Pôrod 2020 v Nitre

papatka510
10. apr 2020

Dobrý deň všetkým. Chcem aa vás opýtať žienky, na vaše aktuálne skúsenosti v Nitre na pôrodnici. Mna to caka koncom júna tak som zvedavá na vaše zážitky. Budem vďačná každej jednej z vás. Ďakujem a majte krásny den!

madameeva
10. apr 2020

@papatka510 ja som rodila vo februári. Sústredila som sa na seba a malého. Boli veci, ktoré sa mi aj nepáčili. V prvom rade, v Nitre sa vás nikto na nič nepýta a také veci, ako požiadavky mamičky tu nikoho nezaujímajú, proste si urobia tak, ako oni chcú. Sestrička pri prijme veľmi zlatá, pôrodná asistentka bola tiež fajn, myslím, že skúsená sestra, len sa mi nepáčilo, že som prišla v bolestiach a ona, aby som si vyložila veci, rozprestrela jednorázovú podložku a ja som sa nevládala ani zohnúť do tašky. Na šestonedelí sestry zlaté, keď som niečo potrebovala, nebol problém (no keď ma priviezli po pôrode, tak má šupli na izbu a sestra mi povedala, že nech zvoním, keby dačo, no k zvončeku by som sa nedotiahla, ani keby som veľmi chcela, a jedným dychom povedala, že sú teraz vizity, z toho som pochopila, že aj keď budem zvoniť, tak zbytočne) ďalšie dve hodiny som bola sama, nikto sa nezaujímal, či žijem, či krvácam, či mi nie je zle. Na novorodeneckom jedna fakt nepríjemná sestra, inak boli zlaté. Treba sa sústrediť na seba a babo a nedať sa vyviesť z rovnováhy sprostosťamu a sprostými ľudmi a poznámkami. Hlavne, nech je bábo v poriadku. Držím palce 🙂

papatka510
autor
10. apr 2020

@madameeva ďakujem vam za vašu skúsenosť! A ukazali vam ako sa bábätko starať? Kúpanie napríklad?

bandova777
10. apr 2020

Ja som rodená nitrančanka a na oddelení šestonedelia som praxovala ako študentka bola som aj pri pôrodoch a idem rodiť do NZ poznám dokonca doktorku z Nitry, ktorá tak urobila. Sestričky sú každý deň iné čiže je to šťastí na, ktorú práve natrafíš. Hygiena a čistota oddelenia je znova len otázkou sestry a sanitárky ktoré majú práve zmenu. Ale na druhej strane pôrodníci sú skúsený (no nevyhneš sa nástrihu robia ho automaticky) ako prvorodičke ti ukážu všetko čo treba kúpanie, budú ti pomáhať s dojčením a bábätko budeš mať pri sebe. Personál zvykne byť arogantný ale s dávkou nadhľadu sa to dá

papatka510
autor
10. apr 2020

@bandova777 ďakujem Vam! A prajem veľa šťastia pri porode a zdrave bábätko!

cerz
11. apr 2020

Ja som rodila teraz v marci neplánovanú sekciou doktor na príjme mladý ale úžasný prístup ale hore na pôrodnici doktor hnusný ,protivny sestričky boli úžasné a na sestonedelii bolo tiež v podstate dobre ,milé sestričky a decke úplne super až na jednu tá bola nepríjemná .
Ale celkovo sa dá povedať že super.

papatka510
autor
11. apr 2020

@cerz ďakujem vám za recenziu 🙂 a prajem veľa šťastia

madameeva
11. apr 2020

@papatka510 áno, kúpanie nám ukázali, keď som niečo potrebovala, všetko poradili, no boli stále v behu, je ich malo a majú na starosti pôrody, deti na šestonedelí a na novorodeneckom, niekedy ani nemali čas ( za to však ony nemôžu že ich je malo )

jjanula137
27. máj 2020

Ahojte. Mate nejake najnivsie skusenosti s porodom v Nitre? Dakujem.

0mia1
20. júl 2020

Ahojte,rodila teraz niekto v Nitre?Ako tam vyzerajú izby a sociálne zariadenie?Ako je to s tými nadštandardnými izbami? Ďakujem

kate16
30. dec 2020

Ahojte. Prosím, rodil niekto v posledných mesiacoch v NR? Aké sú tam opatrenia? Môžu prísť návštevy aspoň priniesť veci? Ako je to tam teraz so sociálnymi zariadeniami? Aké máte skúsenosti? Ďakujem krásne 🙂

baskaj
1. jan 2021

Ja tieto otázky zodpovedať neviem, ale novorodenecká sestra mi minulý týždeň hovorila, že ak je rodička pozitívna, po pôrode putuje do covid budovy a dieťa zostáva na novorodeneckom oddelení. Takže sú oddelení. Ale že všetko sa rýchlo mení, zo dňa na deň.

janika1001
25. máj 2021

Dobrý deň,prosím Vás ako to teraz prebieha v pôrodnici v Nitre?Či môže byť partner pri pôrode.Termin mám v júli.Ďakujem za odpovede

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre