Neda sa nič robiť proti hromadným vizitám v pôrodnici?

zajo79
8. okt 2008

Inspirovana petusou, z temy Porodnica v Trnave sa pytam.....neda sa naozaj nic robit prit hromadnym vizitam v porodnici????

To vsetky mamicky,ktorym nam to vadi sa musime podvolit ostatnym spolutrpiacim a mlciacim mamickam???

Najde sa tu niekto ktory "rebeloval" v porodnici a odmietol sa zucastnit a na protest lezal zakryti paplonom?

Ved ak je nutne vysetrenie, staci lekar jeden. Niesom dobytok aby ma okukovala a ohmatavala tlupa ludi...

Podpori ma niekto? Pri prvom som bola taka soknuta ze som sa mlcky podvolila a bola som nasrata sama na seba, ze som nedokazala zo seba dostat ani slovko na znak nesuhlasu... teraz uz poucena ako to v nasich porodniciach chodi, som odhodlana odolat... a trvat si za svojim nazorom....

prsky
8. okt 2008

mima...aj pri jednotlivych vysetreniach by sa mohli obmedzit na urcity pocet studakov - aby z toho nieco aj mali napr. pri takom sone - ked si predstavim tie miestnostky v ktorych sa sono zvykne robit, tak je zazrak ked 2-3 studaci aj nieco vidia - celkovo je to nedomyslene

buffinko
8. okt 2008

suhlasim prsky - 1doktor a k nemu 1-2 studaci a nech su na nom zaveseni cely den. a pri suhlase pacientky nech su pritomni na vysetreniach. niekde sa musia ucit. s takymto systemom by som suhlasila - urcite by som neodmietla povedzme toho 1 medika, nech ma aj vysetri atd.

prakticky sa ucia podla mna aj tak az po skonceni skoly ako asistujuci lekari...

toni78
8. okt 2008

ahoj-já teda takovou vizitu na porodnici nezažila,vždy přišla 1lékařka a 1 sestra,to snad stačí.

helcah
8. okt 2008

Ale přece to není o tom že každá tam dole máme to samý! Když jsem na pláži tak klidně chodím nahoře bez celý den a je mi jedno že na mě může civět tisíc lidí. Ale třeba na rentgenu se svléknout do půl těla a projít dvě místnosti kde jsou čtyři oblečený lidi mi není až tak příjemný. To jenom pro přirovnání, že to fakt není o stydlivosti. Já jsem v tomhle jiná, nedovolila bych aby mi manžel dělal masáže hráze nebo nějaké obklady intimních míst po porodu, protože prostě pro něj chci zůstat přitažlivá a chci aby má intimní místa vnímal jinak než jako rodidla a mléčné vaky. A prostě mi to přijde potupný, aby mi tam čumělo deset lidí najednou za takových podmínek. Neřeknu někde v ordinaci na koze, ale ne na pokoji v posteli 😀

petruci6
8. okt 2008

dufam,ze ja nieco taketo nezazijem a ked sa o to budu snazit,tak ich odmietnem a nech sa aj postavia na hlavu

helcah
8. okt 2008

Nedalo mi to a odeslala jsem dotaz do porodnice a vizitu prý provádí pouze lékař provádějící vizitu na oddělení šestinedělí, ne nějaký zástup 10ti lidí.

zajo79
autor
8. okt 2008

helcah, asi nieje porodnica ako porodnica....dufam ze uz ma take nieco nestretne,ze sa to aspon trosku zmenilo..ale to budem moct povedat az zaciatkom januara

womenne
8. okt 2008

tak ja som raz zažila fakt potupnu hromadnu vizitu,bola som po autonehode a kedže som mala podozrenie že som tehu.tak som odmietla CTčko čo mi aj poradil nočny služ.lekar ktory rano naneštastie odišiel 😖
kedže mi nezisteli že som tehu,stale som odmietala ct,tak na velkej vizite si lekari šepkali:to je ta čo si vymyslela že je tehotna?som skoro odpadla na tej posteli odhnevu,som sa nakoniec vypytala domov a šla k svojmu lekarovi a ten mi povedal:Gratulujem budete mamička 😵 nechapal ako to nemohli zistit ked som bola v 8tyždni 🙄 a ked som porodila mimochodom dvojičky a boli sme prevezeny s Martina do Za na 2tyždne pri odchode z nemocnice som stretla lekara ktory to povedala j s inymi lekarmi a pred všetkymi som mu povedala nech sa pozrie na ten moj dvojity vymysel 😠 som sa mu pripomenula a oncely červeny a ja hrdo odkračala.
V Martine boli velke vizity uplne v pohode tam su lekari fakt super 😎

noangel
8. okt 2008

jezis to sou zazitky. me kdyz chtel nekdo po porodu omrknout tak me pri vizite rekli ze si me po vizite zavolaj na vysetrovnu a zavolali a jeden mudr me prohlid

myslim ze kdyz se ozvete na pokoji ze nechcete vysetrit tam ale pote na vysetrovne tak nikdo nebude nic namitat

helcah
8. okt 2008

chtěla jsem samozřejmě napsat že provádí vyšetření 😅

zajo79
autor
8. okt 2008

prvy link precitany...mam usmev na perach...ale tak to fungovalo co si to pamatam, az nato ze na izbe sme boli len dve .... aj ked neviem ci to je na smiech,alebo na zaplakanie

irenkat
8. okt 2008

ja by som reagovala presne tak isto ako ta pani v pribehu... je mi jasne ze medici sa musia naucit aj prax, ale trosku dostojnejsim sposobom - s jednym dr. by chodil jeden medik. to by som v pohode zvladla.

zajo79
autor
8. okt 2008

☹ no pekne slovenske zdravotnictvo....ale ma to utvrdilo len v jednom, ze sa nenecham ocumovat bande lekarov...i ked budu na mna ukazovat ako na exota.

BABY, TOTO SI NEMOZME PREDSA NECHAT.....

edimon
8. okt 2008

zajo..no tak to by mohla nastoupit paní sestřička!!!! Samozřejmě, že kdyby tam takle nakráčely a já nedala předtím svolení k těm medikům, tak bych je poslala do háje!!! To tě chápu!!!.....já myxslím, že je lepší se na to zeptat již v poradně v porodnici...aby jsi věděla, že se ti tam něco takovýho nestane 😉

buffinko...no já nevím, jak to je s těma medikama, ale myslím, že by se asi nestihli moct vystřídat po jednom. Já rodila na Bulovce a nejsem si jistá, ale myslím, že tam mají vždy v týdnu nějaký den, kdy ti medici...(bylo jich asi 8) následují lékaře. Jinak s tím, že by jsi klidně mohla být striptérka..no, já si myslím, že to je silný přirovnání. Ukazovat někomu, protože je PA, dr či sestra......to bych asi každýmu, kdo otevře dveře v bílém neukazovala..to ne 😀 ..ale když přijde vyšetřující lékař s medikama a já souhlasila s přítomností, tak ty nohy roztáhnu, aby se podívali, jak se hojí šití (třeba) ..no nevěřím, že by toho zneužívali a chodil se dívat každý 😀
..(to opět zlehčuji)...ale myslím, že jako budoucí lékař je to něco jiného, něž někde v baru...to bych fakt nesundala ani tu podprdu.

helcach..tak to já jsem větší stydlín..já ani tu podprdu nesundám 😀 ..jinak jsme na tom stejně i s těma procedurama viz. hráz..taky by mi to přišlo divné 😅 ..ale nevím, jaký je rozdíl mezy kozou v ordinaci a nemocničním pokojem, kde jsem byla ještě s jednou mamkou (byla hrozně fajn) a postele byly tak, že jsme si "tam" nekoukaly 😉

edimon
8. okt 2008

..omlouvám se za tu chybu..mezy 😔

aduska222
8. okt 2008

Ahojte babenky

Ja ešte nie som teho ale snažíme sa už dva roky a sńáď to už vyjde. Keď tak čítam, čo ste popísali, ďakujem bohu za modrého koníka. Ja myslím, že hlavne prvorodičky sú vyplašené, nevedia, čo ich čaká, majú bolesti a boja sa kompikácii. Preto sa nečudujem, že si nechajú robiť so sebou všetko bez reptania. Plne s Vmi súhlasím - správanie lekárov v poniektorých prípadoch je prinajmenšom zarážajúce. Myslím, že sa pokúsim na to pripraviť a dúfam, že budem mať dosť odvahy povedať doktorovi " nie " Držím palce tým, čo sa chystajú priviesť na svet bábatko a dúfam tiež, že sa čoskoro pridám.

helcah
9. okt 2008

Edimon mě prostě koza v ordinaci přijde jako koza na který se prostě odjakživa roztahujou nohy. Ale postel byť i v nemocnici je podle mě něco jiného. Mě ani tak nejde o postel nebo kozu ale prostě vyšetřovnu versus pokoj. Samozřejmě pokud přijde jeden doktor a budu se muset ukázat na posteli tak to udělám, ale bude mi to prostě děsně trapný.

bubaczik
9. okt 2008

Ja neviem,dievčata,možno som mala štastie,žeby 4 krat?,ale toto ja som nezažila ani pri jednom dietati!!!ani raz sa ku mne takto nespravali!!!Jedine čo odo mna dr chcel,vidiet vlozku,že ako krvacam..ale žeby sa mi niekto dival tymto sposobom,ako to tu opisujete,to nikdy!!!a to mam aj ja nejake tazke srdce na niektorych lekarov,ale toto som fakt nezazila!!!

katyl
9. okt 2008

Mna zaujima, co take sa da vidiet na vlozke? ked by som si ju pred chvilou vymenila, tak bude vediet, ze nekrvacam, alebo ze malo krvacam??
Alebo co take zistia, ked sa desiati pozru na ranu medzi nohami. V mojom pripade pred 11 rokmi teda nezistili nic, a to sa pozerali viaceri. A pytali sa ma ako sa mam. A ked som vzdy odpovedala, ze zle, tak povedali, ze to prejde, ze si to nemam tak pripustat.A ked mi potom po troch dnoch vypadol nasiaknuty tampon, ktory mi tam zabudli pri siti, tak som skoro odpadla. A ked som im to povdala, oni mi na to, ze mozem byt rada, ze to vypadlo same a ze nemam ine komplikacie....
Takze ja suhlasim so zajo: nenechat sa ocumovat a ozvat sa, pokial nieco nebude tak, ako citime, ze by to malo byt. Nech nam vysvetlia, preco to ma byt tak alebo onak.
A platit si niekde "nadstandart"? to je co?? ked sa k tebe spravaju slusne a dostojne a respektuju tvoje prava a potreby je nadstandart??

misutovo
9. okt 2008

Ahojte maminky a buduce maminky,

mna tato tema tiez zaujala a som rada ze o nej pisete, lebo to by ma ani vo sne nenapadlo ze ked zvladnem porod a vsetko okolo, budem sa muset este aj takto verejne otrcat.
Aspon ze bude clovek na to pripraveny. ☹

Bubaczik a v kde si rodila? Asi v Trnave ze? Dufam ze aj ja budem mat take stastie a medikom sa vyhnem lebo inak vizita nevizita poslem ich prec.

A zas na druhej strane chapem ze oni to musia kontrolovat, ale ked ich clovek slusne poprosi ze mu je to neprijemne a ze uplne postaci ked ma pride skontrolovat osetrujuci ci zmluvny lekar za asistencie sestricky, tak to snad pochopia.
Alebo co, budu sa so mnou bit o paplon? 😀 To snad nie.

A okrem toho vraj na taketo protesty davaju odpovede typu ze mali ste si vybrat sukromnu kliniku alebo taku co nie je fakultna.

A existuje vobec v Bratislave nieco sukromne alebo co nespada pod fakultu???

Ak niektora o niecom takom viete dajte Info, ja som nic take nevypatrala.

petua
9. okt 2008

Misutovo:
Tak to "odesílání na soukromou kliniku", to jsem taky zažila, i když trochu jinak. Přednášela nám ve škole primářka stomatologie, vzala nás na kliniku atd. - a zrovna tam byly plný ordinace, kde pracovali medici. Na otázku, co když pacient odmítne ošetření medikem, co když chce ošetřit od "hotovýho" lékaře, nám odpověděla, že to má teda smůlu, že tohle je fakultní nemocnice a jestli se mu to nelíbí, tak ať jde jinam! 😠 😠 😠 - to je ale totální nesmysl a nikdy si to nenechte namluvit. Nikdo vás nemůže nutit nechat se ošetřit medikem, bez vašeho souhlasu nesmí ani nahlížet do dokumentace, prostě nic. Bohužel to spousta lidí neví a nechá si všechno líbit 😒 😠

prsky
9. okt 2008

misutovo...jedina sukromna porodnicka klinika bol Koch...ten je vsak momentalne nefunkcny a nevie sa, kedy, kde a s akym timom lekarov zasa zacnu rodit (vraj to uz ale nebude take "dostupne" ako to byvalo - predtym bolo okolo 20.000 za porod, v buducnosti to bude vraj pre zamoznejsie rodicky - ale to su len take dohady z hrnca "jedna baba povedala")

buffinko
9. okt 2008

edimon - to prirovnanie so stripterkou som pouzila kvoli tomu, ze podla mna vacsine prizerajucich a ani mne z odborneho hladiska to prizeranie nic neda a som pre nich iba "pacient" a "kus masa" bez pocitov. akoze ked maju biely plast, tak maju vsetci pravo cumiet na mna bez povolenia? kde je moje pravo na ochranu udajov? aj pri konzultaciach s inymi lekarmi by mal mat osetrujuci lekar moj suhlas.
a ze sa nestihnu vystriedat vsetci medici? myslis, ze nieco z takej vizity maju? drviva vacsina sa snazi zasit. a otazka - v zahranici su predsa tiez lekari, ti ako nadobudaju prax??? jednoducho maju iny model vzdelavania. ked to ide inde, preco by to neslo aj u nas?

jednoducho mi v nasom zdravotnictve chyba pocit rovnosti s "panmi" doktormi (cest vynimkam) a niekedy mam vazne pocit, ze ma beru ako cloveka s dgz. dement. pozostatok socializmu? odbornost a slusnost k pacientom, zachovanie ich intimity sa nevylucuje. aspon podla mna.

prsky
9. okt 2008

suhlas s buffinkom...co sa akoze 10 medikov stojacich v pozadi nauci z toho, ze sestricka odkryje rodicku, odhrnie pinzetou vlozku a lekar sa kukne? a keby aspon zatiahli nejaky zaves...a preco maju mat o mojom stave informacie tolki lekari a spoluleziace bez mojho suhlasu? a vobec...co som ja nejaky kus masa? pokusny kralik ci nesvojpravny tvor? ci z akeho titulu maju so mnou takto zaobchadzat? a to je len spicka ladovca podla toho co citam o zazitkoch z porodu a vlastnych skusenosti s nemocnicami 😠

zajo79
autor
9. okt 2008

prsky, kebyze odkryje....ale Ty musis cakat nachystana s vyhrnutou nocnou koselou a rozcapenymi nohami....a ked som ich instinktivne dala k sebe, v domienke ze ved nemusia vsetko vydiet, tak sestricka na plnu hubu zarevala: NOHYY OD SEBAAA.... tolko aspon moja skusenost...brrr, nikdy viac.

ono sa asi lady nepohnu, pokial si to zeny nechaju.....

prsky
9. okt 2008

zajo...sila..ako tak citam rozne fora, vacsina zien sa s tym zmieri, ze sak tych par dni to nejak vydrzim a skusim zabudnut...pripadne to nejakym sposobom ospravedlnuju - zaneprazdnenostou, vytazenostou, nizkym poctom lekarov na oddelenie, medici sa musia ucit atp...ja napr. nechapem ani ten pristup niektorych sestier a PA ze na teba pomaly jacia, ked nezvladas bolest a pritom by ti mohli pomoct nejakou ulavovou technikou alebo aspon milym slovom a pod...a ked este potom povedia, ze nemaju moznost spravat sa k pacientom ludsky, lebo musia v nemocke vyplnat kopec zbytocnych papierov 😕 ... to mi pride ako v skolstve ucky, ktore na vela veci povedia, ze za to nie su platene 😒 ...asi som fakt trhnuta idealistka, ale v zdravotnictve a skolstve by sa zislo viac ludi, co to tobia ako povolanie a nie ako zamestnanie

jahodka11
9. okt 2008

ahojte, tak moja skusenost: mala som problemy s kojenim a doktorka pred vsetkymi medikmi, ci co to boli, mi pozrela na prsnik a zacala natahovat bradavku.....no trosku ponizujuce.....co vam poviem.....este ze sme v nemocnici boli len 4 dni!

sisstin
9. okt 2008

medici se dívají na vložky proto, aby viděli, jak mají vypadat správné očistky..a naučit se, jak se snižuje fundus..tudíš si šáhnout na bříško..já na tom nic ponižujícího nevidim, někde se to naučit musej 😕 navíc se ptají, zda vám to nevadí..mně to teda nevadilo..a souhlasila jsem...ale chtěla jsem nadstandart, aby mi mezi nohy nečuměly ostatní rodičky..u doktorů je mi to fuk, je to jejich práce 😎

zajo79
autor
9. okt 2008

no ja som nato teda nezabudla,vycitam si to dodnes ze som nezareagovala inak ale tak ma to soklo,ze som fakt netusila odkial fuka......

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre