Máte skúsenosti s pôrodnicou Stará Ľubovňa?

kingstonka
29. apr 2008

Kto ma nejake skusenosti...sem s nimi. Vdaka

janaizarikova
16. máj 2013

@elizabeth22 my tiež teraz bývame v Pečovskej oproti lekárni 🙂
A kde sme sa stretli v prešove v poradni či už v sl?

elizabeth22
16. máj 2013

@janaizarikova už v SL, 6.5. v pondelok som išla na príjem,ty si pravdepodobne šla na poradňu 🙂

erikasofiina
18. máj 2013

Ahojte neviete ci este su na novorodeneckom tie bacile?dakujem za info 🙂

elizabeth22
23. máj 2013

@erikasofiina no pokiaľ viem,nie sú,teda my sme tam boli pred dvoma týždňami a malá nechytila nič.

katarina43
21. jún 2013

@stojdulka ahoj ako bolo v Lubovni?lebo pri prvej som bola v Presove a bola to hroza,tak teraz ma to caka okolo 15.septembra znovu a nechcem ist uz do PO.Pocula som ze chvalia si Lubovnu.Ake si mala skusenosti ty?Dakujem. 🙂

stojdulka
22. jún 2013

@katarina43 môžem len vrelo doporučiť, pôrodné sály i oddelenie zrekonštruované, personál super, strava no priemer, ja by som nešla nikam inam 😉

katarina43
23. jún 2013

@stojdulka a vsetky Vase deticky ste tam odrodila?ja mam taky strach aby to vsetko dobre dopadlo atd...a ako ste rodili normalne ci cisarsky?

stojdulka
23. jún 2013

@katarina43 všetky a môžem ti povedať že ked mám porovnávať tie prvé dve a teraz druhé dve tak pôrodnica išla riadne dopredu, všetky sme rodili spontánne a bez problémov pri dvoch som ani klistír nemala...nemusíš sa báť dobre sa tam o teba postarajú

katarina43
23. jún 2013

@stojdulka a nemali ste epiduralku?ja rozmyslam ale prvy porod netrval dlho len tie bolesti su strasne tak kvoli tomu,ale vravia ze druhy porod je rychlejsi a lahsi,ale neplati to asi u kazdej a kazda zena to znasa inac nie?

stojdulka
23. jún 2013

nie, ja také vymoženosti veľmi neschvaľujem a v mojom prípade to neni ani veľmi aktuálne kedže mám vysoký prah bolesti a všetky pôrody som mala rýchle, s tým druhým to u mna bolo pravda ledva ma mm doviezol do pôrodnice a viki bola na svete, no a najrýchlejšie prišiel Matuš pretože som nemala bolesti akurát dr. pozrel povedal že vyčúrať a rodíme a tak aj bolo bola som sa vyčúrať a matúš bol von...až mám strach pomyslieť čo by bolo kebyže sa mi to stane doma 😝

katarina43
24. jún 2013

@stojdulka no tak dufam ze aj mne to pojde rychlo ten druhy porod

stojdulka
24. jún 2013

@katarina43 budem držať palce

katarina43
24. jún 2013

@stojdulka dakujem pekne,uz keby som to mala za sebou,ale aj to bude len musime si pockat este troska 🙂 a vy ste odkial ak sa mozem opytat?

ludecka24
24. jún 2013

Ahojte, náhodou som sa dostala k tejto téma, tak ak môžem si rada zaspomínam. Rodila som 9/2009 a 7/2011, obe pôrody boli v SL. Všetko by bolo skoro super /keďže na bolesť každá mamina zabudne rýchlo/, len keby môj vtedajší gynekológ nezanedbal svoju povinnosť. Ale primár ma príjímal pri prvom pôrode, trocha bol zhrozený, že čo to ten lekár vystrájal, ale v pohode. Trochu musíš načúvať, lebo hovorí potichšie ale pohoda. Rodil ma po prijatí dva dni nato, práve službu konajúci lekár - taký pohodár, všetko ti odkomentuje, manžela sa stále pýtal či niečo nepotrebuje, mňa utešoval a hovoril čo mám robiť a aj sestričky parádne, jedna mi pomáhala, druhá tiež stála pri manžela a hovorila čo mám robiť. Pri druhom pôrode, ako som mala problémy s tým mojím gynekológom som si kartu dala priamo do SL, keď som mala podozrenie, že som tehotná šla som a keďže som mala v karte všetko napísané, zase len ma upozorňovali aby som si dávala pozor, poradňa parádna, len to že cestuješ tam a spať. Vydržala som na deň termínu, ktorý mi určili a prišlo to spontánne. Prijímal ma zástupca primára a povedal, že mám ešte čas, srandoval, že mu končí smena za hodinku aby som počkala, že má práve jeden pôrod aby mal aj ďalší lekár čo robiť, ale aj tak klistír nariadil. a do hodinky a pol sme mali nádhernú princeznú, trochu neskôr prišiel ku mne manžel, keďže ešte v priamom prenose rodila jedna pani a bola známa nejakej sestričky tak ho nechceli púšťať, ale keď odrodila, išli sme na sálu a už prišiel aj manžel. Zástupca zas komentoval manžela že či sa nebojí a tak okolo toho. Všetko je prerobené, krásne vymaľované, teplé farby, sestričky sa stále usmievajú, mladý kolektív, a upratovačky sa starajú stále chodia s čajom alebo sa pýtajú či dačo nepotrebuješ. Jedna vec čo mne nevyšla /možno teraz je to už inač/, ale pri prvom pôrode v 2009 nemali inkubátor a keďže boli tie problémy, tak malého previezli ešte v deň pôrodu do PP nemocnice a tam som išla 3dni nato za ním. V SL mali len nejakú tzv. inkubátorovú podložku - vyhrevnú a to bolo málo. Sprchy krásne, moderné a farebné - 3 veľké kúpeľne a plus dve nadštandardné izby. Nikoho som si nevybavovala, nikomu som nič nedávala. Pri druhom pôrode mali sme na dedine odpust tak moja mamka mi doniesla koláče, ale keďže som nevládala pojesť ponúkla som spolubývajúce, sestričky, kto prišiel, ale to už som mala dva dni po pôrode.
Záleži podľa človeka, čo vydrží, je toho dosť aj pre prvorodičku ked neviem do čoho ide, keď si nato spomeniem, vtedy som si vravela, že to bola veľká bolesť, že tak skoro ďalšie nebude, ale keď sa rana zahojí tak človek na všetko zabudne a keď je aj personál skvelý a vidíte, že chodí okolo vás a nielen poza chrbát a neskrýva sa, tak potom je veľa spomienok pekných a na to také bolestivé sa úplne zabúda.

katarina43
28. jún 2013

@elizabeth22 ahoj ako bolo v Lubovni?mas dobre skusenosti?mas to este len caka v septembri a chcela by som ist do Lubovne.Ako si rodila normalne ci cisarsky?dakujem 🙂

lucysl
28. jún 2013

@katarina43 ahoj, Ľubovňa je super, odporúčam 🙂

katarina43
28. jún 2013

@lucysl ano?dakujem 🙂 a ty si odkial ak mozem tikat?pri prvej mojej princeznej som bola v PO a uz nikdy viac tam nechcem ist,hroza.Tak teraz chcem vyskusat Lubovnu aj ked mam velky strach,ved ktora mamicka by nemala ked vie uz co ju caka 🙂 .A ty si mala porod spontanny?dakujem 🙂

lucysl
28. jún 2013

@katarina43 v pohode mi môžeš tikať, som z Ľubovne 🙂 rodila som tu 2x, raz spontánne a raz cisársky🙂 Naposledy minulý rok v auguste. Po odbornej stránke som bola spokojná a aj po tej ľudskej, sestričky boli veľmi milé a ústretové, na lekárov tiež nemôžem nič povedať, ako ja za seba nemusím primára, ale to sú také osobné antipatie, nie, že by som voči nemu niečo mala, sú tu takí mladší lekári a tí sú perfektní, ešte sme sa pri pôrode aj nasmiali 🙂 Bola som milo prekvapená, keď mi po pôrode stisol ruku, poblahoželal a povedal, že mám krásneho syna 🙂 takže ja asi toľko

anako
29. jún 2013

@lucysl aj ja som tam rodila v novembri.z vyvolavaneho porodu bol nakoniec cisarsky pre komplikacie.ale som spokojna ako to rychlo spravili.ani neviem ako a za 5 minut som uz bola na operacke.v presove by som isto umrela i ja i mala.takze profesionalita,pristup perfektny,lekari vyborny,akurat novorodenecke sestricky mi "nevoňali" .ale inac vsetko ok.az na toho stafylokoka :(

lucysl
29. jún 2013

@anako no ano, niektore tie starsie sestricky boli take ofucane🙂 ale tie na porodnici boli uplne perfektne 🙂

adulkamit
10. júl 2013

A co so sebou treba vziať do pôrodnice v SL?

katarina43
10. júl 2013

@adulkamit ahoj aj ty ides do Lubovne?mozno sa tam stretneme 🙂 a v ktorom si tyzdni ak sa mozem opytat?dakujem

adulkamit
10. júl 2013

@katarina43 Ahoj, ano, urcite idem do SL.Som v 29 tt a termín mam v septembri. A ty? 🙂

katarina43
10. júl 2013

@adulkamit ja som v 31tt a tiez mam termin v septembri 🙂

adulkamit
11. júl 2013

@katarina43 Noo tak to sa tam pravdepodobne stretneme. 🙂

katarina43
11. júl 2013

@adulkamit 🙂 a ty si odkial?

janulijan
11. júl 2013

SL je super určite odporúčam 🙂

adulkamit
11. júl 2013

@katarina43 Som z okresu SL, vydata v Michalovciach 🙂.

katarina43
29. júl 2013

@janulijan ahoj a ty si mala aky porod?sponntane si rodila?

janulijan
30. júl 2013

@katarina43 ano bola som po termíne ale den pred prijmom som porodila,bola som veľmi spokojná 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre