Platí sa za epidurálku?

karin_kayka
17. sep 2020

Ahojte, budem rodiť prvýkrát a premýšľam nad epidurálkou. V cenníku nemocníc (GA aj TT) je uvedený poplatok za túto ,,službu'', ale inde čítam, že by to spoplatnené nemalo byť. Viete mi teda niektorá povedať ako to v skutočnosti je, resp. či to prepláca poisťovňa?

marci77
17. sep 2020

nie, je zadarmo
dakedy davno sa platila, ale Drucker to myslim zrusil
ani tatko pri porode sa neplati, co sa dakedy platilo

a epiduralku musi schvalit lekar, inak vam ju nedaju
napr. ze pridete, ked uz ste otvorena na 6cm a viac, vtedy myslim nepichnu

veronikaszabova
17. sep 2020

@karin_kayka nie su nahodou zadarmo len vo fakultnych nemocniciach?

marci77
17. sep 2020

aha, no to nie som si ista, ale napr. v BA nemocniciach napr. na antolskej, kramaroch sa urcite za nu neplati
treba sa informovat v tej ktorej nemocnici, kam chcete ist rodit

natalia1619
17. sep 2020

@karin_kayka zadarmo je to len v statnych nemocniciach. Ja som minuly rok rodila v To aj tam to patri pod Svet zdravia a poplatok bol 150€

ukulela
17. sep 2020

@karin_kayka zadarmo je len v štátnych nemocniciach, teda tých koncových, fakultných. Celkom na pi*u nespravodlivosť. Nuž, výzva pre p. ministra ....

e1i
17. sep 2020

@karin_kayka je to tak ako píše veronika, v TT nebudeš platiť lebo patrí pod MZ SR, v GA ano

nykkushka
17. sep 2020

Bezplatná je len v štátnych nemocniciach, v sieti Svet Zdravia sa platí poplatok 150e, nejaká čiastka ide anestéziológom a niečo gyndošom. Je potrebné pred porodom absolvovať sedenie na anestéziologickej ambulancii kde vás o postupe rizikach atď pozícia a vypisu papier, ze keby rodite, chcete epidural. Platí sa zaň, vtedy keď sa zavedie a podá prvá dávka 😉

misana84
17. sep 2020

ak Ti možem poradit nedavaj si ju ani...ja mam prah bolesti nulový a prežila som to...radsej si daj rajsky plyn- entonox je to bez rizika, oddychnes si medzi kontrakciami a dokonca bude aj sranda :D stoji to 50€

veronika180384
17. sep 2020

@karin_kayka presne ako píšu baby. Pokiaľ je to štátna nemocnica, neplatí sa nič. Ja som rodila v BA-Ružinov. Mne ju pod 5cm nedali, lebo by vraj mohla spomaliť pôrod, ktorý aj tak bol pomalý, ale ako mi ju pichli, necítila som nič, čo sa týka bolestí. Nakoniec som síce skončila akútnym CS, ale ani po odznení epi som necítila veľa bolesti na to, že som mala 7 porušení tela. Ja som iba podpísala papier, keďže v čase korony prednášku o epi nerobili, ale v nemocnici za mnou prišla anesteziologička a všetko si so mnou prešla.

renatka1985
17. sep 2020

v nemocniciach, ktore patria napr pod Svet zdravia sa za epi plati,

jullietka
17. sep 2020

@karin_kayka zadarmo je iba v statnych a fakultnych nemocniciach. V sukromnych sa za nu plati. U nas sa za nu plati,aj za otca pri porode

nykkushka
17. sep 2020

@misana84 ona sa nepýta či si dať alebo nie 🤦‍♀️. A mňa by zaujímalo, prečo NIE, keďže ja mam vo svojom okolí rodičky, ktoré to tiež striktne odmietali, nakoniec si ho dali pichnúť a nevedia si to vynachváliť.

alikal
17. sep 2020

v piestanoch sa dva roky dozadu platilo 80eur za nu. otec pri porode 20, zisti si v konkretnej porodnici kam chces ist rodit

c_est_la_vie
17. sep 2020

Este k rozdielu medzi TT a GA- v TT ma neustale nejaky anesteziolog pohotovost a pokial zrovna nebudu operovat hromadnu havariu 30 ludi tak tam bude k dispo. V GA si platis a nemaju anesteziologicku pohotovost, tak sa moze stat ze si vybavis poucenie a nebude ti ju mat kto pichnut. Plus si priplatis.

karin_kayka
autor
17. sep 2020

Tak už v tom mám trochu jasnejšie, ale príde mi to nespravodlivé :-/
Tie čo máte skúsenosť s Trnavou, boli ste spokojné celkovo?

michaella24
17. sep 2020

Ja som mala rodiť v Galante, lenže to funguje tak, že ti ju s najväčšou pravdepodobnosťou nebude mať kto pichnúť. Plus je tam spoplatnená. Svet zdravia je súkromná pôrodnica. Takže po tej informácii "bez epidurálu ani neroďte" a "vypýtať si ju môžete pred pôrodom, len či vám ju bude mať kto pichnúť", som sa rozhodla rodiť v Trnave. Síce treba absolvovať poučenie o epi s anesteziológom, konkrétny sa dokonca dá aj zazmluvniť za 50€, no pichnúť mi ju má kto aj bez toho počas celého dňa a nemusím sa spoliehať, že zrovna bude mať mať službu. Takže nakoniec idem rodiť do Trnavy a v Galante nech si robia srandu z niekoho iného 🙂😉

misana84
17. sep 2020

@nykkushka akože :D tak nech si da, mne je to jedno ...tak trosku do toho vidim a nebudem tu niekoho presvedcat a natahovat sa s Vami

c_est_la_vie
17. sep 2020

@karin_kayka ja som tiez zvazovala GA TT a vyhrala TT. O peniaze mi neslo, ale ozaj som chcela mat k dispo epidural a ci uz recenzie tuna alebo mojich kamaratiek boli v prospech TT. A podla poradni a pouceni som zatial spokojna, velmi profesionalny a mily personal. Zariadenie nic moc, ale teraz rekonstruovali kupelky a izba sa mi snad ujde nadstandard.

Cena je v TT tiez priazniva, ked som si porovnavala vsetky sluzby co chcem ( epi, zazmluvneny porodnik, otec pri porode, nadstandart ) tak je rozdiel 200-300 eur. Ale to ozaj nebolo rozhodujuce, ja chcem hlavne dobry a odborny personal a epi ak bude ta bolest hrozna, zvysok je len bonus 😀.

A byvam v TT takze pre mna je i doprava super. Rada dam blizsie info po porode ;).

katka2505
17. sep 2020

Zadarmo je to len v štátnych nemocniciach.Mňa to zaskočilo pred 2 rokmi,keď som rodila a mal byť otec pri pôrode zadarmo a normálne sme za mužovu prítomnosť platili.Nešlo mi to do hlavy,tak som to hľadala po internete a vyhodilo mi,že zadarmo sú len štátne.

nykkushka
17. sep 2020

@misana84 ja do toho vidím viac ako trošku, keďže s tým robím, preto sa pytam. Keďže nam to aj na predporodnych kurzoch doporučovali🤦‍♀️😂

misana84
17. sep 2020

@nykkushka a nas zasa odhovarali. vec nazoru....

karin_kayka
autor
18. sep 2020

@c_est_la_vie Mna by nezabilo tych 200e, ale ked ich nemusim platit, tak nezaplatim len pre to, ze sa mi to zda naozaj pritiahnute... :-/
Cim dalej, tym viac zvazujem TT.
Ked pises, ze po porode, cakas babo momentalne? Kedy mas termin? 🙂

c_est_la_vie
18. sep 2020

@karin_kayka no oficialne to mam v polke oktobra, ale realne sa uz otvaram, tak mozno o tyzden, dva.
Kludne sa mi potom ozvi, napisem co a ako bolo.
Len ti odporucim prihlas sa uz v takom 32 -33 tyzdni na poucenie na epi, cca na 37 tyzden tehotenstva ( to uz by si mala mat i odbery urobene). Lebo ked to zacnes riesit oficialne po 36 ked skoncis u tvojho gynekologa tak uz nemusi byt volny termin do tvojho porodu. Kvoli covidu obmedzili kapacity a na termin sa caka mesiac. Mozes prist i bez objednania ale to si kludne pockas v cakarni aj 4-5 h kym vysetria objednane.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre