Pôrod Košice - Šaca. Boli ste spokojné?

matul
23. nov 2011

Ahojte, chcela by som sa spytat, ktora ste rodili v KE Saca, ako ste boli spokojne s personalom a tiez, ci ste mali zahovoreneho lekara za oficialny poplatok (teraz to je 230E) a ake ste s tym mali skusenosti. Dakujem vam!! Vsetko dobre prajem.

mili9
18. jan 2012

Tiež by ma to zaujímalo,nakoľko som sa rozhodla pre Šacu.Mamičky podelte sa s nami o svoje skúsenosti,ďakujem 🙂 Pekný deň všetkým 😉

kajkovajanka
18. jan 2012

ahojte, uz tu existuje jedna diskusia tykajuca sa kosickej Sace: https://www.modrykonik.sk/forum/porodnice-a-doktori/porodnica-kosice-saca-rodili-ste-tu-niektora/ , zalozena je uz davno, ale diskutuje sa v nej do teraz 🙂

mili9
19. jan 2012

@kajkovajanka Ďakujem pekne,už aj sa tam idem mrknúť 🙂

bibistec
22. mar 2013

ja som bola maximalne spokojna

bonnie1
22. mar 2013

mala som neoficialne a spokojnost velka. uzasny zazitok z porodu 🙂 skvely personal ( sice nasli sa aj menej prijemni ludia ale vacsina bola super ). druhe by som si tiez priala s tym istym doktorom a sestrickami . a aj na novorodeneckom boli skveli ludia 🙂

bubus2211
16. apr 2013

Ahojte.Mala som take iste zazitky ako bonnie1 🙂bola som velmi velmi spokojna 🙂 sice ja som mala sekciu zaciatkom novembra ale vsetko bolo v pohode 🙂

lenkabell
25. mar 2014

bola som nad mieru spokojna,nemala som nic vybavene ani zaplatene iba izbu na normalnom oddeleni sestonedelia nadstandartnu,musim povedat skvelí lekari aj personal v nemocnici,ludský pristup,tesim sa ked pojdem rodit druhe aj napriek tomu ze som mala komplikacie pred porodm(ktore riesili tiez v Saci) a samostatný porod trval 18hod.aj tak nemozem kriveho slova pôovedat

linduska2014
5. máj 2014

ahoj baby. pocula som dobre ohlasi na tuto porodnicu. tak sa chcem opytat. akym sposobom sa tam rodi? je tam nejaky lekar, ktory je za proridzene porody? da sa dohodnut co chcem a co nechcem? akcpetuju to? diky moc.

miriama11
5. máj 2014

Ahojte ja som tam tiez rodila mala som dohodnuteho lekara krory nestihol dojst tak ma odrodila lekarka co mala sluzbu.sestricky boli mile.ale nemozem povedat zeby som mala z porodu pekny zazitok.zaplatila som si epiduralku ktora mala ucinkovat podla lekara za 15minut ale tak asi neucinkovala ked ma vsetko bolelo dalej .prisla sestricka a hovori ze uz som otvorena ze ideme rodit aj napriek tomu ze som ziadne tlaky este necitila.takze mi zacala tlacit na brucho tak silno ze som myslela ze mi puknu rebra.az ked prestala tak som sa mohla sustredit na porod.no a potom uz bolo vsetko ok.az na to kedd mi malu doniesli na kojenie.povedala nakojte ju a odisla.no ako prvorodicka som bola trochu zaskocena lebo som si myslela ze mi to aspon niekto ukaze.ale tak najako sme to zvladli same.

maria.vinea
22. máj 2014

@linduska2014
kazdy spravny gyneklog je za prirodzene porody toho sa bat nemusis a ked nemas dohodnuteho lekara nic sa nedeje personal nemocnice je skvely mozem odporucit. oficialne zazmluvneniebneodporucam je to blbost platit dopredu zabnieco co aj tak neni 100percentne. Ja som rodila u sucasneho primara tam a som maximalne spokojna aj ked som rodila dlho ale na konci som bola rada ze som nemusela na cisarsky. Co mozem odporucit je nadstandard izba kde ste dve a nadstandard porodna sala, ak je volna ber to- niet nad sukromie vked rodis 🙂

maria.vinea
22. máj 2014

@miriama11
s epi je to individualne mne tiez nezabrala a dali mi ju o 16:00 a dopichovali do 20:00, mne to nic neurychlilo ale neviem si predstavit po celodennom porode trpiet s bolestami az dokonca. tlacenie na brucho neni prijemne veru ale ja som uz vo finale nevladala absolutne nic tak asi to inak nejde

miriama11
22. máj 2014

@maria.vinea ja som praveze vladala ale ona asi usudila ze ked mam tu epiduralku tak ma musi polamat.ja som necitila porodne tlaky este taze podla mna to islo na silu.a ked kooonecne prestala tak som mohla normalne porodit.si myslim ze este 10minut mohli pockat.ale to je uz teraz jedno lebo sme to zvladli.len ja mam z toho taku malu traumu.tazko sa na to zabuda.

maria.vinea
22. máj 2014

@miriama11
to ano prijemne to nebolo ani mne az to klesnutie brucha ... zrazu nic a dieta vonku 🙂

miriama11
22. máj 2014

@maria.vinea tak su aj horsie porody.vtedy som bola stastna ze je uz konecne po tom .a este to kojenie.tak na nete maju ze z nemocnici odchadza cez 90%plne kojenych deti.ale mne chybala pomoc .ale tak zvladli sme to same.

oktoberka
22. máj 2014

@miriama11 prepac,ze sa vam tu montujem do debaty...ale ked to kojenie spominas...nie je to tam az taka slava s pomocou ☹
keby nie jednej zlatej mladej sestricky a jednej laktacnej...taaaaak asi nekojim vobec...bola som prvorodicka,po cisarskom...babo mi nenosili tri dni....a potom bol problem a kazdy na mna iba krical,ze nic pre kojenie nerobim a ja som nevedela,co robit mam 😖 ostaval mi iba net...a nastastie potom som mala stastie na tie dve zienky...Saca je super,ale pristup niektorych sestriciek-najma gynekolodickych ma velmi sklamal...

blackcat8885
22. máj 2014

@oktoberka Mne kazdy v Saci hovoril,ze maly mi pije pekne mlieko ale ze ziadne mlieko nemam na to nikto neprisiell kym som si neodsala sama horko tazko za 2hodky 30ml 😒 hlavne,ze mi tam chodili kazdu chvilku,ze co mi maly stale place a hovorila som im,ze je hladny,no oni ze niee ved pije.Ale v ostatsnom bol fakt dobry pristup len to kojenie a pomoc tym bolo na figu

oktoberka
22. máj 2014

@blackcat8885 tak,tak....kojenie nemaju uplne doriesene....inak ok...

miriama11
23. máj 2014

@oktoberka nevie ja co som pocula od svagrinej co lezala v novej nemocnici tak tam vhodila po izbach laktacna sestra a pytala sa ci nepotrebuju pomoc.ja som nebola na predporodnej priprave ,tak som presne nevedela aku polohu mam zvolit pri kojeni.a hlavne po porode co ma vsetko bolelo..ja som mala zas opacny problem moja mala tahala strasne silno a hned sa mi naliali prsia a nevedela som si ich odsat lebo to islo iba po kvapkach.zavolala som sestricku a ona ved to musite odstrekovat a ja jej hovorim ved to robim uz dve hodiny.no takze trochu mi ukazala ako si rozmasirovat ale inak ziadna pomoc.

oktoberka
23. máj 2014

@miriama11 ja som rodila par rokov dozadu-a vtedy to bol anozaj smutok...teraz viem od kamosky,ze je to lepsie....ale stale u niektorych sestriciek chyba trosku empatie k prvorodickam...lebo jednoducho naozaj nemaju skusenosti a nie kazdy ma mamu,kt.by mu pomohla,vysvetlila...a aj priprava pred porodom je iba teoria...vlastna skusenost s kojenim je u kazdej z nas ina....ja som sa trapila den,noc....a moja spolubyvajuca od prveho prilozenia vsetko ok 😒

miriama11
23. máj 2014

@oktoberka malo by sa to robit automaticky,ze chodi laktacna

zenabla
20. jún 2014

Prvého syna som rodila v Šaci(2011), pri druhom váham. Nie, že by to nebolo ok, bolo, ale akosi pri podtitule súkromná nemocnica som čakala čosi viac. Asi ma sklamalo hlavne to, že po narodení malého hneď odniesli a potom už umytého, oblečeného a zabaleného v perinke mi len doniesli na pár sekúnd potiahnuť "cicku". A ja som bola presvedčená, že ako baby friendly hospital dávajú bábätká mamkám hneď po pôrode úplne automaticky ☹ Možno teraz už hej.
A s podporou dojčenia súhlasím s vyššie spomínanými komentármi. Keď som tam bola, laktačná bola na dovolenke a sestričky sa s radami veľmi nenamáhali, kamoška tam rodila pred troma mesiacmi a vravela mi, že laktačnú poradkyňu už ani nemajú.

bonnie1
20. jún 2014

musim tiez konstatovat ze kojenie je v Saci nedoriesene. ja som laktacnu vobec nevidela . vdaka Bohu som nemala s kojenim probôlem. mala mi pekne pila od zaciatku. ale kebyze nam to ide zle neviem kto by nam pomohol..

slavaf
20. jún 2014

Ja som tam rodila v roku 2011 a bolo úplne super, sestričky milé, pomohli, laktačná mi pomohla pri kojení, keďže malá sa nevedela prisať. Potom som rodila v roku 2013 a to bolo oveľa horšie. Je to tam rozdelené na luxusnú časť a potom obyčajnú. Ja som bola v tej obyčajnej, ale sestričky, česť výnimkám , nepríjemné, neochotné. O laktačnej nebolo ani počuť. Vraj v tej druhej časti chodila po izbách, to neviem. U nás nebola ani raz. Bola som v nemocke 9 dní kvôli žltačke malej, a mala som postupne až 4 spolubývajúce, všetko prvorodička, ale pri kojení som pomáhala ja a nie laktačná. Staršie sestričky len omieľajú frázy dookola, ale nemajú o kojení ani predstavu... Na novorodeneckom boli sestričky veľmi milé a väčšina z nich aj empatické a ochotne pomohli. Zato poniektoré lekárky na novorodeneckom dali jasne najavo, že keď platíme menej, tak aj starostlivosť z ich strany bude menšia. Ale zase na druhej strane na novorodeneckom bol aj lekár, ktorý bol úplne perfektný, taký, ako by to malo byť. Všetko vysvetlí, odpovie na otázky, ochotný, nedáva najavo, že má na vás 5 minút. Čo sa týka pôrodných asistentiek - fantastické, im patrí naozaj moja vďaka. Takisto aj lekárom a lekárkam na pôrodníckom. Čo sa týka stravy - katastrofa - minimum zeleniny a to som rodila v lete, zato paradajky a nafukujúca zelenina boli...Čo teda fakt nechápem... Čo sa týka špeciálnych diét ( keďže nemôžem mlieko), tak neochota upraviť stravu rodičiek na bezmliečnu, že sa to nedá, tak nám dali stravu nemliečnu, ale pre bežných pacientov a teda napríklad sme nedostávali extra ovocie na olovrant ako ostatní... Nie je problém, samozrejme, dokúpiť, ale nerozumiem, prečo tá neochota, keďže je to súkromná nemocnica... Keď to celé zhrniem, nie sú zlí, pôrod bol naozaj v pohode, ale tá popôrodná starostlivosť bola v tom 2011 oveľa lepšia...

terezka1947
20. jún 2014

@slavaf aj ja som rodila v 2011....a nejako extra sa mi tam nepacilo-na izbe sme boli dve..takze priplatok bol...ale nevidela osm rozdiel v porovnani s inymi izbami a keby mi nechodil pomahat manzel s umytim atd...niiikto na mna nai nepozrel...sestricky z gyndy-az na mozno dve-....nechcem radsej komentovat....novorodenecke malo dobre sestricky,ale jedny druhe v laske nemali...a bolo to viac ako zjavne
s kojenim mi "teoreticky"pomaaaahali,aaaach jaaaj....este stastie,ze prisla jedna mlada laktacna a ta ked videla kao chcem a nedari sa...ostala aj po sluzbe...plus jedna lekarka z novorodeneckeho
inak....dost som bola sklamana pristupm "starsich"sestier....

slavaf
20. jún 2014

@terezka1947 No mne v 2011 veľmi pomohli staršie sestričky plus mladá laktačná, zrejme tá istá, čo u teba. Aj my sme boli na izbe dve a bol príplatok, ale nemala som absolútne žiaden problém, sestričky boli vtedy veľmi ochotné. V 2013 to bolo iné - prvé umývanie - sestrička mi odkázala, že mi má pomôcť rodina... Mala som ten istý typ izby, čo aj predtým, ale starostlivosť bola oveľa horšia. Ale teda nenechala som si po hlave skákať, ale to len preto, že som nebola prvorodička. Keby som bola, tak by som to brala oveľa horšie, keďže človek nevie, čo ho čaká a ako to má fungovať...

terezka1947
20. jún 2014

@slavaf ja som sa teda natrapila dost s kojenim a aj naplakala...mamku a svokru som uz nemala...kamosky mi akurat boli po potratoch,takze na vsetky info mi ostavali sestricky a net 😒
aaale nakoniec som to zvladla-ale s "popisom"citlivky ☹
co uz....clovek kazdemu nemoze vsetko vysvetlit
no,ked som odchadzala,tak mi jedna sestricka z novorodeneckeho povedala,ze ona by si nedala so sebou toto ropbit,co tam robili so mnou-kym som nabehla na kojenie...sestricky mi masirovali a stlacali bolestive naliate prsia-lebo to vraj ja robit neviem dobre...a ti poviem,tu bolest nezelam nikomu...noooo...a samozrejme zltacka mi tiez "pomohla",lebo drobcek sa za svet nechcel zobudit na papanie a ked uz aj nejaku minutku bol hore-plakal a nechcela sat

naozaj som tam asi prezila najhorsie dni svojho zivota-a to som si uz zazila dost

ale ked som dosla domov,uz bolo dobre...
inak...co sa lekarov tyka=da sa povedat,ze sa vsetci snazia...co sa sestriciek tyka-hmmmm...no,tie starsie gyndosestry su niektore ako z gestapa....ale clovek aj musi mat stastie na smenu
inak...keby som uz isla rodit najblizsie..nooo,neviem...uz nieco viem aj sama,no a pokial by som nemala nejake komplikacie...dalo by sa to nejako zvladnut...ale ocakavala som trosku viac od priplatku-najma cistotu sprchovacieho kuta a celkovo by som mozno bola za vacsi klud-lebo milion vizit,babatka nosili ked sme mali jest,vecne do izby bez zaklopania niekto vpalil....nooo a clovek ked sa so vstkym trapi prvykrat,taaaak nie je mu vsetko jedno

slavaf
20. jún 2014

To úplne chápem, človek má dosť čo robiť so sebou, všetko je nové, bábätko plače a sestry by tam mali byť od toho, aby pomohli, a nie aby všetko ešte zhoršili. Čo sa týka vizít, tak to aj mňa rozčuľovalo, že každú chvíľu nejaká. Sestry nabehli, ženy pripravte sa, bude vizita, ide sám primár, a ten na seba nechal čakať aj hodinu, nikto nič nepovedal... Čiže ani do sprchy, lebo, čo keď prídu, ani sa najesť poriadne, kojeniu ten stres tiež nepomáha... A na druhej strane, mala som aj spolubývajúcu, ktorej tam chodila každý deň takmer celá rodina, priatelia, bratranci, netere atď., a sestry neurobili nič, však aj tá ďalšia spolubývajúca potrebuje svoj kľud... Inak aj ja som mala problém s kojením a navyše som sa bála, že nebudem mať mlieko, lebo moja mama nemala. Takže mne ani mama ani svokra pomôcť nevedeli... Ale holt, asi som mala šťastie na sestričky. Suma sumárum, myslím, že ako súkromná nemocnica by naozaj mohli byť lepší....

bonnie1
20. jún 2014

ten mlady lekar z novorodeneckeho je fakt je super. zaujima sa aspon ked som rodila v 2012. z jeho strany bolo citit zaujem. este ked som odchadzala tak nas prisiel pozriet a pytal sa na kojenie ci mi ide a tak a potom ma skontroloval ci mala saje lebo si myslel ze jej treba nastrihovat uzdicku ci co 🙂 sestricky zo sestonedelia no uplny ale uplny des. hlavne taka blondina v najlepsich rokoch..

maria.vinea
2. júl 2014

@slavaf
v takom pripade sa predsa dohodnem so spolubyvajucou ze chcem troska sukromia a ta to bud respektuje alebo sa dam prelozit na inu izbu
ved predsa nikomu nie je prijemne ked naor kojis a vojde ti tam 5 ludi, slusny clovek sa stiahne a mamicka si ide posediet s navstevou do navstevnej miesnosti

maria.vinea
2. júl 2014

a co sa tyka sestriciek ja nemozem povedat krive slovo ci z oddelenia ci z novoredeckeho, super starostlivost, pomoc a rady pre prvorodicky tak to ma byt, ale asi naozaj zalezi od kazdej mamicky a jej skusenosti

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre