Ako sa pripraviť na pôrod v Nitre?
Ahojte žienky! 😉
Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉
Stručné zhrnutie
- Pôrodné sály v Nitrianskej nemocnici sú podľa viacerých opisov zrekonštruované a čisté, ale oddelenie šestonedelia má pretrvávajúce stavebné práce, problémové sprchy a toalety a izby s tromi posteľami počas rekonštrukcie.
- Do nemocnice prineste doklady: kartičku poistenca, tehotenskú knižku, občiansky preukaz a sobášny list; pre bábätko stačia plienky a vlhké utierky.
- Možnosti pôrodu zahŕňajú spontánny pôrod, cisársky rez, epidurálnu/spinálnu anestéziu a vyvolávanie (čípky, tabletky, oxytocín), pričom epidurálna analgézia sa podľa diskusie v NR dohadzuje s anesteziológom dopredu a jedna účastníčka uviedla cenu približne okolo 6 000.
Najčastejšie otázky
Q: Aké doklady si mám priniesť na pôrod do Nitry?
A: Prineste kartičku poistenca, tehotenskú knižku, občiansky preukaz a sobášny list.
Q: Čo treba zbaliť pre novorodenca do porodnice v Nitre?
A: Podľa viacerých príspevkov pre bábätko postačujú plienky a vlhké utierky; ďalšie veci zvyčajne nie sú potrebné.
Q: Môže byť otec/príbuzný pri pôrode v Nitrianskej nemocnici?
A: Áno, viaceré príspevky potvrdzujú, že manžel/otec môže byť pri pôrode a nemocnica má aj miestnosť pre oteckov s malým gaučom.
Q: Koľko dní obvykle zostávajú ženy po pôrode v NR a kedy sa prepúšťajú?
A: Bežná prax podľa diskusie je prepustenie okolo 4. dňa po pôrode, odchod sa deje ráno po vizite (uvádzajú čas okolo 10–11 hodín); podmienkou je dobrý zdravotný stav matky aj dieťaťa.
Q: Ako pokročila rekonštrukcia šestonedelia v Nitrianskej nemocnici?
A: Diskutujúce opisujú rekonštrukciu ako prebiehajúcu a neukončenú; sprchy a WC sú opakovane označené za problémové a izby sú počas prác často obsadené tromi ženami.
Q: Koľko stojí epidurálna analgézia v NR a ako sa vybavuje?
A: Jedna diskutujúca uviedla, že epidurálna môže stáť „okolo 6 000“ a že je potrebné dohodnúť podmienky s anesteziológom približne mesiac dopredu; toto je udanie z diskusie a môže sa líšiť.
Závery z diskusie
Zhoda
- Pôrodné sály v Nitrianskej nemocnici sú zmodernizované a väčšina žien ich popisuje pozitívne.
- Oddelenie šestonedelia je predmetom prebiehajúcej rekonštrukcie a viaceré príspevky poukazujú na stále nevhodné sprchy a WC.
- Viaceré ženy uvádzajú, že pre bábätko stačia plienky a vlhké utierky a že potrebné doklady sú kartička poistenca, tehotenská knižka, občiansky a sobášny list.
Sporné názory
- Hodnotenie konkrétnych pôrodníkov sa výrazne líši; napríklad MUDr. Matejka je opísaný niektorými ako arogantný a necitlivý, zatiaľ čo iné matky mali pozitívne skúsenosti s jeho prístupom.
- Celkové hodnotenie Nitrianskej nemocnice kolíše medzi „veľmi spokojná“ a „sklamaná“, pričom spory sa sústreďujú hlavne na správanie personálu a stav šestonedelia.
Otvorené otázky
- Kedy presne bude dokončená rekonštrukcia šestonedelia a úplne opravené sprchy a WC?
- Aká je oficiálna cena a dostupnosť epidurálnej analgézie v NR pri konkrétnom termíne pôrodu?
Spomenuté značky a firmy
Nitrianska nemocnica, Aréna (Piaristická), Poradňa kojenia (Štefánikova), Kaufland (Klokočina), Plastika (ambulancia), areál Hygieny
Spomenuté produkty a metódy
epidurálna analgézia, spinálna anestézia, cisársky rez, čípky na vyvolanie pôrodu, tabletky na urýchlenie pôrodu, oxytocín, klystír, vakuum (vakuová extrakcia), CTG / pásy, fit lopta, odber pupočníkovej krvi, transfúzia, kúpanie v vedierku, poradenstvo pri kojení
Miesta a osoby
Nitra, Topoľčany, Banská Štiavnica, Hlohovec, Klokočina, Piaristická, Štefánikova, Lapáš, Babindol, Golianovo, MUDr. Kellner, MUDr. Meszároš, MUDr. Ravinger, MUDr. Mlynček, MUDr. Matejka, MUDr. Čech, MUDr. Linder, MUDr. Mikulášová, MUDr. Lajtman, MUDr. Urban, MUDr. Obert, MUDr. Kozár, MUDr. Glugoš, p. Jahnátková, p. Masaryková, p. Vraniak, p. Žákovičová, p. Oľga
ahojte
chcem sa spýtat kde sa to chodi v nemocnici na tie pasy a sono? pondelok mam ist tak by som chcela trochu info.
ozaj a najvhodnejsi cas je kedy? na 12tu mam byt u mojho lekara aby som to stihla...
zajo, ja som bola este s dvoma mamickami, co sme rodili doobeda.. nam dvom zobrali malinke na noc sestricky, priniesli az rano o 4h, a ta tretia si povedala, ze chce mat pri sebe.. nerobili problemy, uplne v pohode.. 😉 .a dost plakala prvu noc.. aspon sme vedeli co nas caka.. 😀
ved uvidis, ako sa budes citit.. my dve, co nam vzali, dost pomohlo, ze sme si mohli este jednu poslednu noc fajn pospat.. a potom uz zacali ponocovacky.. 😀
nelinka, vraj tam byva dost ludi, ako zavreli na okoli nemocnice, vraj treba ist skorsie rano..tak mi bolo povedane, i ked ja take veci budem riesit trosku neskor.....
dakujem vsetkym za info 🙂
..a mozno budem taka utahana ze im ho tam sama zanesiem 😀
nelinka, dnes som bola prvýkrát na tie pásy v Nitre. Ja som tam išla na 8mu. Vôbec by som nevedela, kde všade mám ísť, nič tam nemajú označené, no strašné, ešteže som bola s mamou a tá tam mala známu, tak sme sa všetko dozvedeli. Najskôr pôjdeš z boku na príjem, tam ako je hniezdo záchrany, sestrička si ta zavolá. Tam robia prietoky, si tam asi 15 min. Býva tam vraj veľa žien, predo mnou boli asi štyri. Od tade ideš hlavným vchodom do pôrodnice a hned odbočíš doľava, prvé dvere na ľavo na chodbe je sono, tam už čakajú ženy v rade. Dávaj si pozor, lebo dnes sa tam niektoré mamičky vo veľkom predbiehali jedna radosť. No ja som išla ešte do rizikovej ambulancie, ta je na tej chodbe oproti sonu, tam začínajú az na pol 10tu, teda ked nie neskôr, lebo doktor medzi tým chodí k porodom. Takze s týmto všetkým som bola vybavená o 11:15 hod. Zober si niečo piť, poprípade papat, lebo nemas sancu si tam niečo kúpit, kedze vsade cakas v rade. Casovo si to musis zariadit podla toho kam chodis k svojmu gynekologovi.PA
Zajo, ja som rodila na poludnie a okolo 17,00 mi ho priniesli a nechali až do 21,00 hod , ale najprv sa spýtali, či ho chcem a či vládzem. No poviem Ti, musela som každú chvíľu stávať z postele, čo nebolo bohviečo, keď máš ešte bolesti po šití, ale zase pre malinkého to bolo určite lepšie, keď bol pri mne a ja som si ho tiež mohla vychutnávať. Na noc bol u nich a potom mi ho doniesli tiež už o piatej ráno. Potom ho už máš stále.
zajo...catrin má pravdu. Tam ti krmiť dieťa nebudú. Skôr ho nechajú vyhladovať. Moje dieťa bolo tak hladné, že im dr.nakázala dať mat.mlieko, ale vraj nemali dostatok, tak ho nadájali čajom cez striekačku. 😖
uz som pocula aj take,ze sestricky aby mali klud, potajomky krmili deti s UM z flase....a potom mamicky mali problem s kojenim...tak by som sa rada tomu vyhla...
neviem ale vemi by som tomu neverili to je tak ze jedna baba povedala 🙄
myslim ze si to nemozu dovolit. pani prednostka novorodeneckeho ich tam vsetky drzi pod kontrolou. je to fakt odbornicka nase deti su v dobrych rukach 😉 😉 😉 😉 😉
vcera som tam bola na novorodeneckom a uz sa neviem dockat kedy budem mat svoje babo na rukach 😀
a co sa tyka babatka ci mat pri sebe? ja som si tiez hovorila budem ho mat ja to zvladnem ale ubolena stavat kazdu chvilu k babatku kedy mas dost sama so sebou je dost vycerpavajuce tak aj ja som malu druhu noc dala sestrickam vyspala sa a bola som ok
joj, veru, sok to bol, ked mi malu hned na druhy den po porode priniesli a uz si ju potom odniesli len na vysetrenia 😀 prvu noc som si aj poplakala 🙂 ze naco mi ju dali, ked sa o nu neviem postarat 😀 😀 😀 no horor 😀 prezili sme, malaa, aj ja a doma nam uz vehementne a ochotne pomahali domaci milacikovia 😀 😀
ked nebudete ani na druhý deň resp.noc vládať stávať k dieťaťu, tak vám sestričky s radosťou dieťa na noc zoberu. Aspon mojej spolubývajúcej to takto spravili a ona si mohla poslednú noc oddýchnuť. 🙂
ahojte tehulky ako sa mate je niekto tu niekto s takou nadchou ako 😒 tou zmenou pocasia no na nervy celych 8 mesiacov nic a teraz na koniec ma chyti nieco take ju tu aj nejaka baba co ide v novembri rodit ci tu mam nejaku spriaznenu dusu 😀 uz ledva cakam kedy sa malej bude chciet 🙂
lucka...možno keby si sa im tam rozplakala, tak by si ich obmäkčila. 😀
omii....však kukni medzi novembrovčatá. Tam možno nájdeš nejakú nitranku 😉
Ahoj Rebiiiii,neboj zachvíľu máš ten uzlíček doma,drž sa a aj ostatné budúce mamičky,želám vám rýchly a ľahký pôrob 😉
bystricanka diky celkom dobry napad to ma vobec nenapadlo, lebo ako pozeram tu su kocky uz aj po......
no komu lepsie 🙂
dakujem zuzi uz aby to bolo ako si to dost tazko znasam som jak lopta ledva dycham ale nebudem sa stazovat uz aby to bolo zatial sa drzime a davam si pozor. haha
par dni som si teraz polezala na gynekologii, no vraj je to na sestonedeli to iste, su tam opravene 4 izby, fakt pekne, zladene do oranzova + nadstandartna.....ta je taka malicka, no ma samostatnu kupelku a WC a telku, hlavnou vyhodou na sestonedeli je, ze navstevy mozu prist na izbu za vami a byt tam kolko chcu, cize ziadne ukazovanie babatka na chodbe..... Kupelka a WC su prerobene iba pri novych izbach, tu na gynde to fungovalo tak, ze vsetky panulky a babicky chodili na opravene.
co sa tyka doktorov, nemala som za tych par dni problem, nejaky vazny, vsetci su odbornici....
len Dlugos je taky neludsky, sprava sa ako by ste boli vzduch, inak v poho....
ahoj kvetinkap ja sa za mesiac chystam rodit no nepoznam tam v nemocnici nikoho ale ten dlugos to co je za doktora iba nateba tak posobil ci mas skusenosti ze je nejaky odporny k rodickam. No lebo clovek moze byt aky chce silny ale ked ma bolesti a dostane sa k takemuto "odbornikovy" tak potom nevie co moze cakat. 😒
Ahojte žienky,
tak po dlhej dobe sa hlási zakladateľka témy ...
tak čo nové na našej úžasnej pôrodnici ???
uz sa dokončilo to šestonedelie? xi xi xi 😀 nečudovala by som sa keby aj po roku stááále nie...
pa pa a prispievajte
oli
ahojte,ja som rodila v nitre v júni a zrovna spomínaný mudr.glugoš mi bol pri porode, ale kedže som prišla o 4.15 a o5.00 bol malý na svete tak som ani nejako nestihla skúmať porodnicu.na šestonedelí to bolo v pohode,sestričky boli veľmi milé,ústretové či už ženské alebo detské,takže ja osobne mám s nitr.porodnicou pozitívne zážitky 🙂
ahoj alica147
Dufam ze aj ja budem mat skusenosti ako ty hm sak teba si nestihli ani zapisat 😢 no aj ja by som chcela mat take stastie ze tristvrte hodina he no ale ty si druhorodicka tak mozno aj preto si tak rychlo porodila. Jaj no ja este mesiac a malej sa asi v brusku lubi bo nejako este zatial neprotestovala kamosky tie skor zacali aj im zastavili a mi sme stale kludne 🙂 no dufam ze takato bude aj po porode
ahoj omii no jasne že preto malú som rodila 16hodín 😝 teraz ma nestihol ani doktor na príjme vyšetriť lebo by som bola porodila vo výťahu, som na tri krát malého vytlačila 🙂 🙂
ja som obe deti prenášala štyri dni ale ten posledný mesiac ti nezávidím,ja v júni v tých horúčavách 😝
ahojte ja uz sa psychicky pripravujem na porod ale aj sa tesim uz aby bol maly na svete . zatial to vyzera na chlapca nevieme sa dockat len rodina sa nevie dohodnut na mene .....
alica147
ti zavidim jak si maleho porodila ja som bola s cvika na tzv.exkurzii v porodnici a kamoska bola prave na boxe za 3hodky bolo po vsem a prvorodicka no ja mam problemy s dychanim uz 3 tizden kvoli tomu skoro nespim a Dr. mi povedala ze mi to bude robit festne problemy pri pôrode 😒 takze sa nato vôbec netesim

zajo toho ze by ti ho tam krmili sa nemusis bat..to ho skor nechaju hladneho..