Kam ísť rodiť? Trnava, Galanta, Nitra?

bea97
29. okt 2019

Ahojte baby som ešte len na začiatku tehotenstva ale ajtak by som rada už začala uvažovať kam by som išla do pôrodnice a kde by som sa zverila ľuďom do rúk a aj svoje bábo ja sa rozhodujem medzi Trnavou, Galantou a Nitrou to mam najbližšie tak by som vás chcela poprosiť o radu ze kde. ja mam Dr. Janička zo Serede ale neviem ci on bude ochotný a ci vôbec chodí ku pôrodom.. 🙂

mira2222
29. okt 2019
ukulela
29. okt 2019

@bea97
@mira2222 klucna kost sa babtku pri porode naozaj moze zlomit. mala tak aj kamoska - a rodila v nemocnici, kde sme obe boli spokojne, ale maly nesiel, von, nejako sa zasprajcoval, tak mu klucnu ost zlomili. normalne sa sama zrastla, nie je to ziadny pruser ani skandal.
co sa tyka cisarskeho - no, casto si my myslime, ze ho treba. ja som mala prvy porod bolesti 14 hodin - a teda steny som skriabala. ale cisarsky som neziadala, hoci sa mi dok "vyhrazal" ... nastastie prisiel druhy dok a pomohol mi maleho vytlacit, ta kamoska tiez kricala v bolestiach, ze chce cisarsky, .... no skratka lepsie je, ked babo ide normalne vaginalne. a tiez - ked uz je dole v porodnych cestach, cisarsky sa uz ani nemusi dat urobit. aby bolo jasne, urcite neobhajujem pripad v Galante, no my nie sme lekarky a situaciu vnimame inac, ako doktor.
@bea97 osobne si myslim, ze je dobre mat zazmluvneneho porodnika, ktoremudoverujes a vsetko s nim preberies. ci moznost epi, atd ...

bea97
autor
29. okt 2019

@mira2222 aha no to ešte bolo vpohode ci?

bea97
autor
29. okt 2019

@mira2222 jeeej krásne bábo 🙂

bea97
autor
29. okt 2019

@ukulela no len mi je ľúto ze môj gynekológ nerobí pôrod ale tak na to je času ešte dosť tak uvidíme. Ja by som to chcela skúsiť bez epiduralky možno som teraz barz odvážna a potom nebudem budme ju chcieť neviem vôbec

nickpick
29. okt 2019

@bea97 chod si obhliadnut tie porodnice, ktore zvazujes, podla mna je dobre vidiet vsetky na vlastne oci a aj to ti pomoze rozhodnut sa, ked budes mat po porode velmi ocenis cistotu, pristup personalu, pomoc teoreticku ci prakticku, budes ubolena a budes mat co robit sama so sebou a neochota sestier, ci neohladuplnost lekarov ti v takom stave teda velmi nepomozu, ja som rodila v AT a som stastna, ze som mala tu moznost, lekari a sestry
maximalne citlivi a empaticki a neskutocne mi pomohli s kojenim a so starostlivostou o babatko.....nie kazda zena zvladne porod lavou zadnou a traumaticke zazitky z porodu ci poporodnej starostlivosti si mnohe zeny nesu so sebou cely zivot....

mira2222
29. okt 2019

Vies co ostatne som necitila uz ale roztrhala sa mi cela hradza takze zasita som bola cela a aj hore som sa roztrhla a tam sa to vraj nezasiva takze som nechápala ako tie zeny idu s porodnice v pohode usmiate ja som bola dost ubolena teda skoro 2 týždne ale pomohol repik obklad a sprcha doma každý deň aj 5 krat bez nohaviciek nechat to na vzduchu aj tam hovorili ze vetrat to nechat ale tak tam neni súkromie.. Dvere otvorene balkony tiez bolo leto takze tam sa to nedalo moc.

mira2222
29. okt 2019

@bea97 ďakujem

mira2222
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bea97
autor
29. okt 2019

@mira2222 rozkošný 🙂

bea97
autor
29. okt 2019

@mira2222 aha no veru to je iné doma tam sa to viac dá

bea97
autor
29. okt 2019

@nickpick veru asi máš pravdu tak to budem asi až tam riešiť 🙂

sinnovea1
23. jan 2020

@bea97 ahoj, už si sa rozhodla kam pôjdeš rodiť nakoniec?

bea97
autor
24. jan 2020

@sinnovea1 nové Zámky keďže mam dvojičky a nechcem aby potom ich odniesli odomna keď budu nejaké problémy. Tam to bude najistejsie 🙂

nikpa
24. jan 2020

@bea97 dobrý výber 👍 nakoľko je tam neonatologická klinika a majú skúsenosti aj v prípadoch že príde k predčasnému pôrodu. Dúfam že váš prípad to nebude ale je dobré, že to máš popredu premyslené. Držím vám palce 😉

sinnovea1
24. jan 2020

@nikpa tiez si rodila v NZ dvojicky? prip.mas skusenost?dakujem 😉

nikpa
24. jan 2020

@sinnovea1 ja som rodila v TT dvojičky, no domov sme sa vrátili bohužiaľ len s jedným synčekom, nieco na nam skomplikovalo ale na to ze som rodila v 34tt boli pripravení, nemôžem na detské oddelenie nič povedať.

sinnovea1
24. jan 2020

@nikpa juj tak to ma velmi, velmi mrzi...velmi si zelam len aby sme boli zdravi, to je veru najhlavnejsie, vsetko ostatne clovek zvladne

bea97
autor
24. jan 2020

@nikpa ďakujem 🙂 ja hlavne chcem aby boli detičky vporiadku a o nich aby bolo najlepšie postarané 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre