Máte skúsenosti s pôrodnicou v Liptovskom Mikuláši?

alenka1510
19. aug 2007

Ahojte,
chcela by som poprosiť ak ste mali niektoré skúsenosti s pôrodnicou v Liptovskom Mikuláši alebo sa sem len chystate, aby sme popísali 😉

jajuuus
9. sep 2012

@zmajerikova nerozhodla moja 😅 asi to nechám na deň D... to bude asi najlepšie 😀

evicka575
9. sep 2012

@lo75 ahoj kočka ako sa má malá Lujza? rodili sme v ten istý deň,len ja trošku neskôr no čo už predbehla si ma 🙂)) bože ako to letí už máme 4tyž.

@gaby21 Drahovzal je stále primárom,bohužiaľ som pri ňom rodila,malá ma tak strašne dotrhala že ešte teraz po 4 týž.cítim šitie

jajuuus
12. sep 2012

@evicka575 ahoj, prosím ťa, popíš svoje pocity z pôrodu, na čo si treba dať pozor, aký boli doktori, sestričky a tak... som prvorodička, tak mám trošku obavy 😅 ĎAKUJEM 😉

evicka575
13. sep 2012

@jajuuus ahoj aj ja som sa rozhodovala medzi LM a RK a nakoniec som skoncila v LM a to len preto ze som mala taky cudny vodnaty vytok a myslela som ze ci to nieje nahodou aj voda,tak som isla pre istotu na pohotovost.ale uz si ma tam nechali,ze pre istotu na pozorovanie.na druhy den to bola nedela som konecne porodila aj ked mi primar musel dat vyvolavacku a prepichnut vodu.vsetky sestricky boli zlate a to ti poviem vsetky sa pri mne vystriedali 😀 😀 😀 .trosku som bola sklamana z doktorky Verebovej,ktora ma prijimala.naposledy ma vysetrila o 20:00hod. co som bola uz otvorena na 5-6cm a odtvtedy uz viac u mna nebola.na druhy den rano ma o 9:00hod.vysetril primar a dal mi vyvolavacku a ze vraj do hodiny porodim.Hmmmmm smola porodila som az o 2,5hod.ale za to s prisernymi bolestami.Ja som uz rodila a primar si este len daval rukavice na ruky,potom mi prepichol vodu.mala sa narodila zdravucka a s rucickou napred,takze ma dost potrhala.Pocula som dost negativneho na primara,ale poviem ti pravdu ked som ho rano videla som mala dost.ked oddisiel som sa rozplakala,bala som sa o malu ze sa jej nieco stane.nemam zlu skusenost s primarom,ale mozno kebyze mi urobi nastrih tak ma mala tak nedotrha.ale co uz hlavne ze je zdravucka.kebyze mam mat tretie dietatko tak rodim v LM,uz len preto ze mam to blizsie ako RK.
ak mas este nejake otazocky kludne sa ozvi,rada ti odpoviem

evicka575
13. sep 2012

@jajuuus a este jedna rada kazdopadne si vezmi niekoho k porodu.Ja som mala manzela a mozno preto boli vsetci ku mne milucky 😀 😀 😀 😀 😀 ,fakt nedovolia si tak k tebe

matapata
15. sep 2012

ahojte ja som mala bolestivý cisarsky rez ešte ma dodnes boli bola pri mne Verebova to bolo niečo hrozne a ked ma dali do porodnice hygiena v kupelni bola zla chrobaky tam liezli ved to ti len podlahu umyju a to je všetko to bola prišera a moje dieťatko ešte stale leži v nemocnici je chore. a neviem kde ste to počuli že už neni primarom a že odyšiel ešte jeden doktor ked som si bola vybrať stehy ešte tam boli všetci doktori tak neviem prečo širia nezmysli

mirulik23
28. sep 2012

@gaby21 Ano je pravda ze mu zomrelo dietatko pri porode, ale malo vraj nejaku vrodenu chybu.

delfinik855
12. okt 2012

@evicka575 ahoj mozem sa ta opytat, ze kolko sa doplaca za partnera pri porode a ci je v porodnici wifi? dakujem 🙂

evicka575
12. okt 2012

@delfinik855 ahoj na porodnici wifi nieje a za partnera sa doplaca 20€

delfinik855
13. okt 2012

@evicka575 dakujem za info

ylanee
31. okt 2012

ahojte, viete mi niektora poradit ci je nutne ci zazmluvnit (zaplatit) nejakeho lekara? a kolko to stoji? ako sa vam rodilo? ja som sa sem pristahovala a nic dobre som na primara nepocula... tak mam troska obavy. dakujem za rady

nadulka88
2. nov 2012

@ylanee ahoj.. myslim, ze oficialne sa zaplatit doktor neda.. jedine ak by si sa s nim dohodla pomimo.. ale to neviem ci tak funguje.. kazdopadne sa nemusis bat ani primara 🙂 🙂 mna rodil on a vsetko bolo v najlepsom poriadku.. ono reci sa siria strasne rychlo ako tak pozeram ..

lo75
4. nov 2012

doktor sa v LM neda zaplatit treba sa asi len modlit, aby bol v sluzbe ten, ktory/a bude pre Teba ten najpotrebnejsi. Pred mesiacom som bola na pohotovosti so zápalom Bartolinyho žlazy a ošetroval ma primár a potom Dr. Skladaný a obaja boli veľmi profesionálni. Bol to velmi neprijemny zakrok, ale som sa zaťala a nejak to predychala. Stale to opakujem, ale fakt je to všetko o vlastnom psychickom nastaveni. Prajem vsetkym len pozitivne skusenosti.

katuska1144
19. feb 2013

ahojte baby,co teda celkovo hovorite na tu porodnicu? rodit ci nerodit? ja som neni odtial,ale idem tam byvat od maja a v septembri mam termin,takze rodit budem tam..a neviem o tej porodnici vobec nic...dakujem za kazde info ...

katka_halabalka
28. feb 2013

Ja by som už nikdy nešla rodiť inam. Rodila som tam pred 4 rokmi a teraz idem znova a bola som maximálne spokojná, perfektný a milý personál, čistučké, moderné a útulné prostredie všetko bolo super. Ja som rodila pri MUDr. Krekáčovej a tá bola tiež veľmi zlatá a to aj po 12 hodinách 🙂 skutočne mi to veľmi uľahčili. Páči sa mi aj ten moderný prístup, manžel bol celú dobu pri mne, bábo mate tiež potom pri sebe, rešpektujú, že ste rodina, vôbec som sa necítila ako pacient, ale ako mamka.

ballenka
26. apr 2013

moj pribeh prve 3 deti - LM velmi dobre spomienky rok 2000,2001 a 2003
JE rok 2013 a 4. dieta som chcela rodit tiez tu, ale mlady pan sa nakoniec narodil na Kramaroch, kedze mi 12 hod. pred planovanou cestou odtiekla plodovka. Preco som chcela rodit aj posledne babo tu a nie v tej super Bratislave? do LM to mam teraz na skok 320km do BA 30KM
Moje posledne tehotenstvo som mala zistenu cukrovku- tu tehotensku. ked sa zle lieci, nedodrziava dieta, alebo aj v niektorych pripadoch nepicha inzulin, moze dopadnut pre babo zle. Jeden z dosledkov je, ak sa nedodrziava rezim, prilis velke dieta.
V 36tt som isla na 1. normalnu kontrolu do necky k nam na Kramare. Po utz odhade velkosti babatka 3800-4100/36tt/ mi lekar oznamil, ze 15.3 presne v 38.tt porodim ,ze to netreba natahovat.
DIETA je dost velke.
To ma riadne vylakalo a kedze som mala so starsim detmi jarne prazd, stravit u mamy v Hradku zavolala som do nemocnice v LM.
Ked som prisla tu na kontrolu, urobili mi kopec vysetreni, lebo aj im sa nezdala cukrovka spravne liecena. Odhad babatka vzrastol na 4400 gr v 37tt./neskor v 38 tt na 4700gr/
Postup nastal takyto: po vysledkoch, ktrore potvrdili, ze som dietu dodrziavala spravne a boli teda ok, sa pan primar rozhodol na prirodzenom vyvoji mojho tehotenstva a dohodli sme sa, ze porodim tu, mala byt Velka noc a mohli sme tu stravit 2 tyzdne aj s rodinou🙂
Nakoniec sa sice mlady pan narodil v Ba a porod bol vaginalny a bez nastrihu aj tu🙂, ale keby som bola pocuvla prveho doktora, mam maleho uz 2 tyzdne doma a som po cisarskom.
Pointa: maly mal takmer 5kg presne 4980gr bez zlych glykemii, bez problemu. Aj prve 3 deti boli velke - mali nad 4000gr.
Odporucam jednoznacne nemocnicu v LM, podpora prirodzeneho porodu je tu dost velka🙂 ochota personalu velka, lekari super🙂, a porodnica je este aj pekna. Tie Kramare oproti tomu vyzerali jak v čeljabinsku, aj ked porod som mala nakoniec super aj tu. Lenka
a este druhy pribeh nie moj http://dojcenie.com/stastena-praje-odvaznym-moj...

anjelik0907
13. nov 2013

Dievčatá čo si mám zobrať všetko do pôrodnice ? 😉

jastericka
16. nov 2013

Anjelik, určite vložky, nohavičky také tie sieťkované, aspoň 2 kusy, ja som si vždy preprala, na radiátore pekne uschli a každý deň čistučké. Nočné košele dve, ak nechceš ich "erárne". Kozmetiku pre teba, masť na bradavky (ja som mala Cicadermu-tá sa nemusí umývať pred kojením). Ja som mala aj odsávačku. Ponožky, župan alebo stačí aj teplejšia mikina. Pre bábo ti tam všetko dajú, čo sa týka kozmetiky a oblečenia, ale určite treba plienočky, mne sa najviac osvedčili Pampers - New Born. Potom pred prepustením nech ti manžel donesie vecičky pre bábo, v ktorých pôjde domkov, deku do autosedačky alebo kočíka, perinku alebo zavinovačku. Toaletný papier ti bude určite treba, vodu Lucku. Ja som si zobrala aj dve čisté bavlnené plienky pre malú na slinky alebo grcky.....

anjelik0907
17. nov 2013

@jastericka ďakujem za odpoveď , no za tie roky čo som tam bola naposledy sa toho veeeeľa zmenilo ,tak som fakt nevedela čo dávajú a čo treba , ale už som v obraze 🙂

7katka
17. nov 2013

@anjelik0907 plienocky happysu fajn, maju vykroj na pupcek

jastericka
17. nov 2013

@anjelik0907 Niet zač, mňa to tiež čaká po 6. rokoch opäť. Tak drží palce, aby všetko dobre dopadlo... 🙂

anjelik0907
18. nov 2013

@jastericka no mna po 12 . 😀 takže som už všetko zabudla 😉

jastericka
18. nov 2013

@anjelik0907 júúúúj tak tomu hovorím premiéra ;), ale neboj, je to tam fajn, ja nedám dopustiť na našu pôrodnicu, ani na lekárov. Taký pán doktor Školka mi zachránil v 9. týždni bábätko 🙂 Všetci sú dobrí a odborníci

jastericka
18. nov 2013

@anjelik0907 a ešte som zabudla na preukaz poistenca, OP a uteráky aspoň dva ;)

anjelik0907
18. nov 2013

@jastericka ďakujem si zlatá 😉

alenocka78
13. dec 2013

AHOJ, maminky a tehuľky, aj mám za sebou dva pôrody v L.M. a bola som maximálne spokojná.teraz čakáme tretie bábätko v máji a chcem znova rodiť v L.M. S doktormi ako Skladaný, Školka a Krekáčová mám len dobré skúsenosti, to sa nedá povedať o Verebovej ale na zlé sa snažím zabudnúť. Tiež sestričky na pôrodnici aj ženskom oddelení sú moc milé. Manžel bol pri obidvoch pôrodoch a chystá sa aj do tretice.

alenocka78
31. dec 2013

Tehuľky z L.M. ako sa máte? Píšte niekto.Ja mám termín v máji 2014.

zevdavamama
12. jan 2014

Ahojte dievčatá, ak ste tam rodili, prosím zahlasujte: http://tehotenstvo.rodinka.sk/sprievodca-porodn...

jastericka
25. jan 2014

@alenocka78 Ahojky, ja mám termín v marci....prečo na Verebovú nemáš dobré spomienky? Ja som ju síce veľmi nezažila ani pri prvom pôrode, ani keď som teraz ležala s druhým v nemocke, tak neviem posúdiť.

alenocka78
25. jan 2014

@jastericka prijímala ma ked som šla rodiť bola dosť nepríjemná a jej vyšetrenie bolelo ako ďas,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre