MUDr. Havlíková a MUDr. Dečkov v Trnave - skúsenosti

kika1985
20. jún 2013

Ahojte žienky, prosím máte nejaké skúsenosti s pôrodom u MUDr. Havlíkovej, alebo u MUDr. Dečkova z Trnavy? Ďakujem 🙂

redlola
14. nov 2016

@hazu ty mas toho nešťastníka teda dobre v zuboch🙂 mala si dieta do 4 kil, to nie je velke dieta. Len bolo dlhé. No... dlhé... všetky babatka su male a krasne🙂 u mna sa inak tiez odhad veľkosti trochu prestrelil. O kilogram. Len s tym lekar asi moc nema, kedže sa v tom programe prepočítavajú obvody jednotlivých časti tela. Ked ti nesedel, mala si od neho vziať kartu a ist o dom dalej. A viac by som sa k tomu nevracala. Ktovie aka by bola jeho verzia k danému prípadu, ak si ho pamätá.
A gratulujem ku druhému potomkovi a pohodovemu cisárskemu rezu🙂

hazu
14. nov 2016

@redlola - ja som nebola jeho pacientka, našťastie, ja som bola v zlom čase v pôrodnici a on mal práve službu. Ver mi, ak by to bolo v tej chvíli možné, môj muž by ma odtiaľ zobral, ale už sa nedalo.
A nemám ho v zuboch, iba hovorím o jeho spôsoboch rodenia. A ver mi, v okolí Trnavy je mnoho žien, ktoré mu vďačia za klieštový pôrod. A práve týmto sa môže dieťa poškodiť a aj mnohé majú postihnuté deti práve vďaka kliešťom. Ako vidím, máš 4 deti a určite by Ti to nebolo jedno. 🙂

A nie som jediná, čo ho nemá rada - napr. suseda mala kontrakcie, pichol jej 2 injekcie a poslal ju domov, lebo on ju chcel odrodiť až o 2 dni. No dieťa sa vypýtalo na svet o pár hodín, nechcelo čakať. 😉

A 4-kilové dieťa nie je veľké? V iných nemocniciach /Blava, Skalica, Myjava.../, keď je dieťa nad 3900 g, robia automaticky cisársky a bez debaty.

redlola
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hazu
15. nov 2016

redlola - krásne si to napísala, palec hore!!! 😎

redlola
16. nov 2016

@hazu som sa dako rozohnila🙂)

redlola
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hazu
17. nov 2016

redlola - je mi to jedno, ja som v pohode, mám 2 krásne deti, ale Trnava už nikdy viac a to nezmení nič na svete, A to ešte plánujem aspoň 1 dieťa, ak nie viac 😝

verka277
12. feb 2017

@aristka mozem sa spytat,ako vies ,ze si na Deckova pripravit velku sumu?

hanata
12. feb 2017

@verka277 Je primar. Primarovi sa dava 400, ostatnym 250 oficialne.

hanata
12. feb 2017

@hazu Ja som v TT porodila 4,5 kg dieta prirodzene bez EPI, nastrihu a sitia. Nie s Deckovom, ale nechapem, co je na tom divne. Dieta do 4 kg rozhodne nie je velke. Bola by som sa doktorom "podakovala", keby ma kvoli vahe dietata dorezali.

verka277
12. feb 2017

Som pacientkou dr.Deckova a nemozem povedat ani kriveho slova na jeho adresu.Ako skvely odbornik,tak skvely clovek.Patrila som k Strbovi,cista katastrofa.Deckov mi robil x operacii ,vzdy sa zaujimal o to,ako sa citim.Po tom vsetkom som ostala tehu.Februar 2016 porod,rodil ma chvalabohu Deckov,dohodla som sa s nim,prijali ma na 4.den po termine s tym,ze mam vysoky tlak a babatko je velike.Neotvarala som sa,dr.Deckov chodil za mnou a kontroloval si ma.Dostala som vyvolavacku (pol tabletky) a nic.Druhy den mi dal celu a potom sa to zacalo.Na vzdycharni silne konrakcie,bojovala som s nimi 6h,modlila som sa,aby mi urobili sekciu.V tom vosiel dr.a povedal mi,ze by bolo lepsie urobit sekciu,lebo sa boji,aby sa babatko nezaseklo v porod.cestach.Dakovaka som Bohu,ze ma vypocul 🙂.Tak rovno na salu,dr.mily,priatelsky,usmiaty.Este stretol aj mojho muza na chodbe a bol nanho velmi mily a vsetko mu v klude vysvetlil.Pocas sekcie ziaden stres,pohoda,ja v napati,kedy uvidim svoju lasenku a v tom dcerku vybrali.Spraaavne rozhodnutie sekcia,dcerka mala 4700g a 54cm 🙂.Rana ukazkovo zosita.Kazde vysetrenie unho pohodicka.Jaaa ku tomu iba tolko,NEMENILA BY SOM !!! A okrem toho,neplatila som ani cent,pretoze mal sluzbu ;) a ja som bola a som najstastnejsia mamicka krasnej a zdravej dcerky.Ale ,ako sa hovori 100ludi,100 chuti.Ja by som v zivote uz neisla k Lachkemu,v prvom tehu som zacala krvacat,na pohotovosti Lachky,arogantny clovek pre mna v tej chvily a odvtedy som sa mu vyhybala a aj ja vyhybam.

verka277
12. feb 2017

A mimochodom,v ten den,ako som rodila ,tak to tam islo ako na beziacom pase a nalada Deckovi neklesala 🙂

hazu
12. feb 2017

@verka277 no a u mňa bol Dečkov čistá katastrofa. teraz som rodila v Blave, cisarák a pohoda - 54 cm a 4620 gramová Adelka - 10 dní pred termínom. Inak by mala 5 kg 🙂

hazu
12. feb 2017

@hanata - ja mám za sebou 2 pôrody - prvý kliešťový, druhý cisarák. Ďakuj bohu, že si mala 4,5 kg dieťa bez komplikácií. Nezažila si si to čo ja, nekritizuj. Ja som druhýkrát rodila cisarákom a môžem porovnať. Cisarák je prechádzka ružovým sadom oproti kliešťovému pôrodu. Aspoň pre mňa, ja idem aj teraz cisarákom, už nikdy inak. Proti gustu žiadny dišputát

hanata
12. feb 2017

@hazu Ja nekritizujem, tiez pisem z vlastnej skusenosti. Osobne mi je jedno, kto ako rodi, dieta nad 4 kg nie je indukcia na sekciu, bodka. Pekny den. 🙂

barborenka28
5. máj 2020

@hazu kde si rodila a u koho,ak smiem vediet............

hazu
5. máj 2020

@barborenka28 Ružinov a MUDr. Hrabčák. Úžasný doktor a deti sú v poriadku

barborenka28
6. máj 2020

@franzziska informovala som sa a je na materskej vola sa Bakova teraz

barborenka28
6. máj 2020

@hazu a chodila si k nemu aj cele tehu,ci si sa ohlasila uz mesiac pred pôrodom,bo ja som rodila 1x v ruzinove a veru nic moc

zuzkalujza
6. máj 2020

za mňa Havlíková jednoznačne, milá, príjemná, nežný prístup. Ak by sa nám zadarilo, tak jedine u nej, ale ja by som v TT už nerodila. Išla by som do GA.

barborenka28
6. máj 2020

@zuzkalujza mas skusenosti s GA?

zuzkalujza
6. máj 2020

@barborenka28 osobné nie, ale sestra tam rodila a bola max spokojná

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre