Krompachy vs. Stará nemocnica Košice

nalarla
21. okt 2019

Ahojte, som prvorodička a som z Košíc. Dlho sa neviem rozhodnúť či rodiť v pôrodnici v Krompachoch alebo v Starej nemocnici v Košiciach. V Starej máme známeho pôrodníka, za čo som veľmi rada, ale stále mám obavy, že nedodržia zoznam mojich želaní v pôrodnom pláne. Viem, že to zase v Krompachoch s porodnými plánmi funguje a musím povedať, že to tam na mňa pôsobilo veľmi príjemne, ale odrádza ma tá diaľka.. proste neviem a tak by som vás chcela poprosiť o radu a vašu skúsenosť. Ďakujem 🙂

saskia_98
21. okt 2019

@nalarla ja mam krompachy 7 km a aj tak som sla do snv, lebo v krompachoch mozu mat sice procedury a plany ale pristup je tam o nicom...

tanicka19
21. okt 2019

@nalarla ja som rodila Krompachoch, a prístup je tam úžasný. Mali sme to tiež ďalej, ale oplatilo sa.

nightrover
21. okt 2019

Ja som prve rodila v starej, lekarku (a zaroven moju gynekologicku) som mala dohodnutu tiez znamu a ona bola pri porode sice uzasna, ale sestra otras, na novorodeneckom hrozny pristup, co sa tyka kojenia, plus dieta mi odmietli prvych 24 hodin dat, pretoze som bola na izbe o poschodi vyssie a proste....velmi zle spominam na tie dni po porode tam. A tie 2 hodiny po porode na sale znamenali, ze som bola na posteli odparkovana v nejakej chodbicke medzi porodnymu salami, kde stale pobehovali lekari a sestry a moje babatko zabalene v perinke vo voziku vedla mna tak, ze som nanho ani nedociahla...Potom ho vzali a dalej ani nerozoberam, lebo presli uz 2 roky a stale si vycitam, aky sme mali start... Lekarka bola uzasna a este 1-2 sestry na poporodnom, ale inak to bola smutna skusenost, plakala som tam. A to som clovek, co si vie otvorit usta a postavit sa za seba, ale tam som bola totalne zlomena. Momentalne cakame druhe a sme rozhodnuti pre Krompachy.

nalarla
autor
22. okt 2019

ďakujem veľmi pekne za vaše reakcie 🙂 @nightrover dúfam, že tentoraz to bude krásny zážitok a držím ti palce 🙂 ak sa smiem opýtať bola si sa v Krompachoch aj pozrieť? Ja som tam bola dávnejšie a to iba na chodbe, no aj tak to na mňa pôsobilo inak ako v Starej nemocnici, tak pravdepodobne zavolám do Krompach a pôjdem na poriadnu prehliadku 🙂

nightrover
22. okt 2019

@nalarla Zatial som nebola, ale urcite sa chystame 🙂 Dakujem 😊

peptina
9. jan 2020

Ja som v krompachoch rodila všetky 3 deti. Personál je tam super aj doktori sú podľa mňa výborný. Zažila som len jednu dr ktorá mňa sa pýtala na veci čo nevedela vyčítať z karty lebo zjavne bola opitá,hrozne nesympatický bola ale uz tam dlhšie nerobí. Teraz som bola na gynekológiu pre operáciu ,izby sú tam nadštandardné,kupelky vynovené taktiež aj postele majú novšie . Ja osobne som spokojná s personálom či už od upratovačiek, sestričiek,lekárov. pri primarke som rodila prvú dcéru ,a poslednú pri dr.buffovi. každý pôrod ma nejaké výhody aj nevýhody ,závisí to aj od komplikácií a spolupráci pacient lekar

hanulienka99
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lalejla
18. jún 2020

@nalarla zdravím, môžem sa opýtať, ako ste sa nakoniec rozhodli? Tiež váham medzi starou nemocnicou v KE a krompachmi (odrádza má diaľka). Ďakujem pekne

luckaon
18. jan 2021

@peptina môžem sa opýtať,čo treba zobrať do pôrodnice? Veci myslím pre bábätko a pre mňa .. nikde sa to neviem dočítať 🤦🤦🤦😂 a je treba si tam volať že by som tam chcela rodiť,alebo len stačí prísť a povedať že rodim ? 😂😂

peptina
18. jan 2021

@luckaon či volať že tam chces prísť to neviem ,ja už 9 rokov po a išla som do poradne ku gyn a on mi povedal že do ďalšej mám ísť tam kde chcem rodiť.tak som šla tam a veci pre seba a ja som vtedy len plienky,sa mi zdá že olej pre bábätko a asi púder a vlhčené obrúsky. Ale ak si chces byť istá tak kľudne tam zavolaj

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre