Nadštandardné izby v pôrodnici v Žiline - skúsenosti

22mariana22
20. apr 2014

Ahojte, mate skusenosti s nadstandardnymi izbami v Zilinskej porodnici? Co je lepsie vzhladom na starostlivost sesticiek izba za 35 e alebo za 70 e? Som sice len v 20 tt ale uz sa pomali rozhodujem co by bolo lepsie. Alebo sa vam zda lepsie byt na klasickej izbe s inymi babami? Dakujem za rady 😉

zaneta123
20. apr 2014

@22mariana22 ahoj ja som bola v tej za 35 a to z dôvodu, že manžel nemohol byť pri mne staral sa o staršieho. Ako prvorodička som bola na klasickej izbe, bola som s druhorodičkou a tá mi dosť pomohla, nevýhoda budili sme sa navzájom a ďalšia nevýhoda, záchody dva na pol chodby to isté sprcha. nadštandard, izba za 35 nemá WC a sprchu, ale si tam sama. inak pre 5 izieb dve WC a dve sprchy ani raz (pri plnej obsadenosti) sa mi nestalo, že by som na WC alebo sprche stretla niekoho. Čo sa týka starostlivosti personálu tak je to paráda je to 1000 a jedno. Návštevy neobmedzene. Nevýhoda malý mal žltačku bol pod lampou na štvrtom a ja na treťom - volali keď bolo treba nakojiť - buď som si ho zobrala dole alebo som ho nakŕmila tam

zaneta123
20. apr 2014

@22mariana22 tá za 70 je apartmán manželská posteľ, sprcha, záchod, rýhlovarná konvica, mikrovlnka, telka

nini1010
20. apr 2014

Ja som pôvodne chcela ísť na nadštandard (30e, tá 70 E mi prišla úplne zbytočná), ale s tým že prvú noc som chcela ostať hore pri sestričkách na klasickej izbe (že ak by niečo..). Nakoniec som však vyfasovala jednolôžkovú izbu a keďže som bola sama a nemohla som sa jediným krivým slovom sťažovať na prístup lekárov ani sestričiek (fakt boli skvelí a ochotní vo všetkom) nakoniec som sa nikam nesťahovala a ostala som hore na klasickej izbe. Doslova nič mi tam nechýbalo ba dokonca bola som naozaj rada že návštevy mohli chodiť viac menej iba vo vymedzenom čase nie kedykoľvek a ani priamo na izbu, lebo som bola unavená a ubolená ako zbitý pes 🙂 Takže toľko za mňa 🙂

22mariana22
autor
20. apr 2014

@zaneta123 uvazujem tiez nad tou izbou za 35 e. Vzhladom na to ze netusim kolko tam vlastne budem a aby to zasa nebolo moc drahe. A prosim ta na obedy si musela chodit inde vsak? Tie ti asi nenosili na izbu. A tieto izby su na poschodi kde aj apartmany alebo tam kde su klasicke izby. Dakujem 😉

zaneta123
20. apr 2014

@22mariana22 obedy nosili na izbu je tam stôl i stolička, apartmány sú na jednej strane chodby a jednolôžkové na druhej strane. Pokiaľ vyslovene nechceš aby tam s tebou niekto prespával, jednotka je úplne vyhovujúca. Inak je tam kuchynka kde sa dá ohriať jedlo a na niektorých jednotkách i chladnička (ja som nemala). A super bol i prístup k mlieku na dokrmovanie. To sa nedá povedať keď som ležala na štvrtom. syn nespĺňal tabuľky, pil viac ako mal podľa tabuliek a mlieko mi dávali ako z vlastného. Ten prvý pobyt nebol najlepším zážitkom. Platí sa za noc. Ja som bola po plánovanej sekcii, takže na izbu som sa dostala na druhý deň, a na piaty som išla domov.

zaneta123
20. apr 2014

@22mariana22 a ešte bonus parkovanie v areáli zadarmo (lístok potvrdia na recepcii a neúčtuje sa nič za parkovanie)

22mariana22
autor
20. apr 2014

@zaneta123 Podla toho co pises, to vizera super, asi som sa rozhodla. A to musim mat skor zajednane alebo az ked ma prijmu do porodnice v ten den.

wyerka
20. apr 2014

@22mariana22 ja som bola v apartmane a bolo to super lebo zijeme dost spolocensky a tak som mala aj dost navstev a v apt su aj kresla na sedenie plus stolicky a stol na jedenie (jedlo nosia na izbu) pristup sestier uzasny, stale sa pytali ci mi nieco netreba, ci ma neboli, radili s kojenim, pre mna to bol krasny zazitok. A bidet so sprchou v ramci izby bol na nezaplatenie,..

zaneta123
20. apr 2014

@22mariana22 zajednať sa nedá (aspoň pred 3 rokmi to tak bolo) po pôrode sa opýtajú či chceš nadštandard, pokiaľ nie je voľno vedia presunúť keď sa uvoľní. Inak ja som absolvovala predpôrodnú prípravu, ktorej súčasťou bola i prehliadka pôrodných sál, štandardných i nadštandardných izieb. Dalo mi to dosť, v rámci prehliadky priestorov vysvetľovali kde čo a ako prebieha, takže teoreticky som bola pripravená, prakticky som to však nevyužila lebo i prvý bol CS. Napr. hovorili kedy treba prísť do pôrodnice a i takú vec na ktorý zvonček zazvoniť keď príde pôrod v noci🙂 (ktorým zvončekom sa budí lekár🙂. Čo sa týka personálu gynekkologické oddelenie i oddelenie šestonedelia (v oboch prípadoch štandard i nadštandard) -Ok, tak lekári ako i sestričky - veľmi príjemné, negatívnu skúsenosť v oboch prípadoch novorodenecké oddelenie - pri prvom som sa dozvedela a nie od lekára, že sú potrebné rehabilitácie (mali sme skrátený krčný sval - rok sme rehabilitovali a druhykrát až z prepúšťacej správy som sa dozvedela, že je podozrenie na zdvojenú obličku - takže informovanosť o zdravotnom stave mojich detí nulová a do toho ešte ten prístup k mlieku...) každopádne novorodenecké i gynekologické oddelenie majú nových primárov tak aspoň dúfam na tom novorodeneckom sa to zlepšilo

zamilovana
20. apr 2014

Bola som tam dva razy, sprchy su dve na 4 jednolozkove izby, apartmany maju vlastne socialne zariadenie. Nikdy som sa tam s nikym nestretla a to boli plne obsadene, tiez dva zachody. Na izbe chladnicka, kanvica, umyvadlo. Kde sme aj kupali babatko, je take vacsie, prebalovaci pult, oblecenie pre babatko, ohrievac. Velmi pekne su izby. Za tebou na izbu chodia vizity, sestricka co ti ukazuje kupanie, za mnou bola aj rehabilitacna sestra, aj ked dockat sa jej bol zázrak, lebo je jedna na cele oddelenie, tiez ti nosia obedy, mas tam nachystany pribor, taniere a pohare, ak si chces jedlo odlozit na neskor. Je tam spolocna kuchynka. Parkovanie zadarmo. Zaujem hlasis hned pri nastupe, ja som hlasila doktorovi este v telefone, ked som mu volala, ze idem, a pri prichode som uz mala nachystanu izbu. Raz som si mohla vybrat, a raz som dostala poslednu volnu. Vela stastia 🙂

zamilovana
20. apr 2014

Inak navstevy neobmedzene, muz tam so mnou dva razy prespal. Nemal by ale neriesili to.

niki101988
20. apr 2014

@22mariana22 Nadštandard na Slovensku aj v ČR niekde ešte spočíva v tom, že máme krásnu posteľ, sme samé na izbe, a či o nás zakopnú alebo nezakopnú je nám sem tam aj jedno. Moja známa rodila v Anglicku, zaplatila si nadštandard a bolo ich na izbe 5. Nadšandard spočíval v tom, že dcérku vyšetrili od hlavy k pate, ju taktiež a spravili im všetky možné screeningy aké sa dali. Nespoliehala by som sa len na to, že som na nadštandarde príde stále za mnou niekto, riešila by som to komu idú peniaze za nadštandard. Ak idú gynekológii tak neonatologická sestra sa nezblázni aby tam vbehla každú hodinu a tá sa stará o dieťa, gynekologická tá sa samozrejme starať bude, lebo jej odd. z toho tečú peniaze, tá však nerieši dieťa. Ako prvorodičke by som odporúčala izbu s nejakou viacrodičkou, dodá istotu, poradí a mnohokrát aj pomôže. Robím síce v Prahe ale vidím to aj tu ako to mnohým ustráchaným matkám pomôže.
Ak je oddelenie plné problémových žien ktoré prídu s chorým nápadom ktorý sa volá PORODNÝ PLÁN tak možeš byť aj princezná ofukovať nikoho nebudú

mimi
20. apr 2014

@22mariana22 bude ti stacit izba za 35 eur, jedlo ti budu nosit sestricky do izby, vsetky nadstan.izby su na 3. poschodi, urcite doporucujem, skvely pristup, neobmedzene navstevy. Sprcha nebola priamo v izbe, je na zaciatku chodby a nikdy sa mi nestalo, ze by sme sa dve stretli v kupelni a to som tam lezala dva tyzdne 😉

22mariana22
autor
21. apr 2014

@mimi A prosim ta ked si isla na wc alebo do sprchy malinke bolo pri kom? Alebo si ho nemala stale pri sebe? Dakujem

mimi
22. apr 2014

@22mariana22 sprchovala som sa, ked mala spala, neboj sa, babetka po vacsine iba spinkaju 😉

veronika141
17. apr 2017

Ahojte maminy bol niekto na nadštandarte teraz niekedy v tomto roku? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre