Poraďte dobrého gynekológa v Michalovciach.

slniecko192
15. júl 2009

Ahoj dievčatá neviem či tu takáto téma už bola, ale potrebujem poradiť dobrého gynekológa v Michalovciach, keďže som sa sem prednedávnom presťahovala.

1stefi121
5. feb 2013

Aj na dr. Zambovu som počula kedečo a zatiaľ som s nou spokojna mne zatiaľ vyhovuje ako lekarka aj ako odbornička.

kavaapalma
5. feb 2013

@fajndievca tak to je potom super,este rada by som vedela,ci ti hned po porode prilozili babo na telo? je to pre mna dolezite...

bonnie1
5. feb 2013

ahojte. co si myslite o dr. Rochovi?

fajndievca
6. feb 2013

@kavaapalma áno priložili, pri mne bol hneď aj stolík, kde ju po pár sekundach zobrali, lebo jej vyčistili ústočka a nos, takže som ju celý čas potom aj videla. Potom ju odniesli na novorodenecké, umyli a obliekli a priniesli späť. Mali sme ju s manželom asi 15min a potom sme sami poprosili sestričky, aby ju už oddnisli. Priniesli mi ju potom až na prvé kojenie, ktoré bolo o 3h

kavaapalma
6. feb 2013

@fajndievca tak to je super...to bude tazke rozhodovanie... no jedno viem isto,ze pri porode chcem zenu-lekarku...

fajndievca
6. feb 2013

@kavaapalma Tak ti poviem, ak môžeš mať pri pôrode svoju lekárku, tak ju o to určite popros. Inak si myslím, či by si rodila pri komkoľvek, tak je to asi jedno, lebo lekári ťa chodia sledovať a záleží na každej rodičke, ako dlho pôrod trvá. My sme s jednou žienkou prišli ako prvorodičky naraz ráno o 7mej a ona porodila už na obed a ja až o 8mej večer. Ona nemala vybaveného nikoho a neboli k nej o nič menej milí ako ku mne, hlavne sestričky, boli veľmi milé. Za celý deň kým som porodila sa pri mne vystriedali 4. A keď príde k samotnému pôrodu (vytlačeniu) tak prídu ďalší 3lekári, asi ďalšie 2 sestričky a ešte 1doktorka a asi 3sestričky z novorodeneckého....takže to nie je na 1lekárovi

fajndievca
6. feb 2013

A ešte k tomu priloženiu....ak je nutné to odsatie hneď po pôrode, z dôvodu aby dieťatko začalo samo dýchať, tak ti ho nepriložia, musia mu samozrejme najprv vyčistiť dutiny. Potom ti ho priložia, ale samozrejme im to pre istotu aj povedz, aby nezabudli. Čo sme boli na izbe s ostatnými 2 žienkami, tak jedna nechcela hneď po pôrode priložiť dieťatko a druhá bola ten prípad, čo dieťatku museli najprv vyčistiť ustočka a nos a tak ich požiadala, že chce aby jej dieťatko priložili.

kavaapalma
6. feb 2013

@fajndievca dakujem velmi krasne,som rada,ze si mi to napisala... velmi si mi pomohla... ja ani netusim akí lekari tam vlastne robia ani kto je teraz primar... doteraz to pre mna nebolo podstatne,ale uz od par zien som pocula,ze mi sa dost zmenili k lepsiemu...

1stefi121
6. feb 2013

@kavaapalma No primar je Filkor a stoho ja dobry pocit nemam. A dosť lekarov z čias ked som rodila tam prve, odišlo a myslim si veľmi dobry lekari odišli a okrem dr. Zambovej, Filkora, Ml. Holdu tam už ja nepoznam nikoho. Aj dr. Fantazirova tam mava služby jeden den asi. Ale čo už odrodiť musime a utekať niekiam dalej sa neoplati ved čo sa ma stať stane sa.

jarmillka
6. feb 2013

@fajndievca ahoj..prepáč..ale kolko tych sestier a lekarov si mala pri porode? 🙂 Určite to bolo v MI? 😀

fajndievca
7. feb 2013

@jarmillka Nehovorím, že všetci tí lekári asistovali. To iba jedna moja doktorka ma odrodila, potom jeden lekár mi pomáhal tlačiť a ďalší dvaja sa pozerali. Kôli tomu tam bolí toľkí, že ďaší dvaja tam mali pacientky, ktoré rodili a neviem ktorí z nich mal práve službu. A sestričky tam boli do obeda dve a poobede tiež dve. A z novorodeneckého prišli 2 sestričky a doktorka po dieťa.

jarmillka
7. feb 2013

@fajndievca ja len že kavaapalme si písala že to nie je na 1 lekarovi. Ja som tam rodila 2 x a je to na jednom lekarovi...bola tam iba jedna sestrička ktorá aj tak odbehovala a ku porodu potom prišiel lekar..jeden.. a 2 hodky čo som ležala na sale som sestričku videla 2 x...inak som tam bola sama...

kavaapalma
9. feb 2013

@jarmillka a jaky je tvoj nazor na MI? Ja fakt neviem ci tu ci do TV...

bonnie1
9. feb 2013

@jarmillka ja sa do toho mkiesat nechcem lebo v MI som nerodila ale ja som tiez mala viac sestier pri porode. z porodne potom z novorodeneckeho zo sestonedelia a tiez z epi. cize asi pat ale doktor len jeden hej a doktorka z novorodeneckeho 🙂

jarmillka
9. feb 2013

@bonnie1 no ja vážne len po jeden kus 🙂

1stefi121
21. feb 2013

Ženy ake mate skusenosti s primarom Filkorom, ak ste už raz rodili sekciou, museli ste druhykrat spontanne?

kajka36
5. mar 2013

@fajndievca
Ahoj. Kedy si ziadala o prilozenie? Pred porodom alebo hned na stole ked sa babo narodilo, pripadne si sa dohodla s doktorom dopredu?Alebo si mala porodny plan pisomne?
Ja za chvilu rodim a tiez chcem, aby mi ho hned prilozili. Polozili ho na brucho este neumyte? A k psniku na prisatie kedy?

fajndievca
6. mar 2013

@kajka36 Nežiadala som o priloženia, sami mi ho po pôrode priložili. Žiadný pôrodný plán som nemala. Ešte nebolo umyté. Priložili ho tak medzi brucho a prstník. Potom mi ho posunuli vyššie, aby sa prisalo. To sa nám síce nepodarilo, ale nebola som z toho vôbec smutná. Bola som šťastná, že mám už pôrod za sebou a maličká bola taká krásna, že mi stačilo, že je pri mne. Všetko to trvalo len pár sekúnd, ale boli to najkrajšie sekundy môjho života.

kajka36
6. mar 2013

@fajndievca to verim 🙂....
Aj ja sa na to tesim. Dufam, ze to prebehne aj u mna rovnako.
Vdaka a drzte sa.

silvinkat
10. jún 2013

Rozhodne neodporucam Zambovu!!! Zanedbana starostlivost o pacientku,nad ktorou by kazdy dobry gynekolog len neveriacky pokrutil hlavou..viem,co pisem! Urcite sa jej vyhnite!

kavaapalma
11. jún 2013

@silvinkat ja na nu nemozem jedno zle slovo povedat,je odbornicka a ma perfektny ludsky pristup... mrzi ma,ze vy mate iny nazor,ja vam ho neberiem... a ak by sa tu malo vyjadrovat viac zien,tak urcite na kazdeho lekara sa nieco najde... nikto nie je dokonaly... a pokial by bola taka,ako pisete,tak by nemala tolko vela pacientiek...

fajndievca
12. jún 2013

@kavaapalma Ahoj ja síce nemám Zambovú, ale veľa mojích známych k nej chodí a sú spokojní. Ale pozerám, že máš dnes termín. Tak len šťastlivo, nech tvoj pôrod prebehne bez komplikácií a obaja ste v najlepšom poriadku. 🙂 A kde si sa rozhodla nakoniec rodiť? Tu v Mi, alebo v TV?

kavaapalma
12. jún 2013

@fajndievca dakujem krasne,idem na planovany cisarsky v pondelok,nakolko maly ostal v polohe kp... a v mi...

fajndievca
13. jún 2013

@kavaapalma držím palce 🙂

kavaapalma
21. jún 2013

@fajndievca maly sa vypytal sam minuly stvrtok na tento svet. Co sa tyka porodu a vsetkeho okolo toho,tak urco super. Ale sklamanie velmi velke z novorodeneckeho oddelenia. Pani doktorka a primarka su zlate,ale personal? Malo informacii,neukazu,nevenuju sa 1rodickam,stiahli mi dieta z prsnika,lebo ich uz musia zberat. Je toho dost.

fajndievca
21. jún 2013

@kavaapalma to vááááážne? Nechce sa mi veriť, ale aj to je možné. Možno im v týchto dňoch viac praží slnko na hlavu 🙂 🙂 🙂 Ale nie to som chcela... Z celého srdca vám blahoželám k narodeniu synčeka, držte sa, buďte zdraví a nech vám rastie do krásy a robí iba samú radosť 🙂

kavaapalma
22. jún 2013

@fajndievca dakujem z celeho srdca.

luc_ika
10. júl 2013

Ja chodím k MUDr. Zambovej a mám pocit, že som tam už pravidelne kvôl rôznym zápalom, výtokom a už ma to nebaví! Neviete o nejakom odborníkovi, ktorý by to dal v MI ozaj dokopy?
MUDr. Zambová je milá, usmievavá, ale to mi môj problém nevyrieši. Stále dostanem nejaké čapíky, vaginálne tabletky, ale tento problém som mala raz za mesiac. Je pravda, že som v kuse používala tampóny, preto som ich úplne vylúčila, no aj tak tieto problémy pretrvávajú, aj keď nie tak často, pritom v minulosti som s tým problém vôbec nemala (aj keď som používala cez deň tampóny). Stále keď prídem, pozrie sa na mňa a vypíše recept. Źiadne ďalšie vyšetrenia, keďže už je to chornické. Pritom sa tam objednáva, takže keď tam prídem "nečakane" , lebo mám tento problém, tak prednosť majú objednávky a je to potom na dlhú dobu v čakárni. Preto som tam už viacmenej prestala chodiť a kupujem si voľnopredajné lieky, ale nie vždy pomôžu.
Viete poradiť aj v tom, aký voľnopredajný liek je dobrý? Rosalgin som ešte neskúšala.....

kavaapalma
11. júl 2013

@luc_ika mozno ti tie kvasinky sposobuje strava. Skus vylucit,alebo obmedzit vyrobky z bielej muky. A sladke,to tiez podporuje kvasinky.

muska2806
15. nov 2013

@luc_ika
ahoj, ja viem, že sa ozývam o niekoľko mesiacov ale radšej neskôr ako nikdy. Mala som podobný problém a musím ti povedať, že sa mi to podarilo ukočírovať, že sa mi to vráti tak raz za 4-5 rokov. No a teraz moja rada. Nepoužívaj tampóny vôbec, kvasinky sa ti objavia aj pri užívaní antibiotík - "vysterilizuješ" si celé telo, spodné prádlo používaj iba bavlnené, podľa možnosti ho per v rukách mydlom, ktoré si kúp v bio predajni - veľmi dôležité, nepoužívaj žiadne aviváže a umývaj sa tiež iba tým mydlom z biopredajne (nie je to z mojej strany žiadna reklama, ale pokiaľ som na toto prišla tak som si dosť vytrpela). Mydlo a uterák používaj len pre seba, môže to od teba chytiť aj tvoj partner. Nakoniec ak cítim, že niečo prichádza, tak sa ihneď umyjem, potom si na ruku nalejm Jariš (píše sa to možno inač, ale je to tekutina, ktorá sa kupuje v lekárni a je dobrá) a vytriem sa, večer si dám Canesten krém.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre