale možno sa mýlim...

klba
1. mar 2011

@katustek super, vidis aky je svet maly, 😉 par dni pred terminom porodu som ju stretla, este sa gulala, som rada ze je to ok a ma to za sebou a ako rodila cisarskym ci klasicky?

miyya
2. mar 2011

@zuzanakarolinka Nepodporuju.ale podla mna ak si zaplatíš osôbku čo ti bude robiť Dulu a dohliadať na tvoje práva,tak sa môžu pototo. Máme nato právo. Tiez už idem popozerať,čo sa zmenilo. lebo mna sa môj prvý pôrod v Nitre nepáčil

zuzanakarolinka
2. mar 2011

@miyya neviem, či vôbec niekoho pustia na pôrodnicu, kto nie je z NR nemocnice 😒 ja mám zase pekné spomienky na pôrod a to som mala SC a neplánovanú

miyya
2. mar 2011

@zuzanakarolinka aj ja na SCneplánovaju na 7cm otvorená so všetkými možnými vyvolávačkami napojená,lebo sa velmi velmi ponáhlali :P.Ale tak chytila som úzkosť či čo.malému sa nedostal kyslík a uz som išla na SC.

No k pôrodu pustia.len vzdycháren neviem.Ale možno ženu by tam pustili. 😕 😕

viete mi poradiť. ako je to v nitre s epidulárom. Viem ze to neni zakázané.ale či sa tomu nevyhýbaju.

zuzanakarolinka
2. mar 2011

@miyya k pôrodu možno áno, ale neviem ako sa zaksichtia, keď povieš že je to dula, no neviem a epiduárl, ak majú voľného anesteziológa tak áno, ale isté to nemáš, len nahlásiš, že chceš, ale neplatíš, lebo istota nie je, až keď dostaneš, tak vtedy vyplatíš, žiadna sláva no čo už, to naše zdravotníctvo toho moc neponúka, teda nikomu, nemyslím len teba osobne 😒

miyya
2. mar 2011

@zuzanakarolinka Hej to viem. Mám z toho jedy. Ale aj tak si to objednám ten epidulár a bude dufať a veriť. Prvýkrát ma lekár odhovoril,ale teraz sa nedám. Fakt plánujem toto dieťa porodiť normálne a tak vela vecí im odmietnem ako predčasné prepichovanie vody,ked som len na 2cm otvorená, infuzie s oxitocínom a 10 hamiltonov za sebou. radšej budem predychávať slabe kontrakcie 5 hodín navyše,ako toto všetko zažiť ešte raz.

No dúfam,ze teraz budem mať štaštie na môjho lekára. to by bolo najlepšie. Myslím Oberta. 🙂

miyya
2. mar 2011

@zuzanakarolinka nech si reaguju aj gánia. Už by bolo treba sa postaviť takým pravidlám. Prečo ved to neni na škodu. Niekedy ma jeduje tá naša slovenská nepriebojnosť. Ale ja dulu už nepotrebujem.ale určite by som ju prvýkrát ocenila velmi velmi. Ale tiez patrím k tým,čo vela rozprávaju a potom ustúpia. No čo už, snád sa niekedy dostaneme aj na uroven iných pôrodníc.

zuzanakarolinka
2. mar 2011

@miyya veď si ho zajednaj, on chodí rodiť a máš istotu a nie sa nervačiť, ako to bude, to ti neprospeje a bábätku určite tiež, veľa sily

kitu
2. mar 2011

@miyya čo mne vravela porodna asistentka tak v nr epidural nerobia. lebo je problem s anesteziologom...

miyya
3. mar 2011

@kitu hej lebo ked som išla rodiť prvýkrát,tak nebol problem. Ako nechápem, ked dávaju spinal,tak prečo nie epidular.??To mi musia vysvetliť. Ešte si teda prezistím NZ. Sestra tam bola velmi spokojná,dneska ju pušťaju.ale ja nikam nepôjdem rodiť,kým nemám zajedný epidulár. 😅 😅 😅

@zuzanakarolinka nedá sa zajednať,On to nerobí, cchela som aj prvýkrát.ale len ked bude mať službu,tak ma porodí on,ale inak nie.že aj on má osobný život a tak a je proti tomu dávať vyvolávačky na jeho služby aby ženy porodili. Má to isť ako príroda zariadila a to má pravdu. ☹ nasilu si dieťa z brucha vyhadzovať nechcem,pokial mu už nebude dačo hroziť.

kitu
3. mar 2011

@miyya no tak mi vravela... že nerobia- lebo to bola jedna z vecí čo som sa jej pýtala... aj mne to bolo divne- že ved ked robia spinal- a ona povedala že na spinal musia rýchlo zhanať nejakeho... a keby chcela niektora epidural tak že to nie je take nutne a akutne a že preto je s tým problem...

ja som si to checla tiež zajednať- že v pripade potreby použijem... ale hold...

miyya
3. mar 2011

@kitu No ved to a v BA je to pomaly prvá otázke pri vstupe na pôrodnicu 😝 😝 😝

kitu
3. mar 2011

no tak tak... čo už...aj to ma zamrzelo že sa neda zaistit nejaky doktor... ja sice z nr nepoznam ani jedneho... ale chcela som mat istotu... ked som planovala isť do lv- tam sa to da ale tu ee... je sice pravda že mi povedala tato mila osobka- že či nemam kde vyhadzovať peniaze- lebo že vraj dr je pri porode minimum- že väčšinu roboty aj tak urobia porodne asistentky... v čom ma utvrdili aj kamošky, ktore vraveli že dr bol pri nich už len ked začali tlačiť.. do vtedy len občas došli kuk- tak raz za 2hodky...
no takže ja som pripravena už na všetko... že vlastne nič nebudem mať zaistene- pridem a kto tam bude tak u toho budem rodiť... hold.. len dufam že nebudem mať smolu na nejakeho "experta"

zuzanakarolinka
3. mar 2011

@miyya a ty nemáš plánovan SC, či to si mala prvé SC

miyya
3. mar 2011

@zuzanakarolinka hej prvé som mala SC. tak bola som aj dosť utla a v prípade,ze by toto bábo bolo väčšie,tak mi hrozí dalšia.Ale teraz sa mi zdá, ze mám tie boky neaké širšie. No uvidíme. Podla mna sa to dá porodiť v mojom prípade.

@kitu v nitre mám dobré skúsenosti s pôrodnými asistentkami. Ale mna hlavne sledoval doktor vtedy, ale ona ho aj presviedčala,že už vydržíme, že o chvílku môžem tlačiť,ale malý mal zlé ozvy,tak ho nepresvedčila a išla som rýchlo na sekciu. 😒 😒
Tiež ši myslím,že pôrodná asistetka ked je kvalitná,tak je to ako mať pri sebe dulu. Zvládneme to iste všetky. Len ked sa to dá zlahčiť,tak by som si to aj ja chcela trošku zlahčiť.

kamila68
3. mar 2011

hlavne treba vedieť, že epidurál je epidurál a nie epidulár

zuzanakarolinka
3. mar 2011

@miyya počuj, ale keď si malá prvú SC, tak aj druhú by si mala mať SC, mne tak bolo povedané, že to tak bude, lebo sa posúva krčok vyššie a "nedosadá" to presne na rodiace cesty, vraj to tak robia už normálne, zatiaľ som to tak počula, lebo vraj boli potom problémy pri druhom normálnom pôrode

miyya
3. mar 2011

@zuzanakarolinka nie to neni pravda. Vôbec to neni pravidlo,ani mi to lekár nespomenul. ani že mám krčok vyššie a to som ešte aj po kyretáži

zuzanakarolinka
3. mar 2011

@miyya mne tak bolo povedané, že sa to tak robí

zuzanakarolinka
3. mar 2011

@miyya vraj sa stalo zopár problémov, tak robia aj ďalšie SC, aj tá známa čo rodila u Oberta, prvé SC tak auto aj druhé SC

kitu
3. mar 2011

@zuzanakarolinka nie nemusí sa... a hlavne v pripade ka je druhý porod po 2 rokoch a viac... vtedy može byť kludne normalny a nie druha sc...mne bolo zas tak povedane... asi každý inak vraví...

anelisa
3. mar 2011

@miyya a nezvazujes napr. Topolcany?
Ja budem rodit 1-krat a vela veci ohladom porodu si fakt neviem ani len predstavit, ale chcem, aby boli niektore veci po mojom 😀 a NR mi nejak v tomto nevyhovuje, mozno s dulou by som bola ochotna ist rodit do NR, ale rozmyslam skor nad TO alebo BS.

zuzanakarolinka
3. mar 2011

@kitu asi každý hovorí inak, no uvidíme, ak budem mať druhé dieťatko uvidím ako budem rodiť 😉

miyya
3. mar 2011

@anelisa och nie neuvažujem nad TO. Tak ako ja nemám problém s personálom v Nittre. Môžem ich okokať,každý máme aj zlé dni a to sa mi môže stať aj v To. Ide mi skôr len o ten epidulár a chcem veriť,že ma odrodí môj lekár.
Inak sa dalšej prípadnej sekcii bojím ako čerta,lebo na šestonedelí ma ani neumyli nič. nechali ma 24 hodín ležať v krvi, lebo proste zabudli a ja som to ani nemala komu povedať,lebo nikto ma neprišiel pozrieť na izbu. TO bolo velmi zlé,preto sa chcem sekcii vyhnuť tiez.tej bezmocnosti na lôzku a pocitu,ze tam vlastne všetkých otravuješ.

zajo79
3. mar 2011

to vam nevadi, ze v Topolcanoch sa nevedia postarat o dieta, ak by bol neaky -nebodaj, nikomu to nezelam... problem? dieta ide do Nitry... a mama zostava v Topolcanoch.

kitu
3. mar 2011

@zajo79 presne pre toto mi moj dr odporučil nitru..ja som chcela bud levice alebo štiavnicu... a nakoniec som teda pristala na nitru... že asi by som nebola rada keby som ja niekde inde ako moje dietko...

zajo79
3. mar 2011

v prvom rade je dieta...k pohodliu matky ... izby su prerobene, na wcko prejdem... kaslat nato.

a na neprijemneho cloveka mozete natrafit aj na neviem akej sukromnej klinike. Z Nitry by som vobec strasiaka nerobila

😔 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre