Čo si vziať do pôrodnice do Nitry?

belleza
22. feb 2012

Viete mi zhrnúť čo všetko si vziať do pôrodnice do Nitry pre mamičku a pre bábatko? Termín mám v apríly 2012. Plienky som kúpila Pampers New born 72 ks. Viete poradiť či je potrebné kúpiť ešte z tých New born alebo väčšie na doma?

nelinka0401
22. feb 2012

@belleza ahoj.no zatial ti stačia tie plienočky.ked prídeš domov tak uvidíš aké bude treba.no do pôrodnice pre seba potrebuješ,hlavne,občiansky,sobášny list,osušku,uterák,šampon,kozmetiku,župan ale 2 nočné košele,šlapky,aj do sprchy.vložky.mne kázali sestričky tie klasické hrubé kúpiť.podložku pod seba,spodné prádlo..foťák,tel.to vieš... 😉 hlavne lyžičku malú alebo aj celý príbor.a pre malinké,plienky,vlhčené vreckovky.ja som oblečenie pre malého kázala priniesť až ked sme odchádzali.oblečenie podla počasia

belleza
autor
22. feb 2012

a nejaký krém proti zapareninám do nemocnice netreba pre malé? Ja som si kúpila Bepanthen na bradavky, to mi sesternica odporučila.

nelinka0401
22. feb 2012

@belleza no nám tam dali taký krém na riťku sestričky.to ti prinesú.mne dr.tam odporučil kalciovú mastičku.ale to je jedno akú si zoberieš.oblečenie dávajú oni pre bábo.ja som si len zobrala tenkú čiapočku,dečku a hlavne rukavičky aby sa nepoškriabal.ale možno v apríli už bude teplejšie.tak nebudeš musieť brať dečku.a mala som aj dudlík pre istotu

lusylienka
22. feb 2012

@belleza mne v lekárni lekárnicka poradila ze ten bepanthen mozes davat aj na zapareniny

lusylienka
22. feb 2012

@lusylienka alebo skus sa priblizne podla tohto zariadit aj ked kazda porodnica si myslim ze to ma inak ale väčšina veci je rovnaká

http://www.bambini.sk/sk/826/99/potreby-do-poro...

ducci
28. feb 2012

@belleza my sme pouzivali bepanthen aj na bradavky (natierala som preventivne hned ako som zacala kojit a super bolo, ze sa nemusel pred kojenim umyvat) aj na zapareniny a pomahal super 🙂)

patkaamirko
18. aug 2014

Ahojte,viete mi porradit co si vziat do porodnicce tu v nr.Termin mam uz kazdu chhvilu..a neviem co zo sebou..ta