Ako sa baliť do pôrodnice?

vvrga1
4. mar 2022

Ahojte. Už od pondelka mám všetky veci vyložené na stole, že sa konečne pobalím, no neviem ako na to 🥲 treba zvlášť tašku na pôrodnú sálu(ak áno čo ste do nej dali?), alebo ste všetko dali dokopy? Naša nemocnica neposkytne v podstate nič, návštevy sú zatiaľ zakázané, takže si beriem polku života so sebou😂 len mi prosím poraďte ako to všetko zabaliť čo najefektívnejšie.

dzejsik
4. mar 2022

@vvrga1 na salu som mala zvlast, zvysok mi manzel poslal uz na izbu, a co to mi doniesli este dodatocne …. ja som vyuzila aj malu solnicku a maslo, takze ak vies, ze strava nebude slavna, odporucam 😁

vvrga1
autor
4. mar 2022

@dzejsik a co si mala v taške na salu prosím ta? 🙏

petamich
4. mar 2022

mala som maly ruksak k porodu a kufor do porodnice - v ruksaku k porodu som mala nocnu koselu, slapky do sprchy a na salu, hrube ponozky (byva mi zima na nohy), flasu s vodou a slamkou, hroznovy cukor, vreckovky, gumicku do vlasov, pre istotu podlozku a 2-3 kusy vloziek (to ale nebolo treba), uterak, deku (ak chces vlastnu na bonding), rusko/respirator, brutalne som sa potila, tak ak vlhcene vreckovky no a este doklady, nech ich mam po ruke 🙂 a niektore baby aj sluchadla nech pocuvaju relaxacnu hudbu, toto som ja nemala :D

enoula
4. mar 2022

Nedavno som videla aj na blogu minidiamond taky zoznam, mozno pomoze na inšpiráciu
https://www.minidiamondblog.com/co-si-zbalit-do...
A ešte pomoze najst si porodnicu na fb alebo tu, baby co tam rodili naj poradia

vvrga1
autor
4. mar 2022

Ďakujem baby ja som len chcela vedieť co konkrétne treba na salu, lebo ja som mala v pláne všetko hodiť do jedného kufra 😁 a len veci pre maleho zvlášť.

zojanka
4. mar 2022

@vvrga1 Čo som nevyhnutne potrebovala na sálu bola košela, uterák, šlapky + žabky do sprchy a flaša na vodu a samozrejme doklady.

berry266
4. mar 2022

Ja som mala zvlášť na sálu v malej taške: Doklady, vodu, šlapky do sprchy, vreckovky a aj vlhčené vreckovky, hroznový cukor, musli tyčinku, balzam na pery, gumičku do vlasov.
Ja som dcéru prezliekla do svojho na izbe keď mi ju priniesli na druhý deň. Rodila som večer, tak ma nechali vyspať...

dzejsik
4. mar 2022

@vvrga1 košelu, župan, náhradné ponožky, veci do sprchy, gumičku, nabíjačku, niečo sladké na energiu, vodu, vreckovky, balzam, kvapky do nosa, náhradné rúška, žabky

mimi3008
4. mar 2022

Podla mna to zalezi od toho, v ktorej porodnici. U nas netrebalo mat zvlast zbalene na salu veci. Pri prijime ma ubytovali na normalnu izbu, kde som sa mohla v klude vybalit. 1.porod - chodila som na salu v istych intervaloch na CTG zaznam a potom po porode spat na izbu. 2. porod, planovana sekcia - pri prijime na izbu, potom operacka, z operacky som bola 24 hodin na pooperacnej, veci ostali na zamknutej izbe, kde ma potom z pooperacnej previezli a na pooperacnej izbe som nic nepotrebovala, len nabijacku, pre tu mi zbehli sestricky na izbu. A u nas davaju zenam, ktore este len idu rodit, ich kosele, aby rozoznali tehotne od tych, co uz porodili (nechapala som sice, ze na co, ale potom som tam videla zeny po porode, ktore mali vacsie brucho, nez ja par hodin pred sekciou). A k tym veciam, ze su zakazane navstevy, urcite bude moznost, aby ti z domu priniesli veci aspon ku dveram oddelenia a poslali ti ich po nejakej sanitarke/sestricke. Ale tam dokopy nic aj tak nebudes potrebovat, pre seba je zaklad vlozky, nocne kosele, uteraky, papuce, zabky do sprchy, spodne pradlo a hygiena

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre