Antolská, deti zo 6.poschodia. Čo hovoríte na prístup?

egyptanka
30. máj 2009

Ahojte, nenasla som podobnu temu tak zakladam novu. My co sme mali na 6. posch. babatka sme boli ukratene o rooming in. Ako to mamicky hodnotite? Co si myslite o pristupe? Su nase deticky ine, lebo ich nazvali patologickymi novorodencami? ... a tak.
Moja sa narodila v 40tt, ale s nizkou porodnou vahou 2400 g cisarskym rezom (malicka mala slabe ozvy), plodova voda bola zelena a nasli v nej zlateho stafylokoka.

megi93
3. jún 2009

Lusilia my sme v 38 týždni. Malá mala 2900g a 46cm. Zatial sa nám teda darí, uvidíme ako to bude ďalej, ale tak snáď už bude všetko ok. A čo vám vyšetrujú v tej ambulancii pre patologických novorodencov?

diddi
3. jún 2009

megi,v prvej ambulancii je neurologicka..skusa tie jej hmaty,pyta sa na stvornozkovanie,polohovanie,pretacanie,chodenie....a sedi tam aj lekarka,neviem nazov,ktora mera a vazi.....potom sa prejde do vedlajsej ambulancie,kde je pediatricka a ta sa pyta na vsetko 🙂

evea80
3. jún 2009

myslim ze ta co meria a vazi je antropologicka 🙂

megi93
3. jún 2009

Aha, no tak to je asi to isté ako my chodíme neurologičke. Inak tá ma dosť prekvapila, lebo pri poslednej kontrole nám povedala, že sa uvidíme v júni, to bude mať malá pol roka, takže už bude aj loziť. A ako zisťujem, deti sa púšťajú loziť až niekedy okolo 8 mesiaca a vyššie.....tak neviem či som blbá ja alebo ona.

lusilia
3. jún 2009

No Megi, to je asi velmi individualne, jedna babenka s januaroviek ma tak sikovnu babulku, ze jej uz lozi, druhej zase uz sedi, takze asi tak...ale u nas nieco take teda este nehrozi 😀

egyptanka
autor
8. jún 2009

dlho som sa neozvala, dnes mame za sebou poradnu a mame 3960 g tak sa tesiiiiim ... ze uz mame pomaly 4 kg. Este 840 g a mame dvojnasobok porodnej vahy 🙂

diddi
8. jún 2009

ahoj....moc gratulujem 😵 ....pamatam si,ze raz nam na poradni povedali,ze do roka by sa mala vaha ztrojnasobit....nase mali v roku okolo 8kg....teraz v dvoch maju 11kg

egyptanka
autor
8. jún 2009

didii, dakujem ... ja sa tak tesim kazdemu gramu, mozno niekedy viac ako maminky, ktore porodili s normalnou porodnou vahou. A smejem sa, ked uz niekto pouziva plienky c. 2 alebo 3. My sme stale na 1 pre novorodencov. 🙂
No podla tej vahy by mala mat v roku 7,2 kg. Ved to niektore 3-4 mesacne babatka maju teraz. 😲

diddi
8. jún 2009

aj my sme boli dlho na 1 😉 vcera sme uz kupili 5 🙂 junior 😀 ....rychlo to pojde z 2 na 3.....deticky,ktore maju priemer 3,5kg...tak by mali mat v roku 10,5kg....a to my mame teraz 🙂 ....mama mi hovorila,ze brat bol taka gula,ze kolko mesiacov tolko kil mal 😀 ....narodil sa 4kg,takze v roku mal 12kg...co teda v tabulke sedi....takze by sme mali mat gule? 😀

evea80
10. jún 2009

mz mame presne 7035g, dnes sme boli v poradni 🙂 oproti tym 1760g co mala ked sa narodila sa mi to ani verit nechce 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre