Plánovaná sekcia v Nitre - skúsenosti a priebeh

silvikaa
4. feb 2013

ahojte maminky,chcela by som sa informovat na priebeh, postup planovanej sekcie v nitre. ako to cele prebieha, co ma caka predtym , potom. kolko ste boli v nemocnici? kedy vam priniesli nastalo deticky po sekcii? mali ste na vyber anestezu? ....a tak....proste vsetko. dakujem za kazdu informaciu🙂

aristka
4. feb 2013

do nemocnice prídeš deň pred sekciou,ráno dostaneš klyzmu,neboj sa nie je to nič strašné,potom pôjdeš na pôrodnicu ,tam ťa zacievkujú,dá sa to vydržať,zaistia ti žilu,dajú ťa na operačku ,pichnú ti spinálku,čo ti aj ja odporúčam,vydezinfikujú ti bruško,medzitým ti znecitlivie od pol pása dolu,je to zvláštny pocit,ale nič nepríjemné,vyberú bábetko,ukážu ti ho,teba zašijú,dajú na pooperačnú izbu,kde budeš 1 hod.a potom na izbu,bábetko ti prinesú čo najskôr na priloženie,ty budeš musieť 12 hod ležať a budeš aj rada,len jedno ti odporúčam ,na odd.dostaneš inj.na sťahovanie maternice,vypýtaj si predtým tabletku od bolesti lebo inak ťa tie sťahy budú sakramensky bolieť.Ničiho sa neboj,všetko sa dá vydržať a budeš mať krásne bábetko 😉

micicka
4. feb 2013

Ja som mala planovanu sekciu, ale mala isla von aj tak neplanovane este trochu skor 🙂 takze uz som bola v nemocke par dni. No ale postup,asi takyto:
Nejake infizky na izbe, potom klystyr - nic strasne, myslela som si, ze je to horsie, bala som sa ze nedobehnem, tak som stepovala pred wc, ale nebolo treba 😀 potom mi tusim este dali hejaku infuzku, previezli na predoperacku, tam mi dali cievku. Sice som zistila az neskor co to bolo, lebo sak nepovedia ti co robia, ale nic hrozne. Potom sup na operacku, kde uz boli vsetci nastupeny, v sede mi pichli spinalku, nikto sa ma nepytal co si zelam, ale ak by si bola velmi proti, urcite sa da dohodnut. Este predtym sa vyplnovalo nejake tlacivo k tejto spinalke, mozno tam bola spomenuta volba druhu anestezi. Pocas uspavania casti tela sa so mnou anesteziologicka rozpravala, ze co sa bude diat, ako mi bude a pod. Bolo to super, lebo som vedela co mam cakat. Potom vyberu babatenko, rychlo ti ho na ceste z bruska ukazu. Ked je babo zabalene, moze ho okuk a pofotit tatko. Potom pocas zasivania priniesli malu aj mne ukazat, dala som jej pusu a pohladkala ju - a rozplakala som sa od stastia 🙂 potom ma previezli na pooperacnu izbu, ja som tu bola az do druheho rana, kedze uz nemalo ziadny porod, mne dali automaticky injekciu proti bolesti, aj nieco na spanie a aj sa chodili pytat ako mi je, ci mi nemaju este nieco pichnut. Jaj a prisiel ma aj muz pozriet, mohli sme kludne hodnu chvilku byt spolu. Malu mi priniesli azna druhy den, aj ked povedali, ze prinesu ochvilku, vobec neviem preco. O 24 hodin od zakroku ma sestricka odprevadila do sprchy apotom som uz pomaly trenovala vstavanie a chodenie. Malu mi doniesli az na druhy den, len prilozit na chvilku a zobrali ju prec, az na poslednu noc som ju mala pri sebe.
No ako obsirne som to napisala, a aj tak to urcitr este nie je vsetko, ak chces este nieco vediet, pytaj sa.
Aha, je dobre doniest si vodu vo flaskach so sosacikom, lebo by si sa nemala hybat a takto sa lepsie pije 😉

silvikaa
autor
5. feb 2013

velmi pekne vam dakujem za vase skusenosti. potom pridam aj svoje 🙂 mam za sebou uz dva spontanne porody, tak teraz sa troska bojim. ja chcem urcite celkovu narkozu, tak snad ich ukecam. este sa chcem spytat, ci bolia tie injekcie na stahovanie maternice ?

aristka
6. feb 2013

ako anestetická sestra ti odporúčam nedávaj so celkovú anestézu,budeš mať dosť rýchlo po prebudení veľké bolesti aj napriek analgetikám a je krásny pocit ,keď počuješ svoje bábetko ako zaplače a keď ti ho ukážu veľmi sa ukrátiš,ak by sa niečo dialo počas sekcie,zle si to znášala do sekundy spíš,bezbolestne,ja som mala 1 spont.pôrod ,potom sekciu v epidurálke a druhú sekciu v spinálke a veľmi si chválim,takže aj ako sestra ,ktorá s tým robí a mám to aj na sebe odskúšané ti odporúčam spinálku 😀

silvikaa
autor
6. feb 2013

....lenze ja sa tej spinalky priiiiserne bojim.....☹ som totalna padavka, co sa tyka takychto veci a ta predstava vpichu do chrbta....no asi by som umrela🙂

danjelca
6. feb 2013

@silvikaa že vpich do chrba to ani nezaregistruješ pomaly🙂

aristka
6. feb 2013

@silvikaa ani ja nie som žiadna hrdinka,ale nie je to také strašné a je to rýchlovka ,mňa viac bolela chiraflexa v žile ako celý proces pichania spinálky a na gyn.zväčša dávajú najlepších anest.,ktorí majú veľkú prax v pich spinálky,moja skúsenosť aj z praxe,takže o inom ani nerozmýšľaj

erikala
6. feb 2013

@silvikaa Ahoj, ja som tyzden po sekcii, sice nebola az tak planovana, ale nakolko Alexej bol vacsie babo a ja som sa tyzden po termine vobec neotvarala lekari sa rozhodli pre sekciu. Dozvedela som sa to o 8.45 a o 11.40 bol maly na svete, takze nastastie som nemala vela casu nad tym premyslat. V podstate vsetko prebieha tak, ako baby pisali, osobne som vstavala po 24 hodinach a bol to asi najtazsi akt vsetkeho. Pred operaciou sa ma pytali, ci si zelam celkovu alebo spinalnu anesteziu, vybrala som si spinalnu a aj napriek tomu, ze vpich nebol naozaj prijemny, vobec to nelutujem, pretoze ten pocit, ked som pocula maleho po prvykrat zaplakat a ked mi ho polozili na rameno by stal aj za 1000 takych vpichov 🙂 Znama mala celkovu anestezu a ked sa prebrala, tak presviedcala sestricky, ze tehotna nebola a ziadne dieta nema..a to by som fakt nechcela zazit..Rozhodnutie je samozrejme na tebe, ja sa teda bolesti bojim, co spozorovali aj vsetci, ktori sa nachadzali v operacke a prezila som..naozaj sa to da zvladnut. Drzim ti palce!

micicka
6. feb 2013

@silvikaa vpichu sa nemusíš báť, na mne dokonca trénovala asi nejaká mladá dr, a tej to moc nešlo, tak nastúpila skúsená. jasné, že tá skúsená dr mala aj pred tým všetko pod dozorom. a vôbec to nebolo také hrozné. mne keď vyberali znamienka, a umŕtvovali mi to okolie, tak to bolelo oveľa viac, takže hlavu hore 😉
tiež si myslím, že to stojí za to, počuť a vidieť hneď svoje bábo.
ale ak si netrúfaš, tak to nesil 😉 v kľude pouvažuj a rozhodni sa 🙂

silvikaa
autor
7. feb 2013

vsetkym vam velmi pekne dakujem za vase nazory a postrehy, kludne piste dalej, budem len rada 🙂 buduci tyzden idem na predoperacne a aj za anesteziologom, uvidime, ako sa dohodneme.urcite napisem aj ako dopadla moja sekcia.....verim, ze to zvladnem.ved co by sme pre tie nase deticky nezvladli, ze?

erikala - ty mas taku cerstvu skusenost tak sa spytam teba....kedy ti dali babatko nastalo na izbu? kojenie sa ti rozbehlo v pohode?

nanulik
14. mar 2014

ja som prisla v den sekcie. nemali volnu postel tak mi volali domov s instrukciami, rano som prisla na prijem urobili vysetrenia, papierovacky, klystir a poslali ma na vzdycharen . o chvilku prisla sestricka a brala ma do inej izby, napojili cievku, vyzivu do zili ( kym sa im to podarilo pichli ma sedem krat, ) a dalsie papierovacky, este prisla anesteziologicka a potom sa islo na sal, napichla mi spinal (podarilo sa na treti krat lebo som sa od strachu klepala ako ratlik) inak bolo to velmi prijemny pocit ked to ucinkovalo. uzasne teplo v nohach som citila. potom prisli dr. robil ma primar a chladekova. on sa ma pyta ci nieco citim a presiek mi ako keby perom po kozi, kricim ano citim ze ste mi presli niecim po bruchu este ma nerezte, a on ze uz som otvorena 😲 no reku super. anesteziologicka bola velmi prijemna stale sa so mnou rozoravala a hovorila co robia. zakrok nebolel ale citila som ze so mnou hybu.trvalo to asi hodinu. potom na pooperacku, umyli ma dali lieky a mobil do ruky
moja rada treba si kupit vodu v malych flasiach so sosacikom. ja som mala 2l flasu a nemohla som sa napit. no a co mi vadilo, ze z klimy bolo citit smrad z fajcenia.
dieta na izbu davaju ked nemas ziadne hadicky.

nanulik
14. mar 2014

@silvikaa co sa tyka tej spinalky ono to neboli, to len ja som sa naozaj triasla a dr, sa nevedela trafit, ani ta umrtvovacia injekcia ma nejako velmi nebolela.

petus89
22. mar 2014

ja idem budúci týždeň tiež na planovanú sekciu a veľmi ma zaujíma, či môže hneď potom byť pri mne partner či ho zavolajú resp. pustia ku mne? alebo tam musím byť úplne sama. ďakujem za odpovede 🙂

vladka.t
4. sep 2014

ahojte, chcem sa opytat, ked ste mali planovanu sekciu,platili ste nejake poplatky?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre