icon

Máte skúsenosti s Doc. Kleskeňom a MUDr. Čunderlíkom?

avatar
lucia20
26. júl 2010

Mohli by ste mi prosim Vas napisat vase skusenosti s UZV? Mali ste niektore s nimi zle alebo dobre skusenosti? potrebujem si ich porovnat..... dakujem za kazdu odpoved.

Zhrnutie diskusie
Automatický súhrn diskusie generovaný umelou inteligenciou · 26. jún 2026 · 82 príspevkov

Stručné zhrnutie

  • MUDr. Čunderlík je v diskusii opakovane opisovaný ako špičkový odborník na ultrazvuk s ľudským prístupom.
  • Súkromné vyšetrenie u MUDr. Čunderlíka bolo v príspevkoch spomenuté ako spoplatnené približne 60–80 € a prvotrimestrálny screening bol v diskusii uvádzaný za 95 €.
  • Doc. Kleskeň má v diskusii zmiešané hodnotenia: niektoré príspevky ho chvália za odbornú zručnosť pri sono, viaceré príspevky ho kritizujú za hrubý alebo neempatický prístup a uvádzajú prípady chybnej diagnózy.


Najčastejšie otázky

Q: Kde nájdem kontakt na MUDr. Čunderlíka?
A: V diskusii sa uvádza, že kontakt na MUDr. Čunderlíka je dostupný cez stránku EUBA (euba.sk) a cez profil ZZZ.sk; v jednom príspevku sa spomínala aj súkromná ambulancia na Mazurovej ulici v Skalici.

Q: Koľko stojí vyšetrenie u MUDr. Čunderlíka v súkromnej ambulancii?
A: Účtované sumy v diskusii sa pohybovali okolo 60 € v jednej zmienke, iný príspevok uvádza 80 € za morfologické vyšetrenie a 95 € za prvotrimestrálny screening.

Q: Ktorí lekári robia morfologický ultrazvuk a kto je vhodný na druhý názor?
A: V diskusii sa ako poskytovatelia morfologického UZV uvádzali MUDr. Čunderlík a doc. Kleskeň; ako alternatíva bol spomenutý platený špecialista Holan a bezplatné alebo hradené vyšetrenia v železničnej nemocnici.

Q: Má Kleskeň dobrú povesť medzi pacientkami?
A: Názory sa líšia: viaceré príspevky opisujú Kleskeňa ako odborníka na sono, zatiaľ čo mnohé iné ho označujú za neempatického, s hrubým prístupom a uvádzajú prípady, kde sa mýlil v diagnóze.

Q: Môže byť partner prítomný pri morfologickom UZV na Kramároch?
A: Áno, v diskusii niektoré príspevky potvrdzujú, že partner môže byť pri morfologickom UZV prítomný (spomínané Kramáre, 8. poschodie).

Q: Kde v diskusii spomínali amniocentézu a kde ju vykonali?
A: Amniocentéza (odber plodovej vody) bola v diskusii spomenutá ako vyšetrenie vykonané po podozrení na vrodenú chybu a konkrétne bola zmieňovaná Železničná nemocnica ako miesto, kde pacientka absolvovala amnio.

Závery z diskusie

Zhoda

  • MUDr. Čunderlík je v príspevkoch najčastejšie hodnotený ako odborník na UZV s dobrým prístupom k pacientkam.
  • Súkromné vyšetrenia u MUDr. Čunderlíka sú v diskusii spoplatnené a cena za rôzne typy UZV sa v príspevkoch pohybovala okolo 60–95 €.
  • Viaceré príspevky upozorňujú na problémy s organizáciou objednávok a dlhým čakaním na Kramárach.


Sporné názory

  • Kleskeň ako odborník na sono: niektoré príspevky ho chvália za odbornú zručnosť, iné ho kritizujú za hrubý prístup a uvádzajú chyby v diagnóze.
  • Výhodnosť súkromnej ambulancie vs. nemocnice: niektorí preferujú súkromné vyšetrenia za lepší prístup, iné príspevky odporúčajú nemocničné pracoviská kvôli cene alebo sekundárnemu vyšetreniu (napr. amnio v železničnej nemocnici).


Otvorené otázky

  • Ktoré pracovisko poskytuje najspoľahlivejšiu druhú odbornú kontrolu pri podozrení na vrodenú vadu?
  • Ako efektívne skrátiť čakaciu dobu a zabezpečiť termín u MUDr. Čunderlíka v súkromnej ambulancii?
  • Kde je optimálne vykonať amniocentézu a morfologické UZV pri podozrení na závažnú diagnózu?


Spomenuté značky a firmy

Kramáre, Železničná nemocnica, euba.sk, ZZZ.sk, Mazurova (Skalica), Antolská

Spomenuté produkty a metódy

morfológický ultrazvuk, NT (prvýtrimestrálny screening), prvotrimestrálny screening, amniocentéza (odber plodovej vody), kardiografické vyšetrenie plodu, monitorovanie plodu, sonografia (UZV), spina bifida, sandalový palec, microcephalia, dutý systém obličiek, mimomaternicové tehotenstvo

Miesta a osoby

Doc. Kleskeň, MUDr. Čunderlík, doc. Plank, Holan, Kramáre, Antolská, Skalica (Mazurova ulica), Železničná nemocnica

Strana
z3
avatar
luma1
23. máj 2015

Babule viete mi poradit do ktoreho tyzdna robi Dr Cunderlik prvotrimestrovy screening ? Niesom jeho pacientka idem k nemu do sukromnej.

avatar
lucyn77
24. jún 2015

nemáte niekto aktuálne skusenosti s dok. Čunderlíkom? Zvažujem ho, ale nie su tu aktualne statusy

avatar
luma1
24. jún 2015

@lucyn77 ja som bola u neho v 2012 a teraz pred mesiacom na prvotrimestrovy ja som spokojna je velmi zlaty vsetko poukazoval vysvetlil a 3.8 ideme zas na morfologicky ultrazvuk

avatar
lucyn77
26. jún 2015

@luma1 dakujem. Ja pojdem na morfologicky u Holanovi, je odbornik na slovo vzaty. Sice sa dost plati, ale stoji to za to, odddiagnostikuje všetko a velmi ludsky pristup. 3.8. budeš v ktorom týždni? Ak sa smiem spytat

avatar
luma1
26. jún 2015

Budem 21+2 no 80€ to stoji u dr Cunderlika a za prvotrimestrovy sme platili 95€

avatar
ladyblcha
6. aug 2015

@luma1 prosim ta, luma, nevies ci treba na ten prvotrimestrovy skrining so sebo tehotensku knizku alebo nejake vysledky od gyndaka mat?

avatar
luma1
6. aug 2015

@ladyblcha knizku ak mas zober, ja som este nemala takze som nebrala a netreba nic len seba a plny mechur :D bude ta posielat odpisat to ne najtazsie ale da sa zvladnut 🙂 ja som bola u neho pred 3dnami na morfologickom je uzasny velmi velmi zlaty doktor 🙂

avatar
ladyblcha
6. aug 2015

@luma1 praveze nemam este tehotensku, preto som sa zlakla, ci dnes mam bezat ku gyndakovi, nech mi ju rychle vypise a da. lebo v pondelok mam termin u cunderlika..
to s tym mechurom bude zaujimave :D tusim to odcikavanie budem do pondelku trenovat 😀 😀 😀
ja tiez mam uz termin k nemu na oktober, na morfologicky 🙂

avatar
ladyblcha
6. aug 2015

@luma1 dakujem ti pekne za info, aj rychlu reakciu. si mila 🙂

avatar
luma1
6. aug 2015

@ladyblcha ja som bola velmi spokojna s nim aj prve aj druhe tehu. Muz mi nakazal sa s nim uz rozlucit ze uz urcite neprideme lebo on tretie dieta nechce tak sme sa smiali s doktorom 😂 odpisat pojdes 1x a potom uz druhy krat vypisas vsetko je to sranda a hlavne dost neprijemne ked ti stlaca brucho a mas uplne plny mechur ale da sa to hlavne nech ne vsetko ok 🙂 ja som jak blcha stastna chcela som do paru a cakame naozaj dievcatko hned jak mi to povedal som sa rozplakala tak ma dr stale napominal lebo mi brucho skakalo jak som plakala a nevedel robit sono tak stale len ze Lucka este vydrz este vydrz :D ale zlaty je velmi budes spokojna uvidis aj sestricky su zlate potom napis ako si dopadla ;)

avatar
ladyblcha
6. aug 2015

@luma1 sestricky boli uz cez tlf velmi priatelske, co sa mi v poslednej dobe teda uz dlho nestalo 😀
mne este pohlavie asi nezisti, lebo som skoro, sice mozno sa mu odhali 🙂 ale ja este nemam doma ziadne dietatko, tak mi je to aj tak jedno vlastne ci baba, ci chlapec, ale parik je uplne naj mat, aj sestra ma parik 🙂
velmi sa po tvojich referenciach na neho uz tesim 😵 😵 uz len 4x sa vyspim 😀

avatar
luma1
6. aug 2015

@ladyblcha haha aj ja som tak ratala noci ze kolko sa este vyspim 😀 no mozno ti povie lebo mne pri prvom v 12+2 povedal ze 100% chlapec a tuto slecnu v 13+3 nevedel povedat az teraz v 21+2 🙂 zato som aj dufala ze to bude dievca lebo to je tazsie vidiet chlapcom uz id 12tr vytrcaju vajka 😀

avatar
ladyblcha
10. aug 2015

@luma1 ahoj, fakt bol super, vsetko poukazoval co mohol. Len aktivny bol drobec az moc, ale zmeral, zajtra vysledky z krvi upresnia dnesny utz, a miestami ked meral alebo hladal, tak sa usmieval, poocku som ho sledovala, ved mi bol v zornom uhle. To bolo mile.

avatar
nikolienkaa
30. okt 2016

Ahojte žienky,som v 32týždni,minuký týžden som mala poradnu a moj gyno videl na sone maličkému nejaké dve dutinky na obličkách opísal to ako " dutý system obličiek" ale som sa o tom informovala a že do 10mm je to v poriadku a jednu ma cca 6mm a druhu 8mm... no a moj doktor mi dal číslo nech sa objednám u kleskena,ale ako čítam recenzie,tak sa mi tam vobec nechce ísť,,,, špecializuje sa na toto aj cunderlik? mohla by som sa radšej jemu objednať ? dakujem za odpoved ak sa niekto ohlási 🙂 😲

avatar
liz_lemon
30. okt 2016

@nikolienkaa tiez som u neho bola, a isla som tam so strachom, co to bude zac, ale bol super, uplne v pohode clovek

avatar
meiwe
30. okt 2016

Klesken och moj boze preco pacient vysetruje pacienta? Ja som bola odoslana prebiehajuci potrat na ultrazvuk k nemu o 13:30 bolo vsetko uplne v poriadku o 15:30 som uz doma potratila a utekala na antolsku. Hlavne ze sa so mnou hadal o prvom synovi a jeho diagnoze ako je tazke ju urcit na ultrazvuku a ze on to vyucuje ze microcephalia a pod reci hlavne ze na antolskej primar vtedy vedel co to je aj urcil vsetko spravne. Jeden arogantny hnusny clovek ktory miesto toho aby zachranoval a pozoroval co sa deje vo mne sa zameriaval na nepdstatnu vec.

avatar
nikinka1111
30. okt 2016

ja mám skúsenosti s oboma a obe kladné. Čunderlík na môj vkus príliž milý...

avatar
nikolienkaa
31. okt 2016

Ženy neviem sa dovolať kleskenovi a cunderlik ma najbližší termín koncom novembra .... je tu este nejaký doktor co sa natoto špecializuje ? Prosiiiim
Dakujem

avatar
sangre
15. mar 2018

Ahojte kocky idem k dr.kleskenovi na morfo mam to v cene ked som.bola na amnio v zeleznicnej nemocnici ake mate skusenosti s morfo utz unho ??je spolahlivy vsetko poriadne popozera dakujem

avatar
wiwi22
31. mar 2018

@sangre ahoj, bola si uz na morfo? Bola si spokojna?
Ja mam ist tiez po amnio v zeleznicnej, ale mam uz asi mesiac objednany termin u holana tak teraz neviem ci mam ist na obidva alebo jeden zrusit.

avatar
sangre
31. mar 2018

@wiwi22 ahoj ano bola po tej amnio to.je len.zakladny morfo urcite chod ku holanovi ale vklude aj do zeleznicnej nic stym.nestratis a mas to v cene ...ale po amnio je to fakt lennzakladne merania u holana budes mat fotky a vacsi zazitok 👍👍😉

avatar
wiwi22
31. mar 2018

@sangre dakujem velmi pekne za odpoved

Strana
z3