Je pravda, že sa kvôli momentálnej situácii nepodáva v BA pôrodniciach Epidural?

6. jan 2021

Ahojte. Prosím vás je tu niekto kto teraz niekedy rodil v BA Kramáre? Alebo aj Ružinov, Antolská...je naozaj pravda, že sa kvôli momentálnej covidovej situácii nepodáva epidural pri pôrode? Lebo sú všetci anesteziológovia potrebný na covidovych oddeleniach?

qetka
6. jan 2021

Vcera som sa pytala, ako je na tom Ruzinov. SU najvacsia porodnica v SR a maju svojich anesteziologov iba pre nich. Tak su zatial v pohode.

romi1019
6. jan 2021

Rodila som na Štedrý deň na Kramaroch a problém s epiduralom nebol

greta2017
6. jan 2021

...trosku nerozumiem tomu co ma akoze covid s epiduralkou ? ak myslis len to ze kvoli situacii s covidom nie su tie 'prednasky" alebo ako sa to povie o epidurale tak to nevadi. Daju ti v porodnici podpisat poucenie a normalne ju zavedu. Este som nepocula ze by s tym mal byt problem. A dufam ze ani nebude o cca 5-6 tyzdnov 😀

janage
6. jan 2021

@greta2017 tak nepodáva ho lekár anesteziológ? A ak je týchto lekárov malo tak ich zrejme použijú pre vážne stavy, co podanie epiduralu nie je. Ale to je len môj osobný názor.

greta2017
6. jan 2021

@janage jaaaj taaak...vidis toto mi nenapadlo. Ano autorka to spomenula aj v prispevku 😀 prepacte - tehotny mozog robi svoje 😀

qetka
6. jan 2021

@greta2017 bola tu info, ze na Antolskej maju problem. Ze epiduralka myslim iba 9-15 (plus minus). Ono anesteziologovia su ti, co intubuju, cize ak akurat niekoho napajaju na plucnu ventilaciu, tak by kaslali na epiduralku, co je logicke. Chapem, ze vnoci ich je menej v sluzbe, ako cez den, Neviem si ale predstavit, ze v pripade akutneho cisarskeho rezu sa anesteziolog rychlo vyzlieka z ochranneho obleku, cely dezinfikuje a bezi z covid oddelenia do porodnice. Neviem, ci by toto riskovali, ale mozno ich je naozaj tak malo.
Ale teda v Ruzinove mam potvrdene od najvyssieho, ze anesteziologov nezdielaju s inymi oddeleniami a nie je ziadny problem

greta2017
6. jan 2021

@qetka no je to desna situacia ☹ ale potesila si ma co sa Ruzinova tyka, kedze sa tam o par tyzdnov ocitnem

drzaopica
6. jan 2021

Pocula o Antolskej mame tam rodinu zdr personal podavaju iba v urcitom case

natalia1619
7. jan 2021

@qetka bohuzial mas stare info, mamina mi robi anesteziologicku v ruzinove. Spominala ze budu mavat sluzby aj na are. Neviem nepytala som sa ci to ovplyvni nejako epiduraly ale budu musiet aj tam chodit lebo ich je malo.

qetka
7. jan 2021

@natalia1619 v utorok som sa na to osobne pytala prednostu, tak mozno sluzby mat budu aj inde, ale bez vplyvu na porodnicu. Neviem, ale je kludne mozne, ze im proste pridaju dalsie sluzby, mimo tych, co maju normalne. Nezavidim im veru, dufam, ze to konecne ludia pochopia :(

natalia1619
7. jan 2021

@qetka pisem nepytala som sa na porodnicu, mozno im len pridaju sluzby. Ale je to cele tak ze sa im to meni zo dna na den, bohuzial situacia je aka je. Snad sa to konecne podari dostat pod kontrolu ale teda drzim palce nech mate rychly a bezproblemovy porod vsetky co idete rodit ❤️

natalia1619
7. jan 2021

@qetka pytala som sa teraz maminy, maju robit aj na are ale normalny chod anestezie to neovplyvni, cize aj epi by mali byt fajn.

jajusa85
12. jan 2021

Ahojte, ja som.vcera vybavovala epi na kramaroch a ziadne obmedzenia mi nehovorili. Podavaju ju nonstop.

zuzana18072020
31. jan 2021

no by ste sa cudovali napr na vychode v nemenovanom meste nepichaju vobec epiduralku :D pri tom na stranke nemocnice je tam aj vypisana cena

petra321
4. feb 2021

Ahojte, prosím neviete ako je to teraz s poučením o EPI na Kramároch + sprievodná osoba pri pôrode?Ak náhodu nastane situácia, že nestihneme poučenie tak môžu mi ju dať ajtak a pustiť tiež manžela k pôrodu?Či mi epidurálku odmietnu dať? Ďakujem pekne za Vaše odpovede ☺️

jerry228
10. feb 2021

@petra321 , bola som minulý týždeň na poučení, v skratke vysvetlila doktorka. A zatiaľ mi tiež dok povedal, že môže byť pri pôrode sprievod. Uvidíme, čo bude o týždeň.

vanda83
21. mar 2021

Ahojte, mate prosim nejake aktualne info ako je to momentalne na Antolskej s epiduralom? A porodnika si viem zazmluvnit ci aj tam su nejake obmedzenia? Dakuje.m

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre