Ako zvládnuť pôrod s rúškom?

agimami
21. mar 2020

Pane boze ako mam s tym porodit na ksichte? Ved teraz uz ked idem na poradnu a mam to cely cas na ksichte ma mdloby chytaju, zle sa mi dycha, potim sa a mam normalne uzkost z toho, ako mam s tým pane boze pôrodit nedam to 😫😫😫😫nikde som nebola stale nosim rusko ja aj muz ja odmietak s tym rodit jednoducho, baby co na to hovorite? Je toto normalne? Uz viac znamych co rodilo teraz mi hovorilo ze to je hrozje s tym na ksichte si rozdychavat. Nie som pokakana ale mam tehotensku tachykardiu niekedy lapam po dychu len tak, s ruskom dvojnasobne, no a porod akoze s tým fakt nedam

heln
21. mar 2020

To Ti teda fakt nezávidím, ani žiadnej inej, ktoré majú fakt rodiť s rúškom. Som v 22.tt a včera som šla na kontrolu do nemocnice, bolo pekne teplúčko, slniečko svietilo a mala som len to najobyčajnejšie jednorázové rúško a tiež som presne nad tým rozmýšľala. Vydržať 20 minút v slnkom zahriatom autobuse a potom vyšetrenie a potom cestu domov zase autobusom bolo pre mňa dosť, ledva dýcham pri bežnej chôdzi a nie ešte s rúškom. Úprimne čakám, že keď sa oteplí. tak ľudia s tými rúškami začnú odpadávať.

vamajka
21. mar 2020

@heln my sme s ruskom v praci 8 hod. plus cesta do prace a z prace a v pohode sa to da zvladnut

lenka2710
21. mar 2020

@agimami ja som v 26tt a pevne verím, že kým budem rodiť bude po všetkom 😇 teraz mi stačí, keď prejdem pár metrov s ruskom a lapam po dychu, zle sa mi dýcha aj bez neho a nieto s nim a keď si predstavím pôrod, OMG!! Nie som žiadna padavka, ale tohto sa bojím veľmi

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dnld
21. mar 2020

Rodis par hodin ale v lete ked bude 35 stupnou som zvedavy kto to vydrzi mat dlhsie ako 5 minut. Vonku bolo 18stupnou a uz som nemohol dychat.

amelia000
21. mar 2020

@dnld to nic ale ako budeme vsetci pekne opaleny podla ruska :D

zofiac
21. mar 2020

Počula som dobrý tip-na Rusko na vnútornú stranu kvapnut eukaliptovy esenciálnych olej, napr. JUST 31bylin.A hneď sa dýcha trosku ľahšie. Ja mam v práci plyn.masku s filtrom, samo osebe je to dosť ťažké a ešte sa s tým aj pohybujem a oblečený mam ochr.protichemicky odev. Som v tom aj 4 hodiny. Je to o nervy, ešte keď som astmaticka. Takže mne ruška nevadia. Skus takú sviežu vôňu a uvidis

heln
21. mar 2020

@vamajka áno, nezávidím tým, čo sú celý deň v robote s rúškom. Ale ja hovorím o tehotenstve, niektorým sa horšie dýcha, lebo krvný obeh, železo a podobné dôvody.

haaadanka
21. mar 2020

ja budem rodit bez... proste si ho nedam... neverim, ze mi ho budu silou mocou drzat na tvari...

vamajka
21. mar 2020

@heln ja viem chapem to no vyzera to tak, ze si budeme musiet zvyknut na zivot s ruskom a to nielen pri porode

vamajka
21. mar 2020

@haaadanka ale tu nejde o teba ale o to ze ochranis vsetkych okolo teba

haaadanka
21. mar 2020

@vamajka a ja bez korony sa mozem zadusit,. a moje dieta co potrebuje kyslik tiez... vyborne... 👌🏻👌🏻👌🏻

ajjka272
21. mar 2020

@agimami dneska som sa na to pýtala na poradni a vraveli ze na porodnej sale nemusime mat rusko teda aspoň v Topoľčanoch 🤔😉

dzejsik
21. mar 2020

@agimami ja som posledné dve hodky pred pôrodom si držala kyslíkovú masku, keďže sa mi ani bez nej dýchať nedalo, tak kto vie ako to je .. asi keď neudýchaš, tak netrápia hádam

agimami
autor
21. mar 2020

@haaadanka no ja tiez im hodlam povedat ze ja im tam odpadnem tak mozu rovno robit sekciu ze ja s tym na ksichte neporodim ked normalne sa mi neda dychat cez to

agimami
autor
21. mar 2020

@vamajka jasne a ja aj moje decko sa mozeme za dusiť, hlavne ze lekari si dojdu z lyzovaciek a ordinuju a ja sa mam este aj pri porode trapit s ruskom no nehnevajte sa na mna..... Sedim doma vsetko dodrziavam neviem preco by som mala byt ja nejaka hrozba

saja1
21. mar 2020

@agimami vies co... ja som mala problem udychat porod (bez ruska 😀)... tak mi dali kyslik. Tak ak by ti realne chybal kyslik, daju ti kyslikovu masku a hotovo 🙃

agimami
autor
21. mar 2020

@saja1 no ako ja to sbtym ruskom určite nevydrzim....este pri mojimej tachykardii a panickej poruche

agimami
autor
21. mar 2020

@ajjka272 ja budem rodit v cadci a ze musi byt rusko

haaadanka
21. mar 2020

@agimami ozaj som odpadavala uz na poslednej poradni... nedokazem s tym poriadne dychat uz teraz... a neohrozim zivot svojho dietatka!!! som zdrava a kludne nech urobia aj test na koronu... nepoviem ani slovo, keby som nedodrziavala karantenu, mala cestovatelsku anamnezu, alebo bola v kontakte s niekym kto bol v zahranici... ,ale my co sme ozaj zatvorene doma??? Nonstop vsetko vydenzifikovane? My mame byt hrozbou pred lekarmi, ktori su dennodene v kontakte s chorymi, alebo ako si napisala, ktori si chodia po lyzovackach??? Nedonutia ma.. kolkokrat mi ho nakazu, tolkokrat ho odmietnem.

h_petra
21. mar 2020

@vamajka ochráni pred čím, preboha???? šibe už všetkým...
na slovensku je chorých 137 ľudí, vieš koľko má Slovensko obyvateľov? vieš koľko ľudí ročne ochorie na chrípku??? fakt by sme sa mali prestať blázniť

ljzozv
21. mar 2020

@h_petra prepáč a ty veríš, že je reálne aj chorých len tých 137 ľudí?
Fakt by sme mali prestať žiť v bubline ...
Reálne je oveľa viac chorých , čiže nakazených, len bez príznakov... To je smutná realita. Preto sa máme všetci chrániť akoby sme boli nakazení a tak sa aj správať.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
whatever1
21. mar 2020

@h_petra na sk bolo zatiaľ testovaných len okolo 2700ludi, preto take malé číslo..

whatever1
21. mar 2020

@agimami vôbec nezavidim😞

bluka2
21. mar 2020

Ta poziadavka rodit s ruskom sa mi zda taka absurdna, ze uplne jasna volba pre mna rodit doma...

violet88
21. mar 2020

Ja mám necelé dva týždne do pôrodu a už teraz mi je z toho zle, že to musím mať na tvári, tiež mám z toho paniku a zle sa mi dýcha a ešte nosím dioptrie a vôbec nič nevidím, keď mám rúško.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
haaadanka
21. mar 2020

@viestta
@bluka2 chce rodit doma a podla teba je vyplakana fiflena??? 🙊Radsej rodit doma ako v katastrofickych podmienkach v nemocnici, plus teraz s koronou, bez otecka, s ruskom a strachom, ze babatko ochorie hned ako pride na svet. Domaci porod je omnoho lepsia volba.

lulus1
21. mar 2020

Ja mam rovnaky problem, neviem v tom dychat a mam z toho zavrate v kludovom rezime. Mozu mi vyliezt na hrb, nedam si ho proste. Nech sa paci, nech si oblecu skafander. By som si pozrela lekarov ako rodia s ruskom, specialne nejakeho chlapa.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre