Neda sa nič robiť proti hromadným vizitám v pôrodnici?

zajo79
8. okt 2008

Inspirovana petusou, z temy Porodnica v Trnave sa pytam.....neda sa naozaj nic robit prit hromadnym vizitam v porodnici????

To vsetky mamicky,ktorym nam to vadi sa musime podvolit ostatnym spolutrpiacim a mlciacim mamickam???

Najde sa tu niekto ktory "rebeloval" v porodnici a odmietol sa zucastnit a na protest lezal zakryti paplonom?

Ved ak je nutne vysetrenie, staci lekar jeden. Niesom dobytok aby ma okukovala a ohmatavala tlupa ludi...

Podpori ma niekto? Pri prvom som bola taka soknuta ze som sa mlcky podvolila a bola som nasrata sama na seba, ze som nedokazala zo seba dostat ani slovko na znak nesuhlasu... teraz uz poucena ako to v nasich porodniciach chodi, som odhodlana odolat... a trvat si za svojim nazorom....

terezka044
14. apr 2009

peti dakujem, trosku si mi dvihla naladu ze ako to je realne naozaj - ze sice to je, ale s ludskym pristupom. uvidime no, ze ake to bude, ale na tej prvej velkej vizite (ak bude), tak tam si najprv kuknem jak sa spravaju k ostatnym. ak tam nabehnu medici, tak si navleciem nohavicky a baj baj odchadzam, kym neodidu oni z izby 😔 😝 😝

terezka044
14. apr 2009

teda myslim ako bez ohlasenia, ze ich tam dojde 10 a budu mi cumiet medzi nohy 😀

kveta
14. apr 2009

Petra1985, dať deväť smajlíkov do popisu vizity na gynde môže len skutočná optimistka /alebo exhibicionistka? 😀 /. Nie, robím si srandu, len ma pobavilo s akým nadšením o tom píšeš... 😉

petra1985
14. apr 2009

terezka pochybujem, ze ti budu vsetci cumiet tam🙂

kveta ja si to ani neuvedomujem ako pisem.. ja som zvyknuta pisat smajly a ked pisem tak ich tam dam a hotovo.. 🙂 mas rada matematiku? 😀

marticumacek
16. apr 2009

Já pořád nechápu,jak můžou vyšetřovat na pokoji,kde leží i ostatní pacientky?Nikdy jsem v nemocnici nebyla,tak toto by mě teda nenapadlo?! 😲

sisstin
16. apr 2009

martinacumacek: tak kvůli tomu jsem si přála a měla v porodnici nadstandart..tam jsi sama 😝 medici a podobně mi nevadí..vadily by mi ostatní ženský 😝

marticumacek
16. apr 2009

Právě!Je mi jasné,že mě lékaři musí prohlédnout.I teď v těhu chodím po všelijakých vyšetřeních.Je samozřejmé,že se musím obnažit.Ale jsem silně alergická na to,že by v místnosti byli i lidé,co tam nemají co dělat.Myslím další pacienty.Je mi proti srsti,aby cizí člověk věděl o mě nejintimnější údaje,diagnózu...Doktoři jsou odborníci a musí dodržet mlčenlivost.
sisstin:taky bych brala pokoj sama,ale asi záleží na štěstí. 😒

nikollette
16. apr 2009

Podla mna to každá prežije, a ked dojde domov si na to uz ani nespomenie, a takisto ani lekári a medici, ci ine zeny na izbe nebudu mysliet na vasu diagnizu, ci co ste mali medzi nohami, atd 😉 ani vas vas si uz nik nespomenie.. tych par dní vydrží kazda.. a to ja som tam bola o dost dlhsie kvoli malemu.. takze som zazila aj dve hromadne vizity 😝 ale vsetci boli slusny a nik mi nepozeral medzi nohy, okrem lekara.. ostatny stali v dverach a aj sa bali na mna pozriet.. 😀 kazda to berie prirodzene, a nema zmysel sa nad tym zamyslat a dedukovať ako tomu zabranit.. ja som sa toho tiez bala, noé tam mi to prislo také normálne,ani neviem 😅 hlavne ze som mala drobčeka pri sebe..

petra1985
16. apr 2009

marticumacek ale ved oni ti nebudu hovorit ako sa ti hoji alebo co.. ked bude problem iste ti to povedia a zachovaju sa diskretne a nie tam pred vsetkymi 😉 a k tomu pozeraniu sa medzi nohy my sme mali na nohach vzdy paplon a lekar len tak poodkryl nahliadol a bolo.. necumel nejak na to sak to vidi kazdy den.. a urcite sme neboli odhalene az po clenky zeby kazdy cucal co prisiel s nim.. 😉 a ver mi, ze ani mamicky co budu s tebou na izbe sa budu starat len a len o seba a o svoje🙂
a presne ako nikollette pise v tu ranu ked pridu vam to pride uplne normalne.. tiez sme mali hocijake hisaky predtym, ze co ako bude prebiehat uvidite vsetko bude dobre a potom sa budete cudovat, ze ste sa vobec nieco take tuna pytali 😅

sisstin
16. apr 2009

tak já bych taky přežila i ostatní, po porodu vás zajímají jiné věci..ale někdo je fakt hodně citlivej na soukromí a moc vhodné mi to před ostatními pacientkami teda nepřijde 😝 ..navíc já teda fakt musela ležet na posteli a mít roztáhnutý nohy každej den ráno 😕

alias313
16. apr 2009

ja som sa obavala tych vizit, ale boli v pohode, tiez ked boli velke vizity, tak vsetci stali pri dverach a len primar siel blizsie🙂)a na malych vizitach len doktor..takze sa to dalo v pohode zvladnut..a to som tam bola 10dni a dalo sa to prezit..neviem proste som to neriesila, je to ich robota a ked musis, tak musis 😉

sisstin
16. apr 2009

alias: mně nevadí doktoři..ale ty ostatní ženský..jak by ti bylo, kdyby jsi šla na gyndu..a místo v čekárně by ostatní baby seděly v ordinaci a vejraly 😝 to je naprosto to samý..jak kdyby těhotná nebo čerstvá matka nebyla člověk..ale nevim co..se mi stalo, že jsem byla už po termínu v rizikový poradně...a po vyšetření jsem najednou nevěděla, kde mám věci..jestli kabinka číslo 1nebo 2..a doktorka mi říká, to je jedno..tak tam někomu vlezete..maminky jsou zvyklé 😠

vinifera
17. apr 2009

Sisstin. Ked som bola na poslednej prehliadke u svojho predošlého gynekologa tak som tam bola nahatá(úplne lebo chcel robiť komplet prehliadku) a vtedz prešli tou vyšetrovacou miestnosťou traja ľudia. V podstate len prechádzali do tej kutice, kde pijú kávu. Im teda bolo šumafuk, že ja som nahatá ale mne to jedno teda nebolo☹ Fakt mi bola príjemnejšia vizita v nemocnici. Tam pokiaľ si nemala zdravotné komplikácie tak bola vizita asi tak dobrý den a dovidenia. Akurát prievan ostal🙂) Na malej vizite bol len lekár a jedna sestrička. Na veľkej vizite tuším dvaja lekári. "odklápali" mi vložku len raz. To bolo pred odchodom. Či to tam dolu mám všetko OK a môžem ísť domov. Ja viem, že niekde sa mladý medici a sestričky učiť musia. No v Čadci teda zjavne nie. 🙂))Tam to bola ťažká pohoda. 😀

betelgeuzz
18. apr 2009

Vinifer a tobě to příjde jako normální? I pacient má snad nějakou důstojnost. Neberte si to osobně, ale příjde mi, že Slovenky si toho nechají líbit daleko víc. K doktorovi se tam vzhlíží jak k Pánu bohu, a když řekne, že tam má člověk chodit nahý, tak chodí a ani nepřemýšlí, jestli je to nutný. v ČR se už naštěstí blížíme víc západu a člověk si tady nenechá všechno líbit. A jak to tady čtu, tak k těm hromadným vizitám se opravdu tváří benevolentněji Slovenky.

petra1985
18. apr 2009

no co uz s tymi vizitami si nepomozeme.. keby tak mali kazdu pacientku osobitne rano brat do ambulancie a pozriet ci to tam dolu ma ok tak by asi cele 3 dni nic nerobili len vizitovali..

vinifera
18. apr 2009

betelegeuzz. Ved práveže mi to normálne neprišlo. Preto som písala, že môj bývalý gynekológ. V piatom mesiaci tehotenstva som od neho odišla. Toto už bola čerešnička na torte ktorú som nedokázala prekusnúť...

martao
18. apr 2009

Mne to bolo v podstate jedno. Vadilo mi to pri dlhšom pobyte, ale nie tak doktori ako ostatné pacientky, hlavne nové. Tie načúvali, prečo vlastne sme v nemocnici. Bolo to trápne. Inak lekári a sestričky boli celkom fajn.

U mojho gynekológa sa mi nič také ako vinifere nestalo. Má to vymyslené super. Kabínky sú v miestnosti so sestričkami až potom prejdem k nemu. Má zvlášť ordináciu, tak sa bavím len s ním. Vobec nieje počuť o čom sa bavíme. U predchádzajúceho sedel pri dverách, keď ich nezavrela, tak to počuli všetci.

sophie1981
18. apr 2009

ahojte.....mne osobne vizity nevadili...ani doktory, medici (ved sa musia niekde a na niekom ucit), a co sa tyka "spolubyvajucich", tak mne to ani neprislo na rozum pocuvat ich diagnozy.... 😕 ...a vlastne ved vsetke smeboli po porode, zosivane vsetke rovnako.....ale taktiez aj ked som lezala na gynekologii tak mi to nejak neprislo ze niekto vie moju diagnozu...ved aj tak kym sme tam na izbe lezali, kazda sme si vraveli s akym problemom sme tam prisli......ja neviem, no mne osobne vizity nevadili.... 😨

luciauk
18. apr 2009

terezka, presne tak. nejde o medikov, ale o prístup. mňa keby sa opýtali, v súkromí by prišiel medik a bolo by.ale na môj prvý pôrod sa prizerali nejaké upratovačky alebo kto to bol. ako keby sa nechumelilo. chovanie personálu pod úroveň. a to vrátane primára, z ktorého sa idú všetci pokakať, aká je kapacita.
teda, ako píšeš, po svojich skúsenostiach zo zahraničia by som teraz určite vstala a odišla, ale vtedy som bola také ucho, bála som sa ozvať. teraz ked som na slovensku a potrebujem niečo riešiť s lekármi, tak sa vôbec nebojím povedať svoje, vyžiadať si vysvetlenie, opýtať sa na cenu daného zákroku alebo lieku...potom sa aj bavia na úrovni, lebo vidia, že si nedám po hlave skákať.
no, a platiť za to, aby sa so mnou bavili slušne??? smutné. ja som bola s dieťaťom v nemocnici, kým neprišla známa primárka z iného oddelenia, tak s nami bolo zaobchádzané hrozne. od momentu jej príchodu sa zrazu všetko dalo...ešte smutnejšie...

luciauk
18. apr 2009

a ktorási ste spomínali missed abort...spôsob, ako to oznámili mne a mnohým iným je na zaplakanie. mne bolo povedané, načo si robím tak skoro test, o ničom by som nevedela a bol by pokoj. teda, nebolo mi to povedané, to si dotyčný lekár len zahundral popod nos. kamarátky zažili ešte horšie, na chodbe boli označené prstom : to bude kyret, to bude kyret aj toto 😲 😲 😲
v anglicku mi to povedali v samostatnej miestnosti, doktorka ma chytila za ruku a bolo mi všetko do podrobna vysvetlené. do karty mi bolo zapísané " lost the baby" tak krásne a odvtedy všetok personál, ktorý čítal môj zdravotný záznam, vyjadril svoju ľútosť aspon pár slovami. ľudský prístup je zadarmo...

no, ale to som trocha odbočila 😅

stut
4. júl 2009

zastavme protipravne hromadne viziti

stut
4. júl 2009

hromadne vizity hrubo porusuju medzinarodnu deklraciu ludskych prav :staty kbse sa zavezuju chranit osoby pred akou kolvek psichiatrickou alebo inou lekarskou praxou ktora porusuje ludske prava a zakladne slobody a primat ucinne opatrenia aby sa zabranilo takejto prayy a aby bola potrestana h.v. dalej porusuju e.u chartu prav pacienta pravo na intimitu sukromie a dostojnost dalej porusuju ustavu s.r. pravo na sukromie a dostojnost dalej porusuju zdravotnicky zakon 576/2004 §11 pismeno a pacient ma pravo na dostojnost pri osetreni vysetreni ako aj pri chyrurgyckych zakrokoch rodicke nie je nadriadena ani sestra ani doktor ba dokonca ani primar rodicka je slobodny obcan s.r tieto prava jej zarucuje ustava s,r .aj v zdravotnickom zariadeni v pripade ze popieraju vase prava zozente si pravnika a dajte podnet na gen. prokuraturu za popieranie ludskych prav zapojte do toho media aj manzelia by sa mali starat o to co sa tam svami roby som chlap ale ked moja manzelka rodila pred 20 rokmi ponizenie s h.v. som citil aj ja a 20 rokov kvoli tomu kludne nespim a ked citam toto zufale volanie pnizenych zien o pomoc mozem povedat zastavme spolocne hromadne vizity pomozte mi zakladam hnutie za dostojny porod nie som ziadny uchyl svoju manzelku lubim ako v prvy den aj po 20 rokoch manzelka povedala ze vtedy bola mlada a neskusena ale dnes by tych panov poslala niekde kto hrubo porusuje ludske prava nezasluzi si nosit biely plast prestudujte si zdravotnicku etiku zdravotnicky pracovnik sa nesmie znizit k hrubemu alebo nevhodnemu vystupovaniu voci pacientovy oslovme vsetky nemocnice na zrusenie protipravnych hromadnzch vizit aj regyonalne urady pre ludske prava vela stastia kliknite si prispevok ponizenie na gynekologyy zenam vadi pritomnost medikou

stut
4. júl 2009

clanok 23.4 mezdinarodna deklaracia ludskych prav zakazovat mucenie a ine sposoby kruteho neludskeho alebo ludsku dostojnost ponizujuceho zaobchadzania a trestania a primat ucinne zakonodarne,spravne sudne a ine opatrenia na zabranenie takejto praxe a jej potrestanie to sa zavezuju staty kbse cize nas pravny a demokraticky stat by sa mal postarat o zrusenie p.h. v. na g.p. oddeleniach a vinnikov trestat sice mozu byt odbornici aky chcu nedovolme im slapat po ludskych pravach su len poskytovatelia nejakej sluzby za ktoru im vasa poistovna zaplati gynekolog nie je boch v restauracii vas tiez nemoze ciasnik nutit jest pokazene jedlo nechali by ste si to odmietnite hromadne vizity a podajte trestne oznamenie za psichycke tyranie a ponizovanie vizita sa da urobyt s jednym lekarom a sestrou tak aby na velkej vizite bola zachovana dostojnost ale hromadne vizity su v gynekologyy oblubenou disciplinou a narodnym folklorom a na zaver sa chcem ospravedlnit vsetkym lekarom ktory dodrziavaju prava pacientov spravaju sa k rodicke ako zivej bytosti ktora na svet privadza novy zivot vela stastia vam a tych druhych ber c.

stut
5. júl 2009

ziadame ministerstvo zdravotnictva aby s okamzitou platnostou zastavilo porusovanie ludskych prav hromadnymi vizitami kazdy priemerne inteligentny clovek vie ze rodicka po porode je velmi zranitelna a mozu sa dostavit aj poporodne depresie tak ju este chcu dorazit aj hromadnymi vizitami vetsina zien to povazuje za psichycke tyranie a ponizovanie niektori lekari s tim nevedia prestat posledne vyskumi dokazali ze u vetsiny tychto ludi sa prejavuje v silnej miere sindrom dominancie a nadradenosti samca vypliva to uz z toho ake povolanie si 22 rokoch vybrali preco je zien gynekologyciek malo lebo si toto povolanie vybrali z uprimnych dovodov este sme nepoculi ani jednu serioznu odpoved preco prave gynekologia az na jedneho profesora ktory odpovedal bol som ako medik na gynekologii a velmi sa mi to zapacilo teraz tim zijem a neustale sa vzdelavam odpovedal rovno ako chlap no ini tvrdia co je krajsie ako privadzat na svet deti to je pokrytectvo preco si to iste nepovie taky isty pocet mediciek ako medikov odmietnite hromadne vizity nedajte sa ponizovat zdravotnicky pracovnik vas nesmie k nicomu nutit je to vase telo vy rozhodnete komu ho ukazete pokial ste podpisali informovany suhlas mozete ho slobodne odvolat z.z 576/ 2004 prestudujte si europsku chartu prav pacienta pokial idete rodit pre istotu si zozente cislo aj na dobreho pravnika nase hnutie za dostojny porod pouzije vsetky zakonne prostriedky na zastavenie tejto protizakonnej cinnosti na gynekologii trpime legalne porusovanie zakonov

agatkag
5. júl 2009

v auguste sa chystám rodiť v Trenčíne, neteším sa na vizity, ale takúto paniku by som tu nešírila. Len to nás prvorodičky znepokojuje. V prvom rade, milý stut, by som riešila svoj pravopis, byť tebou. Je to hotová katastrofa..

pink_lady
5. júl 2009

agatkag moje slova 😀 sut akoze ak ty si medik tak ja som ...pretoze uz aj normalny priemerny clovek vie s akymi i/y sa pise gynekologia 🤐 😎 a celkovo ak si chlap tak na gynekologii lezat nebudes takze ti to moze byt jedno...

miskinadamko
5. júl 2009

agatkag suhlasim 😀 , pre mna su fakt nepochopitelne tieto stresy, pre tých doktorov je to ako keby sa vam pozeral do ust, a co sa týka ostatných mamiciek tak neviem v ktorewj porodnici je na izbe niekolko mamiciek, vzdy byvaju tak 2 -3 a je fakt smiesne aby ked vas doktor pozeral nejaka mamicka vam tam nakukala 😒 . a ak sa aj stane ze pride na vititu viacej ludi a je vam to neprijemne tak snad kazda ma jazyk a staci slusne poprosit ze tolko ludi vam vadi, urcite to pochopia a zostane tam len doktor popripade sestricka nie tam cucat a potom na forach mat silne reci.
bettelgeuz ty si radsej davaj vacsi pozor co tu pises 🙄

nikollette
5. júl 2009

Stut 😀 😀 😀 😀 😀 aale prosím ťa, dejú sa aj horšie veci, ako to že sa o vas lekári starjú, tým že vás kontrolujú, a že sa učis aj noví medici, mýlím že je to nutné... veď bez toho by nemohli byť budúci lekári.. tak čo...

nikollette
5. júl 2009

Ja som to tiez pred porodom brala horsie, stresovala som sa, ake to bude trpané atd.. ale tam som to brala inak, a myslím ze aj iné mamicky.. kazda sa tam vytešovala z bábatka...

ivella
5. júl 2009

preboha,to co?ved na vizitach to vypada asi tak,ze kazda lezi na svojej posteli a tym padom aj keby chcela tak nevidi nikomu nikde
a je to otazka par sekund 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre