Mám si zazmluvniť doktora, aj keď ho nepoznám?

dandas
18. mar 2016

Ahojte. Chcem sa poradit. Rozmyslame s mm, ze si k mojmu druhemu porodu zazmluvnime doktora. Oplati sa ale.zazmluvnit si doktora o ktorom viem len z pocutia, ze je dobry a on mna ani ja jeho nepoznam? Ci to ma skor zmysel pri zazmluvneni mojho gynekologa co ma vedie cele tehotenstvo? Kolke ste si zazmluvnili doktora len na odporucenie niekoho bez toho ze by ste ho osobne poznali a boli ste spokojne?

cecil36
19. mar 2016

@evittam ele peniaze nevracia lekar, ale nemocnica, takze ak lekar neprisiel a ona mala potvrdenie co sa vzdy dava, tak mala reklamovat.

cecil36
19. mar 2016

@evicaveverica len na margo, nemocnica vzdy vyda potvrdenie o zaplateni zazmluvneheho dr., lebo ak by nie je to danovy podvod 🙂 inak uplne suhlasim 😉

evicaveverica
19. mar 2016

@cecil36 ano ano ved hej, ja dom nevravela ine... Ci? Zle som nieco napisala?

korytnacka7
19. mar 2016

@dandas V trnavskej byma KP nikto pred 4 rokmi neodrodil. V tej nemocnici zastal cas, i ked posledny rok sa tam udialo vela zmien... Ja som sla kvoli tomu do TN. Chodila som cvicit do nukleonu, tam sa jednak cvici, takze sa udrxujes v skvelej kondicii a navyse tam Janka trenuje dychanie, plus dokladne vysvetluje vsetky doby porodne. Chodila som tam pred oboma porodmi, kazda buduca mama by to podla mna mala absolvovat. Poznam az privela bab, ktore pred porodom vobec netusili, co mozu realne cakat a vyhli by sa zbytocnym komplikaciam...

cecil36
19. mar 2016

@evicaveverica nie nie len si napisala, ze nevies ako je to v inych nemockach 😉

evittam
19. mar 2016

@cecil36 Hm, no len nie vždy sa platí nemocnici....V tých prípadoch áno. Vieš, väčšinou sa "platí" priamo do vrecka lekárov - česť výnimkám..... 😉
Nejdem to už "rozmazávať", proste ako som už napísala viackrát, ja som bola v našej pôrodnici max.spokojná s pôrodom, popôrodnou lekárskou starostlivosťou, aj so starostlivosťou sestier a so službami či už pri prvom - prirodzenom pôrode a či pri druhom - CR - jazvu mám parádnu-kľudne môžem nosiť bikiny. 😉 Zákrok bol spravený profesionálne a aj starostlivosť bola tam kde mala byť - tiež ma kontroloval a zaujímal sa o môj stav - to len k poznámke, že ak si niekoho zaplatím, tak "starostlivosť je niekde inde" - rada by som vedela kde je ak si ho nezaplatím. 😀 A to všetko bez zazmluvneného lekára,takže za mňa toľko. A vôbec netuším či sa u nás v ZA dá vôbec zazmluvniť lekár k pôrodu....a ani ma to nejak nezaujíma.

cecil36
19. mar 2016

@evittam vzdy sa plati v nemocnici, vsetko ostatne je uplatok a je to o niecom uplne inom ako sa bavime. Takze by som si ja veru nikoho nezazmluvnovala. A uz teda vieme asi , kde bol problem pri tych kockach o ktorych si rozpravala ty... 😉 V BA porodniciach sa vo vsetkych zazmluvnit legalne, a co viem aj v inych na SK a nie su to vynimky, je to normalna nadstandartna sluzba.

jvlo
19. mar 2016

@evittam konecne sa uz da aj v ZA, myslim,ze to stoji okolo 300e. Napriklad, ja by som do vrecka peniaze doktorovi nedala, ved to je uplatok.... inak v ziline je ta situacia taka divna. Lekari beru dost osobne,ze si zazmluvnis niekoho ineho, pacientku obchadzaju...ved ma zazmluvneneho lekara....uz dvom kamaratkam sa stalo, ze lekar povedal, ze pride az na porod.....tym padom boli v spojeni s lekarom menej,ako keby sli do porodnice bez zazmluvnenia..... ale asi v kazdej porodnici su ine zvyky, len co sa tyka ziliny, tak je to skoda, pretoze vacsina lekarov na cele s ficekom je dobra...

seahorse27
19. mar 2016

@evittam Ak kamoska mala riadnu zmluvu s nemocnicou, tak ju mala v takom pripade po porode stornovat a poplatok by jej bez vsetkeho vratili (je to vsetko v zmluvných podmienkach). Ak davala doktorovi prachy len tak do vrecka, davala mu vlastne uplatok a on ho bez mihmutia oka zobral a nevratil....tak takyto "charakter" by som pri porode mat nechcela 😒 Ked som si ja hladala porodnika na nete, tak ma okrem odbornosti zaujimala aj ludska stranka jeho osobnosti...

sardinka335
19. mar 2016

Ja osobne som pri druhom porode mala zazmluvneneho doktora na odporučanie mojej švagrinej a celkovo ho vychvalovali do neba ze aky je super a tak aj bolo, mala som ho aj teraz pri 3 porode a nemozem kriveho slova povedať - velmi mi pomohol aby to bolo šup šup a zbytočne som sa netrapila. Bol zlaty...v teplakoch prišiel v noci. Ale tak ja som ,,fajnova panička,, a som si hovorila, ze chcem mat lekara len pre seba - nech nežerem, ale aby som bola objektivna tak službu mal jeden čo ho tiež poznám a vraj je tiež super...tak boh vie....ešte keby sa sestričky dali ,,uplatiť,, lebo jedna tam ganila no hroza čo si niektore dovoluju Čo narobime. S porodom a doktorom som bola nadmieru spokojna nelutujem, ale netvrdim ze to bolo 100% nutne..neviem, kazda si to musi rozhodnut sama. O mna sa staral cele tehotenstvo(tretie) a tak sme uz mali taky kamaratsky vztah.

23nika93
19. mar 2016

moj gynekolog je sice aj porodnik ale uz nechodi k porodom a tym padom si ani nebudem zazmluvnovat ineho lekara .... ked to na mna pride odrodit ma budu musiet a kedze ich ani nepoznam tak pre mna zbytocne vyhodene peniaze ... mozno keby mam nejaku zlu skusenost tak by som nad tym rozmyslala ale cakam prve a dufam ze vsetko bude v poriadku .... 🙂

dandas
autor
19. mar 2016

@evittam ..tie informacie mi uz skor pomohli.....ale som rovnakeho nazoru ako
@cecil36
@seahorse27 ...ak davali kamosky peniaze lekarovi do vacku bez zmluvy...je to nie len uplatok ale ak sa nemozu cudovat ze maju zlu skusenost a lekar neprisiel...takze potom nam tu priat, aby sa nam nestalo, ze aj nam nepride k porodu ako im je dost divne...lebo my chceme mat riadne zmluvy s nemocnicou...a tiez suhlasim
@seahorse27 ze si treba lelara vyberat aj po ludskej stranke...kto vezme peniaze nepride nema charakter...takze aj odbornost je nanic

cecil36
19. mar 2016

@23nika93 presne toto som si hovorila pri prvom, ale skusenost ma naucila nieco ine...

cecil36
19. mar 2016

@seahorse27 aj ja som pozerala aj na tu charakterovu cast mojho porodnika. Ale musim povedat, ze bol uzasny aj pred porodom, pocas neho aj po nom. Dokonca mi ho nezavisle od inych odporucil aj moj gyndo, co tiez malo vahu.

23nika93
19. mar 2016

@cecil36 neviem aku si mala skusenost necitala som vsetko 🙂 mozno zmenim nazor ked zacnem chodit na poradne do nemocnice a naozaj mi padne nejaky doktor alebo doktorka do oka a budem s nou velmi spokojna ale zatial som rozhodnuta nezazmluvnovat si nikoho

cecil36
19. mar 2016

@23nika93 kazdy sa na mna vykaslal, prepichli mi plodovu vodu a nechali ma rodit 48 hodin. Vysledok? Dieta sa narodilo a nedychlo museli, ho ozivovat. Apgar skore na zaplakanie, roky sme sa vlacili po neuro kontrolach. Nastastie dnes je z nej zdrava kocka, ale nemusela byt...

dandas
autor
19. mar 2016

@cecil36 😞...aspon ze uz je v poriadku...ale museli to byt tazke roky...

cecil36
19. mar 2016

@dandas hej boli ☹ trpla som aj neskor ked mala ist do skoly, ze ci bude vsetko ok, ale nastastie dieta sa uci vynikajuco, ma vysoke IQ, ale mali sme stastie v nestasti, ze ked sa to stalo mal na neonatologii sluzbu uzasny pan primar - odbornik na pneumologiu, myslim, ze on zohral vlmi dolezitu ulohu v tom, ze dieta je v poriadku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre