Máte skúsenosti s pôrodnicou v Liptovskom Mikuláši?

alenka1510
19. aug 2007

Ahojte,
chcela by som poprosiť ak ste mali niektoré skúsenosti s pôrodnicou v Liptovskom Mikuláši alebo sa sem len chystate, aby sme popísali 😉

paskova
27. sep 2008

Dakujem za infosku ohladne tych vloziek. Co sa tyka toho magnezia tiez mi predpisal doki 3x denne, ale je si davam len raz a to nie kazdy den.

jastericka
27. sep 2008

pripájam sa k alinke: ja som mala tiež vložky SAMU, boli perfektné, mala som aj tie zo zdravotníckych potrieb, ale s týmito SAMU sa nedali porovnať. Ja som ich vtedy nezohnala v meste,tak som si ich objednala cez internet a pohodička, tu je stránka ak by si chcela.

http://www.mojalekaren.sk/potreby-pre-mamicky/

alinka: 😀 😀 😀 , neboj šicko stihneš pobaliť

paskova
28. sep 2008

jastericka: dakujem, v pondelok sa z chystam na velky nakup, keby v lekarni nemali tak si ich objednam. Radka nam vravela, ze najlepsia lekaren je v Nemocenskej -Max-, tiez ste tam nakupovali?

vejinka
28. sep 2008

no my tych lekarni teda amme..s prepacenim jak nasratych a podla mna takmer v kazdej je presne to iste...ja v maxe casto kupujem ale vzdyx sa tam rozculim lebo nejaka zakazncka sa tam musi hodinu vykecavat a mne maly reve vonku s muzom..a ani nahodou ma neprepusti ze sa ponahlam..koza jedna minule som uplne zuriva vybehla z lekarne ze kaslem na cely max..a idem do mesta k sabadilovi..ale to s vybavou maxu nema nic..len tam chodia povacsinou stare tetky ktore su doma na dochodku a v lekarni sa xcu porozpravat 😠

alinka189
28. sep 2008

presne vejinka, a keby len v lekárňach, ale aj u doktorov...nič proti starým ľudom, ale to vykecávanie na takýchto miestach, kde človek sa nerád zdržuje fakt preháňajú 😠

jastericka....to dúfam 😉

jastericka
28. sep 2008

a ešte dodám k tým starým ľuďom (samozrejme, česť výnimkám)....ako dojčiaca matka by ste mali mať u všetkých lekárov prednosť a to máte vidieť tie pohľady babiek, že sa idete predbehnúť, vôbec ich nezaujíma, že máte na rukách 4 mesačné dieťa a cicky naliate, však oni majú čas len celý deň..... 😠

vejinka
28. sep 2008

veru veru..mame to my tazkeeeee 😔

paskova
28. sep 2008

no takze je to asi jedno do ktorej lekarne vojdem. Ja mam inac najradsej lekaren na namesti, tam su zlate zamestnankyne a vzdy mi dobre poradia. 🙂

alinka189
29. sep 2008

paskova, už nakupuješ? 🙂
potom napíš, čo si všetko kúpila, aby som vedela, čo všetko ja ešte nemám 🙂
ale hádam až na tie sieť.nohav.a genciánku hej 🙂

paskova
29. sep 2008

alinka akurat som kupila nohavicky, vlozky, lambady, gencianku, Pytiol na ritku, odsavacku na soplily, malinikovy caj. Zajtra sa chystam do Tesca, tam nakupim drogeriu a plienky. Na tom kurze nam sestricka Radka poradila aby sme kupili YAL vodu na klystir. Ale ked som videla, ze to stoji 285,-Sk abude mi stacit aj mydlova voda. 😉 Este si nakupim aj homeopatika, ale tie mam kedy. Ty ich beries?

alinka189
29. sep 2008

veru nie, neberiem. načo sú dobré? kto ti ich odporučil? a aké?
a ja som zas počula, že je lepší ten v pôr.ako yal, aj ked je šetrnejší, vraj...no neviem. nejdem to kupovať.

paskova
29. sep 2008

Tie homeopatika mi poradila kamoska, ktora je farmaceutka a ma s tym skusenosti a rozpravala nam o nich aj Radka na kurze. Ja ich budem brat urcite.

jastericka
29. sep 2008

Baby, ja som mala YAL a bol super, neviem si predstaviť, že by mi mali v bolesti šturiť do zadku pol litra vody 😠 , toto bolo ani nie dve dcl, super, žiadna nehoda sa mi na sále nestala.....
YAL sa predáva ako dvojbalenie, jeden stojí teda polovicu, ak by ste sa dohodli s Alinkou, že si to kúpite na polky.

Sestričky sa vždy potešia v pôrodke, keď poviete, že máte yal, lebo je to aj pre ne jednoduchšia aplikácia.

paskova: pytiol na ritku? straašne vysušuje, sú aj lepšie krémy, napríklad rybacia masť, ktorú používajú aj v pôrodnici...mne sa osvedčil aj sudockrém, ale ten je drahý....

paskova
30. sep 2008

jastericka: no mne neide o peniaze, ked je krem dobry dam hocikolko. A pytiol som mala aj pri Natalke a ona s pokozkou nemala najmensie problemy. Bola vzdy ako zamat, bez fliacikov. Mozno, ze som zo starej skoly, ale mne sa to osvedcilo. 😉 Co sa tyka toho Yalu, tak uz je to len jedno balenie a mne sa to zda zbytocne predrazene ked to za chvilu aj rak vy.... 😀 Ja som klystir prezila v poho, neprijemne bolo akurat, ze to ide do zadku.

lila794
30. sep 2008

Baby, ale ten Yal vam v Maxe v poliklinike daju aj jeden. Ale aj ked vacsina bab s nim bola spokojna, mne sa veru nehoda stala 😝

Ale sa vam to uz krati!!!!! Ani sa nenazdate a je to tu!! Ali, tebe poriadne, ved ja som uz v 39.rodila!!!

alinka189
30. sep 2008

joj, tak ja som teraz na pochybáš, či kúpiť yal alebo to nechať na pôrodnicu.
a fakt Lila v 39tt? to by som brala, ale ja mám pocit, že budem prenášať.

jastericka
30. sep 2008

Regi: ak sa Ti pytiol osvedčil tak v pohode, veď odskúšaš na maličkej, tak je najlepšie, niekomu robí dobre, niekomu nie 😉
To stojí toľko jedno balenie??? 😕 Keď som si ho kupovala ja tak to bolo cca 150,-

alinka: niečo pozitívne zas na normálny klystír, Radka nám hovorila, že normálny klystír Ti rozohreje črevá a trošku sa Ti zmiernia bolesti, veď pozri, ak Ti nie je ľúto peniažkov, tak si Yal kúp a v pôrodnici sa podľa situácie rozhodneš.
Ja som tak išla do pôrodky, som nevedela, či si dám Yal alebo normálny klystír. Keď to prišlo, spýtala som sa sestričky a keď som videla jej reakcie, že jasné, keď mám yal, že dáme ten, tak som neváhala. Veď uvidíš....

Nehoda sa môže stať, určite je to nepríjemné, najmä pre maminu, že sa cíti blbo, ale si myslím, že personál je na to zvyknutí...

alinka189
30. sep 2008

a kolko stojí ten yal? aplikuje sa rovnako?

lila794
30. sep 2008

Ja som ho kupila asi za 125sk. A inak som rada, ze som v 39 porodila, lebo davidko bol tak velky, ze mi nechcel prejst cez porodne cesty. Keby som vraj rodila v termine, tak by mal skoro 5kg 😝

vejinka
30. sep 2008

no aj my sme boli velki..az 3100g 😀

inak ahojte baby 😉

alinka189
1. okt 2008

jastericka, vejinka.... poslušne hlásim, že som ako-tak zbalená 😀
už len nejaké drobnosti, ktoré používam, takže to nahádžem rýchlo do tašky.
inak všetko dôležité už myslím je...ešte zabehnem kúpiť tie sieť.nohav.

jastericka
1. okt 2008

ali: 😀 😀 😀 si šikulka, super 😀 😀 😀 Už môžeš ísť rodiť 😉

alinka189
1. okt 2008

to hej 😀
ale ktovie, či nebudem prenášať...tak ako vychádza tu na koniku, ked som mávala dlhší menš.cyklus...inak mám v TK TP 29.10.
júúúj, ale ja by už chcela drobca pri sebe 🙂

jastericka
1. okt 2008

aj ja som mala dlhší cyklus Ali, prenášala som 8 dní, ale napríklad kamarátka mala cyklus krátky 23 dňový myslím a tiež prenášala, myslím, že to s tým nemá nič 😉

alinka189
2. okt 2008

no bodaj by tak bolo...nejaký týždeň, dva keby sa pýtal skôr, tak by som sa nehnevala 😀

waitinka7
3. okt 2008

Baby, ten Yal gel je aj na predpis, vtedy ho mate o polovicu lacnejsi. Dvojbalenie stojí normálne okolo 250 Sk, ale na predpis stoji dvojbalenie asi 125 Sk. Paskova a alinka, mozte si to zobrat na polovicu, a mate ho zhruba za 65 Sk. Prípadne Vám ho možno daju aj po samotnom kuse v Maxe pri Bille.

jastericka
4. okt 2008

waiti: a Ty si mala yal či normál klystír? už si nepamätám 😅

paskova
4. okt 2008

no ja by som ten Yal na ten predpis aj zobrala, lenze kym ja pojdem do poradne Alinka aj porodi Takze neviem. 😒

alinka189
4. okt 2008

Regi 😀
a kedy ideš do poradne?

paskova
4. okt 2008

alinka do poradne idem az 20.10 a ani neviem ci by som to od Timka pytala, kedze on je taky divny doktor 😒 , ale vyskusat to mozem ak ti to dovtedy staci. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre