Máte skúsenosti s Doc. Kleskeňom a MUDr. Čunderlíkom?
Mohli by ste mi prosim Vas napisat vase skusenosti s UZV? Mali ste niektore s nimi zle alebo dobre skusenosti? potrebujem si ich porovnat..... dakujem za kazdu odpoved.
Stručné zhrnutie
- MUDr. Čunderlík je v diskusii opakovane opisovaný ako špičkový odborník na ultrazvuk s ľudským prístupom.
- Súkromné vyšetrenie u MUDr. Čunderlíka bolo v príspevkoch spomenuté ako spoplatnené približne 60–80 € a prvotrimestrálny screening bol v diskusii uvádzaný za 95 €.
- Doc. Kleskeň má v diskusii zmiešané hodnotenia: niektoré príspevky ho chvália za odbornú zručnosť pri sono, viaceré príspevky ho kritizujú za hrubý alebo neempatický prístup a uvádzajú prípady chybnej diagnózy.
Najčastejšie otázky
Q: Kde nájdem kontakt na MUDr. Čunderlíka?
A: V diskusii sa uvádza, že kontakt na MUDr. Čunderlíka je dostupný cez stránku EUBA (euba.sk) a cez profil ZZZ.sk; v jednom príspevku sa spomínala aj súkromná ambulancia na Mazurovej ulici v Skalici.
Q: Koľko stojí vyšetrenie u MUDr. Čunderlíka v súkromnej ambulancii?
A: Účtované sumy v diskusii sa pohybovali okolo 60 € v jednej zmienke, iný príspevok uvádza 80 € za morfologické vyšetrenie a 95 € za prvotrimestrálny screening.
Q: Ktorí lekári robia morfologický ultrazvuk a kto je vhodný na druhý názor?
A: V diskusii sa ako poskytovatelia morfologického UZV uvádzali MUDr. Čunderlík a doc. Kleskeň; ako alternatíva bol spomenutý platený špecialista Holan a bezplatné alebo hradené vyšetrenia v železničnej nemocnici.
Q: Má Kleskeň dobrú povesť medzi pacientkami?
A: Názory sa líšia: viaceré príspevky opisujú Kleskeňa ako odborníka na sono, zatiaľ čo mnohé iné ho označujú za neempatického, s hrubým prístupom a uvádzajú prípady, kde sa mýlil v diagnóze.
Q: Môže byť partner prítomný pri morfologickom UZV na Kramároch?
A: Áno, v diskusii niektoré príspevky potvrdzujú, že partner môže byť pri morfologickom UZV prítomný (spomínané Kramáre, 8. poschodie).
Q: Kde v diskusii spomínali amniocentézu a kde ju vykonali?
A: Amniocentéza (odber plodovej vody) bola v diskusii spomenutá ako vyšetrenie vykonané po podozrení na vrodenú chybu a konkrétne bola zmieňovaná Železničná nemocnica ako miesto, kde pacientka absolvovala amnio.
Závery z diskusie
Zhoda
- MUDr. Čunderlík je v príspevkoch najčastejšie hodnotený ako odborník na UZV s dobrým prístupom k pacientkam.
- Súkromné vyšetrenia u MUDr. Čunderlíka sú v diskusii spoplatnené a cena za rôzne typy UZV sa v príspevkoch pohybovala okolo 60–95 €.
- Viaceré príspevky upozorňujú na problémy s organizáciou objednávok a dlhým čakaním na Kramárach.
Sporné názory
- Kleskeň ako odborník na sono: niektoré príspevky ho chvália za odbornú zručnosť, iné ho kritizujú za hrubý prístup a uvádzajú chyby v diagnóze.
- Výhodnosť súkromnej ambulancie vs. nemocnice: niektorí preferujú súkromné vyšetrenia za lepší prístup, iné príspevky odporúčajú nemocničné pracoviská kvôli cene alebo sekundárnemu vyšetreniu (napr. amnio v železničnej nemocnici).
Otvorené otázky
- Ktoré pracovisko poskytuje najspoľahlivejšiu druhú odbornú kontrolu pri podozrení na vrodenú vadu?
- Ako efektívne skrátiť čakaciu dobu a zabezpečiť termín u MUDr. Čunderlíka v súkromnej ambulancii?
- Kde je optimálne vykonať amniocentézu a morfologické UZV pri podozrení na závažnú diagnózu?
Spomenuté značky a firmy
Kramáre, Železničná nemocnica, euba.sk, ZZZ.sk, Mazurova (Skalica), Antolská
Spomenuté produkty a metódy
morfológický ultrazvuk, NT (prvýtrimestrálny screening), prvotrimestrálny screening, amniocentéza (odber plodovej vody), kardiografické vyšetrenie plodu, monitorovanie plodu, sonografia (UZV), spina bifida, sandalový palec, microcephalia, dutý systém obličiek, mimomaternicové tehotenstvo
Miesta a osoby
Doc. Kleskeň, MUDr. Čunderlík, doc. Plank, Holan, Kramáre, Antolská, Skalica (Mazurova ulica), Železničná nemocnica
nemáte niekto aktuálne skusenosti s dok. Čunderlíkom? Zvažujem ho, ale nie su tu aktualne statusy
@luma1 praveze nemam este tehotensku, preto som sa zlakla, ci dnes mam bezat ku gyndakovi, nech mi ju rychle vypise a da. lebo v pondelok mam termin u cunderlika..
to s tym mechurom bude zaujimave :D tusim to odcikavanie budem do pondelku trenovat 😀 😀 😀
ja tiez mam uz termin k nemu na oktober, na morfologicky 🙂
@ladyblcha ja som bola velmi spokojna s nim aj prve aj druhe tehu. Muz mi nakazal sa s nim uz rozlucit ze uz urcite neprideme lebo on tretie dieta nechce tak sme sa smiali s doktorom 😂 odpisat pojdes 1x a potom uz druhy krat vypisas vsetko je to sranda a hlavne dost neprijemne ked ti stlaca brucho a mas uplne plny mechur ale da sa to hlavne nech ne vsetko ok 🙂 ja som jak blcha stastna chcela som do paru a cakame naozaj dievcatko hned jak mi to povedal som sa rozplakala tak ma dr stale napominal lebo mi brucho skakalo jak som plakala a nevedel robit sono tak stale len ze Lucka este vydrz este vydrz :D ale zlaty je velmi budes spokojna uvidis aj sestricky su zlate potom napis ako si dopadla ;)
@luma1 sestricky boli uz cez tlf velmi priatelske, co sa mi v poslednej dobe teda uz dlho nestalo 😀
mne este pohlavie asi nezisti, lebo som skoro, sice mozno sa mu odhali 🙂 ale ja este nemam doma ziadne dietatko, tak mi je to aj tak jedno vlastne ci baba, ci chlapec, ale parik je uplne naj mat, aj sestra ma parik 🙂
velmi sa po tvojich referenciach na neho uz tesim 😵 😵 uz len 4x sa vyspim 😀
@ladyblcha haha aj ja som tak ratala noci ze kolko sa este vyspim 😀 no mozno ti povie lebo mne pri prvom v 12+2 povedal ze 100% chlapec a tuto slecnu v 13+3 nevedel povedat az teraz v 21+2 🙂 zato som aj dufala ze to bude dievca lebo to je tazsie vidiet chlapcom uz id 12tr vytrcaju vajka 😀
Ahojte žienky,som v 32týždni,minuký týžden som mala poradnu a moj gyno videl na sone maličkému nejaké dve dutinky na obličkách opísal to ako " dutý system obličiek" ale som sa o tom informovala a že do 10mm je to v poriadku a jednu ma cca 6mm a druhu 8mm... no a moj doktor mi dal číslo nech sa objednám u kleskena,ale ako čítam recenzie,tak sa mi tam vobec nechce ísť,,,, špecializuje sa na toto aj cunderlik? mohla by som sa radšej jemu objednať ? dakujem za odpoved ak sa niekto ohlási 🙂 😲
@nikolienkaa tiez som u neho bola, a isla som tam so strachom, co to bude zac, ale bol super, uplne v pohode clovek
Klesken och moj boze preco pacient vysetruje pacienta? Ja som bola odoslana prebiehajuci potrat na ultrazvuk k nemu o 13:30 bolo vsetko uplne v poriadku o 15:30 som uz doma potratila a utekala na antolsku. Hlavne ze sa so mnou hadal o prvom synovi a jeho diagnoze ako je tazke ju urcit na ultrazvuku a ze on to vyucuje ze microcephalia a pod reci hlavne ze na antolskej primar vtedy vedel co to je aj urcil vsetko spravne. Jeden arogantny hnusny clovek ktory miesto toho aby zachranoval a pozoroval co sa deje vo mne sa zameriaval na nepdstatnu vec.
ja mám skúsenosti s oboma a obe kladné. Čunderlík na môj vkus príliž milý...
Ženy neviem sa dovolať kleskenovi a cunderlik ma najbližší termín koncom novembra .... je tu este nejaký doktor co sa natoto špecializuje ? Prosiiiim
Dakujem
Ahojte kocky idem k dr.kleskenovi na morfo mam to v cene ked som.bola na amnio v zeleznicnej nemocnici ake mate skusenosti s morfo utz unho ??je spolahlivy vsetko poriadne popozera dakujem

Babule viete mi poradit do ktoreho tyzdna robi Dr Cunderlik prvotrimestrovy screening ? Niesom jeho pacientka idem k nemu do sukromnej.