Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

lusia30
27. júl 2011

@micicka co ja viem nemala som taky pocit...alebo som to asi tak vtedy nevnimala 🙂 ale je pravda,ze tak tichucko sa so sestrickami rozpraval 😉

zabkalucy
27. júl 2011

Ahojte, aj ja mám termín v septembri a už ma chytajú mindráky, mohli by ste mi prosím poradiť čo zbaliť pre seba a čo pre drobca? na čo by som nemala zabudnúť, lebo všade píšu iné... ďakujem 😅

martina398
28. júl 2011

@zabkalucy Ahoj,ako vidim tak mame skoro podobny termin porodu.pokial viem tak pre seba mame priniest aspon 3 nocne kosele,zupan,papuce,kojenecku podprsenku,porodnicke vlozky,hygienicke potreby,odsavacku mlieka,masticku na bradavky,vlozky do podprsenky.a pre drobca latkove plienky,jednorazove plienky,ciapku,rukavicky.perinku davaju oni,aj kosielku,a potom uz len veci v ktorych pojde domov.

zabkalucy
28. júl 2011

@martina398 ahoj, tak už aj tebe sa to kráti, no super, možno sa aj stretneme.ďakujem za info, ozaj chodila si aj na predpôrodný kurz? a chodíš už aj do nemocnice na poradnu? mne by mala dať budúci piatok obvodná papier, tak som zvedavá, že vraj tam býva strašne vela ludí , tak som zvedavá čo tam so mnou porobia 😵 ja som už celá nabudená, už chcem vidieť toho malého chrústika 😉

martina398
28. júl 2011

@zabkalucy tak to sa nam veru krati,ale uz sa strasne na maleho tesim.nechodila som na ziadny kurz,a ty? a ani do nemocnice nechodim na poradnu a ani nebudem,sice neviem preco,ale moja gynekologicka vobec nic take nespominala.a u nej mam uz dohodnutu kazdy tyzden poradnu az do porodu.kedy mas presne termin porodu?masaj zazmluvneneho porodnika,alebo to nechavas na nahodu?

zabkalucy
28. júl 2011

@martina398 ani ja som nechodila na žiadny kurz, manžel mi to vyhovoril, že či neviem tlačiť?! tak som sa vykašlala na to, tak som zvedavá, čo so mnou porobia 😎 a moja gynekologička mi vravela, že ten posledný mesiac tam dáva všetky pacientky a v nemocnici ti povedia či tam budeš chodiť alebo nie, tak neviem aký systém na to majú....termín mám 6.septembra, ale najradšej by som šla už teraz 😉 a ty? pôrodníka nemám zazmluvneného žiadneho, mne tam mamina robí, síce v učtárni, ale tak spolieham sa na ňu, že tam pôjde so mnou a prehovorí im do duše, lebo ja som taký strachoprd! a chceš aj manžela pri pôrode? ja by som chcela, len neviem, či to tam zvládne 🙂

martina398
28. júl 2011

@zabkalucy ja mam termin 8.9. ale prijala by som aj skor,uz v noci vobec neviem spat,neviem si najst ziadnu dobru polohu.ale som velmi zvedava ako to bude cele prebiehat,ale uz sa na to tesim,sice viem ze to nebude ziadna prechadzka ruzovou zahradou,ale strach z toho nemam vobec.teda aspon zatial,som zvedava co budem hovorit,ked sa to uz vazne bude blizit🙂 ja nemam tiez zazmluvneneho ziadneho,podla mna su to zbytocne vyhodene peniaze.ja chcem aby bol priatel pri porode,vsak nech vidi co mi sposobil :D no len ci to prezije,on ked vidi krv tak je zle nedobre s nim🙂)a vies co budete mat??

zebra41
28. júl 2011

@zabkalucy ahoj, ja som rodila v NR v januari - v podstate co napisala @martina398 plus taku tu nepremokavu podlozku - tu si daj kdesi na vrch, lebo ju budu sestricky po porode hladat. vodu a jednorazove nohavicky. nebolo to sice nutne no prakticke a odsavacku poziciavali, no neviem kolko ich tam maju....pre maleho som potrebovala iba pampersky a vlhcene obrusky. a potom veci na domov. dali mu aj ciapocku aj rukavicky.

luciaa86
28. júl 2011

baby nestresujte nitra je uplne v pohode fakt 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

bosacka
28. júl 2011

@zabkalucy @martina398 latkove plienky pre babo nepotrebujete

zabkalucy
28. júl 2011

@zebra41 ďakujem takže musím ešte dokúpiť tie podložky a tie jednorázové nohavičky sa mi zdajú dosť tesné, hlavne na stehnách neviem či ich nebudem musieť nastrihnúť, aby ma netlačili. a mali ste batožinu potriedenú do 2 vakov? myslím jednu na pôrod, také veci po ruke a potom veci na izbu?

martina398
28. júl 2011

@zabkalucy jaaaj ano este som zabudla na tie podlozky,ale tie mam kupene uz pre babatko,takze tie zoberiem aj pre seba🙂a ved tie jednorazove nohavicky su v troch velkostiach,vsetky sa ti zdaju tesne??tiez rozmyslam do coho sa zbalit,ci zobrat dve tasky,alebo staci do jednej

zebra41
28. júl 2011

@zabkalucy tazko povedat kedze mna hospitalizovali tyzden pred porodom na gynekologiu - takze mne mm kupoval a nosil veci do nemocnice kedze sa maly narodil v 35tt,tak som nemala moc casu balit...a ja som mala taky ryyyychly porod,ze netusim, co je to vzdycharen a co sa tam robi...ja teda dokonca neviem ani co su to kontrakcie. taky porod veru zelam vsetkym babam 🙂 len viem,ze ked ma v noci viezli na izbu tak sestricka hladala tie podlozky...ostatne malo cas rano v klude

zabkalucy
28. júl 2011

@zebra41 to si mala prvé bábo.... ?waw takže 35 týždni ten som akurát teraz začala, a už občas cítim aj zo spodu nejaké pichanie, už si domýšlam, že asi aj ja pôjdem skôr, no uvidíme...a ako si zistila že je to tu , ked si nemala žiadne bolesti?

zebra41
28. júl 2011

@zabkalucy ja som to veru nezistila...ja som nemala absolutne ziadne priznaky. len v nedelu vecer asi o 22 som mala trosku krvave - to odisla hlienova zatka. doktor ma prezrel a hovori,ze este aspon tyzden to udrzime...maly sa narodil 22:55 😀 veru prve. mm hovori,ze ak budeme cakat druhe,tak ma zavezie do porodnice v tretom mesiaci,aby bolo iste,ze to stihneme 🙂

bosacka
29. júl 2011

@zabkalucy - nohavicky existuju aj pratelne, tiez take vzdusne, su tusim original pri inkontinencii. tie vobec netlacia, mau strih ako sortky (ci ako to napisat). ja som take mala a bola som spokojna. a kludne som ich aj v nemocke preprala v obycajnom mydle, rychlo uschli

zabkalucy
29. júl 2011

@bosacka no ved práve tie mám, len v lekárni mi dala M-ká, že to mi stačí, ale asi som si mala vziať väčšie, ale ved to je jedno asi sa poddajú len jak som si ich navliekla, tak sa mi zdali tesné na stehnách.

zabkalucy
29. júl 2011

@zebra41 tak to ti teda závidím v tom dobrom slova zmysle, aspoň si sa nestresovala, čo a ako, a kedy to príde...dneska som dokúpila tie podložky a aj lieh na pupok.a čomu sa najviac teším tak nejaký sirup na pálenie záhy, že vraj je fakt dobrý, tak som strááášne zvedavá, ked to zase na mna príde. ...

zabkalucy
29. júl 2011

A ešte by som mala otázočku kvôli poradni v nemocnici, ako to tam funguje, tam sa chodí tuším každý týždeň, že?! čo mi tam budú robiť?

zuzulik5
29. júl 2011

@zabkalucy Ahoj, môžem poprosiť ako sa volá ten sirup na pálenie záhy? Už som o ňom počula, ale v lekárni mi nevedeli povedať. ďakujem

zebra41
29. júl 2011

@zabkalucy haha,ze som nestresovala. hned ako doktor hovori,tak rodime,taky stres a panika 😀 vsak za 20 min sa len tak lahko nespamatas 🙂 nie je ten sirup nahodou gastroruss? ja som nastastie palenie zahy nemala (iba raz....),ale mala som ho pre maleho, no jeho z neho zapekalo 😒
zelam tebe este pekne dotehulkovanie.nech sa drobec neponahla, vsetko ma svoj cas 🙂 a aspon taky rychly a bezbolestny porod a rekonvalescenciu ako som mala ja 🙂

zabkalucy
30. júl 2011

Áno volá sa Gastrotuss, mne ho poradili v lekárni, ale ešte ho nemám odskúšaný,sú to také sáčky, v ktorých je sirup- jedna dávka.Tak dúfam, že nám padne na úžitok 😀

zabkalucy
30. júl 2011

@zebra41 ďakujem pekne, dúfam, že to všetko dobre dopadne 😉

zuzulik5
30. júl 2011

@zabkalucy ďakujem v pondelok frčím zháňať do lekárne, lebo ja vôbec nespávam v noci a už sa to nedá vydržať... 😢

216zuzana
30. júl 2011

ahojte, aj my to za chvíľu budeme mať za sebou. Ja môžem v noci spávať, bruško si podložím paplónom a to stačí, ale sem tam ma bolia rebrá, dá sa to vydržať. Môžem sa opýtať, že načo je potrebná tá nepremokavá podložka? Lebo to som počula prvýkrát, nik mi to neodporúčal. 😒

miroslava44
30. júl 2011

@216zuzana podložky potrebuješ pod seba, hneď po pôrode, keďže tam budeš ešte bez nohavičiek, tak aby sa im plachty nezašpinili a potom aj na izbe pre istotu...

216zuzana
30. júl 2011

@miroslava44 a to si mám kúpiť v lekárni?

miroslava44
31. júl 2011

@216zuzana ano, dostaneš to v lekárni

malinovka333
31. júl 2011

@216zuzana tie podlozky maju aj v tescu medzi plienkami alebo v kauflande,ja som to pouzila len na izbe,hned po porode som to nepotrebovala,

beruska113
31. júl 2011

Baby neviete kolko stoja tie nadštandardy izby? A hlavne či na ne možu chodit navštevy alebo tiež nie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre