Nemocnica (pôrodnica) je ďaleko od bydliska

bom123
30. máj 2020

Ahojte, rodila už niektorá tak, že museka ísť cca 60km za nemocnicou? To znamená, že hodinu cesty jej to trvalo? Ako ste to zvladli? Kedy ste vyrazili z domu? Nemali ste strach, že sa zaseknete niekde alebo tak? Bezproblémovo ste to zvládli? Dúfam, že sa tu nájde niekto kto mi vie vtom pomôcť.

bom123
autor
31. máj 2020

@gabikula toto bola chyba doktorky, že si tak dopadla. Mala ťa riadne vyšetriť predtým ako ťa pošle domov. A načo ti dávala buscopan, keď si mala očividne už začínajúce kontrakcie. Škoda, že si tak dopadla. Mohla si mať kludnejší pôrod. Ale je to len môj názor.

bubuzu
31. máj 2020

@bom123 ahoj,ja som isla rodit do ciech,v mojich predstavach som sa videla ako tam v klude rodim do vody,vsade pohoda,....nakoniec som v nedelu poobede zacala mat slabe ale pravidelne kontrakcie,tak sme podvecer nasadli do auta,prisli tam a po vysetreni kde mi povedali,ze mam este cas,sme si tam s partnerom nasli ubytovanie,ja som si prezila brutalnu noc silnych kontrakcii a rano po sprche som tam na izbe v hoteli zacala tlacit... 😂 v aute som uz tych 15 minut pocas cesty do porodnice nedokazal sediet,tak som vzadu klacala na zemi...po prichode tam sa mi za tri hodiny maly narodil...takze to este trvalo,ale sla by som znovu...dobra porodnica je dobra porodnica

tenerifka
31. máj 2020

@bom123 my tu mame na ostrove jednu jedinu nemocnicu a vtedy som to mala po este starej ceste cez 80km, rodila som tretie dieta a tiez mi nebolo vsetko jedno, o 1 v noci mi zacali slabe mini kontrakcie, o cca 2 sme vyrazili, prisli nieco po 3, bola som len na 2 prsty, pred 4 mi PA praskla vodu a dcera sa narodila o 4,30. Ja som nemala na vyber, ale ak by bola nejaka nemocnica blizsie, volila by som tu

bom123
autor
31. máj 2020

@bubuzu v Čiech by som chcela aj ja rodiť, ale to mám už fakt ďaleko. Tam je naozaj super. Známa tam rodila a tiež len chválila. Ale neviem presne, že v ktorej rodila.

simca06022011
31. máj 2020

Pôjdeš na kontrolu pred porodom niekoľkokrat, tam sa na takýchto veciach ako či ťa hospitalizuju s nepravidelnymi kontrakciami, kedy ísť, kedy prist... Dopredu netreba stresovať, ale treba ist podla mňa čím skôr, nečakat na neviem co a stihnete dôjsť 😉.. Ved sa môže hocičo skomplikovať. Ja som furt mala takéto dotazy a stresy, ešte aj "co keď bude veľa snehu" 😂 a nakoniec som skoro mesiac v tej nemocnici ležala pred porodom, čiže žiadna cesta sa nekonala😂

bom123
autor
31. máj 2020

@simca06022011 fíha, ale nakoniec všetko dobre dopadlo?

lavia
20. jún 2020

@bom123 mne trvala cesta do pôrodnice cca dve hodiny, ale veľmi som chcela ísť do danej pôrodnice kvôli pôrodu po sekcii a tiež som si vravela, že keby niečo, po ceste je iná celkom fajn pôrodnica. Pôrod trvá zväčša viac hodín, takže na to som sa spoliehala. Vyrazili sme hneď ako mi začala odtekať plodová voda, kontrakcie som nemala, a napokon som porodila po dvoch dňoch 😂

bom123
autor
22. jún 2020

@lavia jej, super. Už len dúfam, že aj mne začne s odtečením plodovej vody a až neskoršie kontrakcie. Vtedy budem istá, že to je ten moment 😁

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre