Moje veľké sklamanie v pôrodnici v Čadci

lenusamamusa
26. okt 2011

Ahoj tehuľky. Obraciam sa na vás so svojou skúsenosťou v pôrodnici v Čadci. Ak si užívate to nádherné obdobie tehuľkovania a hľadáte pôrodnicu v ktorej by ste chceli priviesť svoju ratolesť na svet, a zvažujete pôrodnicu v Čadci, podelím sa s Vami o svoju skúsenosť v tejto pôrodnici. Dlho som vyberala ktorá z pôrodnic by vyhovovala mne aj môjmu dieťatku nakoľko najhlavnejšou podmienkou bolo, aby som mohla mať dieťatko od narodenia pri sebe, respektíve len s čo najkratšou odlukou. Na stránke http://tehotenstvo.rodinka.sk/sprievodca-porodn... som si prešla všetky najbližšie pôrodnice v mojom okolí, t.j. Žiliny. Úplne najideálnejšia by bola Banksá Štiavnica, ale nakoľko ako druhorodička som sa obávala dlhšej cesty a hlavne nevyspytateľnej cesty pod Strečnom, rozhodla som sa pre Čadcu. Pôrodnica je síce krásna ale tam to asi končí. A tu sa potvrdilo to že papier naozaj veľa znesie. Ani z 90% nie je pravda to čo píšu o svojich službách a kvalitách. Je toho mnoho čo by som všetko musela rozpísať, pôrod prebiehal skvele, sestričky na pôrodnej sále boli skvelé, ale veľmi ma mrzí, že ani po mojom naliehaní mi po pôrode maličkú nechceli priložiť na bruško, hneď mi ju odnieslo a doniesli mi ju až po 4 hodinách. TAkže prvé priloženie k prsíku bolo až po tých 4 hodinácha. Ďalším problémom bolo, že tam absolútne nefunguje rooming. Detičky zbierajú a každé 3 hodiny ich roznášajú k mamičkám na kŕmenie a to takto funguje aj na oddelení šestonedelia. V noci samozrejme detičky nerozvážajú, nechávajú si ich na novorodeneckom až do rána do cca 6 hodiny ☹ . Poradenstvo v dojčení "katastrofa". Bola som druhorodička takže som si vedela pomôcť sama, ale keď som videla tie chudiatka prvorodičky, nebolo mi všetko jedno. Inak za celú dobu v pôrodnici si mamička svoje dieťatko neprebalí, neokúpe a ani neoblečie, toto všetko robia sestričky. A keď som sa dožadovala , že si chcem dieťatko prebalovať sama, bolo mi povedané, že to musia robiť oni, lebo kontrolujú stolicu. Pripadalo mi to , akoby na novorodenckom zastala doba, minimálne nejakých 30 rokov. Prístup k matkám a bábätkám bol nepredstaviteľne chladný. Maličká mala po narodení aj nejaké zdravotné problémy, ale dostať sa k informáciam čo sa vlastne s mojou dcérkou deje bolo nad ľudské možnosti. Informovanosť nulová!!!! Mimochodom kojenie bolo a je u mňa prvoradé, a preto som sa pýtala sestričiek čo dávajú mojej dcérke papať, kým sa mne spustila laktácia. Bolo mi povedané, že glukúzku. Bola som s touto info spokojná, lebo som nechcela aby mi ju natlačili umelým mliekom. Samozrejme, že po dvoch dňoch som zistila, že malá je natlačená nejakým umelým mliekom, lebo obsah ktorý vygrcla bol biely ako sneh, a moje mliečko bolo ešte žlté. Takže klamali. Žienky, ktoré zvažujete túto pôrodnicu, dobre si zvážte toto rozhodnutie. Išla som tam s vedomím, že keď napíšu o svojej pôdornici info o službách ktoré poskytujú, tak to musia aj dodržať. Tu to však neplatí. Inak pôrodnicu som si bola obzrieť aj pred pôrodom, ale ako sa hovorí, keď vtáčka lapajú pekne mu spievajú. Túto pôrodnicu odporúčam, len ženám ktoré si chcú po pôrode oddýchnuť, lebo na to budú mať ideálne podmienky, nakoľko dieťatko nebudú mať pri sebe, respektíve len v krátkom čase.

sardinka32
20. jan 2017

@evittam Takze vsetky nespokojne zeny so zilinskou porodnicou su podla Teba vlastne precitlivele hysterky ocakavajuce nadstandardnu starostlivost? :D
Pointa mojho prispevku bola v tom, ze v Cadci maju este co vylepsovat, ale v globale je to tam fajn. A to ze zilinska porodnica nema zrovna najlepsie renome je tiez pravda.

sardinka32
20. jan 2017

@mishach Ja som tiez bola vdacna za to, ze som sa mohla v noci od tej dvanastej do piatej rana vyspat. A asi by mi vadilo, keby moja spolubyvajuca mala na spolocnej izbe dieta, ktore by plakalo celu noc a nevyspala by som sa, hoci to moje babo by zrovna spalo. To nie je nic sebecke, aj matka je len clovek a potrebuje si oddychnut a zotavit sa troska po porode. 🙂 Doma som vedela, ze to uz bude 24/7 starostlivost.

evittam
20. jan 2017

@sardinka32 To som nikde nenapísala. Si normálne prečítaj ešte raz môj príspevok. A nie nemyslím si to - napísala som príklad a to, že nielen ja som spokojná....Proste aj tu platí porekadlo "reči sa hovoria a chlieb sa je"....A tým naozaj nechcem povedať, že neexistujú ženy čo boli nespokojné a mali zlé zážitky - áno, veď to je jasné - a deje sa to v každej pôrodnici. Nielen v ZA. Aj v CA, MT, hocikde.....Takže mi nevkladaj pod prsty čo som nenapísala.....😉
Chcela som tým všetkým len napísať, že ZA pôrodnica za mňa áno a perfektný prístup a nielen za mňa - je dosť príspevkov v skupine a sú to pozitívne názory a skúsenosti.....
A áno nemá najlepšie "renomé" - ale z väčšej časti len kvôli "rečiam" a "JPP"....môj názor a aj skúsenosti.....Aj tu na MK som sa stretla s tým ako len kydajú a kydajú ale v živote v ZA nerodili ani neboli ale len počuli.....

veronicka1901
20. jan 2017

@sardinka32 ja s tebou suhlasim , prvu dceru som rodila v CA, druhu v ZA, takze to viem porovnat. Taktiez som bola pocas tehotenstiev ku koncu hospitalizovana aj v CA, aj v ZA, takze viem porovnat oddelenie rizikovej gravidity. Ked si spomeniem na tu porodnicku postelv ZA, tak som myslela, ze uteciem.

sardinka32
20. jan 2017

@veronicka1901 Tak toto je ten spravny nazor...jedno babo v CA a druhe v ZA! 👍

simca06022011
20. jan 2017

Ziadna porodnica nie je genialna, zalezi na konkretnom pripade, na konkretnej zene, dietati... a personale tiez. Ja som skakala 20metrov od radosti ked zrusili BS porodnicu. A ine zeny by tam isli aj 20x... su zeny co si vychvaluju BB a ZV, a naopak... proste kazdy lekar sa sprava k pacientom rozne, ini personal tiez, komlikacie su ake su, situacia je ina ked tam maju 10 porodov a ked jeden a je klud... a o komlikaciach ani nehovorim :D Zbytocne sa dohadovat. Su zeny ktorym nevadi pokrivkavajuca hygiena, hrozne prostredie atd a preziju to v mene vyssieho dobra tie 3 dni. A take ktore by tam ani nevkrocili.

sardinka32
20. jan 2017

@simca06022011 5 dni, ak Ti dieta nema zltacku. Nikto sa tu nehada, je to len vymena nazorov...ale inak mudro pises, len ide o to, ze ked odrodis jedno dieta a mas negativne skusenosti, druheho sa Ti velmi nechce. Mala som znamu, ktora kvoli skusenostiam s prvym porodom, nechcela druhe babo a doteraz ho nema. Takze jasne, kazda to prezijeme, ale ta nemocnica za to, ze tam prideme rodit, dostane peniaze, takze by sa mala adekvatne postarat o komfort a spokojnost pacientky. A samozrejme, ze su aj precitlivele zeny, pretoze kazda jedna sa bojime, sme ubolene, mame rozhadzane hormony atd...s tym vsetkym ale lekari a sestricky musia pocitat a byt na to pripraveni a brat to ako sucast svojej prace.

veronicka1901
20. jan 2017

@sardinka32 bohuzial osud chcel, ze druhe babo som musela rosit v Za, kedze som bola hospitalizovana, keby ze som prvorodicka, tak asi zdrhnem prec 😅.

evittam
20. jan 2017

@sardinka32 No v ZA sú 4 dni a 5 dní po CR - to teda platilo pred 3 rokmi, čo som počula už ťa pustia v pohode aj po 3 dňoch. Sesternicu dokonca pred 4 rokmi pustili po 3 dňoch - ale na vlastnú žiadosť a jasné keď je všetko v poriadku - aj ty aj maličké.😉

sardinka32
20. jan 2017

@evittam Aha...3 dni sa mi ale zdaju dost malo. Ja som bola rada, ze kym sa zacnem hojit, som v nemocke a keby cosi, sestricky su po ruke. Ale zase, mala som jednu spolubyvajucu, ktora odrodila tak, ze mala jeden steh. Ta uz sa tam na druhy den nudila a sla by najradsej domov. 🙂

evittam
20. jan 2017

@sardinka32 No mňa už tiež "mrle žrali" - a to som bola ešte 5 dní pri prirodzenom pôrode, mala som zvonku jeden malý štich, sama na izbe - som sa nudila aj keď muž bol za mnou každý deň....😀. A pri druhom a CR tiež som už počítala hodiny nech ma pustia - a to bol muž za mnou 2x za deň - raz ráno keď odviezol syna do škôlky a potom poobede aj s ním.....😉 Doma je len doma-ja som sa nevedela dočkať kedy vypadnem.....

knizocka
20. jan 2017

@evittam s tymto js celkom aj suhlasim, ze velakrat ohormonene matky pri s po porode robia zbytocne precitlively cirkus, ale za toto mozu dost aj nerealne ocakavania co im do hlav nadrbu rozne duly a ezo poradkyne...potom cakaju ze sa vsetci s nich poseru, nedokazu respektovat lekarov a spolupracovat a hlavne si neuvedomuju, ze porod je narocny, bolestivy a je to hlavne na nich....

evittam
20. jan 2017

@knizocka No presne tak. A ked niekedy citam niektore diskusie a komenty tu na MK tak normalne mi "rozum niekedy stoji".😉 Naposledy pri diskusii so zenami,ktore nikdy nerodili ale presne a do detailu vedia co je to porod,ako prebieha a zastankyne len a len domaceho porodu,nakolko porodnice su "masiarstva", je to neprirodzene tam rodit a zo zeny robia nesvojpravneho cloveka-v skratke.....😉😀

simca06022011
20. jan 2017

@sardinka32 ja to myslim skor tym, ze tazko niekomu vyhoviet, resp. kazdemu... ja som z tych co dalsie dieta ani bohovi, jeden porod v milovanej BS mi stacil a vidis, je to vsetkymi vychvalovana porodnica, pritom bola som tam viac ako mesiace pred porodom a dva po.... nespokojnych mam bola kopa, lenze pri hodnoteni porodnice uz pracovali hormony a na to zle sa zabudlo, asi som bola jedina co napisala dvojstranove takmer cisto negativne hodnotenie a to som ani nevedela co ma caka o par tyzdnov :D... ale niektore zeny fakt riesa veci ako neusmiata sestricka a dotkne sa ich to na smrt, alebo nevedia nieco totalne zakladne a urazene su na smrt, ze im hned neskace personal pomahat. Ine zeny pridu pripravene, vedia co ich caka a tie su tie spokojnejsie, nemaju ocakavania ze sa zmenia na kralovne. Pritom fakt ide aj o okolnosti. A takto je to vo vsetkom a vsade.
Inak si pamatam, ze po 3 isli mami domov, jedna dokonca spakovala seba a dieta a isla prec uz po jednom dni :D

ivkus
20. jan 2017

@lenusamamusa ahoj mas pravdu ze nie je az taka skvela ako sa o nej pise a s tym kojenim mas pravdu nikto ti nepomoze odbiju ze nemas mlieko , tak som zobrala odsavacku a sama som si zapalene prsniky uvolnila , vyslo mi z oboch 300 ml mlieka.ja som tam rodila pred dvoma rokmi druha SC a rooming som vyriesila po svojom ale lezala som na nadstandarte proste som im od druheho dna malu viac nedala ani na noc , a nejako nenamietali myslim ze boli aj rady:D tak mozno treba si jednoducho babo nechat aj ked budu naliehat tos moja skusenost v skratke a este aj vesela prihoda ked ma nacievkovali a cakala som na monitore priviezli mamicku ze este oholia........ no stale im rozpravala ze uz rodi , jak sproste furt ze najskor oholit, tak chuderka sama isla na kozu kde sme kricali na doktora ze rodime ledva dobehol kks ani dvere nezavreli vsetko som videla to boli 3 minutky a porodila

sany_max
20. jan 2017

Plusové body by som dala za celkom pekne prostredie, predpôrodnej príprave s cvičením, samostatným pôrodným boxom, doktorke pani Šoukalovej a Čuboňovej ktoré mali službu, boli skvele a tiež pôrodným sestrám a mínusové body za nemožnosť epi v každú hodinu, jednej nepríjemnej sestričke, skorým vizitám, nedobrým pôrodným stoličkám, nedalo sa zaprieť nohami, pomohli mi sestričky, otrasnej strave, hlavne raňajky a večere, nechápem ako má rožok a kus odkrojenej salámy vyživiť matku a podporiť kojenie, viem že nie som v hoteli ale dane a odvody platím ako všetci.

simrada
8. apr 2017

@dicinka1 nejde ani tak o samotnu porodnicu....ako o novorodenecke oddelenie...

stratena100
26. máj 2022

@kiki1234 odpadla som🤣🤣🤣🤣super

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre