• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Poradňa s Dr. Lánim. Akého pôrodníka v Žiline vybrať?

11. júla 2009 
Ahojte,
Prosím poradte! Prave som sa pristahovala do ZA. Prve dieta som rodila v inom meste a tu vobec neviem, ako to chodi. Chodim do poradne ku Dr. Lanimu, na sono vo vyssich tyzdnoch som chodila do polikliniky Bratislavska k Dr. Visnovskemu. Chcem sa vas opytat, tie ktorym sa uz blizi termin, ako ste to tu v ZA riesili? Ako vyzera zazmluvnenie lekara k porodu a koho ste si vybrali?? Uvazovala som chvilku este nad Cadcou, ale kedze dcera bude mat v case tohto porodu 3roky a nemam ju kde nechat na tie 3-4 dni, lebo starí rodičia nevladzu, pripadá mi schodnejsie, aby som rodila tu a manzel sa pocas tych dni staral o malu a mohol za mnou aj prist.
tesim sa na vase skusenosti a rady.
Dakujem.
19. jún 2009 o 18:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj Violetky1 ja to mam uz za par ale ani pri prvom dietati ani teraz som si lekara nedohodla. A prve dieta som rodila v MT a teraz idem do ZA, ciastocne aj z dovodu ktory mas aj ty. V sucastnosti je to v Ziline velmi mlady tym lekarom ktory su fain, tak som ani neuvazovala nad zazmluvnemim ineho, lebo je tam vzdy riziko ze pride neskoro a do toho casu sa ti iny lekar nebude venovat.
20. jún 2009 o 12:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Dlugatorka, a bola si sa pozriet na sale, alebo odkial vies, akí su tu lekari? Kolujú reči? :slight_smile:
Mne osobne moc nejde o to mať svojho lekára, ale neviem, ako to tu bezi a co je bezpecnejsie, preto zistujem. Pri prvom dietati v BA som na poradni 9mes. aj pri porode mala svojho lekara a bolo mi to celkom prijemne, ze ho poznam.
Porod som mala celkom OK, neboli ziadne velke komplikacie, keby ano, tak si davam velky pozor, kam a s kym pri druhom.
Drzim ti palceky, aby si to zvladla na vybornu aj malym Daliborkom a dakujem zatial.
20. jún 2009 o 13:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
violetka, v Ziline sa myslim neda oficialne zazmluvnit lekar - teda nepocula som o tom :unamused:
20. jún 2009 o 13:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
aha..no to je blbe, tuje to cele take zvlastne:slight_smile: Ved by pomohli aj oddeleniu. Ked som sem prisla, tak mi to bolo cudne, ze ziaden gynekolog, co ma poradnu, nie je sucasne aj porodnikom v nemocnici. Bola som z toho dost prekvapena.
Pozeram,ze ty uz to mas uspesne za sebou! tak gratulujem!! Bol druhy porod lahsi? :sweat_smile:
20. jún 2009 o 13:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dakujem,
to ano, oddeleniu by sa fin. pomoc zisla ... takto pomozu lekari akurat sebe :pensive:

druhy porod bol podstatne rychlejsi aj ked bolest bola silnejsia ...

ja chodim tiez k dr. lanimu, ale na sono som nechodila na bratislavsku ale do nemocnice - tam by si trosku spoznala doktorov, ked ich nepoznas ...
20. jún 2009 o 13:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
no ved to! viem,ze baby chodia aj tam, neviem podla coho zadeluje, kto kam pojde :rolling_eyes: Bydlisko???
na monitor ked budem chodit, tam uz asi lekar nie je, len sestricky, ci ako to je?
20. jún 2009 o 16:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
violetka: mozes si vybrat ... ja som bola pri prvom tehu na zaciatku 2 krat na bratislavskej a potom som uz chodila iba do nemocnice ... a pri druhom tehu som chodila od zaciatku len do nemocnice ....

ano, na monitore su sestricky, lekar iba pozrie vysledok a podpise to
20. jún 2009 o 16:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, ja som chodila na sono na Bratislavskú, keďže ma tam dr. Láni poslal, a na monitore v neamocnici sú síce sestričky, ale výsledok ti musí podspísať doktor, sú tam také mladé príjemné doktorky. Ináč monitor je na 4 poschodí, a potom musíš, ísť na prízemie, na príjem, aby ťa tam zapísali, kvôli preplateniu monitoru zdravotnou poisťovňou
20. jún 2009 o 16:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj Violetka, ano bola som tam osobne sa na to pozriet. Ked som sla na monitor tak som sa tam stretla asi so styrmi lekarmi 3 z toho boli mlade lekarky a v pohode sme sa dali do reci a poukazovali mi co som chcela vidiet. Inak myslim ze sa da dohodnut porodnik. Ja mam gynekologicku Dr. Popluharovu a to viem ze ona chodi ku porodom.
20. jún 2009 o 22:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,maminy,ktoré máte dr.laniho prosím Vás poslal Vás na sono ešte aj po 30.týždni,alebo bolo posledné.ďakujem
9. júl 2009 o 21:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mne povedal dr. Višňovský priamo na sone /Bratislavská/, že mám prísť ešte raz o 6 týždňov na kontrolu veľkosti dieťatka. Moje lekárka ma nikam neposielala, na výsledku z minulého sona mám uvedený dátum kontroly.
10. júl 2009 o 14:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som bola tiež na bratislavskej,chcela som tam ísť,kamoška mi poradila,že doktor Višnovský je fajn,no nakoniec tam bola mladá doktorka,tá mi ho urobila za 5 minút a nič mi k tomu sama od seba nepovedala,veľmi sa ponáhľala. :frowning2:
10. júl 2009 o 17:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
hm, ja ti neviem poradit, este som nebola u Višňovského ani na sone v 30tt.
Ale stretla som tehulku v cakarni u Laniho a ta tiez bola este ajpo 30tt a vedela, kolko cca vazi babo. Ale ci jej to sono robili zase na Bratislavskej, to neviem. Je to mozne. Bola v 36tt.
Quetinka, bojis sa, ze babo je moc velke?
11. júl 2009 o 09:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj violetka1,nebojím sa,že je veľké.bojím sa toho,či je všetko v poriadku.či v tej rýchlosti nič neprehliadla,aby sa babätku do porodu nič nestalo.vybrali ste veľmi pekné mená pre bábo.my ešte stále nie sme rozhodnutí,myslela som,že to bude jednoduché,vybrať meno a stále nič.dúfam,že do septembra niečo vyberieme :wink:
11. júl 2009 o 14:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok