Čo zobrať do pôrodnice?

malibu21
8. feb 2013

Dobrý deň mamičky, chcela som sa Vás opýtať či ste poslednú dobu rodila niektorá v Myjavskej nemocnici. A čo ste si museli zobať so sebou do pôrodnice pre seba a vaše dieťatko??? Ďakujem za každú jednu odpoveď 🙂

andrejka1983
9. feb 2013

@malibu21 ja som tam nerodila ale tak myslím že v každej nemocnici to je rovnake alebo podobne 🙂 pre seba si zober aspoň 2-3 nočné košele, lebo ich môžeš skrvaviť po pôrode, a aj na vizitách nemôžeš mat nohavice, župan,hyg. potreby,prezuvky,uterak a osušky ,mobil, doklady a peniaze,minerálku na pitie( zbytok ti donesie partner co budeš potrebovat, sama uvidíš čo ti tam dovolia alebo čo ty budeš chcieť) ...a pre dieťatko isto balík najmenších pampers plienok,4 kusy klasických latkových plienok, poštolky (ortoped. nohavičky), dvoje biele košieľky, čiapočku a rukavičky aby sa neškriabalo, prípadne mastičku na riťku a niečo na umývanie,vlastnú odsávačku na mlieko ak si nechceš požičiavat firemnú 😝...a zbytok ti tiež povedia, čo ti treba a to ti donesu z domu vaši 🙂 zbytočne sa tam budeš balit ako na dovolenku
...domov si dietatko odnášaš v domacom oblečení a vo vlastnej perinke, a to ti tiež stačí v den odchodu aby ti doniesli

petra8786
9. feb 2013

podla mna treba hlavne zasobu vypchavok do podprsenky ja som ich mala malo a furt som mala vsetko od mliečka 🙂 po druhy krat budem na to urcite mysliet...pohodlne oblečenie,suchare trebars,lebo mne bolo zle trosku ale ja som bola po cisarskom....čo sa tyka oblecenia pre miminko,mne dali vsetko v porodnici az pri odchode som ho mohla ja obliect...a hygienicke potreby..inac netreba nič si myslim..ja som si tam toho niesla az az..a vsetko mi bolo takmer zbytocnee..... 😉

malibu21
autor
9. feb 2013

@andrejka1983 Tak partnera nemám lebo ma opustil tak preto sa pýtam nech rodičia moji nechodia miliónkrát 🙂

andrejka1983
9. feb 2013

na tie vypchávky do podprsenky som zabudla, tých treba fakt kvantum, aj mne mlieko tieklo prudom...aj špeci podprsenku na dojčenie som si kupila, dobrá vec.... 😉

malibu21
autor
9. feb 2013

@petra8786 Ďakujem 🙂

andrejka1983
9. feb 2013

ja som mala hned pri izbe na chodbe chladničku a o poschodie nižšie bol bufet kde som si chodila na nákup jogurtikov a čokolád, džúsikov, keksíkov... 😀 ...alebo len tak sme si chodili ma čaj alebo horucu čokoládu posediet s maminkami kým sme neporodili

elenka6
9. feb 2013

@malibu21 pre babo len oblečenie v ktorom pojde domov,a balik plienok a vlhčene utierky,ostatne pre babo ti daju,popripade dudlik ak by chcel,a ty si nenos svoje pyžama,oni ti vždy daju čistu košelu,nemusiš si od krvi špinit svoje.hlavne poporodne vložky čo kupiš v zdravotnych pomockach alebo lekarni,ja som mala aj jednorazove nohavičky,ale neni nutne,ako chceš ty,hygienicke potreby čo bežne použivaš a tie tampony do podprsenky,ja som ich moc nepotrebovala,nikdy som mlieko bohužial nemala 😒

malibu21
autor
9. feb 2013

@elenka6 Super tak ďakujem pekne tak si donesiem len tých pár veci v podstate 🙂

elenka6
9. feb 2013

@malibu21 ale v skutočnosti budeš ,mat velku cestovku uvidiš.župan si možeš vziat svoj,oni maju take nepohodlne,osušku,uterak na ruky a to sa ti nazbiera.

malibu21
autor
9. feb 2013

@elenka6 Veď stým počítam ale nie ako niekde píšu toľko vecí aj neaké doklady konkrétne keď som slobodná mamička ???

elenka6
9. feb 2013

@malibu21 no priezvisko bude mat po tebe zrejme tak tam nič nevybavujes,tvoj rodny list kažu ale potom si ho nikto nevypytal.klasika občiansky a preukaz poistenca.

verronicka
9. feb 2013

@malibu21 ahoj, tiez som nerodila tam,ale urcite je to v tych porodniciach rovnake priblizne 🙂 tak snad ti pomoze aj toto. Pre babatko plienky (mala som tam 2 baliky boli cca po 40ks ale minula som len jeden balik) a vlhcene obrusky 1balenie, oblecko pre babatko az na cestu domov. Ja som mala aj dudlik, capicku a malinku tenku deku (kvoli tomu ked sme vetrali v izbe, aby ho neofuklo ale neni to nutne) Pre seba papuce, ponozky,župan, aspon 2ks nocnych kosiel (ale daju ti urcite ak si zaspinis alebo nebudes mat), podložky na postel (tie som minula dost aj 10ks ale zalezi podla toho ako sa ti podari zaspinit od krvi 🙂 stacia tie mensie 50x50cm, poporodne vlozky (minula som vela asi 4-5balikov, ale ak by si nemala urcite ti tam daju) a ja osobne som tie tampony do podprsenky moc neminula mliecko som mala, ale az tak prudom mi netieklo...takze to je individualne 😉 a hygienicke potreby.

malibu21
autor
9. feb 2013

@elenka6 A to sa potom až vybavuje ten otec kto je ako otcom áno až na tej matrike?
@verronicka Ďakujem veľmi pekne 🙂

verronicka
9. feb 2013

@malibu21 no a na uterak som zabudla 🙂

malibu21
autor
9. feb 2013

@verronicka Super 🙂

elenka6
9. feb 2013

@malibu21 no ja neviem,ty do rodneho listu uvedieš kto je otcom?ja neviem ako to funguje toto.ja som tam pri prijme diktovala udaje o otcovi dieťaťa,rodne čislo,kde pracuje a take.a inak tie podložky do postele mi nebolo treba a vložky si pokup,lebo tam ti nedaju,len take male divne ktore nestačia,ja som minula dva baliky tych najvacsich a potom take mensie mi stačili.

malibu21
autor
9. feb 2013

No áno uvediem kto je otcom.Oka tak si poberiem 🙂 a newiete v akých cenách sa to pohybuje ??

elenka6
9. feb 2013

@malibu21 no na myjave je predajna zdravotnych pomocok,ako je centrum B kde vyvesuju kto zomrel,vieš?a tam som kupovala aj tie nohavičky 5ks za euro aj daco a v lekarni nohavičky 4kusy 5eur.a tie poporodne vložky v tych pomockach stoja podobne ako v lekarni,asi vyše eura balik.

malibu21
autor
9. feb 2013

@elenka6 Takže na Myjavu chodím do školy takže super 🙂 A poznám to tam 🙂 Jejo ďakujem naozaj za radu 🙂

luciannka83
9. feb 2013

Tak ako píšu ženy vyššie. Ja by som ešte dodala, mne chýbal krém na ruky, lebo som ich často umývala a veľmi sa mi od mydla vysušovali. A ja by som si nočné košele zobrala min. 3. Ja som mala 1 košeľu na pol dňa. Strašne som sa po pôrode potila, ani antiperspiranty nezaberali. A tiež som spotrebovala veľké množstvo vložiek. V prvé dni som minula asi po balíku. A dobré popôrodné vložky majú v Tescu. Aspoň ja som s nimi bola spokojná.

marry258
12. mar 2013

@malibu21 budeš potrebovat balíček plienok (tú najmenšiu velkost),vhlčené utierky na ritku,veci do ktorého dáš bábo ked pojdeš domov+deku alebo niečo do čoho si ho zabalíš. Cumel dostaneš,ale ak chceš tak si ho môžeš priniest..to by bolo ohladom bábatka. Ohladom teba je to pyžamo,vložky a ostatné hyg.potreby...ak sú otázky nejaké ,pýtaj sa

marry258
12. mar 2013

@malibu21 a ešte ohladom otca..tak pred pôrodom sa ta budú pýtat...bud ho udáš ako otca alebo nie...ak otec uznal svoje dieta za svoje ( v prípade ak nejste manželia,čo nejste) tak budeš potrebovat potvrdenie zo sociálky s jeho podpisom že ho uznáva za svoje

marry258
12. mar 2013

@marry258 ale iba v prípade ak budeš chcet dat priezvisko po otcovi potrebuješ ten podpis

malibu21
autor
14. mar 2013

@marry258 wauuuuuu super odpovede na moju otázku moc pekne ďakujem. Ani newiete aká som vďačná a ešte som sa spýtala koľko pred pôrodom treba ísť na tú sociálku???

81martina
27. mar 2013

@malibu21 ja ti viem poradiť ohľadom otca. žijem s partnerom v jednej domácnosti už skoro 7 rokov, ale nie sme manželia takže som to vybavovala už dva krát 🙂 treba zobrať bývalého priateľa a ísť s ním na matriku (je to bezplatné) a tam povieš, že chcete priznať otcovstvo ešte nenarodenému dieťaťu. budete potrebovať iba OP. trvá to asi 15 minút. tam sa dohodnete aj na priezvisku či bude mať po tebe alebo otcovi (odporúčam aby ste boli dohodnutí vopred). budú to od teba pýtať pri prijímaní do pôrodnice. bez toho nemôžeš dať do rodného listu zapísať meno otca. držím palce aby ti to dobre dopadlo. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre