MUDr. Rašlová alebo MUDr. Havalda

mirrea7
28. júl 2014

Dobrý deň. Chcela by som sa vás baby opýtať, koho by ste viac odporučili ako gynekológa - MUDr. Rašlovú alebo MUDr. Havaldu?Na obidvoch som našla dobré referencie, no neviem nájsť, kde vedie pôrody MUDr. Rašlová? Viete poradiť, koho si vybrať? Som tu nová, vopred vám ďakujem za akékoľvek info 🙂

luliu
28. júl 2014

@mirrea7 mna odrodil Havalda a keby som este rodila urcite by som si znova vybrala jeho. 100% spokojnost

marci77
28. júl 2014

@mirrea7 tiez som mala cest sa stretnut s Mudr. Havaldom v porodnici - velmi mily lekar, fakt skvely 😉 tu druhu doktorku nepoznam, takze k nej sa neviem vyjadrit

mirrea7
autor
29. júl 2014

Žienky - ďakujem veľmi pekne 🙂

janula_b
29. júl 2014

@mirrea7 ahoj, ja som dlhorocna pacientka Mudr. Raslovej - ona porody nevedie takze ta nikde neodrodi. Tiez som sa pokusala zlomit ju pred 3 rokmi na porod mojho synceka a nedala sa 😁. Takze som si porodnika zhanala dodatocne. Inak som s nou ako s lekarkou nadmieru spokojna a velmi rada konstatujem ze je to moj najlepsi gynekolog, ktoreho som doteraz mala. S tak ludskym pristupom som sa okrem nej zatial stretla malo kde...

mirrea7
autor
29. júl 2014

Ešte by som sa chcela opýtať, či na Dr. Havaldu nemá niekto iný kontakt, ako je na internete - už druhý deň sa tam pokúšam dovolať, no nikto nedvíha telefón (je to pevná linka) Ďakujem pekne.

evitka83
29. júl 2014

02/68672549
myslim, ze ma teraz dovcu, ale je to skvely lekar, sice ma nerodil, ale chodim k nemu 10 rokov a spokojnost na plnej ciare

yaninna
29. júl 2014

Dr. Havalda, mozem len odporucat. je LUDSKY!

babulkovo
30. júl 2014

@mirrea7 ja som u Dr. Rašlovej nejake 2 roky, čo sa týkalo obyčajných gyn. prehliadok tak všetko ok, teraz som však tehotná a môj pohlad sa mierne mení. Som prvorodička a kedže je pre mňa všetko nové, samozrejme očakávam asi viac podpory v tejto oblastia. Som trochu sklamana z toho, že p. Dr. je až príliž racionálna. Mám pocit, že na čo sa sama neopýtam, to sa nedozviem. Možno že je to na jednej strane dobre, lebo ma zbytočne nestresuje nejakými nepodstatnými informaciami, ale na druhej strane by som asi potrebovala viac záujmu. V poslednych dnoch intenzivne uvažujem nad prestupom k niekomu inému. Rozprávala som sa s dievčatami v mojom okolí, ktoré nedávno rodili alebo sa chystaju a keď mi rozprávajú o svojich doktoroch tak im len ticho závidím, aký prístup majú ich doktori a ako ich podporujú. A ako tu už niekto spomínal, doktorka nechodí k pôrodom, čo je škoda, pretože som toho názoru, že pokiaľ sa niekto o mňa stara počas celého tehotenstva, tak pozná dokonale môj zdravotný stav a preto by som chcela mať takéhoto lekára aj pri pôrode. Takže môj záver je taký, že si budem do budúcnosti hľadať lekára, ktorý sa o mňa bude starať od začiatku až do konca vrát. takmer všetkých vyšetrení (aby som nemusela chodiť po iných klinikách na vyšetrenia typu EKG, morfo a test cukrovky)

mirrea7
autor
30. júl 2014

@babulkovo ďakujem pekne za Tvoj názor, ja som tiež sklamaná z toho, že nevedie pôrody...je to dosť blbé, keď 9 mesiacov sa o Teba niekto stará a ku pôrodu si potom zháňaš cudzieho lekára, ktorý Ťa nepozná, Ty nepoznáš jeho atď. Ja vôbec neviem, ku komu by som šla... prosím Ťa, ak máš nejaké dobré tipy, mohla by si sa o ne podeliť, Ďakujem Ti ešte raz a drž sa! A hlavne žiadne stresy!

babulkovo
30. júl 2014

@mirrea7 Mám nejaké typy, ale zatiaľ zvažujem. Dôležité pre mňa bude aj to, kam ten pôrodník chodí rodiť. Vyborne referencie ma p. Gottschallová, ktorá má sukromnú ambulanciu v Pezinku. Vraj tam má obrovské LCD tv na stenách a ked ti robí sono, tak vidíš všetko. Tak isto si robí všetky vyšetrenia sama. Odradzuje ma trocha poplatok pre tehotné 300 €, čo je dosť na to, že už som takmer v 6. mesiaci tehotenstva.Ďalšou kandidátkou je Dr. Oťapkova zo Senca. Rodí však iba v Ružinove, čo mi nevyhovuje. Momentálne sa zaoberám Dr. Maľovou, tiež Senec. Čítala som perfektné recenzie, rodí na Antolskej. Za každú poradnu ale aj UTZ sa však u nej platia poplatky. Čo sa týka BA, tak moje okolie má dobrú skúsenosť s Dr. Čunderlíkom (je to starší doktor). Ja preferujem skôr ženu, ale to je len otázka presvedčenia a môjho osobného názoru, že žena dokáže viac pochopiť ženu než chlap. Stretla som sa s prístupom lekárov-chlapov, ktorí všetko len zľahčovali a to sa mi nepáčilo. Takže asi tak 🙂

mirrea7
autor
30. júl 2014

@babulkovo veľmi pekne Ti ďakujem, keď na niekoho dobrého natrafím ja, podelím sa o názor 🙂

mirrea7
autor
30. júl 2014

@yaninna prosím Ťa, Ty chodíš ku Dr. Havaldovi ako ku gynekológovi? Či Ta len odrodil? Lebo som volala do nemocnice na Antolskú a tam mi sestrička povedala, že má dovolenku, ale že tam ani nemá ambulanciu prvého kontaktu...že tam chodia len tehotné 4 týždne pred pôrodom, teda ak ho chcú za pôrodníka... potom som volala do jeho súkromnej ambulancie v Podunajských Biskupiciach a tam mi povedali, že amb. nie je zazmluvnená, takže si pacientka platí všetko sama, čo sa mi teda zdalo dosť, keď mi tie sumy hovorili... 😢

yaninna
30. júl 2014

@mirrea7 havalda ma rodil pri druhej dcerke a bola fakt super. nemala som ho zazmluvneneho, ale chodila som k nemu do poradne a nahodou bol aj u mojeho porodu. je fakt zlaty

matulinuska
3. aug 2014

Co sa tyka Dr. Raslovej tak suhlasim s @babulkovo. Chodim k nej viac ako 2 roky,momentalne 2.tehotenstvo u nej v ambulancii a neskutocne som sklamana. Potvrdenie tehu krvnym testom nehrozi,potvrdzuje az okolo 8tt na sone,za ktore chce poplatok. V 12tt na "velkej" poradni si napr. vymyslela hodnoty krvneho tlaku. Ultrazvuk odflakla,v knizke mam napisane akurat ze zodpoveda danemu tyzdnu,kolko meria a ze sa plod hybe. Ultrazvuk trval asi 2 minuty a ani to mi "nedovolila" si zavolat parnera do ambulancie nech vidi babatko. Poradne mi zapisuje ako sa jej zachce,tzn. ked som bola v 18tt tak mi to zapisala ako 20tt. Na EKG ma na zaciatku vobec neposlala,vacsina vysetreni sa robi v inych zariadeniach napr. morfologicky ultrazvuk ci glukozovy test. Momentalne som v 25tt a od 18tt ma odspodu nekontrolovala,takze ak by som sa napr. aj predcastne zacala otvarat vobec to netusi. Poradne trvaju u mna tak 3-4 minutky pokial mi sestricka berie krv,ked neberie asi tak 2minuty. Uz som aj ja rozmyslala ze prestupim,nakolko lekarka berie stale nove a nove pacientky a ked ich ma vela v cakarni takto "fusuje" svoju robotu :(...

barboramiracle
18. sep 2014

Tie co sa chystate rodit na Antolsku a mozno aj konkretne k Mudr.Havaldovi, tak tuto sobotu 20.9.2014 o 9tej robi prednasku Porod v Miracle studiu. Viac info dam kludne do spravy.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre