Mali ste hypnopôrod v Kyjove, Vyškove, Břeclave alebo v Kochu?

kuko7
14. okt 2013

Ahojte maminky, poprosim skusenost kazdej z vas ktora rodila v tychto porodniciach. S manzelom vyberame jednu z nich, nakolko by sme chceli mat uplne prirodzeny porod. dakujem za kazdej skusenost. Ako ste rodili v tychto nemocniciach, akym sposobom, starostlivost atd....moooc dakujeeeeeeeeeeeeeeeeem 😵 😵 😵

diankak
4. nov 2014

ja som rodila vo Vyškove, všetko v rámci pôrodného plánu bolo dodržané, prípadne vopred konzultované či to tak naozaj chcem. Ja určite odporúčam, boli sme maximálne spokojní aj s manželom... rodila som prirodzene, bez zásahov, nástrihu, počupiačky. Síce po pôrode som začala strašne krvácať, takže do žily som niečo dostala, ale kanyla mi bola zavedená až po pôrode placenty, keď začali tie problémy, určite nie preventívne. Z MA sme mali cestu presne hoďku, pre mňa to bolo to najlepšie rozhodnutie. Dostali sme nadštandard kde sme aj s manželom a malým boli sami, so sestričkami bola dohoda, že ak budem niečo chcieť, potrebovať, sama si vypýtam, strava až na izbu. A to najväčšie plus, neplatila som za pôrod nič, len nadštandart a to sme tam nechali len cca 140€. Pôrod si Vyškov s našou poisťovňou vybavil sám... Aj druhé idem určite tam... Mala som tú najväčšiu pôrodnú sálu, lebo tú noc som bola jediná rodička, chcela som si vyskúšať aj vaňu, ale nestihli ju ani napustiť. Personál nás nechal po vstupnom monitore samých, nikto ma nerušil, bolo tam super prítmie počas celého pôrodu, žiadne "halogénky" nadomnou, malý hneď na mňa, prisatie. Malého sice po neviem akej dobe to mohlo byť zobrali s manželom klasika zmerať zvážiť, lebo ja som tam odpadávala čo som bola odkrvená, ale na moju žiadosť žiadne utieranie ani kúpanie, za chvílu mi ho doniesli a stále nahého som ho už mala pri sebe. Dotepať pupočník samozrejmosť... Ak vidia, že máš pôrodný plán, čo ja som teda mala dvojstranový 😀 bez tvojho vedomia neurobia nič, na všetko sa pýtajú...

zoji79
4. nov 2014

Zatial rozmyslame, ci Ruzinov alebo Vyskov. Uz som bola vo Vyskove na gynekologickom oddeleni a velmi som bola spokojna 🙂

madlei
8. nov 2014

tak na Koch v tomto smere absolútne zabudnite!! napíšem aj viac, ak si prosíš do RP

dominikak
29. jún 2015

kopirujem sem text co som pisala ako referencie na emimino,cz
Rada by som sa poďakovala pôrodnici vo Vyškove za krásny zážitok pri narodení môjho synčeka Benjamina (21.2.2015) . Sme z Bratislavy a túto pôrodnicu sme si pečlivo vyberali, keďže som chcela nechať pôrod bežať prirodzene bez zásahov v prípade, že nebudú žiadne komplikácie. To mi v pôrodnici aj splnili. Oplatí sa ísť pozrieť na deň otvorených dverí ktorý robia tuším raz do mesiaca a zistíte všetky potrebné informácie. Čo sa týka preplatenia pôrodu, tak výborné je to že pôrodnica si to sama vykompenzuje so slovenskou poisťovnou. My sme dali len europsku kartičku. Jedine doplácate za nadštandardné izby v prípade záujmu čo je podľa mna za veľmi dobré ceny a oplatí sa to. Čo sa týka pôrodu tak ten bol rýchly takže neviem ako by to celé prebiehalo keby som tam dlhšie ale verím tomu, že taktiež príjemne. Prišli sme o polnoci po cca hodine cesty do vyškova. Kontrakcie už boli každé 3 min, takže ked som prišla a milá PA ma skontrolovala na kolko som otovrena nerobila ani povinny monitor a šla som hned rodiť 🙂 Do hodinky bol malý vonku. Mala som vlastnú dulu ktorá bola so mnou. Mohla som si vybrať polohu. PA len chodila kontrolovať, odbiehala čo mi aj vyhovovalo. Moc nerušila ani nerozprávala takže som sa mohla sústrediť čo bolo fajn 🙂 Všetko prebehlo hladko, bez poranení, malého mi hned priložili a potom sme mali v manželom 2 hodinový bonding ani nám ho nezobrali (ani by som si ho nedala 🙂 ) až po cca hodine a pol ho PA odvážila pri mne že si so sebou doniesla prenosnu vahu takže som ho nemala na sebe asi 15 sekúnd. Potom sme prešli na izbu, tam bol personál taktiež veľmi milý a s manželom sme sa ubytovali spolu na izbe čo beriem za veľké plus že tam bol celé tri dni so mnou pretože sa veľa aj on naučil a nebol vyhúkaný z toho že keby len prídem s malým domov a nevie čo robiť. Veľmi si vytvorili hned pekný vzťah. Je to za minimalny priplatok, ale pri tomto peniaze ani nehraju rolu lebo sa to fakt oplatí. Pekne sa o nás starali ked sme chceli poradili ked nie tak „neobťažovali“. Jediné trošku minus je že su tam veeeľmi staré matrace ak sa to dá tak nazvať..sú totiť polohovatelné a sú niečo ako žinenka…tak som po tých troch dnoch bola rada že som vo vlastnej posteli, ale tak to je taký detail čo mi asi jediný trošku vadil. ak už mám povedať aj niečo mini negatívne. Určite sa tam chodte pozrieť pred pôrodom, vypíšte si papiere aby ste to nemuseli robiť pred pôrodom a všetko prebehne krásne.

Personál: Pôrodna asistentka - svetle vlasy blondinka polodlhé 🙂
Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:
Treba vidieť tú útulnú pôrodničku a ich pekné pôrodne boxy naživo. budete sa tam cítiť naozaj takmer ako doma až na ten presun ak bývate dalej. Odporúčam určite. Dúfam že som týmto niektorým budúcim mamičkám pomohla. Pre mňa bol výber pôrodnice veľmi dôležitý ale dôležité je aj psychické nastavenie aby ste sa pekne a rýchlo otvárali. Netreba sa báť, kedže si v tejto pôrodnici môžete vybrať polohu tie kontrakcie sa dajú pekne zvládnuť. A vôbec to tak nebolí ako niekto píše i keď pri predstave žeby som rodila poležiačky som cítila že by to asi nebolo také fajn. Takže hlavne si poriadne vyberte miesto pôrodu a všetko ostatné pôjde pekne. hlavne sa nebojte to je najhorší nepriateľ… aj ked sa to teraz lahko hovorí ale je to tak treba sa na to všetko psychicky pripraviť a myslieť pozitívne.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:
tehotensku knižku, občiasnke, sobašny list, list o prijmení dieťatka, vankúšik do auta pri cestovaní (poprípade aj do pôrodného boxu – dobre sa do neho predychavaju kontkracie 🙂

dugyna
29. jún 2015

do kocha by som nesla za ziadnych okolnosti.

Chystam sa do Hainburgu, boli sme tam na dni otvorenych dveri a uz aj na prvej poradni, velmi sa tam tesime..podla toho co viem a ako sa aj chovaju myslim ze u nich ani porodny plan nie je potrebny nakolko sa naozja na vsetko pytaju ci chcete nechcete..atd..poloha podla potreby aku chces..manzel s rodickou aj pocas I.doby porodnej..atd...

trwska
4. feb 2019

@kuko7 ahoj môžem sa opýtať aký je to hypnoporod? Vďaka 🙂

erinka_k
9. feb 2022

@madlei ahoj, ja chcem vediet viac, preco nie v tomto smere v Kochu?

erinka_k
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre