Antolská verzus Koch. Kde je lepšie?

jonkaamisiko
13. máj 2015

Ahojte,
ak sa tu nájde mamička, ktorá rodila aj na Antolskej a aj v Kochovi, rada by som si vypočula Váš objektívny názor na tieto dve nemocice, aby mi to pomohlo v mojom rozhodovaní. O Kochovi sa vyjadrujú mamičky len pozitívne, ale o Antolskej skôr negatívne...,ale predsa len Koch je dosť drahý, čiže je to pre mňa dilema. Ďakujem

dai
6. sep 2017

@meluela v 2011 som rodila aj ja - oddelenie patologickych novorodencov bolo na 6tom poschodi... maleho som mala najskor na jiske - to bolo cez chodbu od novorodeneckeho - travila som tam cele dni, na patologicke ma prijali k malemu hned ako sa dalo - na 2ke sme boli 2 maminy s babatkami - ta moja susedka bola prave z kocha - prevazali ju cez yz eozbehnuty porod lebo nastali komplikacie...

lenicko
6. sep 2017

@bzuco86 Nemajú, ale to nemajú ani v Ružinove napríklad. Tak ti ostáva Antolská a Kramáre. Ja som tento problém tiež riešila, nakoniec som vybrala Koch- 2X a 2x bez problémov, prirodzený pôrod. Pred prvým pôrodom som tam bola na obhliadke, venovala sa mi vrchná sestra. Vravela, že za posledný rok mali len dva prevozy (to bolo v roku 2012) na Kramáre. Raz s dvojkami, ktoré potrebovali byť v inkubátore niekoľko týždňov na čo nemali kapacitu a raz sa po narodení zistila srdečná vada. A Áno je na matke či toto riskne. Ale koľko pôrodníc má na SK takéto oddelenia? Z 53 pôrodníc je ich len 6. To si človek moc nenavyberá.

kubobubo
6. sep 2017

Rodila som aj na Antolskej 5 rokov dozadu aj v Kochovi 3 roky dozadu. Nebe a dudy. Oba razy to bola sekcia. V antolskej taka poloakutna sekcia v 40.tyzdni kvoli malemu mnozstvu plodovej vody. Sekcia bola v pondelok vecer, cely utorok mi nedali jest, streda kasovite a vo stvrtok som odpadla skoro od hladu. Zle mi pichli spinal, potom mi dali celkovu anestezu. Na monitor som za 4 tyzdne bola az raz v den porodu. Trapenie s kojenim a pristup sestier by boli na celu knihu. Do Kochu som prisla prvykrat v 36.tyzdni. Boli ochotni sa so mnou bavit aj o prirodzenom porode. Robili mi pre istotu aj vysetrenia na cisarsky. Vtedy zistili problem s pecenovymi testami. Testy leteli nahor. Monitor mi robili kazde 3 dni. Maly sa narodil v 38. tyzdni tiez poloakutnou sekciou. Kedze pecenove testy sa za tyzden dostali z normalnych hodnot na trojnasobok. Spinal fungoval, tusim mi este dali aj nejaky oblbovak. Dali mi aj 2 transfuzie, kedze som stratila viacej krvi. Uprimne nie som si ista, ci by to takto podchytili aj v Antolskej alebo by nam obom islo o zivot. Tuto to bolo s prehladom a starostlivost po bola fajn. Dokonca mi primar v Kochu vysvetlil nejake veci, co mi v Antolskej jasne nepovedali.

1jochen
6. sep 2017

suhlasim s nazorom ze zalezi od porodu.ja som rodila v Kochu nakoniec sekciou a najviac som ocenila moznost, ze manzel mohol byt pri mne cely pobyt kazdy den od 9 do 21 a na izbe.nie len par hodin na chodbe.takto sme mohli byt cely cas aj s babatkom spolu a nerusene.velmi mi to pomohlo nakolko mi bolo po porode mizerne, problemy sama so sebou, s laktaciou, prisavanim babatka... v tazkych chvilach je super ked mozete mat pri sebe niekoho blizkeho kto vam pomoze (manzel, mama, kludne aj laktacna poradkina ak treba).a nie byt zavrety na oddeleni a nikto k vam nemoze, babatka sa vynasaju na chodbu kde je 50 dalsich ludi co prisli na navstevne hodiny... a ked nemozete po porode vstat tak smola, navstevu nemate, hoc by vam to prave vtedy velmi pomohlo... zalezi ozaj od kazdeho co je pre koho dolezite a od porodu.niekomu doda pocit istoty porodnik ktoremu doveruje... koniec koncov ked je po porode vsetko vporiadku, babatko zdrave, papkajuce, tak je aj mamicka spokojna. tiez som si porod aj cas straveny v porodnici predstavovala inak nakolko som mala bezproblemove tehotenstvo (a Kocha som si dala lebo som bola leniva si zhanat a vlacit vsetky veci do porodnice 🙂 ) ale keby som rodila v statnej, znasam to vsetko omnoho horsie a tazsie. takze mne to vzhladom na moju vtedajsiu situaciu velmi pomohlo.

dai
6. sep 2017

@kubobubo hm... stacilo mozno si zaplatit porodnika na antolskej co je urcite lacnejsie ako koch - ja som rodila oba porody v uplnom pohodli, lekar cely cas pri mne - po porode chodil kontrolovat - hlavne pri druhom komplikovanom mi to velmi pomahalo - chodil sa pytat na jisku, vysvetloval..., monitor mi robili niekolokrat...
Sestricky jasne tam boli horor, nebudem zahmlievat - najmenej polka by tu pracu nemala vykonavat☹ mne inak jedlo nosili do izby na nadstandart a kedze som dieta nemala pri sebe tak boli trosku ohladuplne ale aj tak stale velmi zle... osobne ale po tej druhej skusenosti by som uz nikdy neuprednostnila svoje pohodlie pred moznym rizikom - stav mojho syna sa tak rychlo po porode zhorsoval ze neverim zeby prezil akykolvek prevoz☹

dai
6. sep 2017

@1jochen to co si popisala mas na kazdom nadstandarte v statnej nemocnici - jedlo na izbu, muz 24 hodin pri tebe ak chces, moze sa u teba aj ubytovat...

kubobubo
6. sep 2017

@dai porodnik bol zaplateny a este aj znamy mojej tety. Uprimne si nemyslim, ze pri druhom porode by mi zistili zacinajucu tehotensku gestozu v tak skorom stave ako v kochu. Obavam sa, ze v antolskej by to zistili az v rozvinutom stadiu. Plus v Kochu mi to riadne vysvetlili.

1jochen
6. sep 2017

@dai muz pri mne JEDINE ak je ubytovany, ale v tom case nemali v statnej kam davat ani rodicky lebo antolska posielala vsetky do ostatnych nemocnic lebo mali technicky problem v budove... ale uprimne si myslim ze keby som si aj v statnej zabezpecila (ak by sa dalo) a zaplatila vsetko to co je v kochu, nebude to to iste.priestory, personal, pristup... ale ja som si kocha nedala kvoli "manzel na izbe" ale ze sa mi nechcelo zhanat a nosit si vsetko potrebne do porodnice. pre zaujimavost: kamaratka bola v antolskej "poucena" sanitakom pri prevoze na izbu po porode dvojiciek (prirodzene), ci sa tam prisla nastahovat ked ma tolko tasiek (2) a ci jej to ma on vlacit... a takyto pristup a ludia robia potom zle meno dobrej porodnici. samozrejme najdolezitejsie je zdravie matky a babatka ale ktore zazili, urcite potvrdia ze im taketo reci velmi nesprijemnili pobyt, zvlast ked mali aj ine komplikacie... a tiez si myslim ze sa neda porovnavat statna a sukromna, kedze v statnej je omnoho viac porodov, personal viac vytazeny, aj menej ohodnoteny...su to dve rozne veci...

ksbinka
6. sep 2017

@dai Nuz, ale zratajme si, kolko nadstandardnych izieb maju statne nemocnice a aky je dopyt po nich? Velmi malo izieb vs. velmi vysoky dopyt = vysoka pravdepodobnost, ze sa bezna rodicka na vytuzeny nadstandard v statnej ani nedostane ☹ preto je napr.lepsi Koch, kde nemas "ne"nadstandard, kedze tam su sluzby na vyssej urovni "standard". Len skoda, ze nie je take zariadenie aj na strednom/vychodnom SK. Osobne si myslim, ze by sa uzivili a keby bolo sukromnych porodnic s kvalitnymi sluzbami viac, aj statne by sa museli "pochlapit"... ale to neviem, ci nasim slovenskym (slimacim) tempom nastane este v tomto storoci ☹

dai
6. sep 2017

@1jochen jasne... sama som priznala ze sestricky nic moc . Je na kazdej mamine co uprednostni - u mna je to zdravie dietata na prvom mieste plus teda super porodnik ktoremu doverujem - moj dlhorocny gynekolog...
@kubobubo tak neviem - ja som pri synovi mala vyvolavany porod prave kvoli komplikaciam zistenym velmi skoro, ono je to vzdy asi o konkretnej skusenosti - ta moja spolubyvajuca hovorila ze po skusenosti z kocha uz nikdy viac... ja platim za porody podobnu sumu ako sa plati u kocha a teda stale u mna vyhrava antolska v kombinacii s mojim lekarom

dai
6. sep 2017

@ksbinka rodila som 2x a vzdy bol nadstandart volny, aj ( oba razy som tam bola sama aj ked som nemala jednotku zaplatenu) ked porodnica plna... cize taka nizka pravdepodobnost ju dostat nebude... okrem toho mam pocit ze konkretne na antolskej uz je toaleta na kazdej izbe po prestavbe - ruku do ohna zato nedam ale mam pocit ze to tak funguje

A teda keby mam rodit v obycko porodnici verzus sukromnej tak beriem sukromnu..ked ale mam na vyber specializovanu plne vybavenu statnu vs pohodlnu sukromnu tak budem volit kvoli dietatu tu plne vybavenu...

zuzidlom
7. sep 2017

@dai ja so volila plne vybavenu. Nastastie ty vybavu sme nepotrebovali, ale porobili veci co mne aktivne stazovali kojenie. Spolubyvajuca si 4 dni pytala laktacnu co je na antolskej asi ako jednorozec aleboco. Pani nakoniec prisla a vysvetlila nam ze kojenie je vymysel modernych matiek, ktore sa nemaju cim zamestnat. Fakt. Toto nie je vtip. To povedala. Vlastne o tom hovorila vyse hodiny. Neukazala jedinu polohu nic. Ja som si z nemoznice priniesla infekciu a musela som byt v tej plne vybavenej hospitalizovana po par dnoch zas a to bol fasa zazitok sam o sebe. Nikoho nenapadlo pozriet sa na mna poriadne a jazvu po sc skontrolovat ked ma pustali.
Co sa dietata tyka mala mensi infekt v ocku, nic vazne ale za cely pobyt mi tvrdili ze jej daju a davaju kvapky, co nebola pravda. Zhorsovalo sa to kazdy den viac a doma to po jednej davke (jednej kvapke od detskej dr) prestalo. Samozrejme sme kvapkali aspon 3 dni aby sa to nevratilo.
Nadstandard mozny nebol. Vsetko plne.
Takze za mna vybavenie bez ochotneho personalu je dost nanic. Tiez mam v skupine septembroviek teraz mamicku co jej predcasniatku zlomili nohu... ja za seba tentoraz volim koch.

dai
7. sep 2017

@zuzidlom tak ako pisem - u mna je moj porodnik obrovsky tahac do tej nemocnice - som s nim fakt nadmieru spokojna - on nerobi na novorodeneckom ale uz ma zoznamil s primarom - ten je podla mna velmi mily... v kazdom pripade ma vzdy on chodil kontrolovat este mimo normalnych vizit - sitie plus krvacanie, detto na utz chodil ked som mala problem s nejakymi zrazeninami - mna tam drzali dlho vtedy kvoli tomu, rozbijali to oxytocinom, kontrolovali aj 2-3 x denne kedze mi hrozila operacia ak by to neodislo same... neviem posudit ci to bolo len kvoli mojmu lekarovi a jeho involvementu alebo standard... plus teda ako pisem - moja posledna skusenost bola ze by som tu nemala aktualne nadherne sikovne dieta keby rodim kdekolvek inde...
viem ze teraz bola antolska preplnena, bola som tam asi pred 3mi tyzdnami na utz - mna vzdy moj lekar vezme hore na 4ku aby som nemusela cakat...

zuzidlom
7. sep 2017

@dai taky pristup ale nie je dostupny sirokym masam pacientov. Ako sama pises dostavas extra starostlivost.

ksbinka
7. sep 2017

@dai To, co pises, nie je bezna starostlivost. A ak je ten Tvoj porodnik taky super, preco ho rovno nemenujes? Mozno by sme sa mohli informovat, ci vsetky jeho pacientky maju takybsuper servis, ako si nam Ty opisala 😉

lucilla29
16. jan 2018

@dai vies mi prosim dat meno a kontakt na porodnika?pises,ze si bola spokojna a ja vazne neviem koho si zazmluvnit.dakujem velmi

dai
16. jan 2018

@lucilla29 ahoj , mam pocit ze som uz meno davala... obavam sa ale ze uz asi nikoho nevezme kedze uz sa chce venovat len cisto nemocnici a hlavne vyucbe - aspon teda mne tvrdi ze som jeho posledny porod☹ ide o doc. Stencla...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre