Je lepšia pôrodnica v Dolnom Kubíne alebo v Trstenej?

kriketa
22. jan 2013

Ahojte,
môžete mi napísať vaše dojmy a skúsenosti z týchto dvoch pôrodníc? Neviem sa rozhodnúť, do ktorej by som išla rodiť. Už som tu pozerala témy, ale našla som z roku 2006, chcem nejaké novšie informácie, ďakujem 🙂

ester177
25. okt 2018

ja som sa tam citila ako vo väzeni. A to som mala poriadnu a prisnu vychovu. Prisla som s bolestami na 1prst v pondelok rano, mala som silny zapal obliciek. Najprv na mne robili testy vyvolavaciek, z toho jeden dopadol tak, ze sa mi stracal obraz pred ocami a kolabovala som. Na to mi vystresovana sestricka pichla magnezium do zily takmer naraz, co som ledva vydrzala, palenie som citila az v prstoch na nohach. Samozrejme zila na ruke sa mi zapalila, na 3.den mi to obväzovali. Tento zazitok a stres z neho zrejme sposobil, ze malemu zacali vynechavat odozvy. Do vecera ma nechali na cakacke, celu noc som bola budena kazdu polhodinu- na CTG, v utorok rano ma brali na salu, kedze iba na 2cm som bola, tak mi prepichli vodu. Bol utorok rano, a ja som bola bez plodovej vody 33 hodin do nasledujiceho dna - stredy 17:00. Po prepichnuti vody znova dali infuzky, na co malemu zacalo blbnut srdiecko. Tak ma znova dali na cakacku, celu noc kazdu polhodinu CTG(pasy), rano zas na salu, nasadili vysoke davky oxytocinu, kontrakcie 100vky, a maly pri kazdej 5-tej kontrakcii nemal odozvu srdca. Isla som sa zblaznit od strachu, ze sa mi udusi v bruchu. Mala som velmi tvrdy krcok a dlhe "nespotrebovane hrdlo maternice" toto som stale pocuvala. Nakolko som mala nadchu,( a zapal obliciek), nosom som uz nedokazala dychat, bol marec, takze v miestnosti bol.suchy prekureny vzduch, lapala som po kysliku. Toto trvalo cely den az do 17:15, ked synovi prestalo byt srdce. Pani Rusnakova ma rozrezala po kost pri zadku, a dieta vytiahla zvonom. Nakolko je zname, ze prvorodicky si "maju vytrpiet" to je v poriadku, ale preco testovali vydrz uboheho dietata? Ked som uz mala na vlozke v utorok zelene bodky, a sestricka len mavla rukou? Pani Rusnakova sa po porode ku mne ani nepriblizila, na vizite len z dveri sa opytala, ci sme vsetky o.k. Po cely cas pri porode som z nej mala strach, ani som nepipla. Pocula som o nej dost, ako sa vysmieva zenam. Mna este pocas vyvolavania chvalila, ze na to ze som tam 3.den, mam vybornu vydrz.
Na druhy den rano po porode (stvrtok) ma na vizite primar pohladkal po nohe, a povedal mi so sucitom, ze uz je dobre. To bol jediny prijemny zazitok v tejto porodnici. Vdaka tomuto zazitku som nemala chut otehotniet 9 rokov. A mala som z toho traumu takmer 2 roky. Ide o to, ze som im doverovala, a vysledkom bolo, ze pri prepustani z porodnice mi detska primarka jednoducho oznamila, ze syn bol 4 minuty ozivovany, a po 1 roku odporuca neurologicke vysetrenie. Len zo zaujimavosti, termin porodu som mala o tyzden. Dieta pri poslednej poradni malo okolo 3200g, po porode 2750g. Po zvone mal vytrhutu kozu na hlave v tvare kolesa o priemere 5cm, po mesiaci sa to zahojilo a narastli mu tam vdaka Bohu aj vlasy. Po porode sa so mnou nik nebavil, vsetci sa bali, a papier, ktory tlaci kardiograf, kde su zaznamenavane kontrakcie a odozvy srdiecka, ten predomnou pokrcili a vyhodili. Nechavali len ten, na ktorom bolo vsetko o.k. Lutujem, ze som ho nevytiahla z kosa, ale vtedy ma to ani nenapadlo. Jediny dovod, preco som nedala staznost na urad na dohlad nad zdr.starostlivostou bolo to, ze maly bol nakoniec VDAKA PANI BOHU v poriadku. Inak by som to tak nenechala. O vakuu ma nik neinformoval ani pred ani po porode. Kebyze nemal syncek vytrhnutu kozu aj s vlasmi, tak by sme sa o tom ani nedozvedeli. Mal aj 6mm hematom. Tolko moja skusenost. Mozno je to skvela porodnica, ale pre tie zeny, co nemaju tazkosti. Alebo co si priplatia. Lutujem, ze som si nepriplatila, vtedy ma to nemapadlo, ze to takto dopadne.
Zabudla som dodat, ze nakolko v utorok vecer rozmyslali na cisarom, tak som nepila ani nejedla, ani nasledujuci cely den na sale. Dali mi omocit pery. Nespala som dve noci, tak skuste rodit po 2 nevyspatych nociach bez jedla a vody, a celodnovych kontrakciach 100vkach.

adidika
25. okt 2018

@ester177 to je hrozne, to si kde rodila DK či Trstená?

ester177
25. okt 2018

@adidika v Trstenej, pred 11 rokmi. Teraz cakam druhe babo, tak surfujem po konikovi, a natrafila som na tuto temu. A nakolko uz je moja trauma z nepodareneho porodu zahojena, dokazem uz o tom hovorit bez problemov. Mozno keby som nemala zapal obliciek, a porod by prisiel prirodzene, a na termin (mala som 8 dni do porodu) mohlo to byt uplne ine. Druhe babetko budem rodit v BA.

ester177
25. okt 2018

Pred porodom davajte na seba pozor, aby ste neochoreli. Moze to riadne skomplikovat porod.

merry1
23. máj 2019

@lucinka511 dobry len toľko primár je možno odborným dobrý ale tie ženy rodia prinom ako sliepky na silu aj keď bábo není pripravené moja skúsenosť

hipuska
20. okt 2019

Prosim nejake nove skusenosti s porodnicami? V trstenej je uz odd.prerobene?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre