Nadštandardná pôrodná sála v Novej nemocnici Košice

evittah
9. feb 2014

Rodili ste tam niektora? Viete mi povedat, kolko sa za nu plati? A vyuzili ste aj nadstandardne porodne "lozko"? Myslim tym, ci Vam ho napolohovali tak, ako to vyhovovalo Vam alebo ste aj na nadstandardnom lozku rodili klasicky po leziacky s vyviazanymi nohami?
Dakujem za kazde info 🙂

asaela
9. feb 2014

mala som moznost ju vyuzit, aj som chcela, ale vsetci od lekarky po sestricky ma odhovarali :D ze je tam zima, ze to kreslo je tazkopadnejsie a ze celkovo zbytocne si to zaplatim :D tak som rodila na normalnej a bolo to super, mala som k dispozicii fitloptu, polohovatelne kreslo, fakt skvele. celkovo na porod v novej nemocnici mam uzasne spomienky 🙂

briseovna01
9. feb 2014

@evittah ahoj, ja som na nej bola, ale nerodila som tam nakoniec, lebo som skoncila na sekcii, ale myslim ze je dobra v tom ze tam moze byt aj partner, je tam taky gauc, (neviem ako je to na normalnej sale ci moze byt pri porode len ak uz prebieha alebo aj len kym su kontrakcie) a hlavne ze je tam zena sama, je tam pomerne sukromie, mne by prekazala pritomnost inych ludi, myslim pacientiek, co ale inym nemusi. je pravda ze tam bolo chladnejsie, ale mozno preto lebo tam predtym nikto nebol, lozko bolo polohovacie, cenu si tiez nepamatam, ale kedze som tam nakoniec nerodila, neuctovali mi to.

evittah
autor
9. feb 2014

@asaela 🙂) Toto iste sa som zazila pri dcere aj ja - tiez ma vsetci odhovarali a presne tie iste argumenty pouzivali 🙂 Nechapem na co tam potom taku salu maju 😎
A na tej normalnej sale si mala ake polohovatelne kreslo? Lebo to si ja nepamatam, ze by mi nejako kreslo polohovali :-/ Ty si ich o to ziadala?

dablik82
9. feb 2014

@evittah ja som tam síce nerodila, ani som sa na nej nebola pozrieť, ale tiež som počula že od nej samotní doktori odhovárajú. Vraj preto, že oni tam nemajú dosť miesta. Proste v prípade komplikácií, tam majú málo priestoru, na prípadný zásah. A čo sa týka súkromia na obyčajnej sále... Oni sú to také boxy, oddelené múrmi či ako to nazvať. A partner môže byť pri pôrode už od kontrakcií, po samotný pôrod. Aspoň tak to bolo keď som rodila ja. To je 6/2009. Ale myslím že veľa sa toho nezmenilo. Tiež som mala k dispozícii fit loptu, a takú izbičku, kde som sa natriasala, alebo ako to nazvať 😀

adman
16. okt 2014

kto sa tam chystáte rodiť? respektíve už ste tam rodili? zatiaľ tu nikto nemá s tým skúsenosti

evittah
autor
17. okt 2014

@adman Nikto s tym nema skusenosti, lebo kazdeho sestricky odhovaraju, ze je tam chladno, ze je ten porodny stol velmi siroky a zle sa na nom rodi a pod....

jk77
19. okt 2014

ja som tam zacinala rodit pri prvom, Stol bol v pohode, prednu cast odsuvali, alebo som mala vystrete nohy, ak som chcela. Poskakovala som si na fit lopte, prechadzala sa s infuziou.. Manzel sedel na gauci, pustili nam hudbu, prisiel ma este pozriet internista. Mali sme sukromie, ja sa stazovat nemozem... Aj napriek tomu, ze sme porod museli ukoncit akutnou sekciou ☹ ... vsetko dobre dopadlo, vdaka pristupu lekara a jeho kolegov..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre