Ako sa pripraviť na pôrod v Nitre?
Ahojte žienky! 😉
Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉
Stručné zhrnutie
- Pôrodné sály v Nitrianskej nemocnici sú podľa viacerých opisov zrekonštruované a čisté, ale oddelenie šestonedelia má pretrvávajúce stavebné práce, problémové sprchy a toalety a izby s tromi posteľami počas rekonštrukcie.
- Do nemocnice prineste doklady: kartičku poistenca, tehotenskú knižku, občiansky preukaz a sobášny list; pre bábätko stačia plienky a vlhké utierky.
- Možnosti pôrodu zahŕňajú spontánny pôrod, cisársky rez, epidurálnu/spinálnu anestéziu a vyvolávanie (čípky, tabletky, oxytocín), pričom epidurálna analgézia sa podľa diskusie v NR dohadzuje s anesteziológom dopredu a jedna účastníčka uviedla cenu približne okolo 6 000.
Najčastejšie otázky
Q: Aké doklady si mám priniesť na pôrod do Nitry?
A: Prineste kartičku poistenca, tehotenskú knižku, občiansky preukaz a sobášny list.
Q: Čo treba zbaliť pre novorodenca do porodnice v Nitre?
A: Podľa viacerých príspevkov pre bábätko postačujú plienky a vlhké utierky; ďalšie veci zvyčajne nie sú potrebné.
Q: Môže byť otec/príbuzný pri pôrode v Nitrianskej nemocnici?
A: Áno, viaceré príspevky potvrdzujú, že manžel/otec môže byť pri pôrode a nemocnica má aj miestnosť pre oteckov s malým gaučom.
Q: Koľko dní obvykle zostávajú ženy po pôrode v NR a kedy sa prepúšťajú?
A: Bežná prax podľa diskusie je prepustenie okolo 4. dňa po pôrode, odchod sa deje ráno po vizite (uvádzajú čas okolo 10–11 hodín); podmienkou je dobrý zdravotný stav matky aj dieťaťa.
Q: Ako pokročila rekonštrukcia šestonedelia v Nitrianskej nemocnici?
A: Diskutujúce opisujú rekonštrukciu ako prebiehajúcu a neukončenú; sprchy a WC sú opakovane označené za problémové a izby sú počas prác často obsadené tromi ženami.
Q: Koľko stojí epidurálna analgézia v NR a ako sa vybavuje?
A: Jedna diskutujúca uviedla, že epidurálna môže stáť „okolo 6 000“ a že je potrebné dohodnúť podmienky s anesteziológom približne mesiac dopredu; toto je udanie z diskusie a môže sa líšiť.
Závery z diskusie
Zhoda
- Pôrodné sály v Nitrianskej nemocnici sú zmodernizované a väčšina žien ich popisuje pozitívne.
- Oddelenie šestonedelia je predmetom prebiehajúcej rekonštrukcie a viaceré príspevky poukazujú na stále nevhodné sprchy a WC.
- Viaceré ženy uvádzajú, že pre bábätko stačia plienky a vlhké utierky a že potrebné doklady sú kartička poistenca, tehotenská knižka, občiansky a sobášny list.
Sporné názory
- Hodnotenie konkrétnych pôrodníkov sa výrazne líši; napríklad MUDr. Matejka je opísaný niektorými ako arogantný a necitlivý, zatiaľ čo iné matky mali pozitívne skúsenosti s jeho prístupom.
- Celkové hodnotenie Nitrianskej nemocnice kolíše medzi „veľmi spokojná“ a „sklamaná“, pričom spory sa sústreďujú hlavne na správanie personálu a stav šestonedelia.
Otvorené otázky
- Kedy presne bude dokončená rekonštrukcia šestonedelia a úplne opravené sprchy a WC?
- Aká je oficiálna cena a dostupnosť epidurálnej analgézie v NR pri konkrétnom termíne pôrodu?
Spomenuté značky a firmy
Nitrianska nemocnica, Aréna (Piaristická), Poradňa kojenia (Štefánikova), Kaufland (Klokočina), Plastika (ambulancia), areál Hygieny
Spomenuté produkty a metódy
epidurálna analgézia, spinálna anestézia, cisársky rez, čípky na vyvolanie pôrodu, tabletky na urýchlenie pôrodu, oxytocín, klystír, vakuum (vakuová extrakcia), CTG / pásy, fit lopta, odber pupočníkovej krvi, transfúzia, kúpanie v vedierku, poradenstvo pri kojení
Miesta a osoby
Nitra, Topoľčany, Banská Štiavnica, Hlohovec, Klokočina, Piaristická, Štefánikova, Lapáš, Babindol, Golianovo, MUDr. Kellner, MUDr. Meszároš, MUDr. Ravinger, MUDr. Mlynček, MUDr. Matejka, MUDr. Čech, MUDr. Linder, MUDr. Mikulášová, MUDr. Lajtman, MUDr. Urban, MUDr. Obert, MUDr. Kozár, MUDr. Glugoš, p. Jahnátková, p. Masaryková, p. Vraniak, p. Žákovičová, p. Oľga
ahoj kočky. nedá mi nezaregoivať... mlynček je prednosta gynekologickej kliniky... primár je uharček... ten do toho nemá čo povedať? catrin, neskúšala si to s ním?
monika...s uharcekom som ani nebola..tak teda som sa pomylila...myslim mlnyceka...ten chodi na velku vizitu...a ten ma aj poslal domov...
mlynčeka som mala pri prvom pôrode (vtedy bol ešte on primár, teraz je vyššie), ale eee. už by som ho nechcela. uharček je super.
a neviem, kto sa tu pýtal na brešťanského. ten je tiež super, taký srandista. robil mi 3D sono v Hlohovci... s otcom spolu ho robia
monika má pravdu. Brešťanský je fakt super. Ja som ho mala tiež na 3D sone v HC a dokonca aj na príjme na šestonedelí. 🙂
🙂 by som to formulovala tak, ze brestanski su super 🙂 🙂 obaja.. aj preto, ze mi obaja slubili dievcatko 🙂 jeden v 19. tyzdni, a druhy v 24. na 3d sone. S mladym Brestanskym som mala jeden zazitok z aprila minuleho roku, ked ma prijimali s podozrenim na mimomat. tehotenstvo, som mu vtedy odmietla ukazat vlozku 🙂 si to pamatal, vraj dovtedy ho ziadna tak neodbila 🙂 co sa tyka mlynceka, posobil na mna takym odmeranym, chladnym dojmov, ale vraj ako odbornik je dobry, tak neviem. individualna skusenost este nie je nejakym pravidlom. a uharcek? ako sa kedy vyspinka 🙂 mne sa dobre komunikuje aj s lajtmanom.
k Lajtmanovi idem v utorok hned rano..
nech ma dovedie na spravnu mieru..stale ma boli cele podbrusko..aj ked TT je negat. a sono ukazalo,ze som zdrava..
mam aj teplotu..som fakt zvedava ☹
dufam,ze tam bude..co on nezvykne 😒
ahoj, mari. tento utorok som bola v poradni a bol tam 🙂 je dost rozlietany, ked som bola u neho par krat poobede, musela som si aj dve-tri hodinky pockat, bo bol na operacke. v utorok neviem, ci tam bude, kedze je tesne po sviatkoch a on zvykne vraj domov na stredne slovensko vtedy chodit.vo stvrtok by tam tiez mal byvat, nie? nie si prechladnuta?
ahojte baby pisali ste cosi o mladom dr.BRESTANSKOM??????
no mne sa zdal byt velmi sympaticky ale urobila som si o nom svoj nazor ked som bola pred rokom na pohotovosti u gynekologa v noci a prave tam mal sluzbu BRESTANSKY.........
mala som take krute bolesti aj pri vysetrovani a sone ze som aj krvacala ciernu krv a on ma presvedcil ze je vsetko v uplnom poriadku a ze som tehotna-tak ma poslal s bolestami domov......???????.......nevedel TOTIZTO rozoznat ze ide o MIMOMATERNICOVE TEHOTENSTVO V 2 MESIACI a tak som o par dni na to musela letie do nemocnice na operaciu a museli mi odstranit jeden vajickovod a hrozila uz otrava krvy!!!! :o( takze asi tolko z mojej strany o DR.BRESTANSKOM........... 😠
ano, ono mily este neznamena skuseny.urcite sa este ma vela ucit, len dufam, ze si to raz neodnesie nejaka jeho pacientka. dufam,ze nou nebudem ja 🙂 berme to tak, ze ludia su omylni a kazdy den sa nieco ucia.. niekedy na to doplati jednotlivec, ale co to je v pomere ku tym, ktorym zachrani zivot v podobe babatka, trebars? a nechcem vobec zlahcovat situaciu, ani ho ospravedlnovat. ved vsetko je tak, ako ma byt.
lucka, Lajtman je vo stvrtok v ambulancii Dr.Gilana 😖
kazdy stvrtok..takze vo svojej ambulancii je len v utorok..aj to tam viac neni ako je ☹
aj ja rozmyslam nad tym,ci nie som prechladnuta..mozno to bude zapal mocovych ciest..ale ja mozem o tom len polemizovat..ukaze az vysledok z krvi 😒
skusala si pit urologicky cajik? alebo nejaky zensky caj, gynastan, napriklad..vraj to pomaha, ak su bolesti...najlepsie je vsak poradit sa s lekarom, to je pravda...
to ho ani nik iny nezastupuje vo stvrtok? minule som tam veru vo stvrtok bola a namiesto neho tam sedela doktorka neviemaka 🙂
helen..tak takúto zlú skúsenosť ty máš s dr. Brešťanským. Nuž, je mladý a je možné, že sa s takým niečím ešte nestretol. Samozrejme ho to neospravedlňuje a podľa mňa sa mal poradiť s iným lekárom. Ale ak tam iný nebol...bohužial....mala si proste smolu. Ale teraz už čakáš bábätko a chválabohu už je všetko v pohode. To je to najdôležitejšie, nie? 😉
žeby už bubli a catrin boli v nr pôrodnici? Už 3.deň som ich nevidela... Mohli by potom popísať ako to tam vyzerá.
aviril - obidve su uz stastne mamicky aj catrin aj bublinka - mrkni do marcoviek 2008 🙂
áno...s bubli a catrinky už sú maminy. Srdečne im gratulujeme a nech sa maminy po pôrode čo najrýchlejšie zotavia a detičky nech sú zdravučké 😉
...a baby....čakáme aké novotky majú v NR porodke 🙂
ahoj bystri......no veru vidis,tak taketo ja mam zle skusenosti s tym BRESTANSKYM......A bolo zvlastne aj to ze ked som lezala v nemocnici po operacii tak kazde rano chodil na vizity aj on a videl ma tam!!!!! Len sa na mna usmieval stale a cudujem sa ze mu nebolo trapne sa mi aj do oci pozriet.......no nebudem ho stale len hanit-samozrejme kazdy clovek je omylny to je pravda a som stastna ze som nedopadla aj horsie!!!
No tak gratulujem maminám. A to catrin už koľko prenášala. Ale aspoň sa už dočkala. A veď tuším aj písali, že sa stretnú na vzdychárni... 😀
Helena, takže ty nemáš jeden vajcovod? Aspoňže sa Ti podarilo aj napriek tomu otehotnieť. Ja toho dr nepoznám...
bublinka ma malu Yasminku 🙂
vcera sme boli u priatelovho kolegu a ti spominali,ze sa narodila nejaka Yasminka tusim v sobotu v noci..
tak si myslim,ze je to nasa bublinka..ved kto ini by dal take meno babatku???xi xi 🙂 velmi pekne meno..ale neviem ci by som ho dala..
mna uz brusko neboli..takaaaa som radaaaa
mari.m...ale áno. Yasminka je bublinkina vlasatá dcérenka 😀
super, že brušenko nebolí. Čo pomohlo? 🙂
bystri, drzim 90dn.dietu a nemozem riadne chodit na zachod..asi za to bolelo..
ale prestala som tak striktne dodrziavat dietku,jem aj polievky a uz veselo chodim na WC 😀
a brusko neboli 😝
a Catrin ma uz Nikolaska???kedy sa narodil?jeeeej, gratulujem 😉
mari..tak aspoň vieš, že s diétou sa nemá prehánať 😉
a catrinka už má Nikolaska. Narodil sa v ten deň ako bublinkina Yasminka(22.3.). 🙂 🙂
ahoj AVIRIL ano ako som uz pisala ze nemam jeden VAJCOVOD a aj napriek tomu som zostala tehotna ale keby nebolo dr.Jonasa tak neviem este kolko by nam to trvalo a mali by sme dietatko 😢
helena my sme tiež skusali podla dr.Jonasa ale nevyslo nam to ale to je jedno hlavne ze sme tehotny. ale na druhej strane poznam vela parov ktorím sa to podarilo vdaka nemu ...
ahojte, a v com je Dr.Jonas taky dobry???co spravi,aby sa paru podarilo otehotniet? 😲
Helena, netvrdím, možno naozaj je dobrý čo sa týka otehotnenia, veď aj Tebe sa podarilo. Ja som si však u neho dala vypočítať pohlavie, už tretie dieťa som chcela konečne dievčatko. Poslal výpočet, ním vypočítané plodné dni sedeli akurát aj s mojou ovuláciou a v mesiaci, keď mi vypočítal dievča, som aj otehotnela. No s pohlavím sa netrafil, čakám chlapčeka. Takže čo sa pohlavia týka, neverím jeho výpočtom. Tým však nevylučujem, že mnohým pomohol k otehotneniu.
aviril ani ja netvrdim ze je 100 % 😉 nám napriklad nepomohol lebo sa nam nestretali dni ovu s jeho vypoctom.
ale akurat dnes mi pisala kamaratka z nemecka a tým sa to podarilo podla jonáša 😀 takže aj ona je konecne tehotna... niekomu to pomoze a niekomu nie ...
tak tak baby niekomu to pomoze a niekomu zasa nie..........ale hlavne ze cakame babatka a ze sme zdrave 😀

bubli dakujem... 😔 🙂