Môžu ísť deti na návštevu do pôrodnice?

17. okt 2022

Chcem sa spýtať ci môže prísť za mnou 2. dcérka počas toho co budem v pôrodnici v Skalici na návštevu, alebo deti nemôžu?

hilda08
17. okt 2022

Vo väčšine porodnice nemôžu…jedine ze ty vyndes von… my sme to spravili tak ze muž bol pri novorodencovi a ja som vybehla za starším

evica17
17. okt 2022

myslím že je to jedno teraz, lebo kvoli kovidu su stale navstevy zakazane v porodnici, a celkovo v nemocnici. uz viac ako dva roky je zakaz.

hilda08
17. okt 2022

@evica17 vela pôrodníc povolí ale napr. tak, ze jeden clovek a desat minut a to asi len na nadštandardnej izbe

evica17
17. okt 2022

@hilda08 tak toto neviem, ale vacsinou aj takmaju jednu nadstandartnu izbu, cize pre minimum zien. ale v RK porodnici ani tam nepustali, dalo s alen cez take okienko vyzdvihnut veci a chvilku prehodit par slov, ale to ked sestricky videli tak sa im to nepacilo,

hilda08
17. okt 2022

@evica17 ale tak ci tak deti nepúšťali ani pred covidom

evica17
17. okt 2022

@hilda08 co viem tak v RK pustali, ale len v jedalni,vtam bol na to vyhradeny priestor, a len pocas navstevnych hodin od 14-16.

hilda08
17. okt 2022

@evica17 no tak to potom ozaj ma kazda porodnica inak

autor
17. okt 2022

@evica17 tak ale v skalici sú povolené, kamarátka rodila tam pred 3 mesiacmi a v pohode boli návštevy

autor
17. okt 2022

@hilda08 však práve preto sa pýtam, lebo logicky je že sú rôzne detske choroby a hneď k novorodencom do porodnice, tak za to ma to tak zaujalo ze vlastne ako to je 🙂

veronikaszabova
18. okt 2022

@hilda08 v SI normalne chodia na navstevu aj deti

hilda08
18. okt 2022

@veronikaszabova no, to len potvrdzuje, ze sa neda zovšeobecňovať 🙂

mirro
18. okt 2022

Ja by som na návštevu dieťa neťahala, z viacerých dôvodov. Novonarodené bábätko ide predsa o pár dní domov medzi svojich, tam sa z neho môžu tešiť už navždy. Návštevy...kopa ľudí, deti sú náchylné na infekty, či už novorodenec alebo malý "veľký" súrodenec. A po ďalšie, často bývajú scény pri odchode, mama s bábätkom tam musia ostať a staršie dieťa to nie vždy dobre znáša.

vevesh
18. okt 2022

V nemecku mozu prist kludne deti, muz, babky, prababky, tety z 3 kolena a s dietatom mozes ist v lete kludne do nemocnicneho parku ci do bufetu... ja len k tym poznamkam, ze ani pomaly otca k dietatu nepustia, lebo porodnicke oddelenie....🙄🙄

lulu2014
18. okt 2022

Najlepsie zistite priamo v porodnici. A na chodbu si myslim ze bezproblemov.
Viem ze “mimo”ale teraz rodila sesternica v Znojme a stretli sa cela rodina aj maly syn vo vyhradenom priestore. /hned prvy den porodu/

cacianka
18. okt 2022

@evica17 pracujem v nemocnici, návštevy sú umožnené

evica17
18. okt 2022

@cacianka tak neviem či všeobecne alebo len v určitých ?

cacianka
18. okt 2022

@evica17 zariadenie si môže nastaviť svoje pravidlá, podľa hygienickej aj spoločenskej situácie , podľa priestorov

lenkadenisa
18. okt 2022

Ja som rodila v TN a PB a všade za mnou mohol ísť kto chcel, kedy chcel. .. Ale mala som nadštandard.

autor
18. okt 2022

@mirro tak moja mala není plačlivá keď ju dám aj rodičom strážiť a idem niečo vybavovať ona je úplne s tým v pohode, ešte mi zamává že paá paaa.. 😀
aj ked budem v porodnici o tie 4 dni sa nebojim ze by plakala, ona je skor taka dost samostatná či je to v hraní alebo celkovo doma ona nevyzaduje velku pozornost, ona sama pekne aj zaspi ze pri nej nikdo nemusi byt takze s tymto viem ze problem nebude ze by robila nejake sceny pri odchode, mňa len to zaujalo preto, lebo tiež ako matka ju budem chcieť aspoň na 5 minút vidieť za tie 4 dni vidieť.
Ale po logickej stránke som sa pýtala ci je to možné keďže predsa len je to malé dieťa, samozrejme že nebudem novorodenca vystavovať nejakému riziku, sama dobre viem ze také dieta nemá imunitu.
Len toto ma tak napadlo. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre