Brno, Břeclav alebo Vyškov?

clevertina
15. nov 2022

Ahojte, hľadám nejaké dobré porovnanie a skúsenosti s blízkymi pôrodnicami v ČR. Baby, ktoré ste rodili, ako ste boli kde spokojné s personálom, priebehom, vybavením i stravou napr?
Hľadám pôrodnicu kde sú pôrodné izby, PA ktoré pokladajú za bežné polohovanie pri pôrode, poradia a pomôžu úľavovými technikami od bolesti, chránia hrádzu teplým obkladom atď. Také tie veci,čo sú v BA sci-fi. A neskôr normálne 600nedelie s dobrým personálom,.wc-kom na izbe, kde je reálne sa dostať lebo izieb je dosť a ok stravou.
ďakujem

amyweber
16. nov 2022

Vsetín 🙂

clevertina
autor
16. nov 2022

@amyweber jaj to je už veľmi ďaleko. Aj to Brno sa bojím či dôjdem.

sakimichan
23. nov 2022

Ahoj, ja som rodila teraz v septembri vo Vyskove.
Co sa tyka porodu, mala som tazky porod + som aj prenasala 8dni, ale porodna asistentka bola uzasna, trpezliva, velmi pomahala, cize sme to zvladli bez vyvolavaciek, bez epiduralu, proste prirodzeny porod, rozne polohy mi davala vyskusat, no proste skvely pristup. Mala som aj dulu so sebou aj manzela pocas celeho porodu. Vobec tam neriesili covid a ruska a pod. Dokonca aj na navstevu chodil mimo navstevnych hodin, podstate bol somnou na izbe skoro cely den. Je tam 1 nadstandartny box ( beznadejne bol vtedy obsadeny) a 1 nadstandartna izba ( bol nanu poradovnik), cize WC aj sprcha na chodbe... Ale ze to nebyva takto, ja som mala len smolu, ani na 600nedelie som sa nedostala, bolo plne, cele 3 dni som bola na novorodeneckom 🙂
Personal skor prijemny a mily ale nasli sa tam aj neprijemne sestricky. Ale kebyze tam idem rodit znova, velmi rozmyslam nad ambulantnym porodom, nakolko sa akoby moc nezaujimali o nas, ja ako prvorodicka som sa stale musela nieco pytat, nebola som informovana, proste to tam brali, akoby som uz vsetko mala vediet 🙂 Ale ked sa spytas, ochotne ti poradia ( okrem zopar neprijemnych sestriciek). Mala sa nevedela poradne prisat, nehladali pricinu a hned mi dali klobuciky na bradavky... Potom na Slovensku pediatricka pri prvej prehliadke pozrela do ust malej a hned nas poslala na nastrihnutie uzdicky ( mala uplne prirasteny jazycek). Potom som ju musela oducat od klobucikov, no bol to boj. Cize toto sa mi nepacilo, ze z ich strany bol taky nezaujem, neriesili vela veci.
Strava, ja som vegetarian, vacsinou som jedla ranajky a vecere - sucha strava, obedy som nejedla vobec, nesom vyberava ale nedalo sa to jest... Susedka vedla mna (masozravec) nebola tiez nadsena...:/

braria
15. jan 2023

@sakimichan ja tipujem, že sú zvyknutí skôr na to, že im tam chodia ženy, čo ozaj vedia takmer všetko čo by sa ich mohlo týkať a ktoré chcú súkromie a pokoj. Ale mrzí ma, že boli neochotní aj ak ste sa pýtali :/

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre